Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Acomplia - új fogyasztószer? fórum

Acomplia - új fogyasztószer? (beszélgetős fórum)


2012. jún. 11. 14:16
erre lehet inni alkoholt?
24. ujlany
2008. nov. 7. 23:11

Felfuggesztettek a gyogyszer forgalmazasi jogat az EU-ban oktober 24tol a pszichiatriai mellekhatasai miatt.


[link]

23. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 13. - Ujlany)
2008. aug. 26. 15:57

Szia, én is megnéztem az FDA-t, igazad volt, akkor én csak félig olvastam el a cikket.


De azt azért tudjuk, hogy az FDA mindig mindent utoljára engedélyez!


Itthon meg semmi nyomát nem találom azon kívűl, hogy törzskönyvezve van.

2008. aug. 26. 15:40

Lányok,

ha valaki tud erről a gyógyszerről valamit, szóljatok már hozzá! Nyoma sincs sehol, csak az OGYI honlapján. Törzskönyvezett gyógyszer Magyarországon, a Sanofi gyártja és slussz! A többi titok! Én marha, meg azt hittem, ha már gyártják, el is akarják adni! Már sose javulok meg!

21. ujlany (válaszként erre: 20. - 7abb7adbf0)
2008. aug. 21. 06:14
igen, O Schybie :-)
2008. aug. 20. 19:39

Az adatlapodon lévő "fórumos csapat" kép egyik tagja nem Schybie véletlenül? Csak mert annyira hasonlít!


És akár Tied ez a kisfiú, akár nem, csodaszép! Mint általában az indiai emberek. Egyik szebb, mint a másik. Hát, ha ott élsz, jócskán belementél az éjszakába!


Jó éjt neked is!

19. ujlany
2008. aug. 20. 19:35

hat lehet, hogy igaz, de meglepne.

Megneztem az FDA website-jat, nincs az elfogadott gyogyszerek kozott.

de majd azert meg turkalok a neten holnap, mar nagyon keso van, lehet, hogy azert nem latom, ami nyilvanvalo :-)

jo ejszakat!

2008. aug. 20. 19:20

[link]


Az FDA-s cikket nem találom, bocs, annyifélét néztem meg délután, most nem tudom, melyikben volt. Csak azért hittem el neki, mert Európában már 2006-ban engedélyezték. A fenti link elég sokat elmond róla. Kiknek ajánlott, kiknek nem, stb.

17. ujlany
2008. aug. 20. 19:00

ja, a Xenical ara...

azt sajnos ne, tudom, en Hollandiaban vettem. Azt hiszem a 84 darabos volt 115 euro, vagy valami ilyesmi.

16. ujlany
2008. aug. 20. 18:57

Nem, nem szedem a Xenicalt! Akkor probalkoztam vele (jo par eve) amikor meg joval tobb kilo voltam. Nem tudom mennyit fogytam vele, de visszajott :-)

A Xenicallal szerintem csk egy gond van - mar amennyiben ez gond -, hogy nagyon lassu vele a fogyas, es igy nagyon fegyelmezettnek kell lenni. Mert azt a fel kilot amit az ember lead hetente, azt konnyu visszaszedni.

Egy jo dolog viszont tenyleg van benne, es ezt magamon is tapasztaltam. Azt hogy derekbol es hasbol szedi le latvanyosabban a zsirt.

15. ujlany
2008. aug. 20. 18:54

hat ha kiesik a szemem, akkor sem latom, hogy engedelyeztek volna. Igen. Zimultikent jegyzi Amerikaban.

The FDA has still not approved Acomplia for use in the US, but it is being prescribed across the EU. Presumably the FDA will be able to look at the European data to decide whether or not the benefits of taking Acomplia outweigh the risks, when deciding whether or not to approve Acomplia for the US market.

14. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 13. - Ujlany)
2008. aug. 20. 18:45

Én úgy olvastam, hogy július 26-án engedélyezte az FDA és erre fel az Európai Bizottság is. Amerikai neve is van: Zimulti. (Már ezt is árulják az interneten:-)


A Xenical az élő példa arra, hogy minden ember másképp reagál mindenre. Én rosszul.


Mennyit fogytál a Xenical-tól? Még mindig szeded és még mindig annyira drága?

Bocs, hogy ennyit kérdezek. De a barátnőmnek most írta fel az orvos és ő engem kérdezett. De hát én csak 1 hétig szedtem, így nem nagyon tudtam neki válaszolni.


De ez az új dolog izgat. Szabin van az orvosom, de jövő héten már lesz, meginterjuvolom őt. Is.

13. ujlany (válaszként erre: 12. - 7abb7adbf0)
2008. aug. 20. 18:29

szia! igazabol en Xenical fan vagyok :-)

Szerintem jo, de mindegy, nem ervelek mellette.

Ezzel egyebkent egyetertek, hogy gyorsan kiderulnek ezek a mellekhatasok, csak az a baj, hogy sokszor az ember jobban akar annal fogyni, minthogy elismerje, hogy ezek a mellekhatasok tulmennek azon a hataron, amit meg el kell viselni.

Meg aztan en ugy vettem eszre, hogy pl. ha valaki beirja egy forumon, hogy jaj, mit csinaljak ugy dobog a szivem, hogy majd kiugrik ettol a fogyokuras gyogyszertol, akkor tutira akad egy ember aki odarohan es azt mondja, ah, ne izgulj, ilyen nekem is volt, es elmult, semmi gond nem lett. Na ja, csak nincs ket egyforma ember.


mindentol fuggetlenul nagyon kivancsi vagyok erre a gyogyszerre, nagy remenyeket fuznek hozza. Mas kerdes hogy az FDA nem engedelyezi, kivarja, hogy mik a tapasztalatok Europaban. Azert ez egy kicsit megijeszt.

12. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 11. - Ujlany)
2008. aug. 20. 17:40

Sok igazság van abban amit mondasz, de legyünk őszinték, van aki hajlamos depisnek lenni és van aki nem. Ha valaki szimplán fogyózik, az is depis - általában. Mert nem ehet és egyetlen öröme az evés, mint pótcselekvés.

Én most pl 5 hónapja nem cigizek, most akasszam fel magam? Sőt. Még rosszkedvű sem vagyok tőle.


Nem azt vitatom, hogy egy gyógyszernek nem lehetnek hasonló mellékhatásai. De ha kipróbálom, 1 hét alatt kiderül, hogy van vagy nincs. És ezért szükséges az orvosi felügyelet.


Ha valaki esetleg próbálta már a Xenical-t és közben nem f*sta össze magát bárhol és bármikor, az szerencsésnek mondhatja magát. Mert az meg olyan mellékhatásokkal bír. Vagyis az maga a hatás. Ha egy szem zsírt eszel, az már ki akar jönni és ki is jön!


De köszi az infot, megnéztem.

11. ujlany (válaszként erre: 8. - 7abb7adbf0)
2008. aug. 20. 16:48

Pusi, azert a mellekhatasok kozott ott vannak a pszichiatriai jellegu problemak is.

Depresszio illetven annak szimptomaja a gyogyszert szedok 10%-nal, 1 %-nal ongyilkossaggal kapcsolatos gondolatok.

Azert ha befut ez a gyogyszer, akkor ez sok embert erinthet.

De azert hajra orvostudomany, ha ok nem oldjak meg ezt a problemat, akkor senki.

egy kis tapasztalat a gyogyszerrol, ilyen is meg olyan is:

[link]

10. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 6. - Sarkanylany)
2008. aug. 20. 14:33

Kár, hogy nem mentél el, mert a tesztelések során foglalkoznak az orvosok a legtöbbet a beteggel és a leglelkiismeretesebben.

Mostanáig már fogyhattál volna 10-15 kg-t!

9. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 7. - SZENTI)
2008. aug. 20. 14:18

Szia,


vényköteles, gondolom. Ha orvosi a felügyelet. Megmondanád az árát, amit a patikában fizettél érte? Azt már tudom, hogy 28 szemes filmtabletta.


Köszi előre is!

2008. aug. 20. 14:16

Most a Google-ban kicsit olvasgattam róla, ír mellékhatásokat, de azok elég ritkák. (Máj, veseelégtelenség, szoptatás, terhesség, stb.) Úgy értem, az én koromban ritka a terhesség. :-)


A Sanofi (volt Chinoin) gyártja, annak képtelen voltam utánakeresni, hogy mennyibe kerül. Megkérdezem az orvosomat, hogy ajánlja-e.

2008. aug. 2. 11:47
szervusztok! most júli 26-án volt 2 hónapja,hogy szedem ezt a fogyókúrás gyógyszert.orvosi felügyelet alatt 8 kg fogytam ez idő alatt.nagyon jól érzem magam a bőrömbe ezt elmondhatom.az étkezésemen változtattam,csökkentettem aszénhidrátot.nem szenvedek és olvad a kiló,nem vagyok depis se.labor eredményeim szuperek.én csak tudom ajánlani. üdv mindenkinek!
2007. nov. 26. 14:17

Arról is írtak a fórumon, hogy nekk sem segített az éhség elűzésében.

Nekem eddig az atkins alatt múlt el a legkönnyebben az éhségérzetem.


Szerintem ha a korházban lefut a 3 hónapos próbakúra, mert biztos lesznek jelentkezők rá, akkor majd hírdetik és a patikában is lesz. Na de én biztos nem leszek próbaalanyuk.

Ennyit erről a bogyóról.


Esetleg ha megtudok vmit a kórházban róla, még felteszem.

2007. nov. 23. 21:12

Pont a túlsúllyal küszködők között van a legtöbb depressziós, nem?

Hát...nekem így már nem nagyon tetszik ez a bogyó, én így is túl sokat agyalok.

Szerintem ne hagyd, hogy rajtad kísérletezzenek. (Állítólag béres alexandra bogyója sem rossz.)

2007. nov. 23. 21:09

Szóval annyit tudok róla amit a doki gyorsan a telefonban elmondott.

Mo-on már törzskönyvezve vn, de a patikában hiánycikk, vmiért a gyártó visszafogta a forgalmazást. Itt a kórházban akarják használni, egy hónapos kontroll csoport lenne.


Amit a neten találtam az volt, hogy depressziót idéz elő, illetve a depiseknál súlyosbítja az álapotot, sőt öngyilkossághoz vezet.

Szóval nincs szükségem így tél közepén még rosszabb kedélyállapotra, na meg a diéta sem egy leányálom ugye :(


Én ennyit tudok róla... ja és még annyit, hogy extrém magas túlsúlyosokon tesztelték...


Tehát ha vki esetleg vmi jót tudna mondani, nem lenne rossz.

2007. nov. 23. 20:59

Szia!


Miért írtad, hogy nem túl vonzó? Mellékhatásai vannak?

(amúgy még nem hallottam róla, de ha orvosok mondják, nem lehet hülyeség).

2007. nov. 23. 20:54

Szóval többen ide kukkantottak, de senki nem ír?

Akkor nem is ismeri senki ezt a gyógyszert?

Kár, mert jó lett volna olvasni róla olyan kezéből, aki próbálta is.

2007. nov. 21. 14:34

Sziasztok

Érdekelne, hogy valakinek van-e tapasztalata a fenti fogyasztószerrel kapcsolatban?

Egy kórház ezzel szeretne fogyasztani a lipidológiai osztályán. Amit olvastam róla, nem túl vonzó. Így nem merek belevágni még orvosi felügyelet mellett sem...pedig 3 hónapig ingyenes lenne a gyógyszer.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook