Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adó Manó....Mia Manó!!! fórum

Adó Manó....Mia Manó!!! (beszélgetős fórum)


14. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 13. - Hte23)
2010. márc. 27. 14:43
Igaz. Erre újra azt mondom, fejétől bűzlik a hal. Offshore Péter. Pont.
13. hte23
2010. márc. 27. 13:59

Azt azért ne felejtsük el, hogy az APEH egy végrehajtó/adóbehajtó szervezet. A törvényeket nem ők hozzák, ők csak az utasitásokat hajtják végre.


Persze, vannak az ellenőrök között aki megértőbb és van aki szemét. De ez már csak emberi hozzáállás.

12. Martian (válaszként erre: 9. - 9f84fd6bb9)
2010. márc. 27. 00:40

azt nem mondtam, én attól nem leszek csaló és bűnűző mert ma ez a divat, és remélem, hogy mások is így gondolják, és akkor talán lesz ebből valami


csak tudod amikor elmegyek külföldre, és látom, hogy ott miként megy az élet, és minden szempontból jobb pl.Olaszország egyik városkájában úgy osztják a telefonkönyvet, hogy kiteszik a ház elé, és este meg fog várni a tied, mert senki nem veszi el, akkor kissé elkeseredem

11. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 10. - 0f4abafe57)
2010. márc. 27. 00:07
Szerinted mire kellene rájönnöm?
10. 0f4abafe57 (válaszként erre: 9. - 9f84fd6bb9)
2010. márc. 27. 00:05
Nézd már meg az adólevonások mértékét.
9. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 6. - Martian)
2010. márc. 26. 23:59
Szóval le is húzhatjuk magunkat... Mert úgysem lesz jobb soha... Na igen, ez echte magyar hozzáállás.
8. 0f4abafe57 (válaszként erre: 7. - 0f4abafe57)
2010. márc. 26. 23:58

Azt még hozzátenném, hogy egy nagyon is becsületes adófizető állampolgár vagyok.

Mégis velem szívózgatnak, nem a a sok tetű adócsalóval!!!!

7. 0f4abafe57 (válaszként erre: 1. - Minerva65)
2010. márc. 26. 23:56

Te ezt most tényleg komolyan gondolod?

Ari?

Mindjárt behányok. Rothadás vérszívó idióta banda.

6. Martian (válaszként erre: 4. - 9f84fd6bb9)
2010. márc. 26. 23:51
semmi nem fog segíteni az adózási morálon, mert ez szemlélet kérdése, és az itt kis hazánkban nagyon, de nagyon rossz
2010. márc. 26. 22:28

Nem láttam én sem a mesét?

Lehet, hogy nem szemét, és lehet, hogyburkoltan azt mondtad, hogy annak ez a véleménye aki adót csal, de tévedsz. Az ember akkor tapasztalja meg a hozzáállásukat, amikor gondjai lesznek, mint nekem is. Ezer éve dolgozom, és ezer éve fizetek adót, de volt 2 évem, amikor nem nagyon sikerült elhlyezkednem, hoszzú betegállományban voltam, és év elején ezt még nem tudtam, ezért arról nyilatkoztam, hogy kérem az adójóváírást. A betegállományom alatt kiderült, hogy a táppénzem a nagyon jó fizetésem alapján számolódik, de akkor nem is jutott eszembe az adójóváírás csak az adóbevalláskor, így be kellett volna fizetnem az egész évben igénybevett összeget. Természetesen nem tudtam. Írtam egy kérvény részlet fizetésre, meg arra, hogy a kelettkezett késedelmi kamatokat engedjék el. Az Apeh rendes volt, elengedett 1750,-Ft-ot, ami késedelmi kamat volt, de a büntit nem, majd küldtek egy csekket, hogy a kérelem benyújtás díja 2200 Ft, amit fizessek ki sos.

Szájhagyomány? Remélem ez a történet is bekerül a mítoszok könyvébe:)))

4. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 3. - Martian)
2010. márc. 26. 22:25

Ezek a "szájhagyományok" közvetlenül

- a családi céggel

- a gyerekkori barátom apjának a cégével

- a vállalkozó barátaimmal/ismerőseimmel történt.


Tudod mit, vessük el az én véleményemet az APEH működési hibáiról!

Azt mond meg, hogy valaki, aki nem fizet adót jó útra fog térni egy kis filmecskétől, amiben most épp manócskák vannak? De lehetnének rózsaszín zsiráfok is, ez tök mindegy... Régen is voltak ilyen propagandafilmek, közben meg a hozzájárulási kedv egyre csökken. Szerinted nem kellene változtatni a módszeren?

2010. márc. 26. 22:07
nem láttam a filmet, de részemről már nagyon unom, hogy amíg én és a szűkebb környezetem csak jók a tapasztaltaim az apeh részéről, és van egy érzésem, hogy nagy része aki nem szimpatizál velük valakitől hallotta, hogy neki milyen rossz tapasztalata van, és ez ilyen szájhagyomány alapján elterjedt, hogy huu de egy szenya az apeh
2. 9f84fd6bb9 (válaszként erre: 1. - Minerva65)
2010. márc. 26. 21:59

Ha nem szopatnák a jónépet azzal, hogy visszaélve a jóindulattal büntetéseket szabnak ki a legkisebbekre, a sok száz milliós csalásokat a nyilvánosság előtt szó nélkül hagyják, egyik címszó alatt ketyeg a kamat a büntetésre, másik címszó alatt ugyanennek a cégnek túlfizetés, amivel bőven ki lehetne egyenlíteni a tartozást, de nem vezetik át... Élelmiszeren 25%-os ÁFA... Lehetne hosszasan sorolni. Igazságtalan. Nagyon igazságtalan. Ahogy nagyanyám mondta "ilyet Európa még nem b..szott". Szóval ahelyett, hogy cuki-muki filmeket készíttetnének a pajti cégével, talán inkább a morált kéne fentről javítani. A véleményem, hogy minden ilyen átlátszó kampány egy rakás szar, ami nem ér semmit. Fejétől bűzlik a hal.

Én, a szüleim, és az ö szüleik is rendesen fizettek adót.

2010. márc. 26. 21:48

Mi a véleményetek az APEH…. adózást népszerűsítő programjához?

Vicces, hogy nálunk ez nem természetes.

Nekem különben nagyon tetszik... Aranyos a manó mese és a figurája Mia Manó, aki Manóföld polgármestere!

Mézes napokat!

Édes életet!... hát nem ari, így köszönnek a manók.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook