Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Adjatok tippet! 8 hónapos gyermekem mellől még wc-re sem tudok elmenni úgy, hogy ne ordítson! fórum

Adjatok tippet! 8 hónapos gyermekem mellől még wc-re sem tudok elmenni úgy, hogy ne ordítson! (beszélgetős fórum)


1 2 3
32. 4c30444687 (válaszként erre: 29. - Dolores007)
2012. jan. 19. 11:47

Úgy gondolom, hogy ennél még egy fikusz is árnyaltabban gondolkodik.


Egyet értek Bcicussal, nem kell MINDIG MINDENÉRT ugrani. Nem állította itt senki, hogy létminimumon, inger szegényen kell sanyargatni egy gyereket.

31. 4c30444687 (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2012. jan. 19. 11:40
Igen, az két különböző dolog, de itt arról volt szó, hogy mikor ott van mellette, akkor is ordít.
30. 4c30444687 (válaszként erre: 27. - Trapiti)
2012. jan. 19. 11:38

...so on...

Csak akkor még egy pont, miért nem kell csodálkozni, ha a férj menekül otthonról, vagy anyós tárgyalni sem hajlandó a gyerek megőrzéséről.

29. Dolores007 (válaszként erre: 25. - 4c30444687)
2012. jan. 19. 11:35

Ha ordít ematt, akkor baj.

Úgy gondolod, hogy egy anyának annyi a dolga, hogy enni-inni adjon a gyerekének, ha beteg vigye orvoshoz, ha becsinált a pelusba, akkor tegye tisztába?

Aki így érzi, az tartson inkább növényeket.

28. trapiti (válaszként erre: 25. - 4c30444687)
2012. jan. 19. 11:34
Az, hogy kézben van, vagy hogy az anyukája nem hagyja egyedül a szobában két különböző dolog... nyilván nem kell örökké fogni, de ha sír amikor magára hagyják, akkor nem kell otthagyni sem szerintem.
27. trapiti (válaszként erre: 26. - 4c30444687)
2012. jan. 19. 11:32

Nem elmélet :)

2 éves volt a lányom amikor bölcsis lett, addig csak velem volt. Semmi gondunk nem volt, kb. egy nap alatt szokott be és én nyugodtan mentem dolgozni... 2 éves kor előtt ritkán dolgoznak az anyukák magyarországon... ahová mi kártunk bölcsibe, ott is megkapta egyébként ugyanezt az odefigyelést minden gyerek, nem kellett tudnia egyedül elfoglalni magát, a gondozónénik pótolták anyát, és egy gyerek sem üvültött... és igen, volt aki egész nap a gondozónéni szoknyáján ült, nem volt ezzel semmi baj.

26. 4c30444687 (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2012. jan. 19. 11:24
Ez tök szép elmélet, de ha anyuka már dolgozik, és szeretné másra is rábízni a gyereket, akkor nem lehet elvárni, hogy más trenírozza, hanem neki kellene ezt megkezdeni, nem?
25. 4c30444687 (válaszként erre: 23. - Dolores007)
2012. jan. 19. 11:22
Persze, az a baja, hogy nincs kézben. Ez nem igazi baj.
24. trapiti (válaszként erre: 22. - Bcicus)
2012. jan. 19. 11:20
Persze, legyen más kezében, játszon el egyedül, ha ettől a baba is jól érzi magát. Ha jól veszem ki, a fórumindító épp azt írja, hogy az Ő babája nem szeret egyedül lenni. Szerintem ez bőven belefér abba amit egy anya elfogad a gyerekétől jó esetben. A felnőttek is mások, köztük is vannak akik jól elvannak egyedül, mások meg nem... miért baj ez egy gyereknél? Az anyukáknak az a dolguk hogy elfogadják és kielégítsék a kisbabájuk igényeit. Persze ahogy nő a gyerek, nevelgeted arra, hogy tanulja meg a saját igényeit kontrolálni ill. ne akarjon mindent azonnal, de ez nem a 8-10 hónapos kor problémája... ezt még egy óvodásnak is tanulnia kell. Biztosan vannak gyerekek akik jobban tűrik ha magukra hagyják őket, az enyém pl. nem tűrte. Nem treníroztam, hanem rábíztam, tudta Ő hogy mire van szüksége :) Semmi baja nem lett, sőt... :)
23. Dolores007 (válaszként erre: 22. - Bcicus)
2012. jan. 19. 11:19
Itt most arról van szó, hogy ordít a gyerek. Ha ordít, akkor baja van. Mivel beszélni nem tud, így kommunikál. Gondolom, ha elfoglalná magát, akkor nem lenne probléma a WC-re settenkedés sem, és nem tördelné a kezét fölötte. Ordítani meg ki hagyja a babát?
22. Bcicus (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2012. jan. 19. 11:12
Nyilván ha tényleg baja van rohanni kell, de nem kell állandüan anyu kezébe lennie, más emberekkel is kell lennie és néha hagyni kell, hogy egyedül is elfoglalja magát. Nekem is van egy 8 hónaposom, teljesen jól eljátszik egyedül ha nekem dolgom van.
21. trapiti (válaszként erre: 17. - Bcicus)
2012. jan. 19. 11:05
Szerintem tök normális dolog, ha az ember rohan egy csecsemőhöz ha sír... erre való az anyuka ;) Ráadásul attól ha nem rohan, hanem hagyja, csak még bizonytalanabb lesz a gyerek, még jobban kapaszkodik az anyába... akkor már nagy baj van, ha "megtanulja" hogy kár sírnom, anya úgysem jön... idáig nem szaba eljutni.
2012. jan. 19. 11:05

Látom, hogy totál ellentéteseket javasoltak.

Szerintem ez babánként változó.

Mint a terhességi rosszullét.

19. trapiti (válaszként erre: 16. - Aniko.k)
2012. jan. 19. 11:03

Az én lányom kb. ugyanennyi idős volt, amikor az volt a szokása, hogy ha bárkivel megálltam néhány mondatra, akkor kiabált. És addig amíg be nem fejeztük a beszélgetést... ami így elég hamar meg is történt... Akkor javult a helyzet, amikor elkezdett beszélni, akkor már nem ordított, hanem mondogatta, hogy "menni menni..." :)

Amúgy a mai napig nem tűri jól, ha nem Ő van a középpontban, csak az eszközei változtak ;) szóval szerintem aki kisbabának ilyen, az később is nagy figyelmet igényel, nem hiszem hogy alapjaiban megváltoznak a gyerekek. Max. megtanulnak idővel kicsit türelmesebbnek lenni és várni... nem könnyű ez sem :)

2012. jan. 19. 11:03

Szeparációs szorongás.

Szegényke most kezdi felfogni, hogy nem a része vagy.

Megsimogatod, kedves hangon elmondod, hogy pisilni mész, és mész. Sírni fog, de utána megérti, hogy visszajössz.

Nálunk durván két hét volt.

Aztán mikor megtanult járni, jött a következő. De nem én voltam az áldozat, hanem apa! XD

17. Bcicus
2012. jan. 19. 11:00
Valszeg az elején állandóan rohantál ha sírt. Ezt szokta meg, azt csinál veled amit akar.
16. aniko.k (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2012. jan. 19. 10:41
Igen mar jottek az izelitok ebbol is :(
2012. jan. 19. 10:35
Nem akarlak elkeseríteni, de ezek után jön még az "Anya nem szólhat senkihez" és a "csakazértsem hagylak telefonálni" korszak is :)
14. trapiti (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2012. jan. 19. 10:34

Nincs más megoldás, mint elviselni... :)

Az autózás eleinte nálunk is gond volt, mivel muszáj volt hetente kétszer oda-vissza 45-45 percet autóztatnom, így nem volt más megoldás, hallgattam hogy ordít. Ami lassan megoldotta, az a folyamatos cd hallgatás a kocsiban, ill. gondolom megszokta :) Most 4 éves és minden gond nélkül autózunk.


Az otthoni mindenhová veledmegy kérdést meg hagyd rá. Ha megy veled wc-re hát menjen :) És akkor nem ordít... Én kb. 3 évig nem mehettem egyedül wc-re, aztán ez is elmúlt magától :)

2012. jan. 19. 10:12
nyugodj meg, és ha nem bírod tovább passzold le valakinek néhány órára (férj, mama, barátnő, akárki)
12. aniko.k (válaszként erre: 10. - Dolores007)
2012. jan. 19. 10:10
XD
11. homern
2012. jan. 19. 10:10
pont abban a korban van amikor ez normális.én vittem magammal wc-re,zuhanyozni stb.bevittem a járókát,teleraktam játékkal és ott volt velem.mást nem tudtam kitalálni,ha egyedül csak úgy bennhagyom hányásig ordított volna.12-13 hónaposan ahogy jött úgy el is múlt az egész.
2012. jan. 19. 10:09

13 hónapos a lányom, amikor kilopakodok WC-re, abbahagyja a játékot és utánam jön. Ott ül szemben velem a földön, és örül, hogy kinyitotta az ajtót.

Ez van.

2012. jan. 19. 10:08
ez az idöszak a szeparációs idöszak, nekem is ilyen volt a lányom. De el fog múlni,barmilyen hihetetlen is. Tarts ki, sok eröt.
8. Kotkoda28 (válaszként erre: 5. - Aniko.k)
2012. jan. 19. 10:08
Üdv a klubban :D. Kitartás!
7. gotinagyi (válaszként erre: 5. - Aniko.k)
2012. jan. 19. 10:08

Azt azért ne tedd...nekem 3 unokám van, és mindegyik ezt csinálta, sőt még az én gyermekeim is.....türelem...

Gondolom már mindent megpróbáltál, beszélgetni hozzá, vmi érdekesre felhívni a figyelmét, énekelni neki....stb...

Csak TÜRELEM kell, hidd el, pár év múlva már nevetni fogsz rajta...tudom, nehéz...és olyan gyorsan felnőnek...

2012. jan. 19. 10:05
ha önállósodik kinövi. 8-10 hónap tarts ki addig, nincs más választásod
2012. jan. 19. 10:04
Gyerekek, lassan kiugrok az ablakon.
2012. jan. 19. 09:59
az majd kinövi pár éven belül ... :).... anyás én ilyenkor cumisüveg kakaóval szereltem le! :D
2012. jan. 19. 09:57
Nem tudod leszoktatni, ez egy ilyen időszak, majd kinövi ha nagyobb lesz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook