Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A yucca virágom földjében ici-pici fehér kis mozgó izéket látok, mi ez, s mit kezdjek ellenük? fórum

A yucca virágom földjében ici-pici fehér kis mozgó izéket látok, mi ez, s mit kezdjek ellenük? (beszélgetős fórum)


8. nikletty (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2011. ápr. 16. 21:28
Köszönöm, ezt is kipróbálom.
2011. ápr. 16. 17:17
A földet cseréld ki, és az új földbe ültess bele 2-3 gerizd fokhagymát. Nem baj, ha ki fog zöldülni. Garantáltan elűzi az élősdiket.
2011. ápr. 16. 17:04
nem dohányunk - akart lenni
5. nikletty (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2011. ápr. 16. 17:04

Köszi

meg most olvastam itt egy másik fórumon csalános megoldást, szedtem is gyorsan és forralom le.

Sajnos (most sajni) nincs itthon cigi, de dohányzunk.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2011. ápr. 16. 16:39

Kétféle képen tudsz megszabadulni a kis dögöktől:

- kiszárítod a növényt, vagyis olyan sokáig nem adsz neki vizet, amíg csak lehet

- 1-2 cigaretta dohányt beáztatsz pár napra, leszűröd, majd a levet ráöntöd a virágföldre.

2011. ápr. 16. 16:04
sztem viragtetü,még a szüleimmel laktam amikor egyszer édesapammal mi is uj foldet tettünk a viragokra es tele lett az osszes veluk.lehet kapni ra vegyszert,de azért jo volna megnezze valaki eki jobban ört hozza,illetve ténylegesen felismeri;én csak a leirtak alapján gondolom.
2011. ápr. 16. 16:03
Ilyeneket én látok egy-egy virágom földjében. Szerintem nem a virágokon élősködnek, hanem csak a nedves földben élnek, mint a giliszták. De lehet, hogy tévedek.
2011. ápr. 16. 16:00

Pár éve megvan ez a virág idebent, valahogy feltűntek valami nagyon pici mozgó valamik, de nagyon sasolva látom én is csak egyenlőre. Nem rég tettem rá egy kis friss, új virágföldet, annyi volt a változás az utóbbi időben.


Mi ez s mi a teendőm?


Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook