Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A védőnők hány órát dolgoznak? 6 vagy 8? fórum

A védőnők hány órát dolgoznak? 6 vagy 8? (tudásbázis kérdés)


21. 448f1a930a (válaszként erre: 20. - Kovan)
2010. okt. 22. 13:34
Egy évet élt a nyugdíjba menetele után,de kisegítő iskolába még vállalt munkát,hogy megtudjon élni.Imádták a városba!
20. kovan (válaszként erre: 19. - 448f1a930a)
2010. okt. 22. 13:32
Így van lehet:-)!Szegény:-(!
19. 448f1a930a (válaszként erre: 18. - Kovan)
2010. okt. 22. 13:28
Így igaz és még lehetne sorolni tovább,de lehet pályát módosítani.Egyébként egy nagyon kedves ismerősöm védőnő volt,nyugdíjas korára"nem voltak lábai",sőt nyugdíja sem ....,amit annak lehetne nevezni.
18. kovan (válaszként erre: 14. - Sajert)
2010. okt. 22. 13:18
Persze "minden szentnek maga felé hajlik a keze".Mindenki a sajátját érzi nehéznek.Van könyvelő ismerős is..:-).Ha mérlegre(érted mérlegre:-) )teszem a két szakmát ismerőseim által a védőnő lesz a nehezebb,strapásabb ja és "aligkeresős"..Mi védőnőnk még hétvégén is hazaviszi a papírmelót,mert máskor nincs ideje-sokat látogat.Nem beszélve arról hogy,mint egy "kivert kutya" állandóan mennie kell(hó,fagy kánikula...)Határidős meló havi szinten náluk is van nyugi csak ott mást kell bevallani:-).Ja azt nem veszitek észre ,hogy Pl:a privatizált orvos 8órába van bejelentve és naponta 3-at dolgozik az asszisztensnője is kb ennyit esetleg 1-el többet..No komment.
2010. okt. 22. 10:52
Tök mindegy 6 vagy 8 órát,a lényeg ,hogy rendbe legyen a körzete:-)
2010. okt. 22. 08:01
és ott tényleg szigoruan veszik ám mert tényleg voltak lógások....ez is függ a vezetőségnél,de könyvelőknél is láttam már ügyintézés címszó alatt shoppingoló embert:)
15. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 14. - Sajert)
2010. okt. 22. 08:00

Debrecenről van szó.Nem lehet ebben sem általánosítani,könyvelőben is van aki sokat dolgozik van aki alig...de ha valaki jó könyvelő többet is keres mint egy pedagógus vagy egy védőnő....sok esetben egy sima hálapénz nélküli orvosi fizunál is többet....

Ha valaki körzeti védőnő nincs tele szabadsággal,melózik nyáron is ugyanúgy,ha iskola,óvodai akkor meg kényszertáppénzen van ha nem telik a szabadságból amikor ugye a fizu is kevesebb ám,vagy pedig helyettesít itt ott....minden szakmának van könnyebb és nehezebb oldala ha nem akarsz könyveli menj védőnőnek:DDtényleg kényelmesebb,nekem főként azért mert reggel este el lehet mellette a családot rendezni és ha beteg a gyerkőc is könnyebb kicsit otthonmaradni vele..

14. sajert (válaszként erre: 6. - Kovan)
2010. okt. 21. 19:27

Nem tudom hol van a Debi, de amikor délután kettőkor rendszeresen találkoztam a védőnőnkkel a PIACON vásárlás közben (nem pénteken :-)), annyi szabi nincs a világon :-). Meg amikor délelőtt jártam a gyerekkel piacra, akkor is találkoztam vele rendszeresen. Ez egy 8 órás munkaidőbe nem igazán fér bele. Én se délelőtt, se délután nem vagyok piacon, most hogy dolgozom, mert ötre érek a gyerekért a bölibe, aztán onnan haza. Akkor már a piac zárva van.

Pedagógus se vagyok, hanem könyvelő. Szeretem, de itt nincs több hetes szabi :-)). Minden hónap 12-én, meg többnyire 20-án is határidő van :-). Legalább nyáron ha beadhatnánk kéthavonta a bevallást...


Én lehiszem hogy a munka fárasztó, de kié nem?? Én is a napi 8,5 óra után mint a mosott szar, olyan vagyok :-). Csak ugye vannak a kívülállók számára "jobb" szakmák, meg kevésbé jobbak :-). Én úg érzem hogy a védőnői kevésbé strapás, mint az enyém.


Errefelé nincsenek lelakott telepek...

13. Orsy27
2010. okt. 20. 12:23
8 órát dolgoznak, nálunk a XI. kerületben 9től bent vannak 17ig, persze mászkálnak egy csomót babákhoz, leginkább újszülöttekhez, ezért nem mindig vannak bent. Nekünk nagyon jó a védőnőnk, kár, hogy nyugdíjba megy januártól. :(
2010. okt. 20. 09:59

Szerintem 8 órát dolgoznak.

Lehet hogy a rendelőben csak pár órát vannak, de mire végigjárják a kisgyermekes anyukákat hát eléggé fárasztó lehet a sok jövés-menés.


Én nagyon megvoltam elégedve mindkét védőnőmmel : )

11. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 6. - Kovan)
2010. okt. 20. 07:35
akit én írok is Debis....és tudom hogy központilag értekezleten vannak figyelmeztetve hogy nem szabad hamarabb ellógni ám!!
10. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 4. - Sajert)
2010. okt. 20. 07:34
iskolai védőnő ha lelkiismeretes konkrétan baromi sok papírmunkája van és amellett állandóan mennek a gyerkőckék hozzá hogy beütötte a kisujját a padba vagy fáj a pocakja és egyebek...nem gond,ez a dolga,de kitölti a munkaidejét,nem kell általánosítani
2010. okt. 19. 21:49

Nincs mit:-).Egyébként meg aki akar dolgozni és lelkiismeretes a munkájában az mindig tud mit csinálni és talál is munkát.Ez a baj ebben az országban hogy senki nem akar dolgozni,de a pénz az jól jönne-"majd valami lüke munkamániás meg dolgozik/dolgoztatom magam helyett".

Sajert lehetsz képviselő is láblógatva és még a fizud sem minimálbérhez közeli a bélhúzásért cserébe...

2010. okt. 19. 20:52

kovan, köszi a védőnők nevében is :)

én eleve azért hagytam ott a pályát, mert azt a szivatást, amit a főnökség és a minisztérium munka címén elvárt volna, annyi pénzért nem lehetett teljesíteni... Arról ne is beszélve, hogy hóban, fagyban kimenni mondjuk egy kóborkutyáktól telített "dűlőbe", mert oda vitték az újszülöttet...vagy egy bűnözőkkel teli bérházba.. SZóval nem volt éppen leányálom.

2010. okt. 19. 20:52
Szerintem a mi védőnőnk bőven többet dolgozik mint 8 óra, mindíg fáradt, mindíg emlegeti, hogy mennyi bba tartozik hozzá. Különben én már nem egyszer hétvégén is zavartam:)
6. kovan (válaszként erre: 4. - Sajert)
2010. okt. 19. 20:49
Itt Debiben szigorúság van!Ha itt dolgoznál meggondolnád 2* is hogy könnyű-e vagy sem és rájönnél hogy mégis esetleg a pedagógusi állás jobb.
2010. okt. 19. 20:46

Ne általánosíts kérlek,mert nem mindenki olyan!!Minden munkahelyen van aki megszegi a szabályokat egyébként-ne legyünk álszentek...

Miénk sokat dolgozik és betartja a 8 vagy akár több órát is a szabadidejéből...

4. sajert (válaszként erre: 3. - Lili74)
2010. okt. 19. 20:45

:-))


Én is ezt akartam írni, hogy max. nyolc, de ha épp le lehet rövidíteni :-)).

Délelőtt családlátogatás+tanácsadáson fogadja a gyerekeket (családlátogatás 2x, aztán mi mentünk hozzá). Délután meg fogalmam sincs, de kettőkor sehol sincs :-)). Mondjuk van óvodai védőnő is, dehát gondolom ő se szakad meg a munkában. Rossz szakmát választottam, arra már én is rájöttem :-)).

2010. okt. 19. 20:41
Hivatalosan, vagy a gyakorlatban? Hivatalosan 8, gyakorlatilag legtöbb esetben csak 6 órát. Vagy még annyit se, simán lelépnek előbb.
2010. okt. 19. 20:40
8
2010. okt. 19. 20:39
A védőnők hány órát dolgoznak? 6 vagy 8?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook