Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adásvételi szerződés nélkül, hogyan lehet bizonyítani, hogy valami már nincs az én tulajdonomban? fórum

Adásvételi szerződés nélkül, hogyan lehet bizonyítani, hogy valami már nincs az én tulajdonomban? (tudásbázis kérdés)

1 2
6. gyöngy:) (válaszként erre: 2. - Nekemmindegy)
2016. máj. 17. 22:14

Nem értem, hogy ez miért most bukik ki...

Nagypapád mivel nem fizette a biztosítást az 60 napon belül díjnemfizetéssel megszűnt. Előtte biztos kapott felszólító levelet, a törlésről értesítő levelet, akkor még észbe kaphatott volna, hogy intézze az adásvételivel az ő biztosításának a törlését.

Ha az új tulajdonos nem kötött volna biztosítást akkor az meg nem 10 év után derül ki.

2016. máj. 17. 22:12
Amúgy milyen biztosítás nincs fizetve, ami miatt kivonják a forgalomból?
4. andi6020 (válaszként erre: 2. - Nekemmindegy)
2016. máj. 17. 21:38

Ha kivonják, kivonják.

Megvan a tulaj?

2016. máj. 17. 21:34

Szia,

Sajnos ez a hivatalos része a dolognak tehát Nagyapudat terheli...Mindenképpen be kell menni az okmányirodába és elmondani a történetet aztán majd a vevőt is előveszik...mert köteles lett volna bejelenteni a vásárlást.


"Amennyiben az új tulajdonos (vevő) a bejelentési kötelezettségét elmulasztja, vagy nem teljesíti és az eladás bejelentése sem történt meg, a nyilvántartás szerinti tulajdonost (eladót) terheli a gépjárműadó fizetési kötelezettség, továbbá a járművel kapcsolatos egyéb (pl.: autópálya használati díj, parkolási díj, pótdíj, közigazgatási bírság kiszabására irányuló) eljárásokat az eladóval szemben fogják megindítani."

2016. máj. 17. 21:12

Tudna-e valaki segíteni, abban, hogy nagyapum 10 éve eladott egy traktort, de már nincs meg az adásvételije, és ezek szerint nem is jelentette be akkor az okmányirodában...Mert most kapott egy papírt, hogy nincs fizetve a biztosítás és kivonják a forgalomból...van 15 napja fellebbezni

???

2016. máj. 17. 21:10
Adásvételi szerződés...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook