Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Abnormális ha egyedülállóként egy szobában alszom gyerekeimmel? fórum

Abnormális ha egyedülállóként egy szobában alszom gyerekeimmel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
76. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 74. - Gribedli***)
2017. dec. 17. 09:14

Azt gobdolom, a gyermekvédelem és a családsegítő feladata lenne a segítés is, nem csak a faxrahúzás.

Nem ismerem az előzményeket, de itt szerintem inkább segítségre lenne szükség.

Ha a gyerek hülye volt és kapott egy sallert az anyjától, azt én még nem tartom főben járó bűnnek. Tudom, hogy divat ráhúzni egy ilyen helyzetre a "gyermekbántmazás" szót, de szerintem nem az. Ha VERI rendszeresen, mert idegbeteg, mert nem tudja kezelni a gyereket másképp, akkor igen.

75. ab61752c45 (válaszként erre: 74. - Gribedli***)
2017. dec. 17. 09:03
a lőtéri kutyát nem érdekelte,hogy én a gyerekemmel alszom egy szobában,igaz külön ágyban.mindig rendes,tiszta volt,a legjobb tanuló az osztályban,soha nem volt probléma vele.
74. gribedli*** (válaszként erre: 73. - Pengő Gyöngyi)
2017. dec. 17. 08:58

Mert az a gyerekvédelmisekre tartozik, nem? Vagy a kettő ugyanaz? Mert nekem volt részem csalásvédelmisekben, mikor a szüleim váltak, akkor elmentünk együtt oda, egy ilyen családi beszélgetésre. Senki sem jött ki hozzânk mert nem erről volt szó. Meg nyilván nem verekedtem a suliban meg ilyenek. Nem nyomorogtunk, sőt, jó anyagi helyzetben voltunk. De voltak dolgok, amiket egy család esetleg nem tud megbeszélni, mert elbeszélgetnek egymás mellett, ezt szakember mellett fel lehet javítani. Úgy értem, én jól emlékszem arra, hogy csak pár célzott kèrdést tett fel, hagyott minket egymással beszélni, rávezetni dolgokra.


A fórumindítónak is erre van szüksége. Sok dolgot nem akar meglátni, hogy az ő hibája, és ez nem a sallerral kezdődött, hanem ott, hogy problémás a gyereke de ő nem akarja más suliba iratni. Makacs (a fôrumindító), hogy inkább kiteszi ennek a miliőnek a gyereket, hogy már mindenki utálja, mert neki juszt is szembe kell mennie a tanárokkal. A gyerek szív. Másik, hogy a gyereknek még igazat is ad, vagyis hergeli olyanokban, amikor nincs igaza (vignettára macskakaparás esete).


Kábé a saller is egy figyelemfelkeltés volt anyuka részéről, hogy tessék, nézzétek, nevelem én a gyereket de nem èr semmit. Akar is kell dologgal foglalkozni meg nem is. Ha kèrdezik, hát "elvittem már 4 szakemberhez", mosom kezeimet. De igazából nem akar ezzel az egésszel foglalkozni. Most is csak az a baja, hogy mit szólnak, hogy együtt alszik? Semmit.


Nem könnyű egyedülálló anyukának lenni. Nem is szeretném őt analizálni, belepofázni. Sőt, a gyerek is meglehet, hogy alapból problémás, de az anyuka felelőssége az, hogy ha már problémás a gyerek, és látja, hogy a suliban nem kap megèrtést, miért nem viszi másik suliba?

73. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 70. - 301ae9b789)
2017. dec. 17. 08:00

Ennyit tudnak a családvédelmisek.

De ha éheznének, fáznának, baxna rájuk mindenki.

72. 124637ff9b (válaszként erre: 64. - Lavina)
2017. dec. 17. 07:11

Seggrepacsi a 12 évesnek 😂

Jó fordulatot vett a sztori 😂

71. lavina (válaszként erre: 70. - 301ae9b789)
2017. dec. 16. 23:31
Figyelj , ha ez gyerekbántalmazásnak minősül akkor a falu több mint felét megkereshetnék !
2017. dec. 16. 22:56
Komolyan, nem hiszem el...Egy masik forumban mar probaltam szep lassan leirni neked, hogy amit tettel, az tobb szinten is gyermekbantalmazas volt a vonatkozo torvenyek szerint. A jelzest fogado csaladvedelmi rendszernek kotelessege kimenni hozzad kornyezettanulmanyra.
69. andi6020 (válaszként erre: 64. - Lavina)
2017. dec. 16. 22:54

Teljes mértékben igaza van. És tényleg ne a fejét üssed.

Az alvásrendetek tök mindegy.

68. gribedli*** (válaszként erre: 64. - Lavina)
2017. dec. 16. 22:46
Magyarán mindenki üti (a tanár is, te is) és csodálkoztok, hogy nem javul a viselkedése.
67. gribedli*** (válaszként erre: 63. - Lavina)
2017. dec. 16. 22:43
Nézd, ő a viselkedésed okát szeretné kideríteni, meg a gyerek viselkedésének az okait. Tippelek, inkább beszélgetés lesz, és ha most csak veled beszél, én akkor sem zárom ki, hogy a jövőben együtt is szeretne. Ezért is hívják családsegítőnek. Nem megy az úgy, hogy segítsen anélkül, hogy látna benneteket együtt és hogy a gyerek hogy viszonyul hozzád.
66. Panna.33 (válaszként erre: 64. - Lavina)
2017. dec. 16. 22:17

Izé.

És maradjunk ennyiben.

65. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 64. - Lavina)
2017. dec. 16. 22:06
Hát izé.... nem mondok semmit, mert szétszednek a kommentelők. :)
64. lavina (válaszként erre: 62. - Pengő Gyöngyi)
2017. dec. 16. 22:04

A Diri azt mondta, hogy otthon kellett volna elintéznem , és ne a fején üssem meg hanem a fenekén !

Az eszem megáll komolyan !

63. lavina (válaszként erre: 61. - Gribedli***)
2017. dec. 16. 22:00
De délelőtt akarnak jönni, akkor a gyerekek suliban vannak !
62. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 60. - Lavina)
2017. dec. 16. 22:00
Fura egy világ van. Mit kellett volna tenned a tanárok szerint?
61. gribedli*** (válaszként erre: 60. - Lavina)
2017. dec. 16. 21:42
Hát épp ez az, hogy ezzel a háttérrel a kutyát nem érdekli szerintem, hogy a gyerekeiddel együtt alszol, úgy értem, a családsegítő nem ezt fogja nézni, nem is èrtem, hogy miért pont ezen parázol? Sokkal inkább az lesz a fontos, hogy a te jelenlétedben hogy viselkednek a gyerekek, vagy hogy te hogy viselkedsz a gyerekekkel. Más az, ha egyből az a benyomás, hogy egy gyerek koszos, éhes, koszos a ruhája, fázik, stb. Olyankor biztos ezt is figyelembe veszik, de gondolom, nálatok nem ez fogadja, hanem a gyerek viselkedését szeretné megérteni és hogy ebben neked mennyi a szereped.
60. lavina
2017. dec. 16. 21:27
A családsegítő azért jön ki, mert a nagyobb fiam hátulról vádlin rúgott egy kislányt és én ezért nyakon csaptam a diri meg feljelentett, mert a tanárok jelezték neki. Röviden.
59. lavina
2017. dec. 16. 21:24
Szívem szerint hagynám őket velem egy szobában aludni. Igen megnyugtat a szuszogásuk ( a kicsi még horkol is :))) de pont a félelem miatt, hogy nehogy belém kössenek csinálok egy külön szobát nekik .
58. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 57. - Andi6020)
2017. dec. 16. 18:16
Nemnormális. Gondolom.
57. andi6020 (válaszként erre: 56. - Kisj)
2017. dec. 16. 17:15
Kb 9 és 13. Mi a diagnózis?
56. kisj (válaszként erre: 42. - Andi6020)
2017. dec. 16. 16:46
Nem tudom, hogy Te hány éves korukig aludtál a gyerekeiddel.
55. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 53. - Gribedli***)
2017. dec. 16. 09:38
Hát biztos is, hogy nem azért megy, mert akkor sokunkhoz kijönnének.
54. gribedli*** (válaszként erre: 43. - Pengő Gyöngyi)
2017. dec. 16. 09:08
:D
53. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Lavina)
2017. dec. 16. 09:03
Nem aludtak/nem alszanak velünk, de nem tartom abnormálisnak. A családsegítő viszont más miatt megy hozzátok, nem a közös alvás a baj, hidd el, nem foglalkozik ezzel, sok sikert, hogy megoldódjon a többi probléma.
52. levarosbukta (válaszként erre: 51. - F.frezia)
2017. dec. 16. 07:46
Ez is egy szemlélet, mert szemlélet dolga hogy a gyereket ki hogyan altatja. Szerintem meg a kicsinek is, és nekem is sokkal meghittebb, szeretet teljesebb volt hogy egy szobában, később pedig bizony egy ágyban aludtunk nagyon sokáig. El sem tudtuk volna képzelni másképp. Imádtam hogy ott szuszog mellettem, saját magadat fosztottad meg ettől az élménytől. Igaz, nekem egy gyerekem van. Biztos két-három gyereknél ez másképp működik. Belehaltam volna ha éjszakánként fel kellett volna ugrálnom, így is olyan voltam mindig mint egy zombi :)
51. f.frezia (válaszként erre: 27. - Lavina)
2017. dec. 16. 05:48

Teljesen igaza volt a nagynak.

Neked kellene külön aludni és a 2 gyereknek együtt, ha nem szeretnének külön szobát.

De ez is csak egy vélemény..

Nálunk mindenkinek megvan a saját ágya, szobája. Már 3 naposan külön szobában, kiságyban aludtak a gyerekeim.. és inkább ugráltam hozzá kismilliószor és görnyedtem a kiságy felett ha kellett.

50. globus
2017. dec. 15. 21:31
Mi egy percet sem aludtunk együtt. Annyira elbaxott mintát láttunk sógornőméknél, hogy elhatároztuk, ilyent nem akarunk.
49. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Lavina)
2017. dec. 15. 21:27
Nem gondolnám, hogy abnormális. Hacsak a ragaszkodás nem abnormális.
2017. dec. 15. 20:29

Nem hasznalnam az "abnormalis" kifejezest.

Nem termeszetellenes magatartas...

47. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 46. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 15. 20:21

Szinte újszülött korától velem alszik. Próbálkoztam én a kisággyal, de nem tetszett neki. Odatettem magam mellé, és olyan jól aludtunk, hogy csuda. :)

Arra emlékszem, amikor még annyira picike volt, féltem tőle, hogy véletlenül ráfekszem, de szerencsére nem történt ilyen.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook