Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A tűzhelyen fővő szilvalekvárt muszáj kevergetni? fórum

A tűzhelyen fővő szilvalekvárt muszáj kevergetni? (tudásbázis kérdés)


11. Kat1
2012. aug. 17. 20:35
Köszönöm a tanácsokat, még küzdök :)))!
2012. aug. 17. 18:38
Idén én kemencében készítettem, nagyon finom lett. :-)
2012. aug. 17. 18:31
Szilvalekvár főzése kevergetés nélkül: A főzőedénybe ecetet öntünk, és ezt az ecetet körbejáratjuk az edény falán. Ügyeljünk arra, hogy mindenhol bevonja ez ecet a főzőedény oldalát és alját. Ezután mehet bele a szilva. Nagyon - nagyon kicsi tűzön főzzük, ez a mennyiségtől függően több órát is igénybe vehet. Kevergetni nem kell, csak az utolsó fél órában, ekkor tesszük bele az egyéb fűszereket, ízesítőket is. Arra ügyelni kell, ha egyszer már belekavartunk, folyamatosan kevergetni kell.
2012. aug. 17. 18:22
Igen mert le ég.Én sütőben szoktam és nagyon jó mert ott rá se kell nézni.két és fél három óra hosszáig.Először is végy egy zománcozott lábast vagy tepsit. Kend ki alaposan ecettel mindenütt. Majd az előkészített szílvát ragd bele, és irány a sütő. Kavarni még véletlenül sem szabad.Nézd meg az órát és teljes gázzal kb három óráig ráse kell nézni. Ezután ha szükséges tegyél bele cukrot. De ne kavard bele csak úgy finoman egy fakanállal nyomkodd meg annyira a tetejét, hogy a nedvességbelepje a cukrot . ezzel még tovább főzzük kb egy órát . De nem kavarjuk meg. Majd veszünk egy kis próbát egy tányérkára és kész a továbbiakat már biztos tudod.
2012. aug. 17. 18:22

Kevergetni! És akkor jó, amikor már erősen csapkod és a bőre teljesen összepödrődött!

Istenem, mennyit kevergettem, csak éppen nagy kotlában főztük, hosszú nyelű fakanállal... majdnem nagyobb volt, mint én :)

2012. aug. 17. 18:20
Időnként, igen!
2012. aug. 17. 18:16
igen, mi mindig úgy főzzük
2012. aug. 17. 18:11
nem kell folyamatosan kevergetni, azért ne óránként, hanem gyakrabban kevergesd, főleg az elején.
2012. aug. 17. 18:09
igen, különben odaég az alja.
2. Kat1
2012. aug. 17. 18:09
Egy adag a sütőben van, azt tudom, hogy nem szabad kevergetni. A másik adagot a tűzhelyre tettem nagyon lassú fővésre. Aztán, mikor már kicsit habos volt, gondoltam megkeverem. Lehet, hogy elrontottam? Mert tudom, hogy régen állandó keverés mellett főzték, de olvastam, hogy kevergetés nélkül tűzhelyen is lehet. Most akkor keverjem vagy ne?? Folyamatosan vagy elég óránként???? Help!!!!!
1. Kat1
2012. aug. 17. 18:07
A tűzhelyen fővő szilvalekvárt muszáj kevergetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook