Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A vitorlázás drága hobbi? Társkeresőkön látni sok hajós képet. fórum

A vitorlázás drága hobbi? Társkeresőkön látni sok hajós képet. (beszélgetős fórum)


18. 184481d874 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 13. 18:05

3-4 millió? Használtat?


"Bagatell"....

17. Guruljka (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2021. máj. 13. 17:53

Vagy semmi elvetendő hobbi nincs, csak éppem hosszútávfutó az egyik fél.

A munkából maradó szabadidejét tuti nem otthon tölti.

2021. máj. 13. 17:32
Nem olcsó az biztos.
15. Lau_Ra (válaszként erre: 3. - 66e2bc2de5)
2021. máj. 13. 17:10
A lovaglás sem olyan drága amíg nem tartasz sajátot.:D
14. Epresturmix (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 13. 16:41

A kocsmába járásról, qrvázásról, vadászatról, horgászatról és egyéb másról is lehet rosszakat hallani! 🙂

Nem a hobbi szokott lenni a hibás, hanem az ember/ek! Bármit túlzásba lehet vinni!

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Epresturmix)
2021. máj. 13. 15:21
Csak sok rossz sztorit lehet hallani olyanokról akik egész nap csak játszanak. Örülök hogy rendben vagytok!
12. Epresturmix (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 13. 15:14
Én harmincas éveim közepén, ő még nincs 30. Figyi, ameddig elvégzi az itthoni dolgait (takarít, postára jár, bevásárol) rám is jut ideje (beszélgetés, szex, közös programok, családi dolgok) rendesen bejár dolgozni, engem nem zavar! Megvan az egyensúly a játék és a közös életünk között, szóval a maradék szabadidejében azt csinál amit akar! Soha nem okozott ez köztünk problémát, mert mindig mindent meg tudunk beszélni és ha ő játszik én is fel tudom magam találni. Mindent meg lehet beszélni, oldani csak akarni kell! 🙂
11. Flóra76 (válaszként erre: 10. - Simple)
2021. máj. 13. 15:03
Igen, a legtöbb a kikötői tárolási díj. Hajóhossztól függ, de 7-800 ezertől akár másfél millió vagy trendi helyeken még több is lehet.
10. simple (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 13. 14:52
Megveszed, az egy dolog. De a fenntartásért folyamatosan fizetni kell. Kikötői díj ebből a legtöbb. És akkor ezen felül van még karbantartás, mosás. Azokban a kikötőkben ahol nincs áramoltató kiépítve, télre ki kell emelni a hajókat a vízből, ezek nem olcsó dolgok.
9. Flóra76 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 13. 14:51

Hogy mi kerül ennyibe?

Tárolása a megfelelő yacht kikötőben, műszaki karbantartás, hozod-viszed alkalomadtán, és akkor még ki se mentél a vízre....

8. 66e2bc2de5 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 13. 14:49
Gondolom javítások, helybérlés a kikötőben (nem is mindegy hol), mérete a vitorlásnak. Akkor még ami járulékos dolog hogy ha elhozod télire akkor legyen hozzá olyan autód, télen hol tartod eleve
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Simple)
2021. máj. 13. 14:40

Köszi!

Mi kerül évente 1,5 millióba?


Nekem nem tűnik annyira drágának. Megvenni legalábbis. Most néztem 3-4 millióért már lehet kapni elfogadható használt hajókat.

6. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 13. 14:32
Egy saját vitorlásnak kb. évi másfél millió a fenntartása, tehát igen drága. Alkalmanként bérelni sokkal olcsóbb. Igazából annak éri meg sajátot venni aki az egész szezont a hajón tölti. Az aranyásók biztos ugranak az ilyen hirdetésekre.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
2021. máj. 13. 13:06
Igaz. Bármi lehet drága. Viszont egy gamertől én menekülnék. :) Gondolom fiatal huszonévesek vagytok.
2021. máj. 13. 12:53
Bármelyik hobbi lehet drága, ha drága eszközöket veszünk hozzá. Egy sima mezei horgászat is lehet drága, ha milliós botokat egyéb más eszközöket vesznek hozzá. De nem megyek messzire. A párom e sportol. Milliós nagyságrendűre rúgnak a cuccai, mert mindenből a legújabbat és minőségit veszi! El lenne egy mezei számítógéppel is, de nem nyújt számára akkora élményt, mint egy drágább holmi amivel könnyebben , gyorsabban játszik. Nagy gamer, én viszont egyáltalán nem! Attól még jól kijövünk! 😀
2021. máj. 13. 11:59
Kb. mint a lovaglás szerintem. Lehet vitorlást bérelni is, de aki tart maga annak biztos megvan vele a gondja is. Szerintem nem a pénzt akarja mutatni, inkább azt, hogy kalandos, kimozdul otthonról stb.
2021. máj. 13. 11:44
Azt nem tudom, mennyire menő manapság, de úgy képzelem, hogy ez egy külön életforma. Gondolom szezonban minden szabadidejüket ott töltik, pénteken indulás a vízhez, vasárnap este visszatérés. De lehet teszt is, az én párom pl. víziszonyos, úgyhogy ha ez lett volna a hobbim, mehettem volna egyedül ringatózni. :)
2021. máj. 13. 11:38
Úgy tűnik trendi hajós képekkel társat keresni. Mi lehet az oka? Drága hobbi azért? Vagy a hajósok csak hajóst akarnak társnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook