Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A védőoltás és a velejáró tortúra fórum

A védőoltás és a velejáró tortúra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A védőoltás és a velejáró tortúra

2011. jan. 23. 17:28

Tisztelt Címzettek!



Ez úton értesíteném kedves ismerőseimet, s ugyanakkor ez által Mindenkit,

hogy hosszú, és lelkes munkánk eredményeként létrehoztuk a

NEBÁNCSVIRÁG EGYESÜLET-et,

mely szervezet működését

a Zala Megyei Bíróság 2010.12.22.-én kelt 60077/2010/4.számú

határozatával nyilvántartásba vette, s kiadta a működési engedélyt.

Egyesületünk mottója:

"LEGYEN VÁLASZHATÓ A KÖTELEZŐ!"

Egyesületünk célja:

"Az emberi és állampolgári jogok védelme, amelyet elsősorban az egészségvédelem területén kíván kifejteni.

Elismertetni a szakhatóságokkal a jelenlegi kötelező védőoltások rendszerével szemben a szülő szabad

döntéséhez való demokratikus jogát.

Legyen a szülők részéről önkéntes a teljes körű tájékoztatáson

alapuló beleegyezés a védőoltások tekintetében."

Az egyesület hivatalos honlapja: [link]

24. Gligi
2009. máj. 24. 06:20

Hellóka!

Oltást ügyeleten beadni, ahol beteg gyerkőcök vannak????????

dindin19-el értek egyet, mert azt csak egészséges rendelésen lehet(ne) beadni!

A gyermekorvosod is igen felelőtlen ha születése óta nem követi nyomon kis Bencéd életének orvosi történéseit!

Az én orvosom az egészséges rendelésen megkérdezi, hogy

"mit írjak fel anyuka?"

"500ft az oltások beadása darabonként"

A 2hós oltásnál annyian voltunk a rendelésen, hogy textil pelusba csavarva vittem ki a picit aváróba!

A védőnőnk egy szeles nőci aki minden találkozásunkkor mást mond, úgyhogy egyáltalán nem segítség csak arra jó, hogy mindent összekutyuljon!

Általánosságban a környezetem sem a gyermekorvossal, sem a védőnővel nincs megelégedve!

Kívánom, hogy mindenki jól használja ki az anyai ösztöneit, mert a lelkiismeretes, szakmai tudásban bővelkedő kedves öreg gyermek doki nénik/bácsik már elmentek nyugdíjjba!

23. otinde
2009. márc. 23. 08:40

Szia!

Tünde vagyok.(bocsi a tegezésért)

Jövő héten kapja meg a picurkám a 2hónapos védőoltást-remélem nekünk nem lesz ilyen tortúránk.

Egyébként minden elismerésem,hogy 3napig bírtad azokat a körülményeket-én 3órát se bírtam volna!

Majdnem elsírtam magam,ahogy olvastam a történeteteket-ugy beleéltem magam.

Szörnyű!

Minden szépet és jót kívánok nektek!!!

Üdv:Tünde.

2008. okt. 4. 11:51

A nagyobbik fiam 7és fél éves.Annak idején az első oltás után kb egy órahosszával neki is eszméletlen magas láza lett,óriási mennyiségü hányással...első körben ,úgy hányással telepakolva én és a gyer+föld,hivtam azonnal a dokinőt,mivel a gyerek volt az első a cucc egyrésze még a földön volt mert azonnal rohant....nem a körzetis volt hanem helyettesitett,ránknézett hogy ezt mind a gyerek "csinálta?",lázmérés és azonnal beküldött a korházba nem e valami súlyos oltási reakció ez....

persze felvettek,befektettek szerencsére csak 24óráig voltunk ott,és mivel kizárólag szopott,kaptam egy műanyag kempingágyat éjjelre,zuhanyzási wczési lehetőség másik osztályon máshol volt csak....mivel nem volt baja csak voltunk,nem csináltak semmit szerencsére csak megfigyelték...de letoltak hogy ha nem iszik teát akkor infúziót kap....mivel igény szerint szopott,ott meg idegen helyen volt,szinte állandóan cicn lógott,hagytam persze de mérlehgen mérhető mennyiséget nem szopott egyszerre mert ugyebár alig tettem le magamrol...szoltam hogy láthatólag jol van,teázni nem szokott otthon sem,súlya megfelelő,a kiszáradás semmi jelét nem mutatja,mivel állandóan szopizik nem tudok kb napi 5normális mérési eredsményt produkálni szopi előtt+után...éjjel bejött egy nővér,hogy miért nem itta meg a teát,mondom mert nem tud üvegböl inni meg semmiböl mert szopik...azt mondta ha nem lesz beirva normális gyarapodás,és folyadékmennyiség kap infúziót!!(???)és miért nem adok neki főzeléket kész a vérkép vashiányos.....

kész voltam teljesen,másnap hasraütve hazudva beirtam egy átlageredményt a füzetbe,teát mikor nem látták csapba öntöttem és azt mondtam megitte,beirtam a füzetkébe azt a mennyiséget is....dokinál viziten kiderült hogy csak annyira vashiányos mint más anyatejes baba és kivel jol voltunk hazamehettünk....


kisfiammal évek mulva 11hós korában ide küldtek,visított két napja,addig vizsgálták és az épületben lévő fülészetre is vittem hátha ott a baj...onnan ideküldtek viszgálatra,szoltak hogy mivel nem iszik két napja és nem is szopik,semmit nem fogad el még nincs kiszáradva de szerintük estére bizti visszamegyek vele mert ki fog ha továbbra is ez a helyzet áll fent...mondtam hogy hazavinnének kocsival,és visszajövünk amennyiben most még nem létfontosságu,nincs kiszáradva,mert nagytesó oviban,apa 2000kmre,senki nem tud ruhát semmit behozni nekünk és ugye a nagy sem maradhat oviban ....

azt mondta persze menjek nyugodtan,a gyerek sincs veszélyben de elég arrogánsan közölték hogy nem értenek miért nem hagyom itt a 11hós gyereket aki minimális kajátol eltekintve csak szopott szinte,mert nem én vagyok beteg hanem a gyerek.....hagyjam ott és menjek nyugodtan dolgomra....nos maga a stílus sem tetzsett és előjöttek a régi élmények,hazavittem a gyereket miután aláirtam hogy megtagadtam a korházi kezelést,otthon azonnal hivtam a gyerekorvost aki adott beutalót a Klinikára,és délután bementünk befeküdni...mondzták indokolt csak pislogtak egyet kettőt hogy látták az előző zárójelentést hogy megtagadtam a kezelést.,mondtam miért...azt mondták éjjel nem maradhatok a gyerek mellett,de mondtam szopik...akkor addig maradhatok amig szoptatom...közöltem kedvesen hogy jóóó akkor ha küldeni akarnak és szoptani fogok ép:))Viszont maga a stílus más volt a dokinál,csak elmondta a házi rendszabályokat én meg a betegek jogait és közös nevezőre kerültünk:)

telkefonált az osztályra hogy :11hós gyerek,megérett a felvételre de anyukával valószinü gondok lesznek a házi rendzsabályok miatt:))))


ezt megjegyeztem,tetszett:)))

ahogy felvettek,az ölemben bekötötték neki az infúziót,5órahosszáig csepegett addig ültem vele mozdulatlan egy műanyagszéken,azon aludtam 3napig ülve...nem küldtek el,járt kajajegy amit pár épülettel arébb beválthattam az ebédlőben...már amikor be tudtam ez más tészta:)

nővérkék műszakváltáskor csak benéztek hogy anyuka szépen ellátja agyereket és nem is kellett velünk foglalkozni,ecseteltem és rendeztem én:)az a doki aznap éjjel még vbejött hogy ugye nem vagyunk mi emberevők?:)



ezzel a hosszú sztorival csak azt akarom mondani,hogy ott sem voltak jobbak a körülmények,sőt talán rosszabbak....de a nővérek,orvosok hozzáállása nagyon nagyon sokat segithet a kényszerü ottlét alatt!!!

2008. okt. 1. 18:06
Azért szeretnék megnyugtatni mindenkit,hogy nem minden ápólónő ilyen!!!
20. 39f5f6877d (válaszként erre: 19. - Giyandeva)
2008. szept. 30. 23:07
Köszi megnéztem és nagyon jó dolgokra találtam.
2008. szept. 30. 19:01

Alapvetően a védőoltásokkal van a baj... érdemes ezt a könyvet elolvasni:


[link]

18. 39f5f6877d (válaszként erre: 15. - Dindin19)
2008. szept. 30. 13:44
Azért kellett az ügyeletre vinni, mert a gyerekorvosunk volt az ügyletes orvos és nek iigy kényelmesebb volt. De nem voltak betegek mert mi az ügyeleti idő megkezdése előtt egy órával mentünk.
17. 39f5f6877d (válaszként erre: 16. - Kiseszter)
2008. szept. 30. 13:43
A doki szerint nem a védőoltás váltotta a gyulladást, tehát tuti nem jelentette. Szerinte pusztán véletlen egybeesés. A védőnőnk szaktudása meg szinte nulla. Még én is többet tudok tőle. Azóta már nem dolgozik nálunk, új védőnőnk van.
2008. szept. 29. 10:10

Itt az első probléma az oltás ténye volt: a védőnő családlátogatáskor nem tájékoztatott erről? Koraszülöttet, főleg ha vért kapott, szerintem javasolt elküldeni a védőoltási szaktanácsadásra és esetleg egyéni oltási tervet készítenek neki.(Bp-en a László kórházban van)

Másik kérdésem: vajon az orvos jelezte-e az ÁNTSZ felé a történteket? (A váratlan oltási reakciókat ugyanis ki szokták vizsgálni)

2008. szept. 29. 10:05
azt nem értem, hogy miért ügyeletre kellett vinnetek oltásra, hisz az ügyeleten betegek vannak, a z oltást pedig csak tanácsadáson lehet(ne) megkapni, mert ott egészségesek vannak.
2008. szept. 29. 10:03

Teljesen elképedtem,hogy ilyen is van!

Elárulnád,hogy melyik kórház volt ez?

Oda még véletlenül sem teszem be a lábam!

Ha nem akarod a fórumban leírni,szívesen veszem a privát üzenetet is!Köszi

13. 39f5f6877d (válaszként erre: 10. - Mojo)
2008. szept. 28. 10:28
Mi 32 hétre születtünk és tudom mit érzel. Nekünk az első két hónapunk maga volt a pokol.
12. 7130b15964 (válaszként erre: 7. - 39f5f6877d)
2008. szept. 28. 08:31

Amikor a transzfúziót kapta, akkor is tájékoztatni kellett volna benneteket...


A lényeg, hogy már minden rendben. :)))áŰ

11. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 7. - 39f5f6877d)
2008. szept. 28. 08:28
Idióta orvos!
10. mojo
2008. szept. 27. 23:44
Sziasztok! .A kisfiam szeptember 16. kapta a 15 hónapos oltást. Az oltás utáni 9. napon volt egy kis hőemelkedése és csökkent az étvágya/amúgy sem tartozik a jó evő gyerekek közé/, és nyűgösebb napjai vannak.Neki az előző oltások alkalmával az oltás napján bekövetkezett 15-20 perig tartó síráson kívül más gond nem volt. Így utólag ez nem tűnik olyan borzasztónak mint akkor ahogyan éreztem.Nagyon rossz érzés volt akkor, tehetetlenek éreztem magam amiért nem tudtam megvigasztalni, de úgy gondoltam még mindig jobb mintha lázas lenne. Belegondolva bvildikó helyzetébe nem is tudom mit tettem volna. A "nagy kórházi reform" helyzetén már meg sem lepődöm azok után,amit Én tapasztaltam a kisfiam születésekor 2007 a nagy reform csúcsa./csütörtök délután 19 órakor császárral jött a világra a kisfiam 34 héten és vasárnap 12 órakor hazaküldtek a kórházból mondván a kisfiamat átszállítják más intézetbe ahová tartozom, mert az is el tudja látni, de az anyukának ott nincs hely. és jártam/vonszoltam magam/ naponta kétszer a kórházba, hogy láthassam a kisfiam mert koraszülöttségéből adódóan két hét után vihettük haza.Ezt az "élményt" senkinek sem kívánom. Hát egy kicsit eltértem a védőoltástól, de a kórházi történet eszembe juttatta a saját tapasztalatomat.Visszatérve az oltáshoz, ha előzményként minden rendben/nincs megfázva a gyerek stb/ azt mondta a védőnőm a tapasztalatok azt mutatják, hogy kevés esetben van komoly mellékhatás.Kitartás minden anyukának.
2008. szept. 27. 22:54

Sziasztok!


Mi oktober 22en kapjuk a 2dikat.De az elsot itt 3 honaposan kapjak a babak, es 2 szurit :( Nagyon sirt , mar en is felek elore ..Volt laza, de szerencsere lement hamar, aztan ment minden a rendes kerekvagasba.Nem is tudom mit tettem volna a cikk irojanak helyebe:( Hihetetlen ,hogy ilyen megtortenhet, letezhet ilyen 2korhaz" ..

8. 09ca1d3343 (válaszként erre: 7. - 39f5f6877d)
2008. szept. 27. 20:23

Jó hír,hogy túlvagytok a másodikon! :)


Rossz hír,az idióta doki! :(

2008. szept. 27. 18:27

Időközben megkaptuk a második védőoltást, de nagyon jól viseltük. Még láza sem volt Bencének.

Ja és kiderült az első védőoltással azért voltunk kórházba, mert Bence előtte két héttel kapott vért mert vérszegény volt. És a transzfúzió után egy hónapig nem lehet beadni a védőoltást. Ennyit a dokiról aki ennek ellenére beadta.

2008. szept. 27. 16:39
Sajnálom,hogy így jártatok,remélem a többi oltás rendben fog menni!Kitartást,és jó egészséget Nektek!!
2008. szept. 27. 15:48
Sajnos tényleg vannak olyan kórházak, ahol sem a betegekét, sem az ott dolgozók igényeit nem veszik figyelembe. A legtöbb helyen siralmasak a WC-k és a zuhanyzók. Magyarországon sokszor megalázó betegnek lenni. És a fizikai megaláztatás még el is törpül a lelki mellett, amit az eü. személyzet közönye miatt érezhetünk. Tisztelet a kivétel kórházaknak és személyzetnet.
2008. szept. 27. 13:26

Sajnálom hogy létezik ilyen!Annyi kórházat zártak már be,és azt ígérték hogy ettől csak a többi kórházba lesz jobb a körülmény!Hát.........

Remélem a többi oltásnál már nem lesz gond,és minden a legnagyobb rendbe lesz!Jó egészséget kívánok a babának és nektek is!

2008. szept. 27. 13:08

Szia!


Borzongok,most olvastam el a cikkedet...

Nem találom a szavakat,tényleg!


Azért nagyon szurkolok a többi oltásnál ne legyen probléma! Elhiszem,hogy előre aggódsz!

Jó egészséget Nektek! :)

2008. szept. 27. 11:43
Felháborítónak tartom ami veletek történt! Sajnálatos, hogy ilyen körülmények között kell lennie egy pici babának és az édesanyjának! Jó egészséget kívánok a picinek és további láz nélküli védőoltásokat.
2008. szept. 27. 11:03
Az első védőoltásunkra készültünk, de bár ne vártuk volna. Megpróbáltatások sora következett. A háziorvosunk javaslatára ügyeleti időbe kaptuk a kéthónapos kötelező védőoltást. Egy szerda esti időpontot beszéltünk meg........

Ugrás a teljes írásra: A védőoltás és a velejáró tortúra

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook