Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Abortusz után az élet és a lélek fórum

Abortusz után az élet és a lélek (beszélgetős fórum)


1 2 3
36. Piroska52 (válaszként erre: 34. - Nerari)
2017. dec. 25. 18:00

hát nem vagy könnyü helyzetben,és csak ront a dolgon hogy egyik másik emberben annyi empátia sincs mint egy búgócsigában,

a te tested,a te életed, neked kell tudni mennyit tudsz vállalni,

nekem is volt abortuszom,mert muszály volt,nem volt könnyű,de beteg lett volna ,és nem vállaltam a kockázatot, és igen,jól döntöttem,

persze egy ideig rossz értésem volt,de amikor ránéztem az egészséges gyerekeimre,tudtam hogy jól döntöttem,

65.éves vagyok annyi mindent túl éltem már hogy ez miatt nem emésztem magam

35. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Nerari)
2017. dec. 25. 17:59
Ez nem is kérdés, ha fejben eldőlt már nálad.
34. Nerari (válaszként erre: 33. - Cippora)
2017. dec. 25. 17:35
Jó a gondolatmeneted... Azért vagyok bizonytalan mert mégiscsak bennem növekszik egy pici élet. De ami vele jár: az újabb átalvatlan éjjelek (jelenleg is minimum 3szor kelek éjjelente) a terhesség amit legutóbb nagyon rosszul viseltem, a logisztika autó nélkül 3gyerekkel, a párkapcsolat minőségének romlása (nem lesz időnk egymásra mivel nincs segítségünk)... Szóval ez mind ellene van :(
2017. dec. 25. 17:26

Nekem az a véleményem,hogy annak ez a kérdés nem kérdés aki tényleg nem akarja megtartani...az elmegy abortuszra,túl esik rajta,és a végén megkönnyebbül,hogy nem kell azt a terhet vállalnia amire úgy érzi nem képes...

És van az az oldal aki nem biztos benne,és kérdezi,hogy fel-e lehet dolgozni...

Bizonytalan vagy?

32. epervirág (válaszként erre: 31. - Nerari)
2017. dec. 25. 13:03
Ezt tényleg csak te tudod eldönteni.Én a nagynál voltam igy.Csecsemőnek borzalmas alvó volt.Szinte alig aludtam és rengeteget sirt.UTána sem lett jobb nagyon hisztis volt.Napi 4-5 hiszti megvolt ugy hogymindenhova verte a fejét.Azt mondtam soha többet még egyet aztán elváltam lett uj párom és szerettem volna még egy gyereket.A kicsi is csak kb fél éve alussza végig az éjszakát,de negyed olyan hisztis ég és föld a két gyerek.De csak te tudod eldönteni,hogy mit szeretnél.
31. Nerari (válaszként erre: 25. - Epervirág)
2017. dec. 25. 12:47
Orvos szerint nem gond a korom és az állapotom. Engem a kialvatlanságom aggaszt ami miatt idegileg vagyok tropa :(
30. epervirág (válaszként erre: 29. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 25. 11:26
Ezt mire érted?
2017. dec. 25. 11:14

Itt mar mindenkinek joga van.

Es aki nem tudja ervenyesiteni a "jogait", azzal mi van?

2017. dec. 25. 11:12
Bocsi én értettem félre
27. levarosbukta (válaszként erre: 26. - Epervirág)
2017. dec. 25. 11:05
Félre értesz! Azt írtam hogy igenis legyen önző és az ő akarata legyen most a döntő!
26. epervirág (válaszként erre: 24. - Levarosbukta)
2017. dec. 25. 11:01
Miért lenne önző?Az ő teste meg ahogy leirta vannak egészség ügyi gondjai még pdig női bajok igy valoszinű a terhesség sem lenne egyszű.
25. epervirág (válaszként erre: 23. - Nerari)
2017. dec. 25. 10:59
Nekem a nagy 13 mult augusztusban a kicsi most volt 4.A nagylányom rettenettes alvó volt és rettenetes hisztis a hiszti a mai napig megmaradt.A kicsi jobb alvó volt.És negyed annyira sem hisztis.Viszont igy érthető,hogy nem szeretnéd megtartani,hogy ilyen egészség ügyi problémáid vannak.Orvossal beszéltél,hogy igy milyen lenne a harmadik terhesség?Azért kérdezem ezt mert azt érzem,hogy a szived mélyén szeretnéd megtartani.De lehet rosszul gondolom.
24. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Nerari)
2017. dec. 25. 10:55
Ja, és lehetsz egész nyugodtan önző ebben a kérdésben, független attól mit szeretne a párod.
23. Nerari (válaszként erre: 21. - Epervirág)
2017. dec. 25. 10:51
8 a nagyfiam és ez a másik gondom hogy a pici még csak 2éves lesz. És mindkét gyerek szőrnyű alvó. A testem meg szanaszét ment már (megereszkedett méh,méhszájseb, szétnyílt hasfal,stb)
22. levarosbukta (válaszként erre: 19. - Nerari)
2017. dec. 25. 10:49
Nem harcolunk, csak nem szeretem az álszent dumát. Hidd el ha se tested se lelked nem kívánja akkor nem lesznek álmatlan éjszakáid miatta. Persze más az ha valami kényszerítő körülmény miatt kellene megválni tőle pedig szeretnéd ha lenne, de akkor sem fog egy életre lesújtani a dolog. Néha, néha az embernek eszébe jut,hogy mi lett volna ha de ennyi az egész.
21. epervirág (válaszként erre: 19. - Nerari)
2017. dec. 25. 10:48
Minden ember más lelkileg.Nem tudhatod,hogy te hogy fogod feldolgozni mert még nem estél át abortuszon.Az,hogy valaki azt irja itt,hogy ő simán tul lépett rajta az nem azt jelenti,hogy te is igy simán tul lépsz majd különben nem tetted volna fel a kérdést.Amugy hány évesek a gyerekeid?
20. rinike (válaszként erre: 19. - Nerari)
2017. dec. 25. 10:45
Akkor nem okoz életre szóló traumát, ha úgy gondolsz az egészre, ahogy többen írták, hogy ez a te életed, úgy éled, ahogy akarod. De ha úgy gondolsz rá, hogy megfogant (már múlt időben!) és megkezdődött egy élet, amit ahhoz el kell venni, hogy ne szülessen meg, és ne éljen, és erről te döntöttél, azt nehéz, vagy nem lehet feldolgozni.
19. Nerari
2017. dec. 25. 10:37
Csajok nem a harc a lényeg. Nem ez volt a forumom célja. Hanem hogy ha egy életre szóló traumát okoz az abortusz akkor átgondolnám. De ha írtok olyan tapasztalatot miszerint élhető normális élet utána is akkor rádzánom magam...
18. andi6020 (válaszként erre: 12. - Aidababa)
2017. dec. 25. 10:32
De ha már eleve nem akarja?
17. Nerari (válaszként erre: 16. - 10cc61fb5a)
2017. dec. 25. 10:29
Köszönöm szépen hogy őszintén leírjátok! Tényleg sokat segítetek!!!
16. 10cc61fb5a (válaszként erre: 14. - Nerari)
2017. dec. 25. 10:26
Miért ne mehetne? Rendben hogy nagy döntés, de jó döntés, és a te életed. Ilyen butaságot még nem is hallottam, hogy ne lehetne feldolgozni. Felnőtt emberek vagytok, el tudjátok dönteni mi a jo szamotokra. Több barátnőm van akinek volt ab és ment az élet tovább. Én pl semmiképp nem szülnék mégegyet, így ha védekezés mellett mégis besikerülne, akkor elvetetném. Nem csinálnék ebből lelki kérdést.
15. epervirág (válaszként erre: 14. - Nerari)
2017. dec. 25. 10:20
Csak te tudhatod,hogy mit szeretnél és a férjedet is csak te ismered.Mivel emberek vagyunk mindenki ezt a dolgot máshogy dolgozza fel.Mivel te nem szeretnéd a babát szerintem nem fog neked akkorra traumát okozni.Tul leszel rajta és minden megy tovább ahogy eddig.
14. Nerari (válaszként erre: 13. - Kisj)
2017. dec. 25. 10:08
De igen. Köszi ha leírod. A neten mindenki caak a rémálmokat meg a feldolgozatlanságot írja meg a párkapcsolat tönkremenetelét... Arról senki nem írt h mehet minden normálisan tovább...
13. kisj (válaszként erre: 7. - Nerari)
2017. dec. 25. 09:50
Ha azt írnám neked, hogy én simán feldolgoztam, akkor azzal nem hiszem, hogy mennél valamire is, hiszen én, én vagyok, te meg te.
12. Aidababa (válaszként erre: 11. - Rinike)
2017. dec. 25. 09:46
Hát igen. Azt sosem bánja meg az ember, hogy megszülte, azt viszont egy életen át bánhatja, ha nem.
11. rinike
2017. dec. 25. 09:14
Én ismerek olyanokat, akik nem tudták feldolgozni, és olyanokat is, akik nem akarták, végül mégis megtartották a meglepetésbabát, és most azt mondják, életük nagy ajándéka.
10. andi6020 (válaszként erre: 7. - Nerari)
2017. dec. 25. 09:11
Nekem soha eszembe sem jut. Mondjuk meg sem fordult a fejemben, hogy megtartsam.
9. epervirág (válaszként erre: 1. - Nerari)
2017. dec. 25. 09:07
Szia!Én kétszer is átestem abortuszon egyszer 19 éve másodszor 2 éve.Mind a 2_szer meg akartam tartani,de az elsőnél 18 éves voltam az akkori barátom 16 a szoval nem engedték sem az én szüleim sem az ő szülei,hogy megtartsam.Minden évben eszembe jut főleg ilyenkor decemberben mert most lenne 19 éves.Másodiknál azért kellett elvetetnem mert a 12.héten nem volt szivhang.Nekem is amugy van két gyerekem,de mégis mindig eszembe jutnak akik nem lehetek meg a babái.Viszont ahogy előttem irták ezt csak te tudod eldönteni,hogy mit szeretnél.
8. Aidababa (válaszként erre: 1. - Nerari)
2017. dec. 25. 09:06
Sajnos lehet egy életre szóló teher.
7. Nerari (válaszként erre: 6. - Kisj)
2017. dec. 25. 09:06
Igen. Ezért lenne szükségem a tapasztalatokra hogy ki mennyire tudta feldolgozni. Ki mennyire tudott utána normális életet élni. Dönteni fogok de itt tapasztalatokat hallgatnék meg...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook