Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Adjatok tanácsot, hogy mit tegyek! fórum

Adjatok tanácsot, hogy mit tegyek! (beszélgetős fórum)


1 2
2015. okt. 30. 22:00
Lehet, azota mar dul a laaav? Forumindito, merre jarsz?
35. syria (válaszként erre: 1. - DreamLord)
2015. okt. 28. 09:58

Minél előbb tisztáznám a helyzetet. Teljesen felesleges találgatni, hogy érzelmeid alanya miért viselkedik finoman szólva is furcsán. Őt kellene megkérdezned, tudja-e egyáltalán, mit akar, s a valódi okairól. Mert pl. az iskolázottsági különbség csak olcsó kifogás a részéről.

(A páromnak - bő 20 éve vagyunk együtt - „csak” szakmunkás vizsgái vannak, nekem programozó matematikusi diplomám. Gyakran érzem úgy, hogy emberileg százszor különb nálam, vagy akármely más diplomásnál.)

34. uzala
2015. okt. 28. 09:21
Ha úgy kerek a történet, ahogy leírtad - amiben nem vagyok teljesen biztos -, a ragaszkodásodat fojtogatónak érzi. Tényleg fogadd el, hogy pár hónappal a válás után nem akar tartós kapcsolatot, mert pillanatnyilag erre nem alkalmas. Idő kell az embernek egy sorsát érintő kudarc után, hogy helyrejöjjön. Egyetlen esélyed maradt, hogy visszakapd őt: a teljes lemondás. (Nem tettetett, nem időleges, hanem teljes!) Akkor ő fog keresni!
2015. okt. 26. 19:35
Többet gondoltál bele a kapcsolatba, mint amennyit a hölgy szeretett volna válás után...
32. Cucicsillag (válaszként erre: 25. - DreamLord)
2015. okt. 25. 22:52

Az sztem keves ido.... :/

Marmint a 2 honapos "szunet"

31. 76c87e32e1 (válaszként erre: 29. - Kisj)
2015. okt. 25. 09:22
Azért azt nem kell elfelejteni, hogy ez nem egy kiforrt kapcsolat, nyár elején ismerkedtek meg, és a nő egy válás után volt közvetlenül. Teljesen érthető, ha egy válás után, ha megismerkedsz valakivel, nem cipeled rögtön a szüleid, barátaid elé, főleg ha úgy érzed, nem akarsz most egy komoly kapcsolatba bonyolódni, mikor még tele vagy a válás utáni zűrökkel.
2015. okt. 24. 20:23
Tedd, amit a szíved diktál. Keresd meg állj elé, mondd el mit érzel, vagy elutasít vagy nem, veszteni nem veszítesz, csak nyerhetsz. Vagy a másik lehetőség, hagyd békén, és felejtsd el.
29. kisj
2015. okt. 24. 18:50

Valami nem stimmel ebben a kapcsolatban, és soha nem is stimmelt.

Nem vállalt föl soha, sehol. A szülei előtt is titkolt.

"Hölgyként" említed, saját magad pedig egy:

"egy társadalmilag elég elismert szakma képviselője vagyok, doktori cím stb.,"....

Ha én leírnám egy fórumon a szerelmi nyavalyáimat, biztosan nem említeném a doktori fokozatom, amit nagyon elismer a társadalom...

Szerintem nagyon fiatal vagy és a nő hozzád képest jóval idősebb.

Nem hiszem, hogy valaha is érdekelted őt, csak ronda módon valamiféle pótléknak tekintett egy ideig.

28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - DreamLord)
2015. okt. 24. 10:13

Nem ismerve a részleteket, fogalmam sincs mi lenne a helyes döntés.


Nem tudom hány éves vagy, de számomra kissé kiforratlan egyéniségnek tűnsz.


Egy helyen éltek, de, mint egy 12 éves kisdiák, levelezel. Jó, hogy nem a copfját cibálod meg. :D


Legyél erős férfi, aki tudja mit is akar, kérdezz !! Szóból ért az ember. Ha elutasít, tartsd tiszteletben a kérését, mint írtad most vált, lehet a közeledésedben valami erőszakot lát bele.


Az is lehet, nem is vagy az esete, jó voltál a sebeit gyógyítgatni, hogy érezze egy kívánatos nő, de Te nem jöttél be neki, mint ember, pasi, szexpartner. Egyenként, vagy külön-külön.

Nem tudom elképzelni, hogy a Dr. miért akadály számára? A szerelemben nem lehet(ne) akadály, hacsak nem dörgölted állandóan az orra alá. Sokszor egy érettségizett sokkal szélesebb látókörű, mint a diplomás. Nem a diploma számít, a tudásvágy. Lehet egy diplomás bemagolta kötelezően a diplomához szükséges tananyagot, míg a másik meg 1001 érdeklődési körrel rendelkezik diploma nélkül. Ismerek szakmunkást is, aki általános tudásban kenterbe vágna sok diplomást, mert minden érdekli, mindent elolvas, de nem akar diplomás lenni, imádja a szakmáját.


Ha szeretted ezt a nőt, akkor miért erőltetted, hogy a társaságodat is megismerje, ha ő eleve elzárkózott? Ha fülig szerelmes vagy, miért nem érted be a társaságával? Ha meg kell a nő és a baráti társaság is, mert fontos a számodra, akkor el kell engedni a lányt, hiszen a későbbiekben probléma lehet ebből.


Ha a szülők is orrolnak valamiért, akkor csak kivívtad valamivel az ellenszenvüket, legrövidebb út az egyenes...kérdezd meg tőlük, mi a problémájuk.

Sok sikert!

27. rinike (válaszként erre: 1. - DreamLord)
2015. okt. 23. 20:52
Veletek illetve vele nem tudom mi volt, de én 15 éve ismertem a férjemet. 5 évvel a második válásom után.6 évig mondtam neki, hogy én nem akarok kapcsolatot. Ő várt rá. Utána két évig mondtam, hogy nem akarom felvállalni a kapcsolatunkat, és hogy csak annyit ígérhetek, hogy ma és holnap akarom őt, többet nem tudok ígérni. Ő kitartott. Lassan rájöttem, hogy rá mindig számíthatok, hogy a legjobb barátom, akit szeretek. Mikor majdnem elvesztettem, arra is rájöttem, hogy szerelmes vagyok belé. 5 éve hozzámentem. 3 éve gyerekünk is született. Gondjaink voltak, vannak, lesznek is. Mindig másmilyenek. Abban azonban biztos vagyok, hogy együtt majd megoldjuk őket.
26. Panna.33 (válaszként erre: 25. - DreamLord)
2015. okt. 23. 20:47
A nyolc év elég sok, azt két hónap alatt nem igazán lehet kiheverni
25. DreamLord (válaszként erre: 24. - Cucicsillag)
2015. okt. 23. 20:43
8 évig volt házas, a válás és a megismerkedésünk között 2 hónap telt el.
24. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - DreamLord)
2015. okt. 23. 20:34

Valszeg ido kell a holgyemenynek :)

mennyi ido telt el a valas ota? Mi az a "nemreg"?

Es mennyi ideig volt hazas?

23. 123.senki (válaszként erre: 22. - 76c87e32e1)
2015. okt. 23. 20:13
Igyekszem újra felvenni a mese fonalát! ;)
22. 76c87e32e1 (válaszként erre: 20. - 123.senki)
2015. okt. 23. 20:10
Ez mégis miért lenne lényeges?
21. Panna.33 (válaszként erre: 20. - 123.senki)
2015. okt. 23. 20:09
Bizonyára a hölgy a csúny válás után.
2015. okt. 23. 20:04

Fussunk neki mégegyszer! :)

"Nyár elején megismertem egy hölgyet ... ... szomszédok vagyunk, egy udvarban lakunk." Melyikőtök költözött oda utóbb???

2015. okt. 23. 19:39
Én biztosan megkeresném,márcsak azért is, hogy le tudjam magamban zárni,ha úgy alakul.Hogy ne úgy legyen vége, hogy ki sem mondtuk.
18. 76c87e32e1 (válaszként erre: 14. - 66a97e58a5)
2015. okt. 23. 19:33

Szerintem a válaszokból láthatja, hogy mit gondolnak a nők. :) Ha én azt mondanám egy férfinak, nem akarok komoly kapcsolatot, egyszer csak nem is válaszolnék és ő nem keresne, akkor az megkönnyebbülés lenne.

De azért nehéz elképzelni ezt a történetét úgy, hogy egymás mellett laknak.

17. Panna.33 (válaszként erre: 1. - DreamLord)
2015. okt. 23. 19:29

Annak idején amikor az életem legnagyobb szerelmi csalódásán estem át, én is úgy gondoltam, hogy nem vagyok kész komoly kapcsolatra. Persze akadt néhány játszópajtásom, de gondosan ügyeltem arra, hogy túl sok találkozó senkivel ne essen meg, nem akartam kötődni.

Aztán összeakadatm egy sráccal, és továbbra is úgy gondoltam, hogy nem kell nekem komoly kapcsolat. Kb. egy hétig gondoltam így, mígnem meggyőzött az ellenkezőjéről. Ennek csaknem 11 éve, és azóta is köszönjük, jól megvagyunk.

Persze ez az én történetem, de arra szeretnék rávilágítani, hogy megfordulhat valakinek a gondolkodása, ha megfelelő emberrel kerül szembe. Mondjuk nem garancia, hogy mással is így esik a dolog.

16. Muraja (válaszként erre: 11. - DreamLord)
2015. okt. 23. 19:28

Szia , nem tudom hany eves vagy de latod ezek a " hölgyek " miket össze hordanak ami minden csak nem egy okos tanacs !

Az hogy odafele meg ez a dr. es mernök titul annyira relevant nem meglepö inkab sajnalatos .

En mar nagyi vagyok es anno amikor paromal össze hozott a sors akkor ö mind alatorvoskent dolgoztt e meg mind kamion soffer voltam ( etetsegim van termeszetesen ) tehat fel a fejel es mashol keresd a " parod " mind ertelmisegi .

Sok szerencset !

15. mothertiger (válaszként erre: 14. - 66a97e58a5)
2015. okt. 23. 19:23
Én pl. ezèrt fórumozok ritkán... :(
2015. okt. 23. 19:09

Látszik itt is a rosszindulat. Szerintem hulyeseg bármi személyes dolgot kérdezni itt a fórumokon mert szét szedik az embert....hazudik, k...va, nem is férfi vagy Nem is nő, buta,naiv,kitalált történet stb.

Keresd meg a nőt ha szereted ne hagyd elmenni...hívd el egy ebédre csak úgy...séta beszélgetés...ne nyomulj csak udvatolj

13. 76c87e32e1 (válaszként erre: 11. - DreamLord)
2015. okt. 23. 19:07
Ha ilyen kérdéseket teszel fel, akkor ne keresd. De nekem sem tűnik igaznak, mégis hogy gondolod, hogy ott lakik a szomszédban, egy az udvarotok, és azt hiszed, többet nem fogtok találkozni? Vagy prosztó módon átnézel majd rajta?
12. 76c87e32e1 (válaszként erre: 9. - Mothertiger)
2015. okt. 23. 19:05

Ezért mondják, hogy házi nyúlra nem lövünk. :) Mert utána kínos kerülgetni. Egyszerűbb lett volna felnőtt emberek módjára megbeszélni és tisztázni, még ha kínos is utána.

De azt gyakran látom, ami az egyiknek már kapcsolat, a másiknak nem az.

2015. okt. 23. 19:04

Igazatok van, hülye voltam, kicsit talán "beszari" is, keresnem kellett volna..., Bevallom, azt gondoltam az elején, idő kell neki, hogy átgondolja a dolgot. Ezért vártam..., túl sokat. Az is lehet, hogy csalódott bennem..., mivel nem kerestem, úgy gondolja, nem is vagyok igazán szerelmes.

Ennyi idő után van értelme keresni? Nem néz ki elég hülyén a dolog?

10. ht keksz (válaszként erre: 5. - 408020f45e)
2015. okt. 23. 19:02
Pontosan az egyszerű fogalmazàs,gondolkodasmod tűnt fel nekem is.Ha csakugyan DR.es ilyen egyszeru irasban,akkor a szoban is...es maris okafogyotta valt a tarsadalmi kulonbsetol valo felelem.
9. mothertiger (válaszként erre: 7. - 76c87e32e1)
2015. okt. 23. 18:56

Na jó, de ha a csajszi ennyire elutasító? Meg már a szülei is???


A saját vélemènyem szerint lehet, hogy picit sok volt a pasi a nőnek, így a vàlàs után... Szerintem besokallt, és most egyedül akar lenni.

Bennem is lenne dilemma, hogy ilyenkor mi a francot csináljak. :)

8. 123.senki (válaszként erre: 5. - 408020f45e)
2015. okt. 23. 18:55
Vagy az is lehet, hogy a történet hölgy tagja írt... :)
7. 76c87e32e1 (válaszként erre: 6. - Mothertiger)
2015. okt. 23. 18:49
De egy szerelmes férfi tesz rá, hogy 6 hétig nem tud semmit a szerelméről, aki ott lakik a szomszédban? :) Egy szerelmes férfi szerintem a világ végére is elmegy, hogy tisztázza a helyzetet, nemhogy a szomszédba...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook