Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adóbevallás! Mit tegyek? Segítsetek! fórum

Adóbevallás! Mit tegyek? Segítsetek! (tudásbázis kérdés)

2010. dec. 13. 18:29
Ennyire rossz a helyzet hogy senki nem válaszol?
9. 3da8f53e4a (válaszként erre: 8. - Mircsike)
2010. dec. 13. 18:28
..vagy keress egy másik értelmes könyvelőt, vagy fordulj az APEH-hez - én az utóbbit választanám - segítenek és ha tényleg fizetned is kell, akkor úgy is kérhetsz halasztást....és meg is fogod kapni.
2010. dec. 13. 18:21
Augusztus hónaptól egyéni vállalkozó lettem gyes mellett.Gondoltam jövedelem kiegészítésnek jó lesz.DE! a könyvelő akit ajánlottak csak aug hónap utolsó két napját jelentette le ami jó is.Következő hónapban kiléptem a cégtől.Vártam s folyamatosan kerestem a könyvelőmet telefonon,háznál de semmi.Gondoltam majd keres!Tegnap kaptam egy levelet amiben kaptam 50000e ft bűntetést miszerint nem adtam le a bevallást.Bementem az Apehoz és mondták hogy ki kell fizetnem az 50000 ft-ot +3000e ft járulékot.Elmentem a könyvelőmhöz.Fél óra dörömbölés után ajtót nyitott.Kérdeztem hogy ez mi?Ő szépen lehülyézett hogy nem tudom hogy működik egy vállalkozói bevallás?!Hát nem!Majd kiszámolta hogy el vagyok maradva 4 hónappal az összesen kb 120000e ft.Szép!Nagyra kerekedtek a szemeim,majd bejelentette mindez jelzem a semmi 10000 ft-omba kerül.Fizettem de számla sehol.Kérdésem mit tegyek ezek után?
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Mircsike)
2010. dec. 13. 18:21
ez hosszú lesz...
2010. dec. 13. 18:18

Aki megteheti az könyvelővel készítetti el, v. ha a olyan cégnél dolgozik az illető, ahol a kolleganő, automatikusan a munkatársakét, ill. adóbevallását elkészíti. Az APEH-NÁL is lehet segítséget kérni ennek kitöltésében, v. egy másik megoldás önadózó lesz, az aki már ezeket jól ismeri. Remélem sikerült egy kis segítséget, információt adni, de az utolsó pedig elektronikus uton is megteheti.

Szívélyes üdv.Ágnes

2010. dec. 13. 18:17
Mit nem tudsz??,
2010. dec. 13. 18:15
apeh oldal.. letöltöd a keresett nyomtatványt, kitöltöd és rányomod a pipát. Ha hiba van benne, kidobja hapedig rendben van, akkor már küldheted is az ügyfélkapudon keresztül... vagy postán, ajánlottan.
2010. dec. 13. 18:14
,abev java... mit szeretnél tudni
2010. dec. 13. 18:12

..kicsit elkéstél már vele,de soha sem késő....


- mi van vele?

2010. dec. 13. 18:11
Adóbevallás! Segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook