Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A tűzhelyen főtt ételek egészségesebbek, mint amik a mikrohullámú sütőben készülnek? Ha igen, mi ennek az oka? fórum

A tűzhelyen főtt ételek egészségesebbek, mint amik a mikrohullámú sütőben készülnek? Ha igen, mi ennek az oka? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. ápr. 14. 19:16

mivel én mikró-párti vagyok, ezért elmondom a véleményem.


hosszú évtizedek óta használatban van a mikró és még eddig nem jött senki azzal a felfedezéssel, miszerint a mikró ennyire káros, mert ha így lenne, máris bevonták volna a forgalomból.


mi 1994 év eleje óta használjuk,

főzök, sütök, tésztás, húst, bármit benne, semmi, az egészségünkkel kapcsolatos elváltozást nem tapasztaltunk, mi több, finomabbak az ételek benne, mert nem belülről kifelé főz, amitől elmenne az íze az ételnek, hanem fordítva, kivülről befelé, amitől megtartja azt a finom hús ízét, gyorsabb, ezáltal nem fő szét benne semmi.


aki fél tőle, nem szereti, ne használja.

aki szeretné, próbálja ki, de szerintem nem valami no name márkával, hanem egy nevesebbel.

Itt biztosabbak a kipróbálások, mint más névtelen esetében.


amúgy meg van legalább 50 éve, hogy használják.

53. Anka71
2010. ápr. 14. 19:14

De akkor most káros, vagy nem?


Az is a nagy igazság, hogy megszoktuk a kényelmet. Pl. hogy a búsbánatba melegítenénk meg egy palacsintát, én hidegen meg nem eszem.

52. mmacus
2010. ápr. 14. 19:10
Nekem valamiért még a melegített étel is jobb ízű, ha nem mikróban melegszik. Fűzni/sütni csak tűzhelyen szoktam, mikróban csak esetenként melegíteni, esetleg grillezni. De valahogy nem az igazi, de lehet, csak én érzem így.
51. Pirosalma (válaszként erre: 40. - Direne)
2010. ápr. 14. 19:09
Ez valószínűleg nem igaz, mármint a kettő (mikrós melegítés és haj) közötti összefüggés.
50. Pirosalma (válaszként erre: 29. - Fde954d8c0)
2010. ápr. 14. 19:07

Az étkezési fehérje térszerkezetének mi köze van a rákos sejtekhez?

(Attól még, hogy rákos sejtet eszel, nem leszel rákos.)


Egyébként KBea jól vázolta a helyzetet, annyiban nem volt egészen pontos a megfogalmazás, hogy nem nagyon szoktuk azt mondani, hogy elnyeli a mikrohullámokat (ugyanis nem rezonáns gerjesztésről van szó, de ebbe most nem megyünk bele).

49. Pirosalma (válaszként erre: 22. - Icus)
2010. ápr. 14. 19:03
Az acél rezgése más, nem olyan rezgés, mint pl. a vízmolekuláké.
48. Pirosalma (válaszként erre: 19. - Icus)
2010. ápr. 14. 19:01

"Minden anyagnak van saját rezgése"


Így igaz.

(Lásd: kvantummechanika! - Ez Masszőrnek szól.)


Adott anyagban csak meghatározott frekvenciájú rezgések stabilak, a külső elektromágneses tér (pl. a mikrohullámok) persze ráerőltetheti a saját frekvenciáját.


Ha elkevered az ételt, akkor csak a hőmérsékletet homogenizálod.

47. Pirosalma (válaszként erre: 13. - Icus)
2010. ápr. 14. 18:57
Aki kicsit ért a fizikához, el tudja dönteni, mi igaz.
46. Pirosalma (válaszként erre: 7. - Elektor63)
2010. ápr. 14. 18:57

Persze, egészen addig, amíg le nem hűl.

(Kicsit leegyszerűsítve.)


Áthangolódni pedig mai ismereteink szerint nem tud.

45. Pirosalma (válaszként erre: 5. - Fde954d8c0)
2010. ápr. 14. 18:55

Ez a metafizika több, mint érdekes:-)


Viccelődést félretéve: nem bontanak meg semmit a mikrohullámok.

44. Pirosalma (válaszként erre: 43. - Anka71)
2010. ápr. 14. 18:46

Szia, Anka!


Ez lehet pszichés is (tudta a férjed, hogy nem mikróban készült), de kis eltérés lehet a kétféle melegítés között, ugyanis a tűzhelyen sokkal nagyobb forróság alakul ki a lánghoz közeli területeken, mint a mikróban, így az ételek íze megváltozhat.

43. Anka71
2010. ápr. 14. 18:10
Nem tudok a kérdésre válaszolni, de érdekes dolog volt a hét végén: A másnapra maradt húslevest most nem tányéronként a mikróban melegítettem fel, hanem a tűzhelyen egy kis fazékban. Párom pedig azt mondta, hogy egészen más az íze, mint mikor mikrózom.
42. Pirosalma (válaszként erre: 41. - Masször)
2010. ápr. 14. 16:42
Tanultál kvantummechaikát, statisztikus fizikát?
2008. ápr. 22. 17:23

Az ételeink legföbb informácio hordozoja a víz.

A mikrósütö teljesen törli ezt az informáciot és a viz "szerkezetét" is megváltoztatja, denaturálja.

Az éhséget csökkenti, de semmilyen élettanilag értékes információt nem tartalmaz az ilyen étel.

Tehát a túzhelyen fött étel az egészségesebb.

40. direne
2008. márc. 26. 13:42

Egy makrobiotikus szakácskönyben olvastam, hogy az írója még régen, mikor még hagyományosan főzött, a kisbabájának mikrózta a lefejt anyatajet.Idővel az tűnt fel neki, hogy a baba haja száraz, fénytelen, bőre sápadtkás lett...az gyerek egész külsője nem igazán tűnt számára egészségesnek.

Pont egy főzőtanfolyamot végzett, ezt elpanaszolván ajánlotta neki a tanfolyamvezető, hogy mellőzze a mikrózást.

Úgy is tett, és saját elmondása szerint a tűzhelyen való melegítés után nem sok idővel babája visszanyerte régi, egészséges színét.

2008. febr. 21. 09:51
izletesebb ha masinán fözöl
38. Cszsuka (válaszként erre: 37. - Balogh75)
2008. febr. 7. 16:58
Amit írtál, az tutira igaz, de hol vetted ezt a klaviatúrát? Kicsit hiányos a szöveg.....
2008. febr. 7. 15:21
szerintem sokaljob ha magadnak főzől az abiztos nem az amit csak melegitenikll ki tudja hogy mik vanak azojan ételekben
36. Cszsuka (válaszként erre: 30. - Fde954d8c0)
2007. szept. 21. 22:09

Kár, hogy kidobtad, mert nagyon jól pusztítja a gombát...

Igaz, nem mindenkinél fordul elő gombás fertőzés, de zoknit, alsóneműt fertőtleníteni nagyon jó, ha már van...

35. Icus (válaszként erre: 34. - Fde954d8c0)
2007. jún. 28. 05:49
A híd valóban leszakadt, de természeti kataszrófának köszönhetően. Több tényező szerencsétlen egybe esésének következtében.
34. fde954d8c0 (válaszként erre: 33. - Icus)
2007. jún. 27. 21:38

na ez most tévedés

a híd leszakadás megtörtént dolog csak éppen nem lehet modellezni

ahhoz hogy modellezve legyen egy az egyes léptékű modell kéne.

az pedig maga egy híd! és kell rá egy regiment katona aki végülis a tudomány miatt, de meg fog halni nagy valószínűséggel, hiszen leszakadnak majd a híddal.

ha gondolod keress rá a gogléban, és meg fogsz lepődni a kapott linkeken!!!!

33. Icus (válaszként erre: 31. - Elektor63)
2007. jún. 24. 19:19

Hát ez az miért mondják?


Ez az a kérdés amit feltetttek a Discovery- csatornán, a "mitosz rombólok"!!:)) Gondolom ismered őket. Legalábbis a mi családunkban a férfiakat ezek a műszaki dolgok nagyon érdeklik, de még engem is nagyon érdekel. Ebben a két fazon ilyen "mitoszokat" vizsgál. Egyértelműen, megdöntötték, ezt a mendemondát. Ugyanis a katonák nem tudtak akkora rezgést létrehozni, ami a hídrezgését felerősítette volna. Bármilyen hihetetlen vannak olyan dolgok ami benne van a köztudatban és nem igaz:))

Ez a katonásdi sem igaz történet, csak valaki egyszer kitalálta, hogy ez okozhat ilyet.


Az a bizonyos híd leszakadás sem az a katonák miatt történt, hanem az időjárás miatt.

2007. jún. 24. 15:42
Én a tűzhelyen főzök,mert a mikrohullámú sütőben főtt étel károdást okozhat a szervezetben.Erről már annyit lehet olvasni.Ha csak lehet,kerülöm a mikró használatát.
31. elektor63 (válaszként erre: 22. - Icus)
2007. jún. 24. 12:53
Icus,akkor miért mondják a menetelő katonáknak mielőtt hídra,pallóra,vagy más eszközre lépnek hogy: "lépést ne tarts!" Ez még a laktanya folyosóján is elhangzik mielőtt a század eléri az emeletre vezető lépcsők első fokát.Mennyi rezgést bir el egy körfolyosó,egy háztető héjszerkezete vagy vasúti híd melyre százhusszal ront rá a többszáz tonnás vonat? Átéltél már közelről egy olyat,hogy egyszerre lép egy század vagy egy ezred de a régi vigyázmenetben?
30. fde954d8c0 (válaszként erre: 12. - Icus)
2007. jún. 20. 19:04

nekem egy hétig volt.

már nincs, és nem is lessz.....

29. fde954d8c0 (válaszként erre: 9. - 8f6ec78674)
2007. jún. 20. 19:02

ez nem egészen így van,, már megbocsáss....

a mikróhullámú sütő a z ételekben/ szerves anyagok/, ban lévő fehérje szerkezetét változtatják meg. ebben egyetértünk!

te azt írod hogy ez számunkra lényegtelen, mert megemésztjük!

én erről azt olvastam, hogy az átalakított fehérje szerkezete, olyan mértékben degenerálódik, ami hasonlatossá teszi a rákos sejtekhez!

ezért meggondolandó a mikrós étel.

egyébként mikor még ilyenről nem is hallotam, már akkor mondtam hogy még a felmelegített víznek sincs benne olyan mint előtte volt!

az ételekről nem is beszélve!

ezért aztán nállunk kb: 1 hétig volt mikró, tehát a semmivel egyenértékű volt a pályafutása.....

hála istennek.......

28. Pirosalma (válaszként erre: 23. - 1fc6b1dbaa)
2007. jún. 20. 18:07
A fehérje eltűnhet főzés hatására? Erről még nem hallottam:-/ Kifejtenéd bővebben, ha megkérlek?
27. Pirosalma (válaszként erre: 25. - 1fc6b1dbaa)
2007. jún. 20. 17:55

Szia!

Dietetikus vagy?

26. Icus (válaszként erre: 25. - 1fc6b1dbaa)
2007. jún. 20. 16:55

Én hiszek, neked, nem is arról van szó!:))

De, minden zöldségben van víz. Ez a meleghatására, kicsapódik. Akkor már jobb, ha a sajátlevében párolódik, mint vízben nem? Én pároláskor sosem adok a zöldségekhez plussz folyadékot.

25. 1fc6b1dbaa (válaszként erre: 24. - Icus)
2007. jún. 20. 16:52
Kedves Icus! A pároló edény úgy működik,hogy az aljába vizet öntessz és ráteszed az edény "táljait".Gyakorlatilag gőzben főnek az ételek és ezért marad meg bennük,szinte minden értékes anyag.Én táplálkozási tanácsadással foglalkozom,úgyhogy hihetsz nekem.;) Egy gond van vele,márpedig az,hogy lerakódik a főzőfejre a vízkő.Persze le lehet "ápolni",de ecetes víz kell hozzá és mint tudjuk,az valami rettenetesen büdös,ha fő!:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook