Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adakozni? Mégis kik kapják meg? fórum

Adakozni? Mégis kik kapják meg? (tudásbázis kérdés)


20. f758a7200f (válaszként erre: 19. - Sajert)
2011. ápr. 9. 20:14
Na, én is erre tippelek, mire kellett vajon annyira a pénz, ha még a tésztát is eladták? Egy csomó ideig ehették volna...
19. sajert
2011. ápr. 9. 18:25

Amelyik "szegény" család eladja a hosszú lejárati idejű tésztát (nem friss élelmiszerről van szó, amelyik egy-két hét alatt teszem azt megromlik!!), az nem szegény az én szememben. Gondolom a pia és cigi jobban esik.


Én nem adakozom senkinek, semmilyen céllal. Mindenki oldja meg a problémáját, nekem se adott soha senki semmit, mikor rá voltunk volna szorulva, akkor meg pláne nem.

18. 61fc1393dd (válaszként erre: 17. - Frenszy)
2011. ápr. 9. 17:59
az adományt pénzért árulni,függetlenül ki adja erkölcstelen.
2011. ápr. 9. 17:04

Van egy "jó" hírem. Beszéltem ezzel az ismerősömmel, és felhoztam neki a témát. Azt mondja, hogy ő tudja, de tényleg egy szegényebb családtól vásárolta, akik bizonyos időközönként szoktak kapni ezt azt. És most rengetek tésztát kaptak. Szóval végülis, nem is arról van szó, amire én gondoltam. :) ne ítélkezzen az ember.

Adakozni nem szoktam, pont ilyen okok miatt. Szerettem régen, és még tudtam is, ha nem is sokat. De gáz, hogy nem is biztos a rászorulók kapják.

2011. ápr. 9. 10:20
*egyetlen
15. 22342e0151 (válaszként erre: 2. - Frenszy)
2011. ápr. 9. 10:06
Én az ilyen élelmiszerből ergyetln falatot sem tudnék enni-itt kezdődik....
14. 22342e0151 (válaszként erre: 2. - Frenszy)
2011. ápr. 9. 09:44

Ezért kell vigyázni a most divatos "dakozás gyüjtőkkel"....


Adakozni olyan helyen tedd, ahol 100%-ban meg vagy győződve, hogy elér a cimzettekhez. Vagy a környezetedbe, ahol látod, hogy segitségre szorulnak.

2011. ápr. 9. 07:30

van egy Unicefnél dolgozó ismerősöm és múltkor megkérdeztem tőle, hogy a telefonos adományok (a négyjegyű tel.számos, pl. amit a Való Világ + RTL is szervezett) eljutnak-e a célhoz?

Azt mondta, elég szigorú az ellenőrzésük és az elszámoltatás, úgyhogy legalább abban nincs sumákolás.

12. 61fc1393dd (válaszként erre: 2. - Frenszy)
2011. ápr. 9. 07:24
Ezen már nem is csodálkozom, egyszerűen pofátlanság.
2011. ápr. 6. 12:56

Bocsi de csak most lattam ezt a forumot:)


Tegnap a fiam iskolaja mellett levo ruhagyujto kontenert jol megneztem es az volt rairva:


Hova jutnak a ruhak amiket eladakozol?

Az eu-ban eladasra

Afrikaba es mas szegeny orszagokba pedig jotekonysagi csomag reszekent



Ebbol arra kovetkeztettem hogy a magyar turik nem jotekonysagi csomagbol vannak, vagyis igen mert adakozasbol van a ruhak de penzert jutnak hozza az eu orszagai, nem ingyen.


Szoval nem ugy van hogy megerkezik a ruhacsomag es valaki meg eladja. Viszont Afrikaba ingyen megy.


Mindenesetre a tesztas dolog az megdobbento tenyleg :OOO

2010. dec. 22. 12:03
Hát akkor értem már,miért éri meg turit nyitni "minden sarkon".Pfffff!!
9. Frenszy (válaszként erre: 8. - 90b84d226e)
2010. dec. 22. 11:29

Jól tudod. Abban is belefutottam már. Rajta maradt az angol használt ruhán egy címke, amire rá volt írva, hogy gyűjtésből van.

Ismerősömék dolgoztak kint Angliában és olyan szórólapot osztottak, amin az volt, hogy magyar szegény gyerekének gyűjtenek ruhákat. Annyira gáz, hogy egyesek miből élnek. Én is szeretnék meggazdagodni, de nem ilyen áron. Mégis hogy tudnak a tükörbe nézni...

2010. dec. 22. 11:20
Elég elszomorító....bár ha belegondoltok a bálás ruhák is segély gyanánt jönnek be az országba...vagy rosszul tudom?
2010. dec. 21. 21:21
Árulják az élelmiszer segélyt?Hát,ez durva!
2010. dec. 21. 21:08
Szomorú dolog bizony. Én kis háziasszony megkapok egy ilyen cuccot. És közben meg esténként hallgatom a híradóban, hogy adakozzunk, meg gyűjtsünk a rászorulóknak, a fejes meg fogja aztán eladja.
2010. dec. 21. 20:52
Erősen negatív tapasztalatom van, tanulsága: a jövőben csak annak segítek, akinek magam adhatom közvetlenül a kezébe, amit szeretnék. Bővebben erről nem mondok, nehogy elmenjen az adakozókedv :)
2010. dec. 21. 20:49
Ezekszerint mindenki megkapja,csak az nem akinek igazán kéne......szomorú!
2010. dec. 21. 20:39
Frankó!
2010. dec. 21. 20:30
Egy kicsit most felment a pumpám... Múlt héten egyik ismerősömnél voltam, mesélte, hogy vett olcsón valakitől tésztákat(spagetti, cérnametélt stb.) mondja, hogy ad kettőt. Megköszöntem, haza vittem. Most látom, hogy rá van nyomtatva, EU Élelmiszer segély, kereskedelmi forgalomba nem hozható...
2010. dec. 21. 20:28
Adakozni? Mégis kik kapják meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook