Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A tulzott feltekenyseg betegseg? fórum

A tulzott feltekenyseg betegseg? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. ápr. 2. 11:11
Nem is igazán azzal van a baj, hogy nem bizok meg benne, hanem mindenkit jobbnak látok magamnál, és ez nagyon rossz érzés. A barátom mindig hangoztatja, hogy ő igy szeret, és soha nem csalna meg, de nem tudom magamat elfogadni. Régebben annyira életvidám voltam, és senki más véleménye nem érdekelt, én jól éreztem magam a bőrömben. 2 évvel ezelőtt nyáron az egész testem pikkelysömörös lett, és azóta (hiába múlt el) nem szeretem magamat.
2009. ápr. 2. 10:38
igen az. Meg kell bízni a másikban. Akkor kételkedj, ha már egyszer átvert. Utána, ha féltékeny vagy, akkor sem kell túlzásba vinni, de akkor már lehet okod rá. Addig pedig próbálj bízni, ha nem is 100%ban, de bíz meg benne
46. Tidike (válaszként erre: 45. - Encsi baba)
2009. ápr. 2. 07:36
Mostanában én is próbálom magam kontrollálni és visszafogni a féltékenység terén. Nem tudom, hogy meddig fog sikerülni.
2009. ápr. 1. 20:31
Én is ugyanezt érzékeltem! Nem szeretem saját magamat, és nem tudom elhinni, hogy más tud engem szeretni! De mostmár megpróbálom nem kimutatni a féltékenységemet, ettőlmég ugyanolyan féltékeny vagyok!
44. Tidike (válaszként erre: 37. - Drnéni)
2009. márc. 30. 13:45
Azt vettem észre magamon, hogy nálam azóta van az erősebb féltékenység mióta elveszett az önbizalmam. Mindig azt képzelem, hogy más nők szebbek, jobbak, mint én.
43. Tidike (válaszként erre: 40. - Fame)
2009. márc. 30. 13:43
Nagyon együttérzek veled. Az én párom is elég félreérthetően beszélget a csajokkal. Már mondtam is neki, ha így beszél a jelenlétemben akkor miket mond ha én nem vagyok ott. Van egy kisbolt ahova bejárkál és ott már a fülem hallatára udvarolgatott a csajszinak. Nemrég pedig a csaj telefonszámát megtaláltam a telójában. Persze, hogy féltékeny vagyok. Tudom, hogy megcsalni nem csal meg.
42. Tidike (válaszként erre: 10. - Trixi66)
2009. márc. 30. 13:41
Sajna én is "betegesen" féltékeny vagyok. Saját magam örlöm a hülye gondolataimmal. Persze még a kapcsolatunk elején nem volt ilyen gondom, sőt még életemben nem voltam féltékeny, most 38 éves vagyok. Abban van valami, hogy lehet alaptalan a dolog csak a viselkedés direkt olyan, mintha lenne valaki...
41. Fame
2009. márc. 24. 13:45

Igaz,valami alapja van!

De nem feltétlenül arra gondolok ,hogy attól tartok ,hogy megcsalhat akármikor,hanem,hogy mi játszódik le a fejében mikor egyes csajokkal társalok vagy épp nézi őket,látom az egyik csaj és tudom,hogy jobban néz ki nálam százszor és azt bámulja.Közbe mit gondol?Hogy ,de jó lenne ha nekem is ilyen seggem lenne vagy ilyen melleim?Nem igaz az hogy csak jólesőem bámul.!

40. Fame (válaszként erre: 38. - Drnéni)
2009. márc. 23. 14:54
Érdekes amit írsz.Valamilyen szinten eggyé tudok ezekkel a gondolatokkal olvadni.Én nem hiszem ,hogy ő megcsalna ebben vagyok talán a legbiztosabb,hanem amit csinál,hogy mint egy darab húst úgy bámulja a csajokat,meg sokszor a haverjai elött beszélgetnek ilyenekről és nekem nagyon rosszul esik.Van olyan lány a társaságunkba aki próbálkozott már nála.Akkor még nem tudta hogy együtt vagyunk. Most már tudja és még mindíg flörtölget és a barátomnak szerintem ez tetszik.Pedig nem akar tőles semmit ,de miníg olyanokat csinál,hogy adja alá a lovat és csodálkozoik ha ki vagyok akadva rajta mert a csaj megint próbálkozik nála.Mondtam is neki persze,hogy ha olyankoat mondasz neki:"figyelj ide egyetlen drága kis szivem" miközben én vele szembe ülök.VAgy mikor nem vagyok ott mindíg a haverokkal cukkolják a csajt és mindenféle intim kérdéseket tesznek fel neki.Ilyenkor fel tudok robbani.És még viccesen meséli is el!
39. Fame (válaszként erre: 36. - Mimmo33)
2009. márc. 23. 14:49
Annyira igazad van,de ő ilyen öntörvényű.Nekem ő az első szerelem pedig volt már pár kapcsolatom,de nála éreztem azt. Az elején még nem voltak ilyen problémák!Nagyon hullámzó a kapcsolatunk,mert nagyon mások vagyunk ezt tudtuk az elején is.Egyébként most hogy mondod,ha tudja,hogy valami nagyon zavar engem márpedig tudja.Sokszor mondja is hogy próbálja visszafogni magát,de ezt nagyon kevés esetben veszem észre...télleg jobban oda kéne figyelnie.Biztos nekem is vannak hibáim ezeket meg is szoktuk beszélni,de ha összevetem azokkal amiket ő csinál,gyakorlatilag én egy 'angyal' vagyok.
2009. márc. 23. 14:46
Van beteges féltékenység, ezt infidelitási doxasmának vagy Othello-tébolynak hívják. Csak akkor mondható ki, ha a beteg normális életvitelét lehetetlenné teszi, mert állandóan a téveszmével foglalkozik, és megingathatatlan (tehát a megvádolt semmivel nem tudja bizonyítani, hogy hűséges, mert a beteg minden válaszra újabb irreális feltételezéssel áll elő). Ebben az esetben gyógyszerrel kezelendő. Társulhat alkoholos személyiségváltozáshoz.
37. drnéni (válaszként erre: 32. - Anita2007)
2009. márc. 23. 14:42
Nem. A féltékenység az önbizalomhiányból fakad. Aki magabiztos, az elhiszi magáról, hogy a párjának csak ő tudja megadni, amire vágyik.
36. mimmo33 (válaszként erre: 35. - Fame)
2009. márc. 23. 14:41

Érdekes, amiket írsz.

Mitől jó akkor ez a kapcsolat?!Ha sok kis apróságon veszekedtek, akkor nincs nagy összhang köztetek...

Egyébként az,hogy " Ő egyszerűen ilyen", semmi más csak süket duma.Ha tudom, hogy a páromat zavarja valamelyik rossz tulajdonságom, akkor visszafogom magam...Egy kapcsolatban kell, hogy egyen kompromisszum, és tolerancia!

Keress olyan társat, aki a szeretet mellett tisztel is!

35. Fame (válaszként erre: 34. - Mimmo33)
2009. márc. 23. 14:36
Igazságszerint ezen én is gondolkodtam ,de nem akar velem szakítani és szeritem komolyan gondolja a kapcsolatunkat,de azt mondja ,hogy egyszerűen ő ilyen.Pár veszekedés utána visszább vett,de lényegében nem tud magán tűrtőzni.A bartánőim egyetértenek a felháborodásom oka miatt de az ő barátaival is beszélgettem ezen és persze az ő véleményük az hogy ez hülyeség.Minden férfi bámulja a nőket és kész ez ilyen.Most mit csináljak én is kezdjem nézegetni a fiúkat?Ő egyébként nem is féltékeny pedig voltak fiúk akik próbálkoztak,de különösebben nem reagál úgy mint én arra amit ő csinál.Azt mondja amígy nem csalom meg addig nincs probléma.És egyébként is annyit veszekszünk kis apróságokon de télleg már már dühítően.Én soha nem veszekedtem nem is voltam az a fajta ,de vele még is.És mégis még mindíg együtt vagyok vele...nem tudom ...
34. mimmo33 (válaszként erre: 33. - Fame)
2009. márc. 23. 12:57

Szerintem nincs abban semmi, ha egy férfi megnéz egy csinos nőt.

A baj azzal van ha ezt úgy teszi ahogy a Te párod tszi, és még képzelgéseit is megossza veled...

Szerintem nem szeret őszintén, és nem is tisztel...

33. Fame
2009. márc. 23. 12:51
Nekem az a problémám ezzel,hogy én soha nem voltam féltékeny egyik barátomnál sem,igaz,soha nem voltam még szerelmes...mostanáig.Most viszont egyfolytába azt lesem ,hogy ő mit néz,ha végigbámul egy csajt én azt lesem, és szóltam már neki ,hogy ha ezen nem tud változtatni már pedig azt mondta nem tud akkor legalább úgy csinálja hogy én nem lássam vagy egyebek.Észre sem veszi ,hogy én figyelem és ő magát ,hogy mit csinál és egyebek stb.,egyik barátom sem volt ilyen csak ő.Azzal védekezett,hogy ő csak megnézi a lányok at és ennyi el is felejti rögtön neki ez olyan mintha mi egy szép virágot néznénk meg.Szerintem ez hülyeség vagyis hasonlatnak az.Ezen többször is összesztünk,mire azt mondta ,hogy a férfiak általában mikor végig 'stírölnek' egy nőt akkor mindíg azt képzelik el,hogy mit csinálnának vele,igen itt most arra gondolok .Még ezen is túlléptem volna,de ha egyszer nézné meg ,de többször is visszafordul és bámulja miközben én ott vagyok.Főleg hogy a barátaival és jelenlétükben teljesen máshogy viselkedik a lányokkal mint amikor én is ott vagyok...Nem tudom én vagyok beteges vagy nem tudom megérteni a férfiakat?Mindegyik ilyen?
2009. márc. 23. 12:38
A féltékenység a birtoklásból fakad. (tudom, menjek a francba) De tényleg így van! Abból fakad. mert aki igazán szeret, az nem féltékeny. Vegyünk egy pld-t. akinek gyereke van, az annak a legjobbat akarja. Azt szeretné, ha boldog lenne. Elengedük őket ide-oda, és tudjuk, hogy visszatér. (én elváltam. a kisfiam 9 éves. Hetente 2-3 napot az apukájánál van. Ha még vasárnap maradni akar, hát maradjon. attól én nem leszek kevesebb. De ő boldog lesz!) Van az a mondás, "ha elengeded a madarat és visszajön, akkor a Tied, ha nem, sosem volt a Tied". Bízz önmagadban. Abban, hogy szerethető vagy, és úgy vagy jó, ahogy vagy! Ha ezt a lelked és az agyad is képes elfogadni, akkor SOHA többet nem leszel féltékeny!. Ha nem megy, szólj, és segítek! Én már nem vagyok az. Pedig voltam. Nem is kicsit:-)
2009. márc. 11. 20:18
Sziasztok! Az én féltékenységem nagyon beteges, és nem tudok vele mit kezdeni. Ha valaki tudna rá valami "gyógymódot"?
2009. febr. 5. 12:59

Hát sajna az.

De nekem soha nem volt alaptalan.

2009. febr. 5. 10:41
Sziasztok. Mit gondoltok a féltékenységről?túl lehet esni rajta vagy nem.sajnos én még benne vagyok,igaz már nem betegesen. Mit tegyek?tudtok valamit?
2008. dec. 28. 17:26
én azt gondolom, a féltékenység akkor jelenik meg,ha sajátmagunkkal van problémánk,a kapcsolatunkban!!ha én jól érzem magam és a páromat is nincs féltékenység....
2008. júl. 16. 23:22

Igazatok van, és nagyon örülök hogy mostanában sikerül is a jóra koncentálni. Beszereztem egy könyvet a címe a Testbeszéd enciklopédiája, leírja azokat az apró gesztusokat amiket egy ember elkövet ha hazudik. Nagyon figyeltem és kikérdeztem mindenről, hogy szeret, csak engem, nem csalna meg, szépnek tart, vágyik másra. Nem hazudott. Mióta sikerült elhinnem olyan boldogok vagyunk. Tervezgetjük az esküvőt.

De azon a napon mikor írtam ebbe a fórumba megint kicsit felkavarodtak bennem a dolgok. Volt egy álmom. Azt álmodtam hogy telefonban mondta hogy nagyon nem bírja már nélkülem, nagyon kíván, csak nincs üzemanyag a kocsijában ezért most beéri a feleségével(és nekem olyan természetes volt hogy neki van felesége, mintha mormon lett volna, vagy mi), de úgy bántott hogy most pótolva vagyok. És elgondolkodtam hogy nem is megyek hozzá feleségül.


Jó butaság! Elég sokat álmodok ilyesmit, néha meg ha rámtör a félelem kitalálok egy álmot hogy finoman tudassam vele hogy bár mindent megteszek, néha mégis félek.


Ezt is elmeséltem neki, együtt nevettünk rajta, remélem lassan sikerül az észnek felülkerekedni bennem.

26. spinneli (válaszként erre: 20. - 2250724d1a)
2008. júl. 16. 18:27

akkor próbálj a bizonyítékokra koncentrálni, hogy mennyire meg akarja mutatni, téged választott, téged szeret.

ne mérgezd azt, ami jól is alakulhatna.

25. fe6fe7671f (válaszként erre: 24. - 2250724d1a)
2008. júl. 16. 18:06
Egyáltalán N E M !!!
2008. júl. 16. 15:57
Magyarul nem neveznétek engem betegesen féltékenynek?
2008. júl. 16. 10:08
Az.
22. 9854c8384b (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2008. júl. 14. 12:28
pontosan!
2008. júl. 14. 11:10
Szerintem, ha egyszer is volt jele annak, h valami probléma van, onnantól kezdve, ha szereted a párod, folyton benned lesz a féltékenység, csak különböző mértékben/erősségben. Én is féltékeny vagyok, vagy inkább félek, nem is tudom, h mi a jobb szó... De ha nincs semmilyen ok, akkor egyáltalán nincs bennem ez az érzés, akár évekig sem, de ha valami pici dolog felüti a fejét, akkor máris gondban vagyok egy ideig. De le kell győzni! Én mindig ezen vagyok.
2008. júl. 14. 10:54
Igaz hogy a második is átvert de az ezelőtt 3 éve volt. Már 5,5 éve együtt vagyunk. Akkor épp egy nehéz időszakot éltünk meg, mondhatni hogy távkapcsolatban voltunk. Szerencséje hogy még megbocsáthatónak találtam amiket tett: elhívott egy lányt inni egy üdítőt, megengedte az osztálytársnőinek hogy az ölébe üljenek, és ami a legrosszabb egy csók az egyik osztálytársnőjével amit ő maga vallott be (enyhítő körülmény). Más lehet fel se venné, de én ismerem őt tőle már ez is sok. De én még most is félek és az már indokolatlan mert 3 éve mindennel próbál bizonyitani.
2008. júl. 13. 14:05
Grrrrr...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook