Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A végrehajtó csak az állandó lakhelyről foglalhat le? fórum

A végrehajtó csak az állandó lakhelyről foglalhat le? (tudásbázis kérdés)

1 2
39. simple (válaszként erre: 37. - Pocak25)
2012. júl. 4. 13:23
Az megint más, ha az apeh küldi rád a végrehajtót, de arról tudni fogsz, mivel küldenek levelet arról, hogy átadják végrehajtónak az ügyedet. De ugyanezt meg kell tennie a banknak is, akitől az autóra vetted fel a hitelt. Mármint hogy írásban tájékoztatnia kell. Tehát tudni fogod hogy mikor mire számíthatsz.
38. simple (válaszként erre: 37. - Pocak25)
2012. júl. 4. 13:19
Na akkor ez tisztázva van, semmi köze ennek az autódhoz. Akkor gondolom egy vagyonosodási vizsgálatot fognak lefolytatni ellened. Arról már kaptál levélben értesítést, hogy mikor kell bemenned? Abban a levélben fogják leírni azt is, hogy miket fognak kérdezni tőled. Meg fogják vizsgálni tételesen a kiadásaidat és a bevételeidet. Ugye mivel több volt a kiadásod, ahogy mondtad, el kell majd mondanod hogy a különbözetet miből fizetted. Ha ezt a pénzt is tudod igazolni nincs gond, ha nem tudod akkor meg fognak büntetni. A büntetés mértéke a le nem adózott (ha találnak ilyet) pénz mértékétől függ.
37. pocak25 (válaszként erre: 36. - Simple)
2012. júl. 4. 11:48
Az a problémájuk , hogy a 2008/2009-es évben álláskereső voltam , és több volt a kiadásom mint a bevételem, és arra kiváncsiak miből fizettem ki. Nekem ezt mondták.
36. simple (válaszként erre: 34. - Pocak25)
2012. júl. 3. 23:00
Szerintem akkor ez a két dolog teljesen független egymástól. Hogy te nem tudtad fizetni a hiteledet, ahhoz az apehnak nincs köze, hisz nem neki tartozol.
35. simple (válaszként erre: 34. - Pocak25)
2012. júl. 3. 22:36
Na várj csak, mi köze ehhez az apeh-nak? Mert szerintem semmi. A bank akitől a hitelt felvetted átadhatta egy végrehajtónak, mivel nem fizettél, de hogy jönne képbe az apeh? Én ezt nem értem. Ha az apeh keres téged, pláne ha behívnak, kötelesek előre megmondani hogy mi a beszélgetés tárgya. Én akárhányszor voltam bent, mindig levélben kiküldték, és tételesen pontokba volt szedve, miről fognak kérdezni, és ezeken mentünk sorba. Olyan nincs, hogy nem mondják meg mit akarnak tőled. furcsa ez az egész.
2012. júl. 3. 22:02
De azt mondják az Apehba hogy sima ellenőrzés miatt kell mennem, de szerintem az autót akarják behajtani valahogy.De nem végrehajtó volt kint hanem az apehtól valaki.
33. pocak25 (válaszként erre: 31. - Simple)
2012. júl. 3. 22:00
Sajnos ez nagyon érdekes történet. 3,2 mill vettem egy autót 2007-ben hitelre, 2,4 mill tartozásom volt a bank felé. havi 40 e fizettem nekik 4 évig. tavaly már nem tudtam fizetni elvitték, és eladták 1.6 mill -ért az autót. Most követelnek rajtam 3.4 mill ft -ot, bár nem tudom hogyan, de ezt kellene kifizetnem, de nincs miből. havi 60 részletet felajánlottak 60 hónapig , de akkor kifizethettem volna az autót is ha azt tudnám fizetni. Szóval ez a helyzet. Pereskedni meg nem érdemes , úgyis a lényeg az apróbetűsben volt biztos, nyerni nem leht ellenük. :((((
32. simple (válaszként erre: 30. - Pocak25)
2012. júl. 3. 21:57
Bocsi, mármint úgy érted, hogy nem tudod hogy a végrehajtó miért keres?
31. simple (válaszként erre: 30. - Pocak25)
2012. júl. 3. 21:56
Ja hogy nem vagy bejelentkezve. Hát akkor nincs gond, megmondod hogy huzamosabb időt ott töltöttél. A leveleidet irányítsd vissza a régi címedre, mintha visszamentél volna, és akkor már csak ott tudnak keresni, hisz oda vagy bejelentve igaz? Bár akkor meg onnan fog foglalni. Nem tudtad volna valahogy elkerülni hogy idáig fajuljon a dolog?
30. pocak25 (válaszként erre: 29. - Simple)
2012. júl. 3. 21:50
Nem jelentkeztem be még, de a leveleim ide voltak irányítva. Itt átvettem, de mivel tértivevényes így a feladónak visszamegy hogy hol és ki vette át. szóval így történt a baj.És nem tudom miért jöttek ki, mert nem mondták .
29. simple (válaszként erre: 21. - Pocak25)
2012. júl. 3. 21:47
Hogy derült az ki? Nem vetted át a leveleket vagy mi? De mindegy is, mert már bejelentkeztél a párodhoz, így már ott fognak keresni.
28. bowie
2012. júl. 3. 21:39
így szerintem tarthelyre bejelentkezhetsz oda, csak mindenképp legyen ügyvédi papír..ahhoz ugyebár meg semmi közük, hogy olykor nálatok alszik..:))
27. forgatos (válaszként erre: 26. - Pocak25)
2012. júl. 3. 21:35
Jó kérdés. Ezt inkább az ügyvédtől kérdezd, hogy a legjobbat tudd kihozni belőle (én amúgy bejelentkeznék oda).
26. pocak25 (válaszként erre: 25. - Forgatos)
2012. júl. 3. 21:30
Köszönöm átolvastam! De akkor bejelntkezzek vagy ne ?? Mint ideiglenes lakcím?
25. forgatos (válaszként erre: 17. - Pocak25)
2012. júl. 3. 21:23

A szívességi lakáshasználatra gondolsz? Ha igen, akkor ebben az esetben nincs főbérlő. Itt egy link.

[link]

24. pocak25 (válaszként erre: 23. - Bowie)
2012. júl. 3. 21:20
A gyerekem apja, és nem fizetek bérleti díjat, a gyerektartást lakjuk le , mert így nekem könnyebb. És akkor mit tudnak csinálni?
23. bowie (válaszként erre: 17. - Pocak25)
2012. júl. 3. 21:18
Szívességből ott lakni, ő meg a főbérlő..abból meg az a gond, hogy ő miért nem adózott főbérlőként..
22. bowie (válaszként erre: 21. - Pocak25)
2012. júl. 3. 21:16
Nem vagy kénytelen megmondani. Semmi közük hozzá, miért nem tartózkodtál otthon, az állandó lakcímeden. Elmehettél akár egy hónapra is a szüleidhez, egy beteg barátnőhöz, vagy rokonhoz..nemdebár?:) A múltkor azt mondtad ott voltál..tudod..:))
2012. júl. 3. 21:14
Nem jelentkeztem be még, de nem tudom mit tegyek. Az apehtól kerestek az állandó címemen, és így kiderült hogy nem ott tartózkodom. Így biztos kérdezni fogják a tartozkodási helyem amit kénytelen leszek megmondani nem? vagy mit csináljak?
20. bowie
2012. júl. 3. 21:11
Tévedés az, hogy csak házasoktól foglalhat le a végrehajtó. Ha már közös a lakcímetek, akkor vélelmezett a vagyonközösség is. Nem szabadott volna hozzá bejelentkezned, mert így ő mind a pozitív, mind a negatív hozadékaidat is megkapja. Van is egy jogász cikk erről, próbálom megkeresni.
19. pocak25 (válaszként erre: 18. - F303be5590)
2012. júl. 3. 21:09
Én nem tudom mit is gondoljak, de nem szeretném hogy kellemetlensége legyen belőle. 3 gyerek van ebből 1 közös. Ezt is figyelembe veszik?
18. f303be5590 (válaszként erre: 8. - Pocak25)
2012. júl. 3. 21:05
nem gondolod ugye, hogy 10 éves tv-t foglal a végrehajtó
2012. júl. 3. 21:04
Bizonyítható a ház az autó és minden nagyobb dolog, de mondom a kisebb dolgokról nincs számla. És ha csak szívességből laknék itt , és ő lenne a főbérlő akkor ilyen esetben mi lenne??
2012. júl. 3. 20:58

Ha bebizonyítható, hogy az együttélésetek előtt vásárolta a párod, akkor nem viheti el. Egyébként van rá valami előírás, hogy mit kell meghagynia: pl. személyenként egy ágy, asztal, székek, ami az alapvető megélhetéshez kell.

Ennek ellenére történt egy eset, egy lány hitelt vett fel a pasijával, nem fizetett, már vele együtt élt valahol albérletben. A végrehajtó a lány állandó lakcímét kereste fel, ahol az édesapja lakott. Az udvarban az akkor nemrégen vásárolt traktor... és lefoglalta. Levette a rendszámot, több hónapba telt, mire az apa visszakapta. Nem volt jogos, de egy csomó utána járás következett, aztán bocs, azt hittem volt a válasz. Semmi kártérítést nem kapott, pedig a mezőgazdaságban éppen szezon volt, egy csomó munkától elesett így az apa. Szóval kivételes esetek , visszaélések mindíg vannak.

2012. júl. 3. 20:57
Holnap felhívok egy ügyvédet azt hiszem. Még ha lenne valakinek tapasztalata szívesen venném ha leírná. És ha írunk papírt mi az övé akkor nem foglahat le semmit?
14. bbyke (válaszként erre: 13. - Pocak25)
2012. júl. 3. 20:55
TV-t vihetnek... bútorból nem mindegyiket, tűzhelyet elvileg nem..... de tényleg egyszerűbb lenne felhívnod egy ügyvédet, mert minél többet gondolkodsz, egyre több és több kérdésed lesz úgyis :) Na meg hát nem árt tisztában lenned a jogaiddal...
2012. júl. 3. 20:43
tv van még de az sem fiatal ,meg bútorok, tüzhely, ruhák, gyerekek számítógépe, és a párom szerszámai ami a munkájához szükséges
12. bbyke
2012. júl. 3. 20:40
Mosógépet pl. elvileg NEM vihetnek el...
11. pocak25 (válaszként erre: 10. - Bbyke)
2012. júl. 3. 20:37
De mondjuk egy régi mosógépről hogy lehet bizonyítani hogy az ővé??
10. bbyke (válaszként erre: 7. - Pocak25)
2012. júl. 3. 20:32
Ha be vagy oda jelentve, akkor pl. olyan ingóságokat lefoglalhatnak, amiről nem egyértelműen bizonyítható, hogy kinek a tulajdonát képezi...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook