Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ablakbeszerelési hiba, nem akarják a hibát elhárítani, hova fordulhatok? fórum

Ablakbeszerelési hiba, nem akarják a hibát elhárítani, hova fordulhatok? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 9. 22:23
Voltak? Mit mondtak?
2011. okt. 4. 07:56
FOGYASZTÓVÉDELEM!!!
2011. okt. 3. 14:35
A holnapot máris módosították péntekre... :( Ha a péntek nekünk nem felel meg, akkor csak jövő héten.... nem számít, hogy nem tudunk ablakot nyitni, pffff! :(
20. pinkylily (válaszként erre: 17. - Jenci80)
2011. okt. 3. 11:50

Bocsi, csak nem voltam itt. Műanyag ablakról van szó.

Egészen biztos, hogy nem nyitottam-buktattam egyszerre, mert már nyitva volt az ablak egy jó pár perce, amikor elengedte magát az a felső zsanér (most már tudom a szakszót, yeessss). Csak véletlen volt, hogy még ott álltam, mert egy bogár volt a párkányon, azt akartam "kitessékelni"... :)

2011. okt. 3. 11:49

Nálunk két éve mindig kiesik az erkélyajtó felső sarka, amikor kinyitjuk. Pedig megcsináltattuk, még beszerelés után azonnal garanciálisan, azt mondták, ennyit tudnak tenni.

Azóta csak bukóra nyitjuk, az erkélyt lomtárnak használjuk, mindenki jól járt, ámen :)

2011. okt. 3. 11:42
Mindenképpen fotózd le az ablakot, sőt, ha módod van rá, akkor olyan fotót is csinálj róla, hogy vízmértéket teszel oda, úgy fotózod le. A lényeg, hogy látható legyen a fényképen az, hogy a vízmérték is jelzi azt, hogy nem vízszintes az ablak! Hű kicsit túlmagyaráztam, de remélem érthető volt! :)
17. jenci80 (válaszként erre: 15. - Pinkylily)
2011. okt. 3. 10:54
Akkor tényleg túl volt terhelve a felső zsanér! Műanyag ablak vagy fa?
2011. okt. 3. 10:53
Mindenképpen fényképezd le és ha kekeckednek irány a fogyasztóvédelem! Úgy már én is jártam, hogy véletlenül buktattam és nyitottam is egyszerre és az egész ablaktábla elengedte magát de utána szépen vissza lehetett zárni, nem szakadt ki semmi a helyéről.
15. pinkylily (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2011. okt. 3. 10:49
Nem... mert akkor már nyitva volt, amikor épp leszakadt a felső fele... csak még szerencse, hogy épp ott álltam...
2011. okt. 3. 10:47
Bocsi, hogy így írtam, tudom nem túl szakszerű, de nem igazán értek az ablakokhoz. :S
2011. okt. 3. 10:46

Holnap jönnek ki, de ezek után nem hinném, hogy bármit is tenni fognak... A nő úgy beszélt velem a telefonba, mintha a kutyája lennék, még ő volt felháborodva.

Milyen állapotban van... ahogy kinyílik teljesen (nem bukón), ott felül és alul fogja vmi... a felső teljesen leszakadt tegnap, miután kinyitottam, de még szerencse, hogy pont ott álltam, és rögtön utána kaptam, és megtartottuk, nagy nehezen visszaillesztettük, és visszacsuktuk. De ugye azóta nem lehet hozzáérni se, mert le van a fele szakadva... ez gondolom abból adódik, hogy nem volt vízszintbe rakva, és elég nagy súlya van ugye az ablaknak, ami mikor nyitva volt, húzta lefelé.

12. andi6020 (válaszként erre: 3. - Pinkylily)
2011. okt. 3. 10:44

Hogy szakadt ki? Tokostól? Leesett? Széttört? Amúgy vízmérték nélkül is be lehet szerelni egy ablakot, attól még nem fog kiszakadni.

Nem lehet, hogy buktattad, meg nyitottad egyszerre?

11. Gyöngybagoly (válaszként erre: 7. - Pinkylily)
2011. okt. 3. 10:43

Baromság! Egy ablakot nem lehet félrecsukni!!

Mossák magukat! Pofátlan banda!

10. Nika35
2011. okt. 3. 10:42
Fényképezd le,azután irány a fogyasztóvédelem.
9. Gyöngybagoly (válaszként erre: 3. - Pinkylily)
2011. okt. 3. 10:41

Ez durva! Javaslom hívd fel a céget kérd, hogy javítsák ki a hibát, mert ez nem a te hibádból következett be! Mond meg nekik, hogy, ellenkező esetben a Fogyasztóvédelmi Felügyelőséghez fogsz fordulni!

Ha továbbra sem hajlandóak kijavítani, megcsinálni, akkor tényleg fordulj hozzájuk!


[link]

8. jenci80 (válaszként erre: 6. - Pinkylily)
2011. okt. 3. 10:40
Szép kis cég mondhatom...sajnos sok ilyen van. Tokostól szakadt ki az ablak? Milyen állapotban van most, be tudjátok zárni?
7. pinkylily (válaszként erre: 5. - Jenci80)
2011. okt. 3. 10:40
Én is ezt kérdeztem. :)))) De rögtön ezt mondta a nő, és utána ezt mondogatta végig a telefonba, hogy ők nem hibáztak, hanem ÉN csuktam félre az ablakot. Pedig a kőműves is megmondta előre, hogy ez fog történni, mert hogy nincs vízszintbe az ablak...
2011. okt. 3. 10:38
Amúgy meg felháborító hangnemben beszélt velem, plusz beszereléskor is olyan rumlit hagytak itt, hogy grrr... még az üres purhabos dobozt is "itt felejtették"... a régi ablakokat se vitték el, holott elvileg benne lett volna az árban. Arról már ne is beszéljünk, hogy milyen rongálást végeztek, a köműves egy napig dolgozott utánuk, mert nekik kb 5p alatt kellett kitépni az egészet.... Ahh, soha többet ablakcsere!!!!!!
2011. okt. 3. 10:38
Hogy lehet egy ablakot félrecsukni????
2011. okt. 3. 10:36
Kérdeztem, vagyis mondtam, hogy remélem az a minimum, hogy kiszedik az ablakot, és beszerelik újra. De nem... azt mondta, hogy nem, mert majd ŐK ezt eldöntik, hogy mi a probléma tárgya...
2011. okt. 3. 10:34
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni, hogy hova fordulhatnék ilyen ügyben: 2011. aug. 31-én ablakot cseréltettünk egy Kft-vel. A beszerelést a kft 2 munkatársa végezte, akik elfelejtettek vízszint mérőt hozni, és szemre tették be az ablakot. Gondolom ennek következményeként tegnap ablaknyitásnál az ablak kiszakadt a helyéről. Ma felhívtam a céget, és bár kijönnek megnézni, hogy mi a szituáció, de a főnöknő már most közölte, hogy ez csakis úgy történhetett, ha én FÉLRECSUKTAM az ablakot!!!!!!
2. kisj
2011. okt. 3. 10:33
mi a konkrét hiba a beszereléssel?
2011. okt. 3. 10:29
Ablakbeszerelési hiba, nem akarják a hibát elhárítani, hova fordulhatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook