Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ház adásvételnél hogyan történik az ár utalása? fórum

Ház adásvételnél hogyan történik az ár utalása? (tudásbázis kérdés)


1 2
14. Andika 79 (válaszként erre: 12. - BabyBaby2)
2021. nov. 25. 20:10
Semmit nem láttam ,ott fogom elolvasni először ,Van ügyvédem amit felajánlottam ,ráadásul helyben ,de 20 km utazom el emiatt ,most nem is a távolság ,de nem tudom... Kétség van bennem
13. Andika 79 (válaszként erre: 11. - Rabankari)
2021. nov. 25. 20:07

Én nem beszéltem az ügyvéddel nem is mondták a nevét sem

Eljöttek megnézték 2 nap múlva visszadzóltak hogy kell nekik , elkezdték rendezni ,ma szóltak holnap délután mehetünk aláírni .Ott fogom látni a szerződés , nem hitelre veszik hanem kp utalással

12. BabyBaby2 (válaszként erre: 1. - Andika 79)
2021. nov. 25. 20:04

Beszélj az ügyvédeddel, a SAJÁT ügyvédeddel, ha bármi kétséged, kérésed van. Gondolom jelentős összeg, itt nem biztos, hogy mindenki jogász.

Alap:

Sose hagyd, hogy siettessenek, ez is egy módszer, akkor bukjon az üzlet.

Mindig az általad fizetett ügyvédre halgass. Ha már van, ültesd oda a sajátod is. Válasnál, adásvételnél, bárminél.

Nem vagy hülye, ez egy külön szakma, de attól kérdezz, akitől kell, időben.

Szerződés tervezeted ugye van?

11. rabankari (válaszként erre: 7. - Andika 79)
2021. nov. 25. 19:58

Ne haragudj de én ilyet még életemben nem láttam,pedig már vettem és adtam is el néhány ingatlant....

Az ügyvéd minden esetben egyeztette ezeket a dolgokat a szerződés aláírása előtt.

Konkrétan azt írta bele,ahogy kértük,majd átküldte végső átnézésre az aláírás előtt.

Hitelből veszik vagy rendelkezésre áll a pénz?Ha az utóbbi akkor akár ott is utalható azonnal,ha hiteles akkor több hónapot szoktak megadni,hogy ne kelljen később szerződésmódosítás ha valami nem teljesül határidőre.

Olyan meg nincs,hogy addig nem írod alá,míg nem fizet.

Akkor konkrétan nincs adásvétel.

10. Sütikee (válaszként erre: 6. - Andika 79)
2021. nov. 25. 19:51
A kulcsot csak akkor adnám át, ha rajta van a pénz a számlán. Mi is így vettük anno a lakást, utalás után, miután már a számláján volt a pénz, kaptuk meg a kulcsokat, addig nem! És így korrekt!
9. tien
2021. nov. 25. 19:50

Nekünk még vételi nyilatkozatot is tennünk kellett ,ezáltal biztosítva ,hogy miénk lesz a ház.

Mindezt ügyvéd bevonásával.

Szerződés ügyvèd jelenlétében került aláìrásra.

Miután a pénz az eladó számláján volt ,akkor kaptuk meg a kulcsokat.

Most a másik házunkat szintén ügyvéd bevonásával fogjuk eladni.

8. simple (válaszként erre: 1. - Andika 79)
2021. nov. 25. 19:50
Ha nincs hitel meg egyéb bonyolító dolgok akkor azonnal mehet a számlára. Mi most adtunk el pont októberben, reggel elmentünk az ügyvédhez, aláírtuk a szerződést, meg egy olyan papírt, hogyha visszaigazoljuk a vevő ügyvédjének, hogy megérkezett a pénz a számlánkra, akkor mehet a földhivatalba átírni a vevő nevére. Ezután a vevő átutalta a pénzt, úgy hogy mi is láttuk. Fogtuk magunkat, mentünk az ingatlanba, megcsináltuk a birtokbaadást, mire kész lettünk vele felbukkant a pénz a számlánkon, jeleztük írásban az ügyvédnek, hogy a pénz megérkezett, az ügylet sikerrel lezárult, mehet a földhivatalba. Nem kaptunk az a elején foglalót, így a teljes vételár egyben jött át.
7. Andika 79 (válaszként erre: 5. - Rabankari)
2021. nov. 25. 19:44
Nyilván ügyvéddel ,ott fogom elolvasni a szerződést ,előre nem láttam
6. Andika 79 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2021. nov. 25. 19:43
Akkor ott aláírjuk ,és kulcsátadás azonnal ,utalást kértünk de nem igazán tudom hogy müködik
5. rabankari (válaszként erre: 1. - Andika 79)
2021. nov. 25. 19:19

Remélem ügyvéddel intézitek,nem okosban....

Vagy hogyhogy nem tudod mi lesz?

Minden benne van a szerződésben...

4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Andika 79)
2021. nov. 25. 19:12
A szerződésben minden venne van. Nem tudod,hogy mit fogsz aláírni?
3. Andika 79 (válaszként erre: 2. - Scherlock)
2021. nov. 25. 19:11
Nem ,kulcsátadás azonnal lessz
2021. nov. 25. 19:04

Gondolom benne lesz a szerződésben ez is, a számlaszám is feltüntetve azzal a kiegészítéssel, hogy a jóváírást követően történik meg a kulcsok átadása.


No para! :)


Sok sikert!

2021. nov. 25. 18:58

Sziasztok!

Eladjuk a házunkat , holnap írjuk alá a papírokat.

Utalással kértük a pénzt

Kérdésem az lenne ez hogy müködik?

Azonnal rámegy a számlára?

Vagy addig ne írjam alá míg nincs pénz?

Köszönöm

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook