Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Abortusz kérdés fórum

Abortusz kérdés (beszélgetős fórum)

1 2 3
49. timycat (válaszként erre: 47. - Globus)
máj. 26. 14:12
Nálunk az anyai oldal szül egyet nagyon fiatalon meg aztán későn is. Így eshetett meg hogy bár anyám és apám között csak 6 év volt az apai nagyim egyidős volt az anyai dédimmel. Én egyelőre szülés kapcsán csak a fiatalt pipáltam ki és már nem is szeretném a családi hagyományhoz híven behúzni a késeit, még a nálunk szokásos "kakascserével" sem, ezért kérdeztem fel a nődokimnál a művi meddővététel kapcsán.
48. globus (válaszként erre: 45. - Csemár)
máj. 26. 14:08
Azt nem egészen értem, remélem nem az, amire gondolok.
47. globus (válaszként erre: 46. - Timycat)
máj. 26. 14:06
Nálunk nem volt sosem, legnagyobb eltérés 6 év.
46. timycat (válaszként erre: 43. - Globus)
máj. 26. 14:04

Nálunk ez több soron megesett a családban. Köztem és nagybàtyám között csak 8 év van, de legalább nagybátyám javára. Húgom közel 10 évvel fiatalabb az "unokahúgánál".

A férjem fia 27 évvel idősebb a húgánál, tehát simán kijöhetett volna ott is egy fordított nagybácsi/nagynéni - unokahugi/unokaöcsi sztori. És nyilván a férjem idősebb anyámnál, de apámnál már nem, apám született korábban pár évvel.

45. csemár (válaszként erre: 39. - Globus)
máj. 26. 14:04
Én arra gondoltam, amiről Piroska ír. (Vagyis hogy a változókor téfálja meg az anyukát.)
44. Lady Lavender (válaszként erre: 40. - Timycat)
máj. 26. 13:55
Itt elmentem a nőgyógyászhoz, aztán ahhoz a nőgyógyászhoz, aki végül műtött, majd vártam az időpontra.
43. globus (válaszként erre: 42. - Piroska52)
máj. 26. 13:31
Olyanra gondoltam, pl. férfi 70 éves, és összeházasodik a harminc-egynéhány évessel, akinek az anyja 60.
42. Piroska52 (válaszként erre: 39. - Globus)
máj. 26. 13:28

Annó, volt két ovisom.

Egy kislány és egy kisfiú.

A kislány apukája volt a bátyja, a kisfiúnak.

A mama vàtozókorba esett, és mire kiderült hogy mi van, már nem lehetett mit tenni.

41. Hattori (válaszként erre: 34. - Timycat)
máj. 26. 13:17
Még szerencse, hogy egy gyerek felnevelése 650.000 ft-ból megvan cuzammen:)
40. timycat (válaszként erre: 37. - Lady Lavender)
máj. 26. 13:11

Közokiratban, teljes bizonyító erejű magánokiratban kell kérni, kapsz egy "oktatást", beadod, aztán 6 hónap múlva újra meg kell jelenni, meg kell erősíteni hogy fenntartod a kérésed, újra "oktatnak". Innentől legkorábban újabb 6 hónapra írják ki a beavatkozást. Hogy milyen módszerrel végzik passz, hogy választható-e a módszer passz, de ha nincs orvosi indok akkor itthon is fizetős, az adott egészségügyi intézmény találja ki hogy mennyi lesz. Gondolom ebből a szempontból is számít a műtéti módszer.

Én ott engedtem el, hogy vigyek 2 tanús papírt vagy közokiratot, meg menjek el okításra, hogy felhívják a figyelmet egy 40+os vagy legalább 3 vérszerinti gyerekkel rendelkező embernek a figyelmét arra, hogy máshogy is lehet ám megoldani a fogamzásgátlást, meg "hű meg ha" ha meggondolod magad stbstb. Na nem vagyok én félkegyelmű. Komolyan ha a már meglevő emberek jogait vigyáznák úgy, mint a nem kívánt (akár gyermek akár saját) életekét egy csoda boldog országban élnénk.

39. globus (válaszként erre: 36. - Csemár)
máj. 26. 13:08
Olyant is, ahol az anyós fiatalabb, mint a veje 🙂
38. Hattori (válaszként erre: 34. - Timycat)
máj. 26. 12:39
Pár éve liberálisabb volt Mo is.
37. Lady Lavender (válaszként erre: 34. - Timycat)
máj. 26. 12:35
Hogy megy M.o.-on?
36. csemár (válaszként erre: 23. - Ágio8405)
máj. 26. 12:25
Előfordul azért néha. (Ismerek olyan családokat, ahol a "kistestvér" kb. olyan idős, mint az idősebb testvér saját gyermeke.)
35. timycat (válaszként erre: 25. - Ildi992)
máj. 26. 12:12
Ez qrvara magánügy, nincs jogod gyilkosozni senkit csak mert abortuszra megy/ment/fog menni.
34. timycat (válaszként erre: 17. - Hattori)
máj. 26. 12:09
Nem ez volt a kérdés, de én most ebben vagyok, Mo-on nem sima ügy, ez sem, még 40 felett vagy 3 gyerek után sem. Szlovákia, Ausztria na ott sima ügy, de zsebbe nyúlós, főleg az osztrák
33. ildi992 (válaszként erre: 31. - Asztanaviszta)
máj. 26. 12:05

Addig is mit mond a már meglévő gyerekeinek? Mit mond a gyerek apukájának.

Terhes voltam, de a gyerek nem kellett?!

Mert mi az igazság? De lehet, kell az a gyermek, csak még nehezen fogadja el.

32. Piroska52 (válaszként erre: 27. - Ildi992)
máj. 26. 11:35

Azért álljunk már meg egy kicsit.

Gondolkodni.

31. asztanaviszta (válaszként erre: 27. - Ildi992)
máj. 26. 10:29

Mielőtt írod a véleményedet, gondolkozz el egy kicsit.

Szerinted a fórumindító (amennyiben terhes) hordja ki a gyereket, majd után adja örökbe. 45 évesen.

Addig is mit mond a már meglévő gyerekeinek? Mit mond a gyerek apukájának.

Terhes voltam, de a gyerek nem kellett?!

30. asztanaviszta (válaszként erre: 27. - Ildi992)
máj. 26. 10:24

Ez a te véleményed.

Másé meg más.

Miért is kellene 45 évesen, gyerekes anyukakánt, világra hozni egy nem kívánt gyereket?

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Ágio8405)
máj. 26. 07:40
Merem remélni, hogy kicsi az esély. Némi bénázás miatt merült fel bennem. Új partner stb.
máj. 26. 07:38
Mert előrelátó vagyok. Ha beüt a baj, rögtön tudjam, merre kell menni.
máj. 26. 04:21
Vagy, ha nagyon nem akarod megtartani, akkor add örökbe, vagy a korházak előtt van babinkubátor. De életet ne vegyél el!
máj. 26. 04:19
Az a gyermek téged választott a anyukájának!
máj. 26. 04:18
Abortusz az gyilkosság. Bár ezért megleszek kövezve.
máj. 26. 02:09
sose volt abortuszom.a korral csokken a teherbeeses,de nem kizart!
23. Ágio8405 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 25. 22:50
Azért 45 évesen nagyon kicsi rá az esély azt ugye tudod…. Mi miatt merült fel benned?
22. Sirga (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 25. 19:04

Simple mindent tökéletesen leírt.

Én is császárral szültem az abortuszom előtt, de nem kellett tágítás. (Gyanítom, azért, mert én szülésnél rendesen tágultam: a baba fejének rossz beékelődése miatt volt szükség császármetszésre.)

21. Hattori (válaszként erre: 19. - Asztanaviszta)
máj. 25. 18:25
Anyunak 53 évesen ment el.
20. meer (válaszként erre: 19. - Asztanaviszta)
máj. 25. 18:03
Igen befigyelhet a klimax... de ahogy látjuk.. egy nem kívánt terhesség is.. bár kicsi a valószínűsége, hogy még egyszer az legyen, csak nem kizárt. Az eredeti kérdésre...ha terhesség, minél előbb orvos, főleg ha nem kívánja megtartani. Nem hinném, hogy sokkal rosszabb legyen egy eü. küretnél, amely viszont egyáltalán nem volt kellemes. Altatásban csinálták, s egyáltalában szó sem volt aznapi hazamenetelről... sőt. S igen fájdalom és vérzés is jár utána, ahogy kiméletes életmód sem árt, akárhogy is.. ez egy műtét!
1 2 3

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook