Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A tojásról fórum

A tojásról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A tojásról

17. winny
2009. ápr. 7. 16:44

Nekünk vannak tyúkjaink.

Amikor behozzuk a tojást az ólból azonnal megmossuk.

Csak tisztán szabad tárolni.

A tojások feltörése után:KÉZMOSÁS!!!

2009. jan. 26. 12:04

Nem szeretem, nem eszem, nem szimpatikus semmilyen formában, sem az állaga, sem az ize. Kb 6 éves koromtól van igy, akkor nem esett jól a gyomromnak a rántotta, s azóta "szakitottam" a tojással:P

Nokedlin, lecsón megeszem, de ha nincs, nem gáz:)

2008. okt. 30. 19:28

Tojástárolás: hűvös helyen (ha nincs kamrád jó a hűtő), a csúcsos része lefelé legyen, megmosni csak felhasználás előtt!

Én úgy szoktam a hűtőbe rakni, hogy a dobozával együtt belerakom egy zacskóba.

2008. okt. 10. 05:29
Gyermekeknek szükségers egyrészt a fehérje, másrészt a mikroelemek, vitaminok bevitele miatt
2008. márc. 11. 12:26
NAGYON EGÉSZSÉGES,DE CSAKMÓDJÁVAL.A GYEREKEKNEK A SÁRGÁJÁT PICI CUKORRAL KIKAVARVA VITAMIN.
12. LoLiNa
2007. dec. 20. 04:44

imádom a toját, el se tudnám képzelni az életemet nélküle :)


megmosni csak használat elött szabad, hamarabb romlik

11. Deszty
2007. dec. 19. 14:58

Azért szerintem senki nem vesz tyúk szaros tojást!Biztso megmossák akik a piacon árulják!Persze nem árt ha te is át tisztítod mielőtt felhasználod ,vagy a hűtőbe rakod!

Mondjuk én nem eszek sokat havonta talán 2db,mert növeli a koleszterint.,de amúgy sem rajongok érte!Pedig a sütik,a száraz tészták alapanyagA is a tojás!!Érdekes mi!?

10. Venes
2007. aug. 20. 07:46

Egyébként tény, hogy a tojás elég egészségtelen, nagy mennyiségben, meg én ilyan piszkosnak is érzem.

Nem is nagyonkedvelem az illetát, ha nincs mellette, vagy benne valami más. (Paradicsom, vagy paprika, vagy hagyma.)

Sárgáját meg sosem szerettem, csak rántotta ként, vagy keverve a fehérjéval. Olyan száraz és büdös...és fujj.

9. Venes (válaszként erre: 8. - Sofiona)
2007. aug. 20. 07:44
Érdekes...a világon majdnem a legnagyobb átlag életkort produkáló nép, a japánok, nyersen fogyasztják, legtöbbször.
2007. aug. 15. 22:49
Lehet, hogy nyersen vagy nem eléggé megfőzve betegséget okozhat, viszont ha alaposan meg van főzve, akkor a szervezet nem tudja megemészteni, és a fehérjét nem képes hasznosítani
7. gyopár (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2007. júl. 11. 19:41
Hát, igen...
6. emagdi (válaszként erre: 5. - Gyopár)
2007. júl. 11. 14:37
jó ötlet, nade hány háztartásban van hideg kamra külön a tojásnak?
2007. júl. 11. 14:30
A tojás héján található szennyeződések miatt hallottam azt a javaslatot is, hogy tulajdonképpen nem hűtőszekrényben kellene tárolni a többi étellel együtt, hanem hideg kamrában. Persze, ha jól elkülönítve tároljuk, ez biztosan nem gond.
4. gyopár (válaszként erre: 2. - Rekus)
2007. júl. 11. 14:29
A tojás megmosásával kapcsolatban én is ezt tudom. Csakis közvetlenül felhasználás előtt szabad megmosni.
3. rosewood (válaszként erre: 2. - Rekus)
2007. júl. 10. 08:18
Ez igaz lehet. De mivel a tojás a tyúk kloákájából pottyan ki, előfordulhat, hogy szennyezett. Akkor meg nem teheted be mostalanul a hűtőbe, és nem is vennél k.kis tojást...
2007. júl. 10. 08:02

Én úgy tudtam, hogy a szalmonella alapból kívül a tojás héján fordulhat elő, mert a tojásnak van egy természetes védőrétege. Ha megmosod (vagy megmosta helyetted más) a tojást, akkor a védőrétegnek vége, és a szalmonella be tud jutni a tojás belsejébe.:(

Szóval vegyél mosatlan tojást (ennek fényes a felülete, amit megmostak az matt, és mellesleg mosott tojást árusítani tilos!), és csak közvetlenül fogyasztás előtt mosd le a héját.

2007. jún. 15. 20:02
A tojás tápláló,ízletes és olcsó étel,ugyanakkor sok benne a koleszterin,és a ha nyersen vagy nem eléggé megfőzve fogyasztják betegséget is okozhat.
A barnás héjú tojásokról sokan azt hiszik, hogy táplálóbbak a fehér héjúaknál.
Az ilyen tojásért nem érdemes többet fizetni.
A héj színe a tojó fajtájára utal és nem a tojás tápértékére.

Ugrás a teljes írásra: A tojásról

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook