Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adósság örökölhető? fórum

Adósság örökölhető? (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. febr. 26. 13:34
Igen! "Viseli terhét, húzza hasznát" a régies megfogalmazás szerint.
32. Anka71 (válaszként erre: 29. - Szeszipuszi)
2009. szept. 30. 12:53

Igen, nekünk is így mondta az ügyvéd, csak az örökölt vagyonrész mértékéig lehet behajtani az örökösön az örökölt tartozást.

Mivel pl. férjem nem örökölt semmit a szüleitől, így a hitel sem érintett bennünket.

31. Anka71
2009. szept. 30. 12:48
Úgy tudom, ha lemond az örökségről, akkor nem örökli a tartozást sem. Mi 15 éve jártunk így, de azt mondta egy ügyvéd, hogy ne aggódjunk, negatív örökség nincs.
30. ea9bff1b44 (válaszként erre: 29. - Szeszipuszi)
2009. szept. 30. 12:05
Én írtam, és most meg is néztem a neten.
29. Szeszipuszi (válaszként erre: 26. - Ffa1d14645)
2009. szept. 30. 12:00

Valaki már írta és rémlik is, hogy van ilyen a törvényben: csak az örökölt vagyonrész mértékéig lehet behajtani az örökösön az örökölt tartozást.

Szerintem, kérdezz meg egy ügyvédet - akár valamilyen netes jogi szakértőt.

28. blueberry (válaszként erre: 26. - Ffa1d14645)
2009. szept. 30. 12:00

akkor ne is torodj vele - majd visszautasitod a hagyatekin es kesz! Tovabbszall egyenes - majd oladal agi leszarmazottakra, szanaszet fut a szal, mindenki lemond majd rola es vegul az allamra szall s az allam "benyeli"- az allam az egyetlen, aki nem utasithat vissza. A kerdes, h van -e az orokosodesi rendben kiskoru, mert az O neveben csak a gyamhivatal beleegyezesevel lehet lemondani, ami eleg hosszadalmas es maceras lehet, de megeri!

nezd meg az orokosodesi rendet es ott vegigzongorazhatod, h ki lehet benne erintett?!

27. blueberry (válaszként erre: 9. - Ffa1d14645)
2009. szept. 30. 11:58
aki nem tudja a reszleteket sem fizetni, az a biztositast sem tudja :( sajnos ez a nagy igazsag! ha meg elnek a rokonok, akkor eltukben le lehet mondani az oroksegedrol, halal eseten csak visszautasitani lehet! De eltukben rendelkezhetnek is mindennel, s akkor "ki lehet menteni" ingosagokat, ingatlanokat a majdani hagyatekbol.
2009. szept. 30. 11:57
de ha nincs miről lemondani????
25. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 21. - Ffa1d14645)
2009. szept. 30. 11:52
Sajnálom, családból is lehet jelzálogot rakni saját ingatlanra, persze, ha van aki bevállalja.
24. blueberry (válaszként erre: 1. - Ffa1d14645)
2009. szept. 30. 11:51
nezd meg orokosodesi torvenyt - benne van minden. Vagy mindenrol lemondasz, pontosabban visszautasitod, es ez esetben semmit nem orokolsz, se ingosagot ,se ingatlant, es illeteket sem kell majd fizetned, v kiszamolod, h hogyan jarsz jobban?!.... ill ingyenesen atengedheted a veled egyen rangu orokosoknek, kozos megegyezessel... ez egy nagyon bonyolult dolog, sajnos en is erintett lettem egy ilyenben...
23. Szeszipuszi (válaszként erre: 22. - Cdeb5ffe64)
2009. szept. 30. 11:49

Nem a lehetőséget hallgatják el, hogy lehet kötni ma már minden hitelfelvételnél, hanem a tényt, hogy ha folyószámlád van és arra hitelt veszel fel, arra automatikusan jár az OTP Gar..ia hitelbiztosítása, ami a folyószámlatulajdonos halála esetén átvállalja a hitel fennmaradó összegét.

Nekünk legalábbis így mondták, de csak a központban és telefonon. Anyukámmal ki akarták fizettetni a bankfiókban...aztán mikor kiokosodtunk és tiltakoztunk, annyit mondtak: sorry...

22. cdeb5ffe64 (válaszként erre: 20. - Szeszipuszi)
2009. szept. 30. 11:43
Nekünk mondták ezt a lehetőséget,hoy lehet biztosítást kötni,és meg is kötötték. Ne kerüljön rá sor, hogy használni kelljen
21. ffa1d14645 (válaszként erre: 18. - 94c02c5bb5)
2009. szept. 30. 11:43
3 külön banknál,szem kölcsön...nem lehet sajna jelzálogra,nincs mire..ez nagyon gáz.
2009. szept. 30. 11:41

Az örökösök öröklik az adósságot is, de nem mindegy, hogy milyet. Pl. OTP folyószámlához tartozó "A" vagy "B" hitelre van biztosítás, tehát azt nem kell kifizetni a számlatulajdonos halála esetén. Csak sajnos ezt hajlamosak elhallgatni a banki ügyintézők.

Egyéb hitelt, tartozást, végrehajtási ügyet sajnos az örökösök az örökrész arányában örökölnek.

19. Manólányka (válaszként erre: 5. - Dius81)
2009. szept. 30. 11:40

Le lehet mondani az öröklési jogról valaki más javára illetve csak úgy is. Szóval ha nincs vagyon csak adósság akkor le lehet mondani róla.

Olyan sajna nincs hogy csak a lakást és a kocsit kérem a többi marad :D Ha kell akkor viszünk mindent, akár a többmilliós hitelt is :(

18. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 16. - Ffa1d14645)
2009. szept. 30. 11:40
Hú az kemény összeg ha személyi kölcsön címen fut, azon aztán van kamat rendesen. Le kellene cserélni jelzálog alapúra, így fele annyi idő alatt kicsengetné kb. és a törlesztő sem lenne több. A szem.kölcsön kamata, thm-je brutális, valóságos rablás.
17. ffa1d14645 (válaszként erre: 14. - 94c02c5bb5)
2009. szept. 30. 11:39
na igen erre gondoltam.....de hát gondolom ha nem fizeti a részletet akkor ez stornós ...
2009. szept. 30. 11:38
nos apukám is tele van...és nem fizeti.és elég beteges.gondolnom kell sajnos erre is,nem embertelenségből csak fel kell készülni,mi vár rám.igazából háza nincs,az autója anagypapám nevén van...és nem jelzálogosak,szem.kölcsönei vannak.de kb.szerintem olyan 3-4milla.
2009. szept. 30. 11:37
Igen, öröklődik. Éppen most van egy ilyen iratom:)
14. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 9. - Ffa1d14645)
2009. szept. 30. 11:37
A hitelfedezeti biztosítás arra való, hogyha történik az adóssal vagy utána az adóstárssal valami, akkor a biztosító rendezi a fennmaradó hitel kiegyenlítését a hitelintézet felé. Manapság enélkül már nem is kapsz hitelt, szinte mindenhol kötelező eleme a hitelnek, de jobb is, hiszen így nem tolsz ki az örökösöddel.
2009. szept. 30. 11:37
Én pont most járok egy hasonló cipőben. Anyámék születésem után nem törtődtek velem, apám keresztszüleihez adtak, akik aztán felneveltek, később nevükre is vettek. Anyámék(nem szivesen nevezem így őket, de így érthetőbb a történet)elváltak, az asszony ismét férjhez ment. Februárban meghalt, és én a közjegyzőtől nem kaptam meghívást a hagyatékora, végzést viszont igen. Abban az ált, hogy az asszony és a férje felvettek valami hitelt, ahol az asszony mint adóstárs van , volt jelen, bár a ház csak a férje nevén volt. Nem is izgattam magam különösebben, míg nem kaptam egy levelet az egyik takarékszövetkezettől egy felszólítással, hogy mint törvényes örökös egy összeget fizessek be, bert az özvegy nem fizeti egy ideje a tartozást, és így ez rám hárul. Ügyvédhez mentem, aki azt mondta, hogy csak tartozást nem lehet örökölni, illetve az nem hajtható be. Csak abban az esetben kellene fizetnem, ha pénzt, vagy más vagyontárgyat, házrészt is örököltem volna. Abban az esetben is csak annyi hajtható be, amennyi nem haladja meg az örökölt összeget.
12. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - Ffa1d14645)
2009. szept. 30. 11:36
én ugy tudom az örökséget nem kötelező elfogadni...le lehet róla mondani...talán még az adoságról is...különösen mivel se kezességről stb nem volt szó... az érintet részéről
11. erzsebet_c (válaszként erre: 1. - Ffa1d14645)
2009. szept. 30. 11:36

Az adósság, ugyanúgy öröklödik, mint az ingatlan. Ha van törvényes örökös (gyerek, szülő, testvér)akkor ő fizet. Akkor jösz ki jól a dologból, ha örökölsz egy ingatlant és annak az árából ki tudod fizetni az összes tartozást. Ha csak adósságot örökölssz azt ráterhelik az ingatlanodra, ha van.

Van egy másik megoldás is, de annak nem biztos, hogy mindenki örül. Közjegyzőhöz kell menni és iratni egy papírt, hogy nem vagy hajlandó fizetni semmit, de akkor lehet le kell mondanod az örökségről, ha van.

2009. szept. 30. 11:35

Örökléssel nem csak a jogokat (pl lakás és egyebek tulajdonjoga) öröklődik hanem a kötelezettségek. Ergo ha a szüleid meghalnak és minden rád illetve a testvéredre marad, öröklitek a tartozásokat, a kocsirészletet és mindent.

Ha a testvéred hal meg és nincs családja akkor a szüleid öröklik a jogait és kötelezettségeit.



Nekem egy éve hunyt el apukám testvére, tele tartozással, családja nem volt,mindent a nagyszüleim fizetnek(illetve fizetnének ha nem segítenénk nekik).

Hitelfelvételnél ezért érdemes valamiféle biztosítást kötni, igaz hogy a törlesztőrészletet felnyomja egy pár ezer forinttal minden hónapban, de elhalálozás esetén a biztosítás valamilyen szinten fedezi a fennmaradó tartozást.(nagynéném lakásáról ezért törölte egy svájci bank a jelzálogot).

Most hirtelen ennyi jut eszembe,azért ha van még kérdésed szólj.

9. ffa1d14645 (válaszként erre: 4. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 30. 11:35
már csak azért is érdekel mert vannak olyan hitelek sőt szinte már mindegyik ilyen ahol van ilyen hitelfedezeti biztosítás,amit ilyen esetekre fizetsz.olyankor mi van???lenyúlják a pénzed,és még te fizetsz?érdekes..kerestem erről szóló cikkeket,de elég régiek,semmi naprakész infót nem találok.
2009. szept. 30. 11:35
Igen, sajnos az örökös fizeti tovább. Remélem anyósék kifizetik a kocsi hitelüket, mielőtt még....
2009. szept. 30. 11:33

Én úgy tudom,örökölhető,nekünk ezt mondták.Ha pl.nekünk adósságunk van,és nem törlesztjük ki halálunkig,akkor a gyermek,amint kereső tevékenységbe kezd,lefoghatják tőle az adósságot,ami addigra természetesen kamatozik,és nőttön nő.

Egy férfi is így járt,amikor új autót vett,majd vissza adta,mert nem tudta fizetni,de fenn maradt tartozásából 600 ezer ft.Azt mondták neki,hogy a gyermeke fogja örökölni ezt a 600 ezer ft-ot,de addigra már akár 2 milliós is lehet a tartozás:(

2009. szept. 30. 11:32
Ez attól függ milyen adósságról van szó. Van róla papír? Fedezet? Amúgy igen öröklődik.
2009. szept. 30. 11:32

én úgy tudom adósságot csak akkor örökölhestsz, ha javat is örökölsz.

egyik ismerősömnek nemrég meghalt az apukája. (öngyilkos lett).

Hagyott maga után csomó hitelt, szem. kölcsön meg ilyesmit, de mivel ingatlana, ingósága nem volt nem kelle neki fizetni.

Ha ő rosszul mondta, akkor most én is marhaságot írtam.

2009. szept. 30. 11:32
Nekem kolegám volt így hogy 500 ezres adósságot örökölt és most azt fizeti az anyja után..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook