Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A tökéletesnek hitt férfi megcsalt. Most mindent megtesz,... fórum

A tökéletesnek hitt férfi megcsalt. Most mindent megtesz,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

22. libikóka (válaszként erre: 19. - Jagalea)
2022. jún. 24. 17:40

Ne térdepelj sehová.

Igen kicsit érzékeny vagy,ez sem baj:)


Mintahogy az sem ha nem minden vélemény "semleges".

Ne szaladjunk túl messzire,egy egyszerű észrevétel miatt.

21. b24e024c70 (válaszként erre: 17. - Jagalea)
2022. jún. 24. 17:11
Egyet értek veled Jagalea.Ésszel kell ezeket a dolgokat mérlegelni. Eleve ott kezdődik, kinek mi számít megcsalásnak, mivel nem vagyunk egyformák, sem az elvárásaink sem az érzelmi intelligenciánk, van akinek jobban fáj és benne marad a tüske, míg a másik idővel megenyhül. Egyébként meg senki sem tökéletes és akadhatnak botlásai, én személy szerint otthagytam aki megcsalt,mert így éreztem akkor helyesenek az akkori tudásom és a kapcsolat minőségének fényében. De azért előfordul olyan is,hogy valakit 20év után csalnak meg,mert egyszerűen elmentek egymás mellett az évek alatt és valamelyiküknek viszont lehet,hogy vannak szükségletei és egyszerűen felül kerekedik rajta, és nem arra gondol,hogy mennyire jó ez a stabil kis élet abban a pillanatban. Egyébként meg minden kapcsolat teljes hullám völgyeket meg hegyeket jár be, főként minél hosszabb. Én nem tudnék megbocsáltani, még 20 év után sem,mert árulásnak érezném,hogy akiben megbíztam cserben hagyott ,de biztos vagyok benne,hogy lennének olyan észérvek ha már valakivel 20éve élnék együtt,és hozzáteszem azt látnám,hogy igyekszik helyre tenni a dolgokat, akkor lehet hogy maradnék. Szerintem eleve nem egy embernek vagyunk rendeleve, hanem több olyan potenciális emberrel is találkozunk életünk során, akikkel össze tudnánk csiszlódni és együtt tudnánk élni egy jó kapcsolatban. Ez megint nem azt jelentih,hogy akivel jelenleg élünk nem jó,hanem hogy minden ember más milyen, máshogy passzol hozzánk.Teljesen összetett a dolog és nincs jó megoldás rá, az idő szerintem elfogja dönteni,hogy végül merre billen a forúmkezdő lelkileg. Csak ő tudhatja ,hogy neki hogyan jó és mi fér bele.
20. Cukorcandy (válaszként erre: 19. - Jagalea)
2022. jún. 24. 12:18
Én is látok különbséget amúgy a kettő között, és valóban nem mindegy a megfogalmazás :)
19. Jagalea (válaszként erre: 18. - Libikóka)
2022. jún. 24. 12:02

Van különbség az "én többre tartom magam..."

és a "én nem tudnék neki megbocsájtani" között. Szerintem az utóbbi sokkal semlegesebb vélemény.


De lehet csak én vagyok túl érzékeny az ilyen mondatokra... passz. Remélem, hogy a vallomást kiíró nem olyan érzékeny típus az ilyesmire, mint én, mert ebben az esetben, akkor én kérek elnézést :) megyek és rátérdepelek a kukoricára :)

18. libikóka (válaszként erre: 17. - Jagalea)
2022. jún. 24. 10:53

Nem vettem magamra:)


De nem tartom manipulálásnak azt ha valaki kiírja,,hogy ő hogy érez mit tett,vagy tenne.

A vallomást kiíró nagy lány:)nyilván tud szelektálni.

17. Jagalea (válaszként erre: 11. - Libikóka)
2022. jún. 24. 10:45

Nem értem miért vetted magadra, mert a te hozzászólásod például teljesen okés volt...


Az a baj, hogy egy olyan hozzászólás, hogy "Én többre tartom magam, mint hogy megcsalás után is lefeküdjek vele" már az. Mert ezzel azt sugallod, hogy ha ő sem így tesz, akkor az illető nem tartja magát többre.

Anyám lenne a legmegfelelőbb példa az ilyesmikre, hogy bár nem akar megbántani, de mindig vannak ilyen nem megfelelően megfogalmazott mondatai, amivel nem gondol bele abba, hogy talán sértő lehet a számomra.


Nem vagyok rá büszke, de én voltam már ebben a helyzetben, tehát én voltam a megcsaló. Most el lehet az embert ítélni, nem érdekel, mert felületesen nézik a legtöbben az ilyen dolgokat és nem gondolnak bele mélyebben. Nem mondom, hogy egy megcsalás okés, sőt... de attól még történnek ilyenek, és mindig okkal. Olyan nincs, hogy megcsaltalak, mert unatkoztam :D

De nyugi, legalább én vetettem véget a kapcsolatnak, mert hiába, hogy nálam megvolt a megbocsájtás, én nem akartam tovább, mert hiába szerettem, nekem nem volt teljes a kapcsolat... de ebből most nem írok regényt.


De tapasztalatból mondom, hogy az ilyen helyzetekben ésszel kell dönteni, nem pedig szívvel.

16. 641159ede0 (válaszként erre: 15. - Temmp)
2022. jún. 23. 21:59
Nem vagyunk már. 6 éve volt, még 2 évig voltunk együtt, minden megváltozott. Azóta egyedül vagyok, nem megy az ismerkedés.
15. temmp (válaszként erre: 14. - 641159ede0)
2022. jún. 23. 21:36
Azóta is együtt vagytok? Hány éve volt?
2022. jún. 23. 20:43
Én megbocsájtottam, de nem tudtam feldolgozni, lelkileg elvesztem, összetörtem. Máig belém hasít a fájdalom, amit akkor éreztem.
13. libikóka (válaszként erre: 12. - Janszi)
2022. jún. 23. 18:27
Végül is:))))
12. janszi (válaszként erre: 11. - Libikóka)
2022. jún. 23. 18:23
Csak okfejteni próbál,persze női szemszögből...
11. libikóka (válaszként erre: 10. - Jagalea)
2022. jún. 23. 18:20
Semmi különbséget nem látok a "manipulációk" és a hozzászólásod közt.
2022. jún. 23. 18:11

Mielőtt itt mások megpróbálnak téged manipulálni...

Sok részletet nem tudni, így tanácsot is nehéz adni.

Sok minden függ attól, hogy mióta tart a kapcsolat. Ha még friss, akkor nem feltétlenül éri meg dolgozni rajta, de egy régebb óta tartó kapcsolaton lehet még javítani.

Én mindig azt mondom, hogy a kommunikáció a legfontosabb a kapcsolatban. Én mindenképp elbeszélgetnék vele erről, hogy mi hiányzott neki, amiért megcsalt. Nem bókoltál már neki eleget? Esetleg nem érezte már melletted igazán férfinak magát? Vagy egyszerűen csak kellett neki az az izgalmas érzés, hogy becserkészhet valakit? A megcsalásnak mindig oka van.

Az, hogy mégegyszer meg fog csalni nem biztos, de ezt neked kell tudnod, érezned én nem ismerem a párodat (bár talán ezek után te sem nagyon őt). Ha nem az a megnyílós beszélgetős fajta, akkor sosem lesz alkalmatok semmit sem megbeszélni, így egy ilyen ígéret, hogy soha nem tesz többé ilyet sajnos értékét veszi.

Nem leszel kevesebb és nem fogsz kevesebbet érni, ha úgy döntesz, hogy megbocsájtassz neki! Sőt! Ha erre az elhatározásra jutsz ugyan olyan erős és bátor elhatározás, mint elhagyni!

De tény, hogy ne szívvel, hanem ésszel gondolkozz egy ilyen eset után, mert akkor fogsz helyes döntést hozni.

Kíváncsi vagyok hogy döntesz!

2022. jún. 22. 19:18
Nincs tökéletes.
2022. jún. 22. 18:57
Kivánom, hogy sikerüljön helyre hozni.
7. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 22. 17:26
Miért gondolod,hogy csak most csalt meg?
6. 55Judit (válaszként erre: 5. - Noémiiii)
2022. jún. 22. 14:14
Így van. Ez egy jellemtelen alak. Ha megcsal, azzal megaláz. Én többre tartom magam mint hogy megcsalás után is lefeküdjek vele. Akkor kellek mikor új hús nincsen? Persze. Aki otthon van, mindig rendelkezésre áll. Hógyne!
2022. jún. 22. 13:37

Kinek mi fér bele. Ezt te érzed, te vagy aki dönteni fog. De azért elmondom én is a véleményem erről, hátha segít. Személy szerint, nálam a megcsalás nem megbocsájtható! Aki egyszer megteszi, sanszos hogy többször is.

Te jöttél rá, vagy bevallotta?

4. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 22. 11:21

Ha valaki azt mondja nekem hogy képes egy kapcsolatban mindíg topon lenni a maximumot nyújtani,megfelelően reagálni,,felülemelkedni a napi dolgokon,,nos az nem mond igazat.

Vannak hibáink.Igaz jó ha néha magunkba szállunk és átgondoljuk mit -hogyan,,mégis Mr,tökéletes is előbb a problémát kellett volna kezelje együtt veled, mint félrelép.

Javítsatok ha tudtok,,nem lehetetlen.

3. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 22. 11:12
Miért hibáztatod magadat? Nemet mondtál amikor szüksége volt rád?
2022. jún. 22. 11:08
Magadat ne hibáztasd, 1x meg lehet bocsájtani ha egyébként jó a kapcsolat. Nem lesz olyan, mint korábban és a második megcsalás is fájni fog. De hátha.../ avagy kutya ,szalonna, sánta kutya , szomszéd kertje meg ilyesmi/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook