Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A tűzhelyen főtt ételek egészségesebbek, mint amik a mikrohullámú sütőben készülnek? Ha igen, mi ennek az oka? fórum

A tűzhelyen főtt ételek egészségesebbek, mint amik a mikrohullámú sütőben készülnek? Ha igen, mi ennek az oka? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
24. Icus (válaszként erre: 23. - 1fc6b1dbaa)
2007. jún. 20. 16:42

A pároló edény, hogy működik?

Mert, a gázon is lehet párolni, én pl. ott szoktam Zepter edényben, de a gyárban mikróban is pároltam már, műanyag edényben. Mind a két alkalommal szép színesek és ízletesek a zöldségek és saját víztartalmúkban púhulnak meg.

2007. jún. 20. 16:38

Szerintem a leg egészségesebb az,ha párolóedényben

készítjük el az ételt! Én két éve vettem egy ilyen

"szerkenytyűt" és maximálisan meg vagyok elégedve vele.Még a burgonyának is megmarad a színe.Látszik és az ízben is érződik,hogy ennél jobb elkészítési mód nem létezik.Szinte minden benne marad az ételben(ásványi anyagok,vitaminok,fehérjék).Én erre szavazok!

22. Icus (válaszként erre: 21. - Elektor63)
2007. jún. 20. 16:30

Hidegen biztos nincs benne feszültség!:))

Bizonyos rezgése biztos, hogy van. Mindennek van valamilyen rezgése és ha azt fel tudom erősíteni( mint a tévhít szerint: ha a hídon átmenetelnek a katonák akkor összedölhet a híd, bár ezt a mítosz rombólok igen szépen bebizonyították, hogy ez nem ígaz), akkor gyengíteni is tudom. Nem?


Egyébként egy edzés-megeresztésnek köze sincs a fesztelenítéshez. :)) De, ez onnan jutott eszembe, hogy egyre gyakrabban fesztelenítenek "elektródákkal". Megmérik az acél alaprezgését és egy műszer segítségével olyan rezgést hoznak létre az anyagban, ami " kioltja" ezeket a feszültségeket.:)) Miért ne lehetne, hogy a mikró nem felerősíti, hanem kioltja ezeket a rezgéseket??:)) Mérte valaki a tökfözelékem rezgését, vagy a szövetszerkezetét?

2007. jún. 20. 15:39
Icus,tisztellek ha otthon vagy az edzés-megeresztés témában is.Az is tudomány,prakszis mint a főzés,a jó szerszámedző olyan mint a jó szakács.Jó étvágyat az ebédhez,én szeretem a tökfőzeléket speciel most hidegen esne jól.
2007. jún. 20. 14:22

Mert a tűzhelyen történő főzéskor a vitamintartalom

molekulárisan kötődik őssze.

19. Icus
2007. jún. 20. 13:42
Még a rezgéshez: Mivel én is mikróban melegítem a kajámat a munkahelyemen délben, a tökfőzelék kevergetése közben elkondolkoztam- Mivel megkeverem a kaját mielőtt megenném, szerintem a rezgések is megváltoznak. Minden anyagnak van saját rezgése, ha nem azon a nem tudom min kap jelet, (talán frekfencián?) nem sok minden történik. Ha azonosan felerősődik, ha ellentétes sinusgörben akkor kiütik egymást, mint, pl. az acélok feszültségmentesítésénél?
2007. jún. 20. 10:22
Én pusztán radiosztéziai szempontból írtam véleményt a mikróról,evvel(is) foglalkozom,de írhattam volna a TV.-k hez használatos beltéri egységekről is ami sok háztartásban használatos,viszont a mikró volt a téma.Az elektroszmog bekőltözik a lakásba a kényelmünket szolgáló készülékeink járulékaként és ha nappal kevés városi szmogot gyűjtünk be azt éjjel bepótoltatja velünk.Éjjel viszont pihenni regenerálódni fekszünk le,de hát ki mint veti ágyát...és főként hova veti úgy alussza álmát,és úgy is ébred.
17. Kalthelios (válaszként erre: 15. - Icus)
2007. jún. 20. 08:10

Akkor mégis a fiúknak és a Jing-Jangos természetgyógyászoknak van igazuk...


Az áramszolgáltató cégek persze, hogy nem fognak a saját profitjuk ellen kampányolni.

16. Kalthelios (válaszként erre: 12. - Icus)
2007. jún. 20. 08:06

Valószínűleg valamelyik régebbi Természetgyógyász Magazinban, vagy Elixírben olvashattam a mini reaktoros cikket. Abban volt az alábbi tanács is, hogyha nincs más lehetőség az étel melegítésére.


A cikk az elektroszmognak a biorezonanciánkra gyakorolt hatásáról szólt.

Leírt néhány elgondolkodtató dolgot arról is, hogy miért nem érdemes (főleg a fiúknak) a nadrágzsebükben tartani a mobiljukat, a nyakunkba akasztva a szívünk táján hordani, vagy hosszú ideig telefonálni vele - főleg, ha csak az egyik fülünkön tartjuk.

Az agyunk azt sem köszöni meg, ha éjszakánként a fejünkhöz közel, az éjjeliszekrényen tároljuk.


Egyébként van mikróm, de nem használom már évek óta. Be sincs dugva a konnektorba.

Csak azért nem váltam még meg tőle, mert a macskáim a tetején ülve szoktak kinézelődni a konyhaablakon.

Imádom őket, amikor belülről dumálnak a kinti madaraknak...:-))

A betévedt legyeket, lepkéket is levadásszák az ablaküvegnél (környezetbarátabb, mint a Chemotox), vagy a hegyi kristályokat pacsizzák, amitől a konyhámban rengeteg apró szivárvány "rohangál".

15. Icus (válaszként erre: 14. - Kalthelios)
2007. jún. 20. 07:36
A "használati útmutatóban" is így javasolják a melegítést. Biztosan nem véletlenül.
14. Kalthelios (válaszként erre: 11. - Gyorgyi7)
2007. jún. 20. 07:31

Melegítsd meg jobban az ebédedet, mint ahogy enni tudod, aztán hagyd 5-10 percig állni!

Ennyi idő alatt valamelyest normalizálódik a rezgése, és ehetővé hül.

13. Icus
2007. jún. 18. 09:17

[link]


Ezen az oldalon pl. azok cáfolata olvasható amit eddig írtatok. természetgyógyászok, "Jing-jang" gondolkodású emberek után.

Ki tudja mi az igazság? Ki ezt hiszi el ki azt.


Szerintem 1db autó, előállítása és működtetése, sokkal mkárosabb a környezetünkre és a szervezetünkre, mint a mikróban melegített étel.

12. Icus
2007. jún. 18. 08:08

Ti hol olvastatok össze ennyi mindent a mikrohullámú sütő káros hatásairól?

Olyanokat írtok le, hogy az mebernek tátva marad a szája? Egyébként, nektek van otthon mikrótok?

2007. jún. 18. 08:01
Sajnos a munkahelyemen csak így tudom megmelegíteni az ebédemet ilyenkor mi a helyzet??
10. Kalthelios (válaszként erre: 9. - 8f6ec78674)
2007. jún. 17. 20:40

Több cikkben is olvastam, hogy a mikrohullámú sütőben melegített ételek nagyon károsak.

Valamelyik mini reaktoroknak nevezte a mikrókat, és óvva intett, hogy a működésük idején a közelükben legyünk.


A metafizikán én is mosolyogtam :-)

9. 8f6ec78674 (válaszként erre: 5. - Fde954d8c0)
2007. jún. 17. 19:34

Azért melegszik fel, mert a benne lévő vízmolekulák elnyelik ezt a frekvenciát. Nincs itt semmi metafizika (tényleg, ez honnan jött?:-)

A fehérjék térszerkezetét sem bontják meg szémottevően (legfeljebb a hő hatására), de ha megbonatnák, az sem lenne baj, szémunkra lényegtelen, megemésztjük.


A mikrohullám sima elektromágneses hullám meghatározott frekvenciával. Mivel elég alacsony frekvenciájú (így alacsony energiéjú), különösebb ionizáló hatása sincs.


Nem összekeverendő a gamma-sugárzással, ami több nagyságrenddel magasabb frekvenciájú. Na az már komolyabb.

2007. jún. 17. 16:32

Carscacnak és elektor63-nak igaza van.

Csak azért szólok hozzá, hogy a témát a lista elejére hozzam, mert jó, ha minél többen tudjuk, hogy

"a mikrohullámú sűtő, az egyik legkárossab dolog, amit ember kitalált!

lassan öl, talán lassabban mint bármi más, és szinte sosem megfogható!!!"

2007. jún. 16. 20:45
Az a rezgésszám amin az étel a mikróban melegítés, vagy főzés közben a gépben rezeg,a feltálalt ételben még nagyon-nagyon sok idő múlva is tovább vibrál. Az egészséges szerv/gyomor/is vibrál egy bizonyos frekvencián de egy jó adag mikróétellel megtőltve egészen biztos hogy "elhangolódik".Kérdés hogy büntetlenűl meddig és hányszor lehet rábirni hogy holmi tárolóként lecsengjen benne a mikró által keltett rezgés.A villanytűzhely is pulzál a váltóáram hatására,talán a legkevésebb vád a gáztűzhelyet illeti,mivel ott csak a gyúladásnál jön létre egy löket.Egyszerű radiesztéziai mérésekkel ezt mind ki lehet mutatni.
2007. máj. 18. 19:41
A tűzhelyen főtt kaja az egészségesebb,egyértelmű.
2007. máj. 18. 18:49

a mikróhullámok mint olyanok, a szerves anyagokban lévő fehérje metafizikai összetevői változtatják meg.

lefordítva.

az étel amit a mikróhullámok átjárnak, azért melegszik fel, mert a bennük lévő fehérjét megbontják, mintegy degenerálják a mikrohullámok.

ezálltal szinte eleve degenerált ételt eszik az, aki mikrózza az ételt!

ergo

egyenes út a rák felé, hiszen a rák alapja is a degenerált, megváltozott fehérje!!! és annak emberi tstben történő léte.

az étel ízét. ill annak változásait, pedig nem érzi mindenki.!!

sajnos!!!

a mikrohullámú sűtő, az egyik legkárossab dolog, amit ember kitalált!

lassan öl, talán lassabban mint bármi más, és szinte sosem megfogható!!!

2006. máj. 16. 14:28
Konkrét választ én sem tudok, de vannak egészen jó minőségű műanyagok, illetve vannak a maűanyagnak azért alternatívái is, úgy mint az üveg (jénai) vagy a porcelán, a kerámia. Ezek mind mikrózhatók.
3. Aranyalma (válaszként erre: 2. - F31ff285b1)
2006. máj. 11. 15:07

Ezt a körlevelet én is +kaptam.

Szerintem az olyan műanyag edényeket, amiket direkt azért fejlesztettek ki, hogy lehessen benne mikrózni, nyugodtan lehet használni.

Biztos elvégeztek egy csomó kísérletet előtte.


Elolvastam pár dolgot az interneten a kérdéseddel kapcsolatban, de sehol nem írták, hogy az egyik főzési mód egészségtelenebb lenne, mint a másik.

Hátha van valaki, aki tud ennél konkrétabb választ is. :)

2006. máj. 11. 13:34

Terjeng valami körlevél az interneten (oh, hogy hogy utálom az ilyeneket), hogy nem szabad műanyag dobozban, vagy műanyag tetővel melegíteni az ételeket a mikróban, mert a műanyagmolekulák kölcsönhatásba lépnek az étellel, és az így elfogyasztva hosszú távon rákot okozhat. Persze nem tudom, ennek mi a valóságtartalma.

Továbbra is várom a véleményeteket, meg hogy ti mit hallottatok.

2006. máj. 8. 11:39
A tűzhelyen főtt ételek egészségesebbek, mint amik a mikrohullámú sütőben készülnek? Ha igen, mi ennek az oka?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook