Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Abbahagytam egy okj-s képzést, és most jelentkeznék egy másikra. Szerintetek a második is ingyenes lehet? fórum

Abbahagytam egy okj-s képzést, és most jelentkeznék egy másikra. Szerintetek a második is ingyenes lehet? (tudásbázis kérdés)

22. 55a25cd29e (válaszként erre: 17. - F303be5590)
2012. jún. 28. 00:38
Jó húzás így csinálni, de a tapasztalat azt mutatja, hogy utólag már nem csinálja meg az első vizsgát, söt a másodikat sem..kezdi a 3.at...
21. 55a25cd29e (válaszként erre: 13. - Kitrákotty)
2012. jún. 28. 00:34
Az új közoktatási tv. szerint már a 23 éves kor sem igaz. Az már jóesetben is csak 21!
20. 107da09275 (válaszként erre: 16. - Kitrákotty)
2012. jún. 27. 22:08

Ez egy idézet volt, amit én kaptam:)



"Felhívjuk a figyelmét arra, hogy ha Ön már rendelkezik olyan OKJ-s szakképesítéssel, amelyet iskolarendszerű képzésben szerzett, akkor államilag finanszírozott képzésen nem vehet részt, így 120. 000 Ft/tanév térítés ellenében tudjuk csak fogadni. "

19. 107da09275 (válaszként erre: 15. - Fisica)
2012. jún. 27. 22:06
kell fizetni persze, de nem 120-at "csak" 20 ezret, az azért nem mindegy...
18. kitrákotty (válaszként erre: 17. - F303be5590)
2012. jún. 27. 21:34

Egyszerre nem tud vizsgázni a kettőből.

Egyazon vizsgaidőszakban igen, de akkor is az egyik vizsga megelőzi a másikat. Így a másodikért fizetnie kell.

Viszont még így is jobban jár, mint ha a képzés költségét is fizetnie kéne, mert itt csak vizsgadíjat kell.

2012. jún. 27. 21:32

ja adtam tanácsot valakinek, hogy ne vizsgázzon le az első okj után, csináljon egy másodikat és egyszerre vizsgázzon a kettőből, akkor még ingyenes.

de ennél többet azzé má tényleg pofátlanság

16. kitrákotty (válaszként erre: 14. - 107da09275)
2012. jún. 27. 21:18
a "felhívjuk figyelmét..." kezdetű mondatodban azt írtad, hogy iskolarendszerű képzésben szerzett képesítésed van.
15. Fisica (válaszként erre: 14. - 107da09275)
2012. jún. 27. 21:12
hamár van egy OKJ-s szakmád, akkor fizetni kell mindegy hogyan végezted el a másikat.
14. 107da09275 (válaszként erre: 11. - Fisica)
2012. jún. 27. 21:08

Ezek szerint az én első OKJ-s tanfolyamom NEM iskolarendszerű volt: magyarán jelentkezhetek egy másik képzésre, ami jóval olcsóbb így:)


"Mi a különbség az iskolarendszerű képzés és az iskolarendszeren kívüli képzés között?


Az iskolarendszerű képzés államilag meghatározott képzési évfolyam(ok) és óraszámok alapján működik. Az iskolarendszeren kívüli képzéseknél nincsenek kötelező óraszámok és tanulmányi idő.

Az iskolarendszerű képzés államilag finanszírozott (első szakképesítés esetén), az iskolarendszeren kívüli szakképzés önköltséges.


Az iskolarendszerű képzés mellé a tanuló diákigazolványt kap, az iskolarendszeren kívüli képzésben részt vevő hallgató nem.

Továbbá, az iskolarendszerű képzésben nappali tagozaton családi pótlék, egészségbiztosítás, árvaellátás is jár, míg az iskolarendszeren kívüli képzésben (illetve az iskolarendszerű esti/levelező képzésben) nem."

13. kitrákotty (válaszként erre: 5. - F303be5590)
2012. jún. 27. 20:47

találkoztam már ilyennel.


hogy normális-e, azt nem minősíteném, de megteheti, 23 éves korig lehet beiratkozni nappali, iskolarendszerű okj-képzésre, és ha nincs még szakmája, akkor az elsőt ingyenesen szerezheti meg.

12. Fisica (válaszként erre: 11. - Fisica)
2012. jún. 27. 20:42

igy lett 2 OKJ-s szakmája ingyen.. mi meg a kifizettük a 150.000et érte...

szerintem ez becsület dolga.:)

11. Fisica (válaszként erre: 6. - 107da09275)
2012. jún. 27. 20:40

nem néznek utána, egyik osztálytársam megbukott az OKJ-s első szakmájának vizsgáján, majd ingyen elkezdett egy másikat, és amikor letelt az 1 év az előzőből is vizsgázott és átment, viszont a következő évben az újnál nem fizetett, mert el sem árulta senkinek hogy meglett az előző.


Tanárnál rákérdeztünk,mert nem tartottuk fairnek velünk szemben és azt mondta sehol nem tudnak utána nézni, hogy kinek milyen végzettsége van.

10. 107da09275 (válaszként erre: 7. - F1b56d2803)
2012. jún. 27. 20:39

Hát, mondjuk az sem volt ingyenes...

De mi az hogy iskolarendszerű????

2012. jún. 27. 20:32

Kedves Emiia!

Írod hogy a megkezdett o.k.j.-s tanfolyamot nem

fejezted be, akkor arról bizonyítványod sincs.

Tehát nem számít végzettségnek. Bár nem írod,

hogy az fizetős volt e?? ha igen, akkor keresd

fel azt az intézetet , ahol abbamaradt a tanulmányod,

hogy rendezni tudjad kimaradásodat, és a névsorból

és az egyéb adminisztrációt elvégezzék, ha szükséges.

Ha nem volt fizetős a tanfolyam, akkor is illik bejelenteni, hogy

nem szándékozol tovább a tanfolyamon részt venni, és-abba szándékozod hagyni.!!!

Az ezzel járó problémák elkerülése végett, ezt meg kell tenni.!


A másik kérdésedre, hogy új szakmát akarsz

tanulni! megteheted, ha felkeresed azt az

intézményt, ahol a képzést fogják tartani

és megérdeklődöd az ezzel kapcsolatos

tudnivalókat. Az Interneten megnéztem,

a lakhelyed szerinti munkaügyi központot

keresd fel.Ott biztosan készségesen állnak

a rendelkezésedre a szakemberek.!!!

Én ennyit tudok ebben tanácsolni.


üdvözlettel betty

8. bbyke (válaszként erre: 6. - 107da09275)
2012. jún. 27. 20:32
Hát nyilván arra fény fog derülni....
2012. jún. 27. 20:22

Az első megszerzett okj-s bizonyítvány az ingyenes, ha a másodikat szeretnéd megcsinálni, akkor kell a képzésért tandíjat fizetni.

Ha viszont az elsőt csak elkezdted és nincs még okj-s bizonyítványod, akkor az elsőnek számít, tehát ingyenes. :)

2012. jún. 27. 20:20

Sziasztok! Nekem is lenne egy kérdésem.

Ez mit jelent lefordítva magyarra? nme gondolom magam hülyébbnek az átalgnál, de ezt nem vágom:( Valakinek van ezirányban tapasztalata, véleménye?


"Felhívjuk a figyelmét arra, hogy ha Ön már rendelkezik olyan OKJ-s szakképesítéssel, amelyet iskolarendszerű képzésben szerzett, akkor államilag finanszírozott képzésen nem vehet részt, így 120.000 Ft/tanév térítés ellenében tudjuk csak fogadni."


1. mi az hogy iskolarendszerű?

Van egy vagyonőri OKJ-s "végzettségem", de be se kellett mennem szinte, ezt nem nevezném iskolarendszerűnek...

Mivan, ha valaki letagadja hogy OKJ-s végzettsége van, utána nézhetnek??

2012. jún. 27. 20:05

és mi van akkor ha valaki 18 éves és nem tudja mi szeretne lenni, tehát elkezd egyet jár egy évet, nincs kedve. elkezd 19 évesen egy másodikat, belefárad, látja hogy ehhez sincs kedve és még mindig ingyé belefog 20 évesen egy harmadikba satöbbi

ez normális?

2012. jún. 27. 19:57

Ha nincs meg az OKJ bizonyítványod, akkor az 1-nek számít. Ingyenes akkor ha, nappalin még nem vagy 23. éves. Estin igénybe lehet venni a normatívát.


Minden képzésnél lehet jelentkezési díj, alapítványi hozzájárulás, Tankönyv költség, végső soron nem ingyenes.

2012. jún. 27. 19:57
Amit nem végeztél el az nincs. Tehát első szerintem, legalábbis az lenne a logikus.
2012. jún. 27. 19:56
Ha nincs OKJ-s végzettséged, akkor ingyenes az "első". Márpedig nem végezted el - tehát nincs bizonyítvány a kezedben.
2012. jún. 27. 19:54
Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook