Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A várva várt Csoda megszületése fórum

A várva várt Csoda megszületése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A várva várt Csoda megszületése

1 2
33. pviki
2010. júl. 12. 13:12

Szia!


Nagyon aranyos a kisfiad! :)


Ne bánd azt az egy napot, örülj az összes többinek.


Toxémiám volt nekem is, de nem végződött ilyen szerencsésen, mint nálatok. Én egyszer érinthettem meg a kislányom, a 3. napján, amikor benyúltam az inkubátorba és megfogtam a kezét. Akkor búcsúztam el tőle.


Azóta is ostorozom magam mit kellett volna másképp tennem, hogy ne így alakuljon. Na meg persze az orvosok is ha talán jobban odafigyelnek ránk... Én is sokat imádkoztam akkor, de engem nem hallottak meg odafönt.


Minden jót Nektek és sok örömöt a kisfiadhoz.

32. Ylush (válaszként erre: 31. - Mamicsek)
2010. jún. 20. 13:01

Szia!


Köszönjük! :)


Akkor Te is tudod, mit éltem át, mi fájt végülis annyira.


Nektek is sok boldogságot és vidám együtt töltött perceket! :)

2010. jún. 16. 16:50

Szia!


Nagyon édes a Kisfiad!


Megható a történet!

Én "sajnos" császárral szültem és nekem sem adták egyből oda a Gyermekem de nekem az volt a boldogság amikor még a hasamban volt és hallottam a kis nyöszörgését!

Leírhatatlan BOLDOGSÁG-ot éreztem!

De fájt, hogy elvitték és csak nagyon későn láthattam!

Sok boldogságot és egészséget kívánok!

30. violamama (válaszként erre: 4. - Ylush)
2010. jún. 16. 08:03
Hát igen azt én is szeretném, de mint olvastam a hozzászólásaidat én is "okosabb" leszek már a következő babánál, sztem az első gyerekeseket vmiért nem tájékoztatják kellő képpen(akkor nem kell annyit foglalkozni)...
29. Ylush (válaszként erre: 27. - Fildus)
2010. jún. 16. 07:30

Köszönjük a gratulációt!

Neked is nagyon aranyos a kislányod! :)


Igen, tudom, hogy más babáknál is előfordul hipotónia, csak nekem ezt mondta a gyerekorvos... 1 hónaposan.

Nekünk az apgar értékünk:

5/8/10 volt... :S


Hallottam már a Dévény terápiáról, de a doki azt mondta 2 hónaposan, hogy nagyon sokat javult, itthoni tornával, egyenlőre nem kell külön elmenni.

Most ugye 4 hónapos lesz, nekem vannak aggodalmaim, mert kézben még mindig nem tartja biztosan a fejét, viszont hason szépen kiemeli, ha ülésbe húzom, a testével egyvonalban végig ott van a buksija, mindkét oldalra fordul már, és jobbra hasra is tud fordulni.

Talán ezek miatt nincs aggódni valóm, de majd hó végén úgyis megyünk oltásra, rákérdezek a dokinál, biztos, ami bizots alapon.


Szép napot Nektek!

28. Ylush (válaszként erre: 26. - 6b006fc769)
2010. jún. 16. 07:23

Szia!


Igen, császárosoknál ugye alap, hogy nincs velük első éjszaka... ha én is az lettem volna, biztos könnyebben elfogadtam volna. Ami bánt(ott), az az volt, mikor másnap reggel odamentem, és mondták,hogy "Anyuka! Bence már este is magával lehetett volna! Mostmár jól kisírta, kitombolta magát, lehet vinni..."

Lehet éppen ezért érzem magam olyan rosszul tőle... nem tudom.


Nagyon tündéri a kislányod! Sok egészséget, erőt, és boldogságot kívánok Nektek! :)

27. fildus
2010. jún. 15. 23:57

Először is gratulálok a gyermekedhez.

A hipoton izmok nem csak oxigénhiány miatt jöhet létre. Legalábbis a kislányom 10/10-es apgarral született, mégis ilyen baja van. Mi dévény terápiára járunk. Neked ajánlották?

2010. jún. 15. 14:28

gratula pici fiadhoz! Jó egészséget nektek!

Nagyon meglepődtem, hogy a terhesgondozáson nem vették komolyan a toxémiádat! Nekem sem volt fogadott orvosom, de a terhesgondozáson egy nagyon odafigyelő doktornénim volt, minig küldött vizeletre, s mikor megjelent (!!!!) nem pedig sok lett a fehérje aonnal kórházba küldtek. Senkinek nem adtam pénzt és mégis nagyon lelkiismeretesen ellátott minden orvos a terhességem és a szülés alatt!

sjnos én sem lehettem első éjszaka a babámmal, mert császárral született, de még az őrzőben megkaptam egy órácskára és másnaptól velem lehetett.

Szerintem nem a fogadott orvoson múlik, hogy miként zajlik le a terhesség és a szülés, bár megértem, hogy elkerülnéd azt, ki "gondozott" a terhesség alatt, s azt is, ha a következő babával a szülőorvosodhoz mennél

2010. jún. 14. 14:34
Sziasztok! Erdeklodni szeretnek,hogy ki vett reszt lombikbebi programon? Kerem aki tud irjon nekem! Koszonom
24. Ylush
2010. jún. 14. 10:45

Köszönöm a biztató szavakat!


Mióta regisztráltam olvasom a naplód...


Kívánom, hogy Bálintnak (mikor már Te is úgy érzed lelkileg) minél hamarabb testvére szülessen, és átélhesd azt, milyen érzés, mikor nem csak egy órácskára foghatod meg piciny kis kezét... :(

Rengeteg erőd van! Példaértékű!

2010. jún. 14. 08:58

gratulálok a kisbabátokhoz!

ne sajnáljad, ami történt, mert akármi történt is, most ott van a kezedben a gyönyörű gyermeked, és egy csomó időtök lesz még bepótoli azokat a perceket. persze, fontos, nagyon fontos, az első nap. magam is így éreztem...ragaszkodtam volna hozzá foggal-körömmel... most pedig már azt mondom, nem az a legfontosabb.

azért atoxémiára figyelhettek volna. nem is értem, azt olyan komolyan szokták venni.

de a lényeg, h már minden rendben, és boldogok vagytok!

maradjon is ez így az idők végezetéig! :) ezt kívánom nektek!

22. Ylush (válaszként erre: 21. - Cepheus)
2010. jún. 14. 07:29
:) Köszönjük!
2010. jún. 14. 06:22
Szép az idézet a cikk végén. Sok boldogságot mindhármótoknak!
2010. jún. 13. 22:25
csodalatos
19. Ylush (válaszként erre: 12. - Ibuska1990)
2010. jún. 13. 22:03

Neked is tündéri a kisfiad! :) Kis huncut arca van! :)

Nálunk is szülésnél, konkrétan a kitolásnál derült ki, hogy baj van... Mondták nyomjak, nyomtam... de mivel a zsinór a nyakán volt, a keze meg a feje mellett, így a méhfalam szakadt...

Aztán végül meglett, és akkor azt hittem végre, mindjárt odaadják... aztán se sírás... se baba. Szörnyű érzés volt.

Mostmár majdnem 4 hónapos, és bármilyen rossz kedvem van, képes mosolyt csalni az arcomra. Hihetetlen érzés. :)

18. Ylush (válaszként erre: 11. - Tina87)
2010. jún. 13. 21:54

Csak annyit... hogy nem hiába vagy a legeslegeslegjobb! :)

Puszi Manócskának meg Neked is! :)

17. Ylush (válaszként erre: 10. - Mizujsag)
2010. jún. 13. 21:53

Bűntudatom csak azért van mert ha a szülés után erőszakosabb vagyok, és megyek a csecsemősökhöz, nem pedig arra várok, hogy óó, persze, majd szólnak, akkor már aznap délután/este velem lehetett volna. De nem tettem... Sajnos...

Az ember a saját hibáiból tanul a leginkább... legközelebb (bár adja Isten, ne legyen több ilyen) tuti másképp csinálom.

Harcolni kell, mert ha nem vagy elég talpraesett, mindenki átnéz rajtad. :S

Aranyosak a gyerkőceid! :)

16. Ylush (válaszként erre: 9. - Lilien28)
2010. jún. 13. 21:47
Olvastam a szüléstörténeted, azért Te is megszenvedtél a KisNagy Csodádért... de megérte, és ez a lényeg! :)
15. Ylush (válaszként erre: 9. - Lilien28)
2010. jún. 13. 21:46
Köszönjük! :)
14. Ylush (válaszként erre: 8. - Sara1986)
2010. jún. 13. 21:45

Ezt a siettetés dolgot én is éreztem egy kicsit... bár a szülésznő azt mondta azért kell oxitocin, mert tolófájások vannak, és a méhszáj még nem tűnt el.

Amúgy Pesten szültem, az Uzsokiban. Ha tehetem majd, és lesz következő, azt is ott szeretném szülni, (akkor már legalább a felújított változatában, mert a mostani elég gyatra volt) ugyanannál a dokinál.

Szerintem a terhesrendelés, illetve az ottani nődoki nem volt elég alapos... ezért gondolom úgy, hogy biztosan másképp alakult volna, ha akkor több uh-ra küldenek el, vagy többször néznek labort.

13. Ylush (válaszként erre: 6. - Nzs2001)
2010. jún. 13. 21:41
Ezen vagyok... teljes erővel! Csak mikor végig gondolom a szülést, és az utána töltött napot, mindig idelyukadok ki... hogy alakulhatott volna másképp is... ha...
2010. jún. 13. 20:50
Gratulálok a kisfiadhoz, nagyon szép! Én is átéltem azt amit te, csak én azért mert császáros voltam. Szegénykémnek is a nyakán volt a köldökzsinor, és azt akkor vették észre mikor már a kitolási szakasznál voltunk, gyorsan vittek is a műtőbe. Nagyon rossz volt hogy nem foghattam meg, alig láthattam az első napban. Ma már majdnem másfél éves, és már nem érzem azt a hiányt olyan nagyon, csak egy kicsit, hiszen most már vele van a nap 24 órájában:-)
11. Tina87
2010. jún. 13. 20:32

Tudod, gartula még mindig...és nekem milyen jó volt másnap látni élőben a drága bébid :D

Pussz nektek :)

2010. jún. 13. 20:04

Gratulálok a babóhoz. Tényleg ne legyen bűntudatod. Amibe belekerültél az a rendszer átka. Nekem 3 egészséges gyermekem van, és mindegyik születésénél megígérték, hogy pár perc múlva visszahozzák.Aztán csak vártam, vártam, kérdezgettem. Szetm. egyszerűen lusták kihozni, mert akkor többfelé kell figyelni. + baba-mama szobában voltam mindannyiszor és a 3. napon adták ki őket egész napra. De egy pillanatig sem vádoltam magam, hanem felkészülten vártam...

Inkább okold őket.:-)

2010. jún. 13. 19:52
Szia!Gyönyörű a kisfiad,kis érdeklődő:)gratulálok.
2010. jún. 13. 18:55

sajnálom, hogy ilyen űrt érzel :(

megértelek és sajnos azt kell mondjam, hogy a történések amiket leírtál, mind a szülés siettetése miatt voltak. Ilyet nem szabad, remélem lassan az orvosok is megértik. Azért szakadtál, mert ennyi idő alatt nem volt képes a tested normálisan tágulni, azért esett a szívhang, mert sietteték a gyermeked, gyakorlatilag kiszuszakolták a szülőcsatornán. A gyerekek 70%-nak köldökzsinór van a nyakán, van akinek többszörösen, mégsem okoz ekkora bajt. Én azt ajánlom, ha lesz még babád, Pesten szüld és válaszd a szent istvánt vagy imrét. Ott ha nincs fogadott orvosod is a hozzáállásuk alapból olyan, hogy ez nem történt volna meg!

2010. jún. 13. 17:23
minden kezdet nehéz.gratulálok a családodhoz.jó egészséget és boldog gyereknevelést!
2010. jún. 13. 17:00
Gratulálok a babádhoz. Ne legyen bűntudatod, hisz nem miattad nem volt veled az első időkben. Ne törődj most azzal ami nem volt, csak azzal, ami van. Egy kicsi életért vagy felelős. Koncentrálj az együtt töltött percekre. Csak a boldogság sugározzon belőled. Ezt megérzi a baba és Ő is boldog és kiegyensúlyozott lesz.
5. Ylush (válaszként erre: 3. - 37fda6506d)
2010. jún. 13. 16:56
Köszönjük! :)
4. Ylush (válaszként erre: 2. - Violamama)
2010. jún. 13. 16:54

:) Gyönyörű a kislányod... Azok a szemek... :)

Remélem előbb vagy utóbb én sem fogok bűntudatot érezni, és azt is, hogy ha lesz következő babám átélhetem azt, milyen érzés mikor születése után ráteszik az emberre a babáját...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook