Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adóterhet nem viselő járandóságok- Nyilatkozat Gyes is ide tartozik? fórum

Adóterhet nem viselő járandóságok- Nyilatkozat Gyes is ide tartozik? (tudásbázis kérdés)

2009. okt. 6. 09:37
Köszi csajok, ez az adózás nekem mindíg egy útvesztő.
2009. okt. 5. 19:11
A családit kell beleírni, meg a gyes-t és a nyugdíjat, akinek van. Gyedet nem
2009. okt. 5. 19:00
Az adóterhet nem viselő járandóság olyan, hogy hozzá kell adni a többihez. Önmagában nem kell utána az adót megfizetni (mintha adómentes lenne), de a többi jövedelmed adóját a sávugrás miatt megemelheti.
16. kobagabi (válaszként erre: 15. - Kobagabi)
2009. okt. 5. 18:33
bocs adóterhet nem viselő járandóság. Csak sajna a neve adómentes, egyébként bizony mivel adóalapot növel, átbillenthet másik adósávba, és akkor azután is adózol sajna. Nekem is így volt:(
2009. okt. 5. 18:32

Mi mindketten a férjemmel kértük az adójóváírást. Éshát nem tudom máshol hogy van, de nekünk figyelik:) És mikor elértem azt a határt, na onnantól már nem kapom. Így kb. az első 8 hónapban kapjuk, az utolsó 4-ben nem. Mondjuk az utolsó 4 hónap így kicsit húzós, mivel havi 22ezer esik ki. Viszont, az elején nagyon kellett végszámlára a pénz, akkor meg másból nem tudtuk volna megoldani.

De a kérdésre térve: igen a gyes, családi adómentes juttatásnak számít:)

2009. okt. 5. 17:01
Nagyon aranyosak vagytok, köszi a segítséget. A gyerektartást én sem találtam...
2009. okt. 5. 16:52

[link]


Ezen a linken találod a nyomtatványt és benne van a tájékoztató is hogy mik tartoznak bele:)

12. Papp Szilvia (válaszként erre: 7. - Marianna1973)
2009. okt. 5. 16:48
Tényleg, nem kaptál hozzá tájékoztatót?
11. Papp Szilvia (válaszként erre: 8. - Marianna1973)
2009. okt. 5. 16:48
elméletileg csak mindent összeadsz szépen. az mindegy hogy hány féle juttatásod volt egy évben, gondolj bele van aki egy év alatt 5 munkahelyen melozik.A gyes és a gyed is olyan mint egy fizetés.
10. Anyagi
2009. okt. 5. 16:46
Csak azt kell beírni ami benne van a tájékoztató listában.
9. Papp Szilvia (válaszként erre: 7. - Marianna1973)
2009. okt. 5. 16:46

Félig megvan a papír, de ezen nincs rajta gyerektartás, de utánanézek még. a gyes és a családi igen, tuti rajta van:)

adójóváírás az az ami ugye 11ezer Ft körüli összeg. Ez úgy van hogy az az ember szokta kérni, hogy utalják neki havonta aki biztosan tudja hogy nem lépi át vele a adósávot. De ha számolgatod hogy jövőre mennyi pénzt fogsz kapni egész évben és kb kijön az adóhatárra akkor ugye célszerű nem kéri, max addig gyülik az apehnál és amikor 2011ben szja bevallásodat csinálod és kiderül hogy mégis az alsó adósávban avagy akkor egy összegben kapod vissza majd a sok lovét:D mert ugye egész évben vonják tőled ha nem kéred...


Remélem nem volt túl bonyolult:) a lényeg hogy számolj a jövő évi teljes bevételeddel és nézd hozzá az adósávot...


a gyerektartást meg mindjárt megkeresem:)

2009. okt. 5. 16:30
Hogyan számolom ki az éves jövedelmemet? Idén voltam gyeden, gyesen, és ez a második munkahelyem.....
2009. okt. 5. 16:28

Köszi.Lenne még egy papíros, amit ki kell tölteni, ami arról szól, kérem-e az edójóváírás figyelembevételét az adóelőleg- alap megállapításához.

Ez csak nekem kínai?

6. Papp Szilvia (válaszként erre: 4. - Marianna1973)
2009. okt. 5. 16:24
gyes és családi igen.mindjárt megnézem megvan a papair és megnézem a gyerektartást.
2009. okt. 5. 16:23
Mi van a gyerektartással? Azt ugye nem? :)
2009. okt. 5. 16:22

Sziasztok!

Új munkahelyem van, és ki kell tölteni ezt a nyilatkozatot. A gyest is be kell jelenteni vagy csak a családi pótlékot?

2009. okt. 5. 16:22
Én nem tudom, mert azt mondták, hogy a fizetésemmel együtt kapom majd és összevonva adóztatják.
2009. okt. 5. 16:21
igen.tuti, benne van a listában amit kaptam hozzá.
2009. okt. 5. 16:20
Adóterhet nem viselő járandóságok- Nyilatkozat Gyes is ide tartozik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook