Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A túlsúlyos kislányom tini lett, elteltek az évek. A... fórum

A túlsúlyos kislányom tini lett, elteltek az évek. A... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2022. okt. 30. 21:06
Fórumnyitó még nem nyilatkozott mitől kövér a gyerkőc? Tényleg érdekelne h beteg vagy csak felelőtlen? Még így anonim is.... 🤔🧐
29. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 29. 08:20
Változás kell nektek nem sírdogálás....
28. cruz
2022. okt. 28. 14:01
Szia! Az én kislányom is (már 22 éves) ducika volt, de volt egy év (12 volt akkor), amikor nagyon sokat hízott, állandóan ment a fagyizás, de napi szinten. Aztán gondoltam egyet, és csak azzal, hogy nem engedtem 3 óránál hamarabb enni, vagyis ezt úgy értem, hogy két étkezés között ennyinek el kellett telnie :) Szóval ezzel a módszerrel szépen lassacskán fogyogatott, plusz még nőtt is 10 centit, úgyhogy, ha jól emlékszem valami 12 kilót fogyott így. Mondjuk szerencsém is volt, mert sosem tiltakozott, ha mondtam, hogy még várjunk egy órát, tehát nem volt harc a kaja miatt.
27. Csillagszem38 (válaszként erre: 26. - Channa*)
2022. okt. 28. 13:26

Abszolút megértem és egyetértek.


Csak azt mondom, hogy ebből nagyon nehéz lesz kijönni...:( Vigasztalással nem fog sokra menni...

26. Channa* (válaszként erre: 25. - Csillagszem38)
2022. okt. 28. 11:47

Tudom, hogy nehéz, de meg kell tenni ahhoz, hogy ne legyen beteg.

Most nem csak a fizikai betegségre gondolok, hanem az állandó alázás miatti lelkisérülésekre inkább...

25. Csillagszem38 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2022. okt. 28. 09:10

Egyetértek, bár a vége elég durva.


Az anyai szív néha nem tud szigorú lenni, én is tudom ez milyen. De azt is, hogy tudom, hogy a gyerekeim nem járhatnak úgy, ahogy én. Engem is szeretetből hízlaltak. Komolyan mondom, sajnos. :( A kisebbik lányom már ebbe született, neki teljesen természetes, hogy mindig tornázik velem, a nagy, aki már 20 éves, ha kicsit elhagyja magát, mindig kitalálom, hogy lehetne ösztönözni. Nem egyszerű ez.

24. VendrinerPiroska (válaszként erre: 13. - Globus)
2022. okt. 28. 00:56

Sajnos, egy unokaöcsémnél is ez volt a gond, hogy hormonjaival súlyos problémák voltak. Aztán beállították és csinos fiatalember lett belőle.


Szerintem, ha túlsúlyos ne piszkáld vele, mert ezt lehet, hogy különben is megteszik az osztálytársak, és bánatában még inkább étellel fogja magát vigasztalni. Ha nincs eü gond a túlsúly hátterében, akkor változtass a főzési/evési szokásaitokon, keress olyan mozgásformát, amit élvez, és esetleg együtt is csinálhatjátok. Sajnos, a jelenlegi megszorítások (bezárt uszodák, sport telepek) és a szűkülő anyagi lehetőségek nem az egészséges életmód kialakításának kedveznek, de kirándulni, sétálni még szerencsére ingyen is lehet.

2022. okt. 27. 21:41
Ne sajnáld hanem segíts neki. Egészséges életmód és endokrinologust keressetek fel. Sajnos rengeteg az inzulinrezisztenciás és sok esetben pajzsmirigy alulmüködéses gyerek.
22. 785c64a729 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2022. okt. 27. 20:14
micsoda szerencse hogy nem rajtad mulik
21. Csillagszem38 (válaszként erre: 18. - .Charlotte)
2022. okt. 27. 19:49

Tudom magamról, senki rá nem tudott venni, hogy mozogjak bármit is 12 évig 🙈 én döntöttem el felnőtt fejjel.


A forumindito sajnalkozik a gyerekem, közben pedig ő nem figyelt. 😥 Tudom H az anyai szív milyen, de azt is tudni kell h ezzel ártunk a gyereküknek

:(

2022. okt. 27. 19:48

Az én fiam is volt enyhén túlsúlyos, de én nem vígasztaltam, hanem kevesebb kaját vitt a suliba, szóltam a konyhásoknak, hogy ne adjanak neki repetát.

Már ez sokat számított.

Aztán persze, nőtt hirtelen kb. 15 cm-t és el is tűnt róla a felesleg.


Sosem hagytam volna, hogy kövérre egye magát. Én most is szólok neki, ha úgy látom sokat eszik. Megsértődik, aztán belátja, hogy igazam van.


Azért vagy az anyja, hogy figyelj rá. Tessék figyelni a kaja mennyiséget, járjatok el közösen sétálni, legyen kint sokat a játszón és futkosson, aztán keressetek valami sportot, amihez van kedve.

Ne hagyd, hogy többet hízzon, mert az a legkevesebb, hogy csúfolják (bár sokan ettől is lelkironcsok lesznek).


Azt akarod, hogy ne legyen boldog?

Tessék odafigyelni!


Húúú, de pipa tudok lenni, ha egy szülő ennyire felelőtlen és önző. Ha rajtam múlna, el is venném az ilyenektől a gyereket...

2022. okt. 27. 19:23

Életmódváltás.

Az étkezés es mozgás kombinációja szükséges.

18. .Charlotte (válaszként erre: 17. - Csillagszem38)
2022. okt. 27. 19:07
Pedig csak sporttal tudna lefogyni, de nyilván ezt neki is akarni kell.
17. Csillagszem38 (válaszként erre: 16. - .Charlotte)
2022. okt. 27. 18:32
Egy kamasz már biztos nem fog megmozdulni az évek alatt kialakított rossz szokások miatt.
2022. okt. 27. 18:15
Irasd be valahova sportolni, ha tudod. Engem amikor gyerek voltam, beirattak kosárlabdázni, aminek nagyon örülök :)
2022. okt. 27. 16:33

Ezt jól elcseszted!


Nekem se építettèk ki az alapokat kisgyerekként, nem vittek sportolni, mozogni, így az egész gyerek és kiskamaszkoromat tulsulyoskent töltöttem el. :( 7-ben elegem lett és letornaztam magamról 10 kgot, aztán visszajött X de 30 éves koromig túlsúlyos voltam.


Kínkeservesen felnőttkorban hihetetlen meló lesz lefogyni neki és utána megtartani a súlyt és az uj életmódot. Nem lehetetlen, de csak az elszánt elvetemülteknek sikerül.


Fogyjatok le, mozogatjok együtt!

14. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 27. 16:03
A te hibád,hogy nem ètkezett megfelelően...
13. globus (válaszként erre: 8. - Libikóka)
2022. okt. 27. 14:43
+ Endokrinológiai kivizsgálásra, hogy idejekorán észrevehessék, ha valami nem stimmel. Komolyabb hormonális betegségre is fény derülhet.
2022. okt. 27. 13:23
Az én kislányom is túlsúlyos volt. 7. osztályban megelégeltük és elkezdett futni. Heti 3x esténként 4-5 km. Nagyon élvezte, utána jó nagyokat evett volna. Na ezt nem engedtem neki. Így nagyon szépen lefogyott. Teljesen átalakult a teste is. A rút kiskacsából gyönyörű hattyú lett 1 év alatt.
2022. okt. 27. 13:22
Aerobikot akár tv-műsorra otthon is kezdhetitek, míg egy kicsit vékonyabb lesz, és nem fogja magát kényelmetlenül érezni egy közösségben.
10. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Timycat)
2022. okt. 27. 13:20
Egyetértek! Egy általános eü. felmérés, pajzsmirigyre, cukorra, egyebekre. És a dietetikus segítségével egy hathatós táplálkozási rendszer kialakítása, mellé közös!! mozgás. Legjobb, ha ő maga választja ki, mit szeretne. Úszás, kerékpár, futás, vagy bármi, csak rendszeres legyen.
9. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 27. 12:35

Egészségügyi probléma nincs ez mögött? Vizsgáltasd ki, biztos ami biztos.


És mozgás, mozgás, mozgás. Akinek gyerekként nem lesz élete része a mozgás, a mozgás szeretete az felnőttként már nehezebben áll rá.


Ha a túlsúly még csak esztétikai probléma akkor is előbb-utóbb egészségügyi problémává válhat.

8. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 27. 12:26

Egyetértek a többiekkel,nem vígasz kell neki,,hanem támogató ösztönzés.

Te főzöl neki,variáljatok együtt.Mivel gyerek én dietetikushoz is vinném.

2022. okt. 27. 12:18
Ne vigasztald, hanem segíts neki az életmódváltásban, hogy lefogyjon. Ha kell vegyetek igénybe szakember segítségét is. Ez a mai nagy "fogadd el magad, olyannak amilyen vagy" szemlélet sok esetben pl. a túlsúly esetében is nagyon káros. Ha te nem vagy túlsúlyos, akkor a magad példáján is tudhatod, hogy mennyivel jobb, ha az ember nem küzd plusz kilókkal, ha pedig te is az vagy, akkor diétázzatok, mozogjatok együtt, így könnyebb lesz lefogynotok, tartani egymásban a lelket, mikor már szűnne a kitartás.
2022. okt. 27. 12:12

Próbáljatok meg változtatni. Diéta, kis mozgás is néha.

jó lesz!

5. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 27. 12:06

Segíts neki, ne hagyd magára! Ki kell mászni ebből és egyedül nem valószínű, hogy sikerülni fog neki. Akár szakembert is kereshetnétek.

Ki fog maradni sok mindenből, élményekből, amit nem lehet pótolni és a súlya nagyobb lehet még ennél is.


Keressetek könnyű mozgással járó programokat, amit együtt csinálhattok. Akár mindennapos hosszú esti séta, rossz időben akár táncolhattok otthon is, stb. Könnyű vacsi utána, amit készítsetek el együtt. Legyen közben társasága.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 27. 12:04
Ne vigasztald, segíts neki lefogyni. Te is túlsúlyos vagy?
2022. okt. 27. 11:59
Segíts neki lefogyni. Pár év és jönnek az eü gondok! Ha már nem cukorbeteg már most!
2022. okt. 27. 11:49

Mutass neki példát a helyes táplálkozással, ösztönözd a mozgásra,

Mint édesanyja, próbálj neki utat mutatni az egészséges élethez!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook