Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A változás pszichológiája, a psziché változásai fórum

A változás pszichológiája, a psziché változásai (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A változás pszichológiája, a psziché változásai

2019. ápr. 11. 16:04

Nagyon jó írás!

Minden fejben dől el ! Nekem ez jött le a cikkből, és tényleg így van. Az igazi sikerek nem hamar jönnek, hosszú munka eredménye, csak meg kell kérdezned magadtól: Megéri?

És utána gondolj bele, ha nem állsz meg, el fog jönni az az idő, amikor eléred a célodat, és akkor már szokássá is válik, amit teszel a célodért. Nehéz elkezdeni, de megéri!

Én 10 kilót fogytam le egy nyár alatt, és a mai napig hálás vagyok magamnak érte. Kicsi odafigyelés, és olyan hamar megszokod az újdonságokat, hogy észre sem veszed! :)

2018. márc. 29. 05:10

Elgondolkodtató, jó cikk!

Az a furcsa, hogy minden elhatározás alkalmával azt hittem, na most, most komolyan eldöntöttem, sikerülni fog - és nem. Ezek szerint, nem álltam készen a változásra?

Most épp várandós vagyok a harmadik babánkkal - szeretnék ezalatt nem hízni (sokat) - egyelőre ennyit tehetek. És igyekszem felkészülni lélekben arra, hogy majd a szoptatás után lefogyjak. :-)

2018. márc. 22. 11:12

32.5 kg egy év. Mondjuk nekem nem ez a fogyás a nagy harc.Azon tulvagyok.Ez mar csak a helyre állítás. Még - 20kg és kb még egy év...

"Örülni minden leadott dekának."ez igaz.

2018. márc. 21. 08:49

Nagyon jó cikk, megfogalmaztad a lényeget. Saját magunk apró sikereiből kell erőt meríteni a folytatáshoz. Ez a lényeg. Örülni minden leadott dekának. És persze nem csodát várni, mert az nincs. Mi magunk vagyunk a csoda, akik elhatározzuk fejben, hogy változtatni akarunk, részcélokat tűzünk ki és végighaladunk az úton. Én 7 hónappal ezelőtt határoztam el magam, kezdetben csak az étkezéseken változtattam, majd elkezdtem edzeni. A kezdeti sikerek nagyon motiváltak, ez vitt előrébb. -22 kg-nál tartok. 5 számmal kisebbek a ruháim. Remekül érzem magam és büszke vagyok. Soha nem utáltam magam a kövérségem miatt, nem bántottam a lelkemet, de tudtam, változtatni kell, elsősorban az egészségem miatt. És sikerült.

Egy fontos dolgot tennék hozzá: soha nem szabad a kifogást keresni, mert az nem visz előrébb. És most a betegségekre is gondolok. Nincs olyan, hogy egy betegség megakadályozza a fogyást. Max. lassítja a folyamatot, és szakember segítségére is szükség van.

2018. márc. 20. 20:34

A refluxom miatt most igy még nehezebb.

Felpuffadt poci. rossz közérzet.

Mit csináljak hogy jobb legyen?

9. syria (válaszként erre: 1. - De4d1b196b)
2018. febr. 22. 18:38
Igazolni tudom: akkor sikerül a fogyás (és minden más) ha nem bántjuk, gyötörjük magunkat, hanem tudatosan, kitartóan haladunk a kitűzött cél felé.
8. de4d1b196b (válaszként erre: 6. - Kacsa118)
2018. febr. 22. 10:33
Köszönöm szépen! Mindenkinek jár naponta egy győzelem ;)
7. de4d1b196b (válaszként erre: 5. - Főnix01)
2018. febr. 22. 10:33
Sok kitartást hozzá, biztos sikerülni fog! :)
2018. febr. 21. 20:59
Ez nagyon jó cikk lett :) gratulálok! És persze a győzelmeidhez is :)
5. főnix01 (válaszként erre: 1. - De4d1b196b)
2018. febr. 20. 20:37
Remek cikk, gratulàlok! Igazad van teljes mèrtékben, ès most ez az ùj tudàst felhasznàlva megszabadulok a kilòktòl! Hisz milyen igaz, holnap a mai napbòl kell erőt merìteni, holnaputàn a holnapi napból, ès a vègèn összeàll egy szèp egèsszè, melynek vègeredmènye egy önbizalommal telibb, egèszsègesebb test ès lèlek :)
4. 12d083b51b (válaszként erre: 3. - De4d1b196b)
2018. febr. 20. 14:49

Köszi, de nem hiszem, hogy a példát rólam kellene mintázni! :))

Amikor én is mások eredményéből (naplóiból!) merítettem eddig az erőt a tovább-tipegéshez, botladozásaimhoz, mert az eszembe sem jutott, hogy a saját eddigi sikereim legyenek ösztönzőim!

3. de4d1b196b (válaszként erre: 2. - 12d083b51b)
2018. febr. 20. 14:46
Én köszönöm, hogy elolvastad :) Meg hogy nap mint nap példát mutatsz ;)
2. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - De4d1b196b)
2018. febr. 20. 13:43

Jó pár könyvet elolvastam a saját külső kinézet elfogadásáról, az önmagunkkal való megbékélésről, a megváltoztatás képességéről, a kudarcok lehetséges okairól. És gyakorlatilag a sikertelenség okának eddig szinte mind azt hozta, hogy fejben kell eldőlnie a dolgoknak, a hitnek és persze a belső elszántság stb. stb. És aki fejben nem áll készen a változtatásra, az a gyakorlatban sem fog tudni eredményt elérni. Csak éppen azt nem írták meg, hogyan kell fejben készen állni!!!


Sehol sem olvastam eddig azt, hogy a tegnapi sikerből táplálkozva, abból erőt merítve induljak neki ma is, és majd holnap a mai eredményből kiindulva. És minél inkább telnek a napok, és gyarapodnak az apró kis eredmények, annál inkább fog nőni a saját magunkba vetett hitünk, emelkedik az önértékelésünk, az önbecsülésünk!

Ne akarjunk egyszerre sokat, csak minden nap egy kicsit! Pedig valóban, egyszerű mint a pofon.

Ez a tanítás most nekem nagyon jól jött! Köszönöm! :))

2018. febr. 20. 13:08
Az önelfogadás harca és a diétázás-edzés körforgás hatással van a lélekre pro és kontra, ezt fejtegettem ki pár sorban, pusztán saját tapasztalatok alapján. "Mitől olyan kitartóak azok, akik a sikertörténeteket írják, mi viszi őket előre?" Ez a kérdés foglalkoztatott már régóta, főleg a saját életemmel kapcsolatban, és innen érkezett a felismerés is. Remélem ez ad némi mankót azoknak a "harcosoknak", akik magukkal küzdenek :)

Ugrás a teljes írásra: A változás pszichológiája, a psziché változásai

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook