Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Adni jó....itt a karácsony....adjon akinek van.... fórum

Adni jó....itt a karácsony....adjon akinek van.... (beszélgetős fórum)


29. Barbi0508 (válaszként erre: 27. - 7ed48e33ee)
2009. dec. 7. 14:48

Igen, természetesen nagy segítség, ugyanis vannak olyan családok, akik szó szerint éheznek!

Priviben elküldtem az e-mail címemet!

28. 7ed48e33ee (válaszként erre: 19. - Bumburka)
2009. dec. 7. 09:15
Aha halottam persze....11-tól 22ig tart.
27. 7ed48e33ee (válaszként erre: 26. - Barbi0508)
2009. dec. 7. 09:14

Szia!

Amit én tudok ajánlani konzervek,élelmiszerek....szívesen adnék természetesen olyan családnak akik nem eladják, hanem valóban felhasználják....

e-mail címed van és privátban megbeszéljük....néhány konzerv is segítség....azt gondolom.

2009. dec. 6. 22:25

Sziasztok!


Én a keresztény gyülekezetemben tagja vagyok egy ilyen csoportnak, ahol segítjük a rászoruló családokat! Nem csak karácsony előtt, hanem mindig!

Siófok, Székesfehérvár, Budapest

Bármilyen tartós élelmiszert , ruhaneműt és játékot elfogadunk, de aki személyesen szeretne segíteni és Ő szeretné eljuttatni az adományát, azoknak a család elérhetőségét is meg tudom adni.

A legtöbb családnak anyagi segítségre van szüksége, mert számlákkal és hitelekkel vannak elmaradva, de ezekben sajnos mi sem tudunk segíteni, csak minimális összegekkel, viszont tény, hogy vannak olyan emberek, akiknek kenyérre vagy pelenkára sem futja! És itt a karácsony, nem tudnak ételt tenni az asztalra és ajándékot a fa alá! Persze ez nem csak karácsonykor van így náluk, de az ünnepekkor mégis kicsit tragikusabban élik meg ezeknek a hiányát!

Én is bármiben segítek, amiben tudok és bárki segítségét továbbítom is rászorult családoknak, vagy a családok elérhetőségeit megadom a segíteni szándékozóknak.

2009. dec. 6. 21:35
Néha nem értem az embereket!
2009. dec. 6. 21:24
Nem értem én sem...
23. bumburka (válaszként erre: 22. - Fagyongy67)
2009. dec. 6. 21:22
Akkor miért nem?!
2009. dec. 6. 21:19
Hát nem tudom, mert a naplójában részletesen olvasok a helyzetükről...És annyira szívesen segíTenék, ha szerényen is.
21. bumburka (válaszként erre: 20. - Fagyongy67)
2009. dec. 6. 20:49
Lehet,hogy szégyellte a helyzetét!
2009. dec. 6. 20:47
Én felajánlottam a segítségemet már itt valakinek, akit megsajnáltam....hát mit mondjak...Nem fogadta el:-( Másokét se....:-(
19. bumburka (válaszként erre: 16. - 7ed48e33ee)
2009. dec. 6. 20:09
Nem kell keresgetni.Hallottál már a Cipődoboz akcióról?
2009. dec. 6. 18:11
Egyébként a Kossuth Petőfi rádióban is vannak ilyen szervezések, ott is lehet érdeklődni.
2009. dec. 6. 18:08
Nálam lehet jelentkezni egy nagy zsák jó minőségű plüssállatra. Postázni nem szeretném őket, de helyben átvehető vagy városon belül (Győr) elviszem bárhová.
2009. dec. 6. 17:58
Én holnap keresek egy szervezetet....és megkérdezem mit hogyan lehetne...Máltait vagy beszélek valami szoc.munkással.
2009. dec. 6. 17:55

anno. a főiskolán mi ált. iskolákban szerveztünk gyűjtést, a jobb módú gyerekek, vagy aki akart hozhatott be bármit, játékot, füzetet, ruhát..stb-t, amit szétosztott a Vöröskereszt a rászorulók között.

Ha ilyen gyűjtést szeretnétek szervezni első körben egy ehhez hasonló nagyobb szervezettel érdemes felvenni a kapcsolatot, hogy hogyan tudtok bekapcsolódni.

2009. dec. 6. 17:53
Ez mondjuk nem rossz ötlet... akinek van esetleg miből adnia, azt keresse meg az, akinek nincs mit a fa alá tennie, és esetleg írja meg, mekkora a gyerkőc, mit szeret, stb...
2009. dec. 6. 17:52
Nehéz elkezdeni...de még van kb 3 hetünk, hogy kitaláljuk mit tudnánk tenni...de az sem rossz ha valaki ott ahol él ott segítene...
2009. dec. 6. 17:51
Nekem azóta ment el egy picit az adakozó kedvem, mióta volt egy ismerősöm, aki jószándékkal próbált segíteni egy rossz helyzetben lévő családnak. elég sok mindent kaptak. Aztán kiderült, hogy amit lehetett, eladtak, a többit, ami nem kellett, elégették...:S na köszönöm, ilyen embereknek nem szívesen adok...De akinek tényleg kell, és jó helyre megy, oda mindig szívesen adok.
11. 7ed48e33ee (válaszként erre: 6. - Szasz23X)
2009. dec. 6. 17:51
Hoxa Jézuska ha már van ez a portál használjuk ki....ne csak vitákra hanem tegyünk....
2009. dec. 6. 17:51
Ha valakinek kell segítség, és itt szívesen felajánlja a segítségnyújtást egy szegény családnak, vagy olyan szülőnek akinek sajna nem adatik meg egy apró ajándék megvétele sem, az írjon egy kiválasztott személynek, hogy segíts és ha tud az akkor küld postai cím megadása illetően egy kis csomagot, persze ha mások is szívesen csatlakoznának az e féle formához. Én szívesen segítenék, írj üzenetet :)
9. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 2. - Fagyongy67)
2009. dec. 6. 17:50

Van egy gondolatom, miért nem működik így. Ha nem vagy teljesen konkrét, tehát kiknek-mit-mikor-hogyan-kiken keresztül akarsz gyűjteni és nem tudsz garanciát adni a céljaid tisztaságára vonatkozóan, akkor az emberek nem fognak megmozdulni.

Másrészt pedig sok-sok igazi hiteles, nagy múltú szervezet és kezdeményezés létezik már, akiket bárki elérhet, aki adni akar valamit. Én évek óta az SOS Gyermekfalvakra szavazok, de bátran ajánlom a Máltaiakat, a Vöröskeresztet, a Baptista Szeretetszolgálatot, a cipősdobozos ajándékgyűjtést etc...

8. 7ed48e33ee (válaszként erre: 3. - Szasz23X)
2009. dec. 6. 17:49
Rádióban is hallottam hogy van egy oldal ahova lehet ajánlásokat tenni...volt olyan anyuka akinek kenyérre nem volt pénze...és nem azért mert alkesz volt vagy ilyesmi, hanem a férje ingyen dolgozik, mert azzal fenyegették őket ha kilép egy fillért nem kap...tehát olyan jó lenne ha nem halna be eza fórum.....én bízok benne vannak ralytam kívül még érző emberek akik tenni akarnak,én sem vagyok gazdag de szívesen adok a kevésből is...másoknak...
2009. dec. 6. 17:48
Nekem pl van egy csomó babarucim, de nem született meg, akinek szántam őket, azokat szívesen bedobálom ilyesmibe :) Plüssjátékokat, ilyesmiket. Szerintem mindenkinek van otthon megunt, felesleges...
2009. dec. 6. 17:47
Lehet hogy csak Hoxának kéne sikítanunk, hogy kellene valami ilyesmi, nincs-e jó ötlete...
5. 7ed48e33ee (válaszként erre: 2. - Fagyongy67)
2009. dec. 6. 17:46
De ez jelent valamit....az emberek ennyire nem érdeklődnek más emberek íránt? Sok embernek annyi pénze van, de soha nem adakozna....Én régóta tervezek gyűjtést,valahogy keresek segítséget hogy lehetne tenni valamit....sok szegény ember van...
4. 8559ed0e1b (válaszként erre: 3. - Szasz23X)
2009. dec. 6. 17:46
Szerintem ez jó ötlet..
2009. dec. 6. 17:45
Nem kéne ennek behalnia...Csak ki kellene találni, hogy hogyan lehetne ezt megoldani. Kellene esetleg csinálni vmi képtárat vagy hasonlót, és aki rászorul, nem tud ajándékot venni a gyerkőcnek, az szemezgethetne belőle, akinek pedig felesleges ruhácskái/játékai vannak, jó helyre adhatná őket...
2. fagyongy67 (válaszként erre: 1. - 7ed48e33ee)
2009. dec. 6. 17:44
Szia! Szép próbálkozás, kb. egy hete én is nyitottam egy fórumot róla, és érdeklődés hiányban behalt...:-( Sőt mások is jelezték, hogy behalt az efféle próbálkozásuk:-(
2009. dec. 6. 17:42

Én most nézek egy műsort, Duna tv-t...és megíndítitó képeket látok.Árva gyerekek, szegény családok....és mi lenne ha itt a Hoxán, adnánk mi is....mert olvasom itt mennyi nőnek nem adatik, meg a csoda egy gyermek....és mi lenne ha adnánk azoknak akiknek szükségük van segítségre....persze nem tudom hogy kéne ezt elkezdeni....és annyira szomorú vagyok....hogy annyi embernek van pénze, lehetősége,és mégsem segít....biztos van köztetek olyan aki esetleg szociális munkás, vagy Máltai Szeretetszolgálatnál dolgozik,szeretném ha segítenénk együtt....hisz olyan jó adni....és annyi gyerek van akinek bizony nem hoz a Jézuska semmit....vagy ha nrmis itt a fórumon, hanem mindenki ott segítene ahol él....nyissuk ki a szemünket...nézzünk körül kinek tudnánkk egy kis boldogságot csalni az életébe.

Volt egy vetélésem 2 éve és azóta mindég ezen gondolkodok, hogyan tudnék segíteni gyerekeknek? És most láttam ezt a műsort...Szeretet árvái c. műsor-t

Ha van ötletetek írjatok hogyan tudnánk segíteni...

Mindenkinek kívánok Áldott Ünnepeket!

Egy Hoxa fórumos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook