Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A vörösborban a hosszú élet titka? fórum

A vörösborban a hosszú élet titka? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2009. febr. 20. 11:39

Mi is bor pártiak vagyunk a párommal, főleg hogy Móron lakunk ahol a bornapok helye is:)

Én szeretem a vörösbort, bár én tényleg csak egy fél pohárral iszom belölle, ha iszom, mert nagyon fejbe tud ütni. Inkább főzni szoktam vörösbrral

2009. jan. 4. 00:04
A vérképzőrendszerre hat egészségesen a vörösbor és az emésztésre.Szétcsapja a zsírokat és a szorulásra is kiváló.
2009. jan. 3. 19:26

Sziasztok!Szerintem a vérnyomást emeli a v.bor.

Ez ellenben a pálinka (házi) csökkenti a v.nyomást.

A v.bor vérképző állítólag,a rákos beteg apukámnak is ajánlotta az orvos napi 2x1dl-t

(Ő nem ivott egyébként előtte 15évig alkoholt)

2008. dec. 30. 08:54
ez hülyeség, a legjobb a kisüsti
2008. szept. 10. 10:50

Apum 42 évig élt napi vörösbor fogyasztàsa mellett.

Szerintem a rövid élet titka

6. eee466847e (válaszként erre: 5. - Srrse)
2006. szept. 30. 07:55
Igazad van, a gagyi kotyvalékok inkább ártanak, mint gyógyítanak.
2006. szept. 5. 22:44

Igaz jo a bor...viszont arra is ugyelni kell milyen a bor minosege, merthat nem mindegy hogy egy tablettabol eloalitott bort fogyasztasz vagy pedig egy hazilag keszitett szololebolo...keveske cukorral.

Minel termeszetesebben ( bio) van elkeszitve annal egeszsegesebb a szervezetre

2006. szept. 5. 21:57
Nekem a protézisműtétem után mondták (vérszegény is vagyok), hogy igyak bort. Akkor még sörös voltam, de azt mondták, az is jó!:)))
2006. szept. 5. 14:11
Apukámat tavaly novemberben megműtötték a szívére, szívbillentyűt cseréltek nála.Neki azt javasolta a doki, hogy napi 1,5-2 dl vörösbort fogyasszon el az ebéd után.
2006. szept. 4. 14:23
A cikk nagyon figyelemre méltó. Orvosok bizonyára nem ajánlják sok betegnek a napi adagot, mert ha véletlenül 2-3 dl. helyett 1-2 üveggel fogyaszt el a beteg, esetleg ráfogja az orvosra: "Kérem szépen én orvosi utasításra ittam a bort!" Ezért nagyon fontos lenne, hogy megtalálják azt a hatóanyagot, ami alkohol bevitele nélkül is gyógyítja a szív és érrendszeri betegséget. Baráti körömben szinte csak villányi vörösbort iszunk, természetesen módjával, de azért előfordul, hogy ilyenkor nem csak 1-2 dl-t.
2006. aug. 21. 18:33
Pécsi kutatóknak az országban elsőként sikerült feltárni a vörösbornak a szívre és érrendszerre gyakorolt kedvező hatásának folyamatát, és megállapítani: a piros szőlő héjában található transz-rezveratrol elnevezésű polifenol gátolja a DNS körüli fehérjék károsodását

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook