Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adóbevallás fórum

Adóbevallás (beszélgetős fórum)

179. Mandula71 (válaszként erre: 173. - Cullinan)
2013. máj. 10. 22:49

Ha csak egy helyről volt jövedelmed és az is alkalmazottként, akkor nem olyan bonyolult a bevallás :)

Amennyiben nem volt a lányodnak jövedelme, nincs mit bevallania, így nem kell adóbevallást küldeni. Nem kell nullás bevallást gyártani:) (Az egyébként csak annyit jelent, hogy kitöltöd a személyes adatokat és utána a sorokba 0 Ft-okat írsz.)

178. brózsa
2013. máj. 10. 11:47

[link]

Szerintem ez nagyon sokat segít.

De nem tudom, a gyes-t hova kell írnom.

177. cullinan (válaszként erre: 174. - Lavyka21)
2013. máj. 10. 11:05

Szia Lavyka!


Köszönöm szépen a válaszod, akkor a lányomé egyszerü lesz.

Bocs, de tőlem annyira távol áll ez az egész, azt sem értem, hogy miért nincs a boritékban az, amit ki kell tölteni:(

Már mindenkinek le kell tölteni a nyomtatványt a netről??

Próbáltam keresgélni a neten, hogy álljak hozzá, de már az elolvasása is bonyodalmat okozott.

Már ideges vagyok, mert sürget az idő.

Tavaly a főnököm fia csinálta meg az utolsó napon, de most nem ajánlotta fel:(

Szivesen elfogadnám a segitségedet, nagyon örülnék neki, de igy hogyan tudnál segiteni nekem??:(

176. brózsa
2013. máj. 9. 18:31

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a gyes-t melyik sorba kell beírni? Neten kitöltöttem, de azt nem tudom hova kell írni...

Ha csak a gyes-em volt, családi adókedvezményt be sem kell írnom?

175. dior0909 (válaszként erre: 171. - Pöttyi)
2013. máj. 9. 13:33
igen, mindenképp be kell vallani!
2013. máj. 9. 12:24

Szia Cullinan!


Igen a lányodnak is be kell adni az adóbevallást csak az 1-es sorba és az 55 ös sorba beírjátok, hogy 0 és úgy bekülditek. Ha a tieddel nem boldogulsz szólj és segítek.


További szép napot :)

2013. máj. 8. 10:24

Segitsetek légyszi!

Annyira nem értek az adóbevalláshoz, utálom!!

Nekem csak egy snassz sima kis fizetésem van minden hónapban, semmi kiegészités, vagy más, ugyhogy neki állok és gondoltam a tavalyi alapján ugyanugy kitöltöm, nem akarok ezreket fizetni azért, hogy három számot beir valaki!

Néztem a kitöltési utmutatást, háááát uramisten, elég bonyolultnak tünik:(((

Majd valahogy megbirkozom vele, de a kérdésem inkább a lányomra vonatkozik.

Nem volt a mult évben bejelentett munkahelye, jövedelme, tehát nincs semmilyen igazolása sehonnan, ilyen esetben mi a teendő??

Azért el kell küldeni??

Valami olyat hallottam, hogy nullásra kell kitölteni????

Az mit jelent?

2013. máj. 2. 11:13

Sziasztok!


Nekem is az a problémám, mint Pötyinek. Van egyszerűsített foglalkoztatásból származó jövedelem + munkaviszonyból származó.

Én írok konkrétat, mert nem tudom értelmezni az egyszerűsítettnél mi a helyzet:

-ledolgozott napok száma 16

-egyszerűsített fogl. keretében elért jövedelem: 228 eFt

-mit kell bevallanom?

Nagyon köszi a választ!

171. Pöttyi
2013. febr. 18. 16:48

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni, hogy a tavalyi évben volt egyszerű foglalkoztatásból és munkaviszonyból származó jövedelmem.

Ilyen esetben mindenképpen be kell vallani az egyszerű foglalkoztatásból származó jövedelmet? Vagy van egy összeg ami felett kell?


Köszi a választ!

2013. febr. 11. 13:30

sziasztok!Hogyan kell javítani az adóbevallást?

Nem nagy hiba csak lányos zavaromban :)))))))))

a vezetéknévhez írtam a keresztnevemet is.

ja és még 1 kérdés:a számlaszámomnál utolsó 8-ként beírtam a nullákat,aztán olvastam,h ha 2X8 számjegyű a sz.számom akkor ne írjam be.ez gondolom nem nagy gáz,vagy kérnem kell másik lapot?

169. dobos
2013. febr. 6. 20:35

Egyszerűsített foglalkoztatás (alkalmi munka, idénymunka) esetében nincsenek levont járulékok (sem levont SZJA előleg), a munkáltatónak nem kell adnia semmit (az, hogy ő fizet utána napi 500 forintot közteherként, titeket nem érint) Az adóbevalláshoz még a munkaviszonyban levont járulékokról szóló igazolásnak sem kell lennie.

Ha csak egyszerűsített foglalkoztatásból volt adóköteles jövedelme a párodnak (a turisztikai idénymunkán kívül nem volt más adóköteles bevétele) és az ebből származó jövedelme nem érte el az évi 840 ezer forintot, akkor nem kell adóbevallást csinálnia. Az SZJA kitöltési útmutató elején van, hogy "Mely esetekben nem kell bevallást benyújtani", ez kb. a felsorolás közepe felé van.

Ha volt más adóköteles jövedelme, akkor ezt is be kell vallania (ab. 1.sor és adókedvezményre jogosít)

2013. jan. 3. 13:28

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni hogy a 2012 évben 3 hetet dolgoztam bejelentve Juniustól egyszerűsitett foglalkoztatottként dolgozok. Igaz e hogy 16 %os adót kell fizetnem az egyszerűsitett foglalkoztatás miatt??

Várom mielőbbi válaszokat.

üdv

2012. júl. 3. 13:21
Családi gazdálkodó vagyok. Eddig anyukám neten beküldte az éves bevallásokat, meg a negyedévente aktuális nyomtatványokat. Tönkre ment a gépe, meg már nem is nagyon akarja csinálni. Szerintetek, ha eddig neten küldte elfogadják kinyomtatott formában is ha postán beküldöm?
166. rolcsy3
2012. jún. 15. 23:29

Igen, kiderült már hogy semmi gond nem lesz belőle. Azt mondták nem én vagyok az első és szerintük az utolsó aki így járt. :)


Azért köszönöm a válaszod!

165. maxi54
2012. jún. 10. 20:41
Valószínűleg nem fognak megbüntetni, de ezt azóta már biztosan tudod, a visszajárót meg ennyivel később kapod meg.
164. rolcsy3
2012. jún. 3. 22:28

Sziasztok!

Egy félreértést követően a minap tudtam meg hogy önadózó lettem...


Amilyen gyorsan tudtam ma megcsináltam az adóbevallásom, és holnap viszem be az Apeh-hoz. Első alkalmam mióta dolgozom h önadózó vagyok, eddig mindig a munkahelyem(munkaügy) csinálta nekem.

Tud valaki valami infót mondani a következményekről. :( Hallottam már ismerősöktől hogy mivel első alkalom, meg minden. Nem olyan kekeckedősök és elnézik nekem. Ez igaz? Volt már valaki ilyen helyzetbe?

Am 100e fölötti összeg járna vissza nekem. Ha ez enyhítő egy kicsit, hogy nem nekem kéne fizetnem. :)


Előre is Köszönöm a válaszokat!

163. letka (válaszként erre: 161. - Pista55)
2012. máj. 20. 22:45
Köszi!
162. 76e5505548 (válaszként erre: 156. - Joker512)
2012. máj. 20. 13:02
A 1153-as nyomtatványra nem kell a nyugdíj
161. pista55 (válaszként erre: 160. - Letka)
2012. máj. 20. 11:05
Hétfő az utolsó nap.
160. letka
2012. máj. 20. 10:37

Sziasztok!

Mikor kell legkésőbb leadni az adóbevallást?

159. cirmoscicajaj (válaszként erre: 158. - Kamuka75)
2012. máj. 19. 12:06
na de ha nem ezt teszem akkor meg engem büntetnek meg,h nem vallottam be minden jövedelmet,azt meg nem akarom. több pénzük van nekik mint nekem,ugy vagyok vele.akkor fizessen a cég
158. kamuka75 (válaszként erre: 157. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 19. 09:35
Hát ez nagyon durva!!!
2012. máj. 18. 20:31
Tavaly is "hagyományos módon" lett kitöltve.Ma 6-kor keltem,h nyitásra beérjek az apeh-hoz,nem tudtak segíteni a problémámon.Azt mondta az ügyintéző hölgy,h írjak be valamit.Na azt mire alapozva?????????mondta,h még 1 lehetőség van,csináltassam meg a bevallást,és mielőtt lezárom a borítékot írjak egy levelet ezzel a szöveggel:A xy munkáltatónak nem állt szándékában a kért okmányokat részemre eljuttatni.(komoly ezt a nő így mondta)azt mondta majd előveszik a céget.A munkaügyibe mentem hátha ott tudnak segíteni,de ott se tudtak.meglepődtek,h ott soha nem kaptam bérpapírt se semmilyen papírt.Mondom nekik: mit várnak mikor sms-ben rúgtak ki? :)
2012. máj. 17. 17:10

Csak azért ,hogy megnyugodjak Kizárólag adómentes nyugdíjat kapó nyugdíjasnak, aki még dolgozik, kell-e szerepeltetnie az adóbevalláson, és ha kell, hol a nyugdíjat?


Nem kell beírni ugye?

2012. máj. 17. 17:10

Nem értem a problámátokat? olyan szürke nagy boritékot nem kaptatok?

Mert ha kaptatok de csak fő lapot akkor valószínűleg tavaly nyomtatva küldtétek be , mert akkor már nem szoktak nyomtatványt küldeni.


Ha meg a munkáltató nem adta ki a papírokat az adóbevalláshoz , akkor tessék az asztalra csapni!

Mert kötelessége kiadni. Vagy még van egy lehetőség ,hogy ő már megcsinálta-r Neked!?

Kérdezz rá!


Egyéként van program , ha ott meg tudod csinélni és mazt nyomtatod ki azt is el lehet küldeni!

154. cirmoscicajaj (válaszként erre: 153. - Bumburka)
2012. máj. 17. 15:36
ok,légy erős és határozott! :)
2012. máj. 17. 15:34

:)))

Okkk,holnap mesélek!;-)

152. cirmoscicajaj (válaszként erre: 151. - Bumburka)
2012. máj. 17. 12:03

Ok.És helyettem is verd meg őket,ha akadékoskodnak :)

Ja,és mond már majd el mire jutottál,ha lehet.

151. bumburka (válaszként erre: 149. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 17. 11:35
Bemegyek személyesen.
150. bumburka (válaszként erre: 148. - Pista55)
2012. máj. 17. 11:33
Alá kellett írni papírokat....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook