Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » ADHD-Figyelemzavar gyerekeknél. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? fórum

ADHD-Figyelemzavar gyerekeknél. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
62. Sirga (válaszként erre: 61. - Bezsu0917)
2014. ápr. 5. 07:49

Mesélj a kisfiadról! Hány éves? Mikor tűnt fel, hogy valami nem oké nála?

Eljutottatok Pestre?

2014. márc. 24. 20:56

Sziasztok.Majdnem végig olvastam a hozzászólásokat. És ledöbbentem,hogy másnál is ugyanazok a panaszok,mint a kisfiamnál. Pestre készülünk vele a koncentrációs zavarai miatt. A leckeírás katasztrófa,szétszórt,figyelmetlen itthon és az iskolában egyaránt.

Kinek van valami ötlete,hogy mivel tudnám itthon segíteni,vagy valamilyen tablettát adni,míg nem jutunk el Pestre? Az Esprico-t már abbahagytunk,nálunk nem segített. Köszi a válaszokat.

2014. márc. 6. 10:28

Ne adj neki glutent, tejtermekeket es cukrot.

Legalabb 1-2 hetet erdemes kiprobalni, jo esellyel enyhulni fognak a tunetek.

59. cinita (válaszként erre: 58. - Sirga)
2014. márc. 6. 10:19
a magne b6 az nagyon jó csak nem mindig veszi be kinezológushoz majd nyáron viszem ha vége a sulinak mindenképp megprobálom veszteni valón nincs
58. Sirga (válaszként erre: 57. - Cinita)
2014. márc. 3. 10:21

Már nem hat a Magne-B6 és társai? :O

Épp kineziológiáról olvasok, nagyon tetszik! Kár, hogy a környékünkön nincs ilyen szakember!(Vagy csak a net nem tud róla ...) Ti eljutottatok kineziológushoz? Nagyon érdekelne, mire jutnak!

57. cinita (válaszként erre: 56. - Sirga)
2014. febr. 18. 17:37

nekünk a pcichiáter dr nő csináltatott a gyerekkel egy figyelem tetsztet és hát olyan rossz lett az eredmény állítólag a legsúlyosabb kategóriába esett

ezért akarja a gyereknek a Ritalin nevű gyogyszert de én nagyon ellene vagyok a mellékhatások végett a leggyakoribb az étvágytalanság na most mi 10 évesen 27 kg nagyon vékony ezt mondják is az orvosok de hát most mit tegyek az iskolába alig eszik itthon meg szinte egész nap eszik egyébként most megint visszaesett nagyon nehezen tanul vagyis megtanulja de el is felejti mert hát a rövid távú memoriája is elég súlyos néha nem tudom mit tehetek még

56. Sirga (válaszként erre: 55. - Cinita)
2014. febr. 17. 11:38

De jó! Nagyon örülök! :)

Hadd kérdezzem meg: milyen tesztekkel, vizsgálatokkal - stb. - nézték a gyereket? Milyen eredmények alapján állítottak fel diagnózist?

55. cinita (válaszként erre: 53. - Sirga)
2014. febr. 5. 09:44

szia

már 1 hónapja szedjük az espricot a sedatív pc +magne b6 nagy változáson mentünk keresztül sokkal nyugodtabban megy a házi feladat gyorsabban is halad és nem beszélve arról hogy csupa 5 hoz az iskolából haza órai munka dogák stb persze van olyan is amikor nem úgy sikerül egy dolgozat de ez bárkinél előfordulhat de nagy változást látok rajta ez folytatjuk tovább remélem marad így

sokkal hamarabb megérti a feladatokat és egyedül csinálja komolyan ilyen még nem volt hogy egyedül képes megcsinálni önállóan a leckét is hát sokkal nyugodtabban haladunk előre ez nagyon jó érzés

a félévi bizije matek 3 a magyar 4 köri 5 de rengeteg tanulással gyakorlással értük el most sokkal kevesebb gyakorlás is elég nem kell agyon hajszolni hogy ne maradjon le a többitől

54. Sirga
2014. jan. 28. 11:44
Olvasok egy könyvet a hiperaktivitásról, és egyre gyanúsabb, hogy a lányomat talán félrediagnosztizálták ... A tünetek, leírások alapján nem ADHD, hanem ADD. Figyelemzavar.
53. Sirga (válaszként erre: 49. - Cinita)
2014. jan. 24. 10:59
Pár napja találtam egy szorongásoldó terápiát - hát, jó drága, még nagyon meg kell gondolnom! Boldog gyermek oldalon megtalálod, ha érdekel.
52. Sirga
2014. jan. 24. 10:57
A homeopata Süssler sókat javasolt, ebből kap magnéziumot, káliumot, kalciumot, vasat. Cinket homeopátiás golyóban kapja. Az első kettőt már nem is tudom, miért, de alkatilag rá szabva, a vasat és kalciumot a gyenge körmei, töredező haja miatt, a cinket pedig "nyugtatóul"(állandóan jár a keze-lába, ha feszült). + még kétféle homeopátiás bogyót javasoltak: az egyik alkati szer - ha túlbeszél, akkor kell adni -, a másikat (Argentinum Nitricum) akkor, ha nagyon izgul.
51. cinita (válaszként erre: 50. - Sirga)
2014. jan. 22. 14:45

Én nem vittem homeopatához mi pszichiátehez járunk 4 éve ő csinálta meg a figyelem tesztet és hát a legsúlyosabb figyelem zavar és rövid távú memoria probléma mindent megtanul nagyon hamar de olyan hamar el is felejti és folyamatos gyakorlás pl most összeadást tanulják de nekünk folyamatosan kell gyakorolni a szorzást is hogy ne felejtse el megaztán a főnevekkel végeztek most veszik az igéket és nekünk a főnévre is vissza kell térni hogy amit megtanult ne felejtse el mert előről kell kezdeni és így egy kicsit sok neki . Ma egyébként megint jól ment a tanulás nem volt ideges az iskolába sem szorongott nem fájt a hasa remélem így marad mert ha nem fognak hosszú távon hatni akkor 2 megoldás maradt vagy a RITALIN vagy át kell mennie speciális osztályba egyiket sem szeretné most sokat ront és egyáltalán nem figyel sőt most a szemével is sokat pislog gondolom ez mind az idegtől van 1 osztályba jeles a 2 oszt 4 most meg olyan 3 körül lessz az átlaga a helyesírás és olvasásból jeles abból nagyon jó egyébként ő a legjobb olvasásból az osztályba.de egy biztos most nekünk nagyon jó a szorongás oldók viszont az ESPRICO 3 hete szedjük még nem láttam rajta változást nem tudom hogy bevállik e majd meglátjuk

megkérdezném hogy vas és cinket mire adod?és milyet szedtek?

50. Sirga (válaszként erre: 49. - Cinita)
2014. jan. 22. 11:23

Döbbenetes hasonlóságok! :) Nálunk is 3 éve diagnosztizálták, és én se bírom idegekkel a tanulást ... Igyekszem persze visszafogni magam, de sajnos ritkán sikerül. :(

Mi decemberben elvittük homeopatához - lényeges javulást nem látok, de beigazolódott a sok helyen olvasott vas- és cinkhiány - most mindkettőt szedi, kapott alkati szert, meg még egyebeket. És persze kineziológuson gondolkodom ... :)

Várom a fejleményeket!

49. cinita (válaszként erre: 48. - Sirga)
2014. jan. 22. 11:13

SZIA

Igen egyszerre kezdtük szedni most jelen pillanatban nekünk ez így jó hogy reggel a sedatív pc dében pedig a magne b6 én sajnos reggel nem tudom neki odaadni a magne b6 mert semmit nem hajlandó bevenni de ezt a sedatív pc elszopogassa 4 napja szedjük ezeket és most látom hogy sokkal nyugodtabb de úgy vettem észre hogy a magne b6 hatásosabbnak bizonyult.

amit még elfelejtettem leírni hogy a magne b6 én is szedem mert mikor leültünk leckét csinálni nagyon hamar ideges lettem mivel már 3 éve ez megy én is kikészültem és így én is nyugodtabb vagyok meg a gyerek is és ez nagyon fontos hogy ne lássa hogy én ideges vagyok és ez most nagyon jó .

és eldöntöttem hogy elfogom vinni még KINEZOLÓGUSHOZ a tavasz folyamán akik kiprobálták azok javasolták segíthet feloldani a szorongását és így a teljesítménye is javulhat

majd írok a további fejleményekről

48. Sirga (válaszként erre: 47. - Cinita)
2014. jan. 22. 10:54

Köszönöm, hogy leírtad! A lányom is szorongó típus, azt hiszem, teszek egy próbát. :) Mi az Espricot abbahagytuk - nem igazán láttam hatását az első hónapok hirtelen javulása után.

Egyszerre kezdted a Sedativ pc-t és a Magne B6-ot? Vajon melyik hatott nyugtató(bb)an a gyerkőcre?

Meg azon töröm a fejem, nem lenne-e jobb a Magne B6 reggel, hogy a suliban legyen nyugodtabb.

47. cinita
2014. jan. 22. 10:03

sziasztok

Jelen pillanatban ESPRICO omegát szedünk hát nem sok változással majd elkeztem neki adni reggel este a SEDATÍV PC délben pedig a magne b6 pezsgő tablettát hát ez jó ötlet volt így nyugodtabb a gyerek és a lecke is könyebben megy nem ideges és nem szorong annyit.

Mikor még csak az espricot szedte sajnos volt olyan hogy nem akart iskolába menni hasfájásra és hányingere volt rájöttem hogy szorong az iskolába is alig evett mert a tünetek ott is jelen voltak.

most hogy adom neki a sedatív pc+ a magne b6 azóta nem mondja hogy hányingere van REMÉLEM ÍGY IS MARAD.

2014. jan. 8. 15:36
de jo, hogy irsz!
45. cinita (válaszként erre: 14. - Artista bonita)
2014. jan. 8. 06:54
szia mi nem járunk elő sem írták de olvastam róla hohy az is hatásos lehet
2013. nov. 5. 19:46

Sziasztok!

Hát majdnem teljes egészében végig olvastam a fórumot. Van egy nevelt fiacskám, 7 éves, s most kezdte az első osztályt. Sajnos rögtön az első napokban kiderült, hogy igen komoly gondok vannak vele. Zavarta az órákat, dühöngött, rongálta a saját felszerelését, tettleg bántalmazta a tanárnőt, s igen csúnyán beszélt. Az iskola szó szerint ki akarta tenni. Bevallom, értetlenül álltam a dolog előtt, hisz én ilyen jellegű problémával még nem találkoztam nála. 4 éve nevelem, két nagyobb testvérével együtt, ők speciális iskolába járnak, de őket eleve ilyen kikötéssel helyezték ki hozám. Nem mondom, hogy nem voltak problémáim a kicsivel, de ezt eddig a magával hozott lelki problémáknak tulajdonítottam.

Saját magam kértem, hogy el mehessünk még az év elején iskola érettséget vizsgáló bizottsághoz, hogy megbizonyosodjam arról, őt nem kell speciális iskolába íratnom. A bizottság normál iskolába illőnek találta, bár javasolták, pszichiáter nézze meg. Sanos a nyáron nem kaptam időpontot, de most az iskola meg a gyámügy közben járására meg lett sürgetve. Jó pár vizsgálaton esett át a lurkó még szeptemberben, s ADHD-t állapítottak meg nála. Kezelés kép Ritanolt írt fel a pszichiáter, napi 2*fél tablettát. Ezt csak az iskolai tanítási napokon kell szednie. Amikor itthon vagyunk, nem kapja, hisz én eddig is el bírtam vele, s remélem ez után is el fogok. A pszichiáterünk nagon aranyos, teljes mértékig egyet ért velem, s csak az iskola nyomására írta fel a gyógyszert. Nézetem szerint ugyanis alapvető probléma az volt, hogy nagyon közvetlen fiatal tanárnőhöz osztották be, aki semmi tiszteletet nem tudott kivívni magának a gyerkőc szemében. Ezért ellenkezett, s időnként durvult is vele szemben, hisz nem tanárjának, hanem barátjának tekintette. Sajna a tanárnő az egész iskolai vezetéssel együtt igen rövid időn belül "lemondott" a gyerekről, nem is foglalkoztak azzal, hogy valahogy megoldják a problémát, sőt minden eszközt latba vetettek, hogy eltávolítsák az iskolából. Persze ezt nem hagytam, harcoltam érte, s most sikerült annyit elérnem, hogy áttették egy másik osztályba, ahol egy tapasztalt tanárnő van. Saját bevallása szerint 5-6 magatartási zavaros gyerek van az osztályban. De érdekes módon ő bír velük. Remélem az én neveltkémmel is fog bírni. Várjuk a fejleményeket....

43. 117b1693d0 (válaszként erre: 42. - Cinita)
2013. okt. 11. 10:06

Nálunk a keserűíz nem akadály!

Lemaradva nincs, éppen az ellenkezője. Inkább ez a szabadságharc és figyelemfelkeltés, ami fárasztó mindenkinek. Tulajdonképpen két dologból szokott botrány lenni, ha poroszosan közelítik meg a felnőttek, az egyik, amikor elmerülten dolgozik valamin és utasítják, hogy fejezze be, mert valami mást kell most csinálni helyett - persze csak akkor, ha az a más őt nem érdekli. A másik eset, amikor "lóg" a felnőtteken, mindenképpen el akarja érni, hogy vele foglalkozzanak és a felnőttek elhajtják, hogy keressen valamit, ami leköti.

Tulajdonképpen teljesen normális, hogy ez bosszantja, csak a többi öt és fél éves általában már elfogadja, hogy ez van, aztán túlteszik magukat rajta különösebb vita nélkül, vagy éppen sírnak. A fiam nem sír, hanem vitázik, megsértődve elvonul stb.


Valami olyasmi van, hogy emocionálisan még nem tudja kontrollálni magát a korához képest, intellektuálisan meg előrébb van. Így aztán nagyfiús dolgokat akar csinálni, de nem tud nagyfiúként viselkedni és ez frusztrál mindenkit, beleértve őt is.


Eskimo Kidet adok. Majd még megnézem, hogy mit lenne érdemes.

42. cinita
2013. okt. 11. 09:56

szia értem szóval másokkal ellenkezik hány éves?

mert az én tesóm fia is sokat ellenkezett ha nem akarta csinálni a feladatot az ovodába akkor nem is csinálta ha kérdeztek tőle valamit nem akart válaszólni akkor nem is válaszolt és így sajnos lemaradt a többitől és most 1 osztályos de speciális osztályba jár sajna.

De ez nem jelenti azt hogy ti is így jártok félre ne érts csak leírtam tipikus volt náluk is ez a probléma .De ha így is van hátha még van időtök változtatni egyébként őt nagycsoportba nézték meg a Nevelési Tanácsadóba . Én a lecitint és az omega 3 mindenképp adnám a te fiadnak . Most mi is elkezdtük szedni a ginko bilobát vettem neki teásat ilyen granulátum de azt nem veszi be kiderült hogy az a keserű azért . Azéért majd írj a fejleményekről .Van facéd én fenn vagyok ha gondolod?

41. 117b1693d0 (válaszként erre: 40. - Cinita)
2013. okt. 9. 13:28

Nem a velünk való ellenkezés okozza a legnagyobb bajt, hanem a óvónőkkel, más felnőttekkel. Bár, lehet, hogy igazad van és ugyanonnan gyökerezik.


Az önkontroll lenne inkább fontos, hogy ne legyenek túlzottak a reakciói. Nem is szeretném teljesen megszüntetni az ellenkezését, mert az önmagában még nem annyira baj (szerintem), hiszen nem lehet mindig mindennel egyetérteni, mert akkor elnyomod magad és ugyanúgy frusztrációhoz vezet, mint amikor minden miatt vitába szállsz.


Nem egyszerű ez az egész vagy csak túlbonyolítom. Ugye sokszor mondják, hogy nem is a gyerekkel van a baj, hanem a szülővel. Na, jól elfoglalom magam ezzel, hátha valami értelmeset tudok kihozni belőle. Egyébként fura, hogy még egy felnőttet is, hogy össze tud zavarni egy ilyen helyzet, pont az összetettsége, megfoghatatlansága miatt. Millió oka lehet egy gyerek viselkedésének, ráadásul állandóan változik a környezet, a reakciók is.


Például én bőbeszédű vagyok, a férjem is. Na, akkor most, hogy döntik el, hogy a gyereknél ez tanult vagy belső kényszer?!


Ááááááááá, megyek én kivizsgálásra :DDD

40. cinita
2013. okt. 9. 10:44
ha ellenállás okozza probáld ki a jutalmazást mi pl úgy kezdtük pszichiáter javaslatára kellett egy lap és hétfőtől vasárnapig ha hétfőn megcsinálta és nem ellenkezett akkor ragassz be egy matricát hogy ő is lássa az mégjobb ha ő ragassza be és ha 5 matrica meglessz jutalmat adsz neki amit szeret én soha nem nagy értékűt vettem neki csak azt ami szeretett pl kulcstartót stb hidd el akkora változást fogsz tapasztalni de persze azért lessz olyan is amikor nem sikerül majd a matrica ragasztás mert aznap éppen nem akarta vagy ilyesmi csak akkor ragasztassz neki ha nem utasítja el probáld meg hidd el tapasztalatból írom
39. 117b1693d0 (válaszként erre: 38. - Cinita)
2013. okt. 9. 09:28

Mondasz valamit. Most pont azon vagyunk, hogy megváltozzunk mi is, mert nyilván ez nagyban szerepet játszik, hogy így alakultak a dolgok.


Most a legnagyobb bajt az ellenállás okozza, mármint, hogy pl. az oviban megcsinálja azt, amit mondanak neki, ha éppen nem a kedvére való.


Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen problémáink lesznek.


Tudom, más örülne, ha csak ilyen problémái lennének...

38. cinita
2013. okt. 9. 06:52
Egyébként a CELITINT amit nem vesz be a gyerek én pár napja szedem kipróbálásképpen és arra jöttem rá pár nap szedést követően hogy hosszútávon biztos beválhat mert én azt vettem észre eddig magamon hogy sokkal nyogodtabb vagyok közel nem stresszelek annyit és így a gyerek is nyugodtabb
37. cinita (válaszként erre: 36. - 117b1693d0)
2013. okt. 9. 06:35

Hááát hagy akkor hogy bizonyos dolgokat már egyedül csináljon és dicsérd meg megaztán egy kis jutalom és meglátod mennyire ügyes lessz ha valami nem sikerül neki ne azt mond hogy ez nem jól csináltad hanem hogy legközelebb jobban fog sikerülniTAPASZTALATBÓL ÍROM EZ A JUTALMAZÁS MEG SOK DICSÉRET NAGYON BEVÁLT NÁLUNK erősíti az önbizalmat is


MEGAZTÁN NE CSINÁLJ MEG MINDENT HELYETTE MERT ÍGY TÉNYLEG RONTASSZ A DOLGON

sok-sok sikert probáld ki és írd le mi változott

36. 117b1693d0 (válaszként erre: 35. - Cinita)
2013. okt. 8. 19:46

Köszi, a biztatást! :)))

Én is remélem, hogy nem valami nagyon nagy probléma áll a háttérben. Amiket leírtál, meg úgy általában az ADHD tünetegyüttese szinte mindenkire jellemző a környezetemben és mindannyian több diplomát szereztünk, úgyhogy nem keserítene el, ha a fiam is csak ennyire lenne eltérő az átlagtól :)


Azt nem tudom igazán, hogy mit hoz ki a csoportos foglalkoztatás nála, mert ugye az oviban más a rendszer, ilyen suli jellegűben meg még csak egyszer volt (sulira hangoló foglalkozás). Ha pedig egy per egyben ül le vele az ember, akkor nem annyira nehéz eset, bár van, amikor nem azt csinálja, amit én szeretnék (de melyik gyerek akar feladatozni inkább, ha a kedvenc játékával is játszhatna).


A helyzet átláthatóságát tovább nehezíti, hogy egyke. Vagyis az nem annyira egyértelmű, hogy ahhoz szokott, hogy a világ körülötte forog, mert tényleg így van itthon vagy le van maradva, mert már tudnia kellene, hogy nem így van.


Illetve vannak dolgok, amiket meg tudna vagy meg is tud maga csinálni, de én nem hagyok rá időt, mert gyorsabban megcsinálom helyette. Erre most döbbentem rá, hogy tulajdonképpen nemhogy nem segítek neki, hanem gátolom. Hisz most nem lehet eldönteni, hogy az én hibám vagy az ő hiányossága.


Nyilván nem akarjuk megfordítani a világot körülötte egy nap alatt. De fokozatosan változtatnunk kell nekünk is, mert azzal jobb esélye lesz a zökkenőmentes iskolakezdésre.

35. cinita
2013. okt. 8. 17:23

Még annyit leírnák Bevery hogy az én fiamnak az oviba csoprtváltás után jött elő a generalizált szorongás+ szeparációs szorongás előtte makk egészséges gyerek volt akkor kezdődtek a gondok mikor ez a szorongás előjött testi tünet torokszorítás ájulás remegés halálfélelem és utána vettem észre rajta hogy amiket előtte tudod azokat már elfelejtette nem figyelt az oviba így már a mondókákat sem tudta megtanulni pedig a betegsége előtt mindent tudott amit 4 évesen kellett tudni folyamatosan rontott nem tudott úgy szinezni kiment a vonalból stb ekkor én kértem mérjék fel a gyereket nevelési tanácsadóba ekkor volt 6 éves és majd lehidaltam mikor láttam hogy 2 perc után majdnem elaudt a gyógypedagógusnál mikor vége lett a felmérésnek akkor derült ki hogy súlyosan figyelemzavaros emlékezet + memoria probléma áll fent 6 évesen 4 éves szinten volt .

Igy ujra visszamaradt 8 évesen ment az iskolába

Ezt


A figyelemhiány az ADHD egyik legmarkánsabb tünete, vagyis a gyermek nem tud sokáig egy dologgal foglalkozni, nehéz számára a koncentrált figyelem megtartása. Sokszor úgy tűnik, hogy nem figyel arra, amit mondunk neki, nem követi az instrukciókat. A házi feladatokat nem tudja megoldani, képtelen megszervezni a feladatokat, ezért inkább elkerüli azt a helyzetet, ami mentális erőfeszítést jelent, mivel nem bízik magában. Külső ingerek könnyen elvonják a figyelmét, gyakran elfelejti a feladatait, mindent elveszít, nem tud vigyázni a tárgyaira.

remélem tudtam segíteni

34. cinita (válaszként erre: 33. - 117b1693d0)
2013. okt. 8. 16:53

drága Beverly ez nem is nagy probléma hidd el nekem

hát amit leírtál a fiacskádról biztos nem ADHD én ismerek ilyen gyerekeket a tiéd közel sem áll ahhoz

mert akiknek a családjukban van ilyen ADHD-S gyerek azoknak nagyon nagyon nehéz az én fiam súlyos figyelemzavaros de akinek még társult a hiperaktivitás is még nálam is sokkal nehezebb dolguk van

én megnyugtatásként annyit mondanék hogy vidd el pszichológushoz veszteni valód nincs de nem gondolnám hogy olyan nagy baj lenne lehet egy kicsit szétszórt azért írj kiváncsi vagyok

33. 117b1693d0 (válaszként erre: 32. - Cinita)
2013. okt. 8. 11:46

Lehet, hogy csak én :D

Mármint, hogy felfújok dolgokat. Pont olyan, mint mi voltunk az apjával. Ennek ellenére sose volt igazi problémánk a suliban (mindketten a nagyon jó eredményt elérők közé tartoztunk végig az általánostól az egyetem végéig). Tulajdonképpen a mi időnkben csak eleven, életrevaló vagy éppen neveletlen jelzőket kaptunk.


Amit most vettünk észre így ovi végéhez közeledve, hogy a fiam lassabban fejlődik szociális téren. Vagyis azt csinálja, amihez kedve van és imádja, ha ráfigyelnek, állandóan magára vonja a figyelmet, ha éppen nincs jobb ötlete, akkor ellenkezik. Sokszor már sok.


Ez lehet ADHD valamilyen szinten, de az is lehet, hogy csak le van maradva. Nála előfordult már, hogy már tartottam tőle, hogy lemarad a kortársaitól és robbanásszerűen behozta a lemaradását, sőt meg is előzte a többieket. Most is lehet, hogy csak erről van szó. De azért utána járok a dolgoknak, mert vannak apró feladatocskák, trükkök, amik mindenképpen segíthetnek, akármi is áll a háttérben.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook