Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A tojásdiéta csodákat tesz fórum

A tojásdiéta csodákat tesz (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2015. jan. 31. 00:21
Sziasztok! Azt szeretném megtudni, hogy a citromot reggel Ti hogy fogyasztjátok? Kifacsarva, vagy egyszerűen meghámozva megeszitek? Köszi 😊
2015. jan. 11. 14:41
meg a hiánybetegségek...
2015. jan. 11. 14:36
Aztan nehogy sikeruljon egy allergiat kialakitani...vagy az is a csoda resze lesz?
2015. jan. 11. 14:32

Szia Anyuka561!

Nekemez a 4 napom.A nég nap alatt bűnöztem olyanokat hogy, ettem 2 háijellegű áfonyásjoghurton 3-3 evőkanál zabpehellyel mikor már nem nagyon bírtam a délutánt.Tegnap este átjöttek a barátok és lecsúszott 1-2 pohár wiskey-cola :( Most csinálom a páromnak a rántott husit és a rántott sajtot.Magamnak főztem 9 tojást,és mivel vasárnap van csináltam egy kis csirkeaprólék levest.Szerintem ahogy ismerem magamat nem fogom kibírni hogy,ne egyek a rántott sajtból....

Puszi

45. borso87 (válaszként erre: 44. - Anyuka561)
2015. jan. 8. 09:57

szia!

csatlakoznék hozzád.Ma kezdem el,kiváncsi vagyok hogy hogyan bírom majd,én még mellette eljárok kondizni is.Már nagyon el vagyok keseredve a fogyókúrák terén,mert olyan macerássá vált mindegyik ez meg igaz egy oldalú de egyszerű és kivitelezhető :) sok sikert NEKÜNK!!!!Írjál majd!

Pusza!

2015. jan. 5. 13:43
Én ma kezdtem el a diétát!!Remélem sikerülni fog.majd írok a tapasztalataimról!!
43. grizus
2014. nov. 11. 14:51

Az egyoldalú diétákkal az a baj, hogy utána visszahízod az egészet. Minden egyoldalú diéta fogyaszt, de ez csalóka.

Nekem egyébként a savanyú krumplis tojásleves a kedvencem, sok tejföllel, korianderrel, hm.

2014. nov. 11. 13:00

Sziasztok! Látom már meghalt a topic de azért próba szerencse :) most vagyok a második héten -2,4 kg ment le. amitől nagyon boldog vagyok de közeledik az esküvőm napja és még hátra van 9 kg az lenne a kérdésem ha kiegészíteném még giseng slim teával hatásosabb lenne a fogyókúra?

tojás diéta előtt is fogyókúráztam de 1,5 hónap alatt nem indult be a fogyásom ezért döntöttem a tojás diéta mellett. Az egy biztos hogy hihetettlen ez a diéta!! De biztos vagyok benne hogy az izmomat veszítem el és nem a zsírt

2012. aug. 31. 14:47
Sziasztok! Én most kezdeném ezt a fogyókúrát, és arra lennék kíváncsi, hogy kávét muszáj inni? mivel amúgy sem vagyok valami jó alvó, és nem szeretném az éjszakáimat is ébren töteni, főleg hogy másnap suli...:)és amúgy cukor és kávé nélkül nem okozhat hasmenést? Előre is köszönöm a válaszokat! :)
40. Castia
2012. aug. 15. 12:37

Nem érhető már el az eredeti cikk, de ha ez az a tojásdiéta, amikor napi 8-9 főtt tojást kell megenni, akkor én ennek köszönhetem életem eddigi legrosszabb éjszakáját. Az első nap talán hat vagy hét tojást ettem meg estig, valóban nem is éreztem magam éhesnek, addig rendben volt... aztán késő este jött a pokoli fejfájás, ami nálam biztos jele annak, hogy rókázni fogok. Így is lett, és semmi mást nem hánytam, csak epét, de azt félelmetes mennyiségben és órákon át 5-20 percenként, fogalmam sincs, hány alkalommal. Ha egy kis korty vizet lenyeltem, 2 perc múlva az is jött ki. Másnap beteget kellett jelentenem, olyan kimerült voltam.

Ez úgy 8 éve lehetett, utána sokáig egyáltalán nem ettem tojást, az utóbbi években is csak rántotta formájában bírom megenni. A főtt tojásnak a szagát se bírom azóta még mindig. :(


Örülök annak, ha másnak bejött, végülis mindannyiunknak más a szervezete, de én a saját tapasztalatom alapján nem ajánlanám senkinek.

39. Icuska538 (válaszként erre: 38. - Klaudia44)
2012. aug. 15. 11:44
Én elolvastam , és megállapítom , hogy a meglátásaid , tanácsaid követendőek .
2012. aug. 15. 11:29

Sziasztok!

Én először 2009-ben csináltam végig ezt a diétát. Akkor sikerült leadnom 5 kilót, majd továbbra is odafigyeltem, így +2-t még :)) A diéta végeztével továbbra sem ettem annyit, mint a diéta előtt és rengeteg citromos vizet ittam, így lement még két kiló 1-2 hét alatt :) Én a tojásdiétának tudom be ezt is, úgyhogy én azt szoktam mondani, hogy 7 kilót fogytam tőle, mivel előtte nem tudtam leadni egy dekát sem, akármivel próbálkoztam.. A visszahízásról annyit, hogy írták páran, hogy rövid idő alatt visszament, sőt kétszer annyi. Ezek szerint embere válogatja, mert nekem nagyon nehezen jött vissza. Kb. egy évbe telt, amíg visszajött 5 kg a hétből. Eleinte odafigyeltem, aztán fokozatosan "szoktam vissza" arra, hogy akkor és azt eszek, amit csak akarok, persze nem annyit, mint egy disznó, tehát csakis arra figyeltem, hogy ne annyit egyek, mint egy malac :D Ja, hozzáteszem, hogy a zsíros kajákat eleve nem szeretem, bár megeszem, ha csak az van, de az nagyon ritka volt! Na és így telt egy évbe, amíg visszajött... Most 2011-re lettem annyi újra, amennyi voltam a diéta előtt 2009-ben, tehát nekem nem jött vissza sem kétszeresen, sem pedig hamar... Most kezdtem el újra, nagyon elszánt vagyok. 2009-bena diéta közben bűnöztem egyszer-kétszer, persze itt nem csokira gondolok, vagy egy egész adag más kajára, csak 1-2 nass innen-onnan... Most nem fogok bűnözni, mert kb. 7 kilónak kéne lemennie 2 hét alatt (nem először 5-nek), mert most sürgős :D Na szóval én ajánlom mindenkinek! Tényleg alkati kérdés, hogy kinek milyen gyorsan szaladnak vissza a kilók és mennyi...Én világ életemben vékony voltam, kb. 22 éves koromtól kezdtem el "nőiesedni", de 7 kilónál több sosem volt rajtam, valószínűleg ezért nem is híztam vissza többet...

Más: Ne egyetek túl sok csokit és ne igyatok sok kólát!! én attól egy időben picit "feljebb" híztam, de amikor már "csak" 1-2 hetente egy kis csokit ettem (kólát meg nem ittam), vissza lement magától az a kis plusz, amit a sok csoki okozott, nem kellett a diéta, meg semmi... Szóval a sok cukrot el kéne felejteni, nem csak a diéta közben! Nem muszáj teljesen kizárni, de csak óvatosan vele!!!

Remélem nem vakertam túl sokat és lesz, aki végigolvassa :DDDD

37. 6532c775dd (válaszként erre: 36. - Keringő)
2009. szept. 3. 17:24

szintén zenész akkor :)

én ezt használom alkalom szerüen eléggé megdobja a növekedést :) Besh Ginseng


[link]

2009. szept. 3. 07:16
oh köszönöm pedig növesztettem mert mindig hosszút szerettem volna, de rájöttem az nekem nem áll jól
2009. szept. 2. 23:44
köszike!még egyelőre fenn van a fogszabim :) Igy azért más! Én is megnéztem a tiéd, nagyon bájos! És Te vagyaz egyetlen akin láttam rövid hajat és valóban passzol az arcához!
2009. szept. 2. 18:35
köszönöm,megnéztem adatlapodat nagyon aranyos vagy, szép a mosolyod
2009. szept. 2. 18:28
drukkolok én is neked! :)
2009. szept. 2. 16:29
sok sikert hozzá, egy ilyen gondolat és lehetőség mindig segít
2009. szept. 2. 15:32
bezony :) hát nem fogom két pofira tömni a muffint ;) REMÉLEM! :) Én egy normális étkezésre gondoltam, és egy jó pár hétig no dessert vagy csak az ize kedvéért, én szedek most ilyen ginseng kapszulát. És teljesen elveszi az éhséget, persze van pasi is a képben szal. Lehet ez tereli el a gondolataimat az evésről az ellenkező nem irányába?
2009. szept. 2. 11:42

Csak ha visszatérsz a normális és megszokott étrendedhez.

Egyszerre kezdtük tök jó remélem kitartunk a végéig:)

2009. szept. 2. 11:05
Szia keringő én épp tegnap keztdem bele! Aszondod visszajön??? Neeee :(
2009. szept. 2. 10:14
sziasztok bár régen írtatok ide de azért csatlakozom. Én 2 napja csinálom, régebben is csináltam ezt a diétát, akkor jó volt. a tojást nem utáltam meg azóta is renszeresen eszem. akkor kb 8 kiló ment le, de tényleg visszajött amint befejeztem. most máshogy diétázok, de lelassult az anyagcserém ill leált a fogyás és egy kis változtatásra gondoltam, mert az egyfajta diéta hosszútávon hozzászokást idéz elő(szerintem) ezért áll meg a fogyás ilyenkor adjuk fel. DE ÉN MOST KITARTÓ VAGYOK:)
27. vampiroska (válaszként erre: 26. - Wendy87)
2009. márc. 16. 10:24

A diéta hatásos:) 5-6 kilót simán lelehet adni vele. De azt nem állítom hogy ha utánna nem figyelsz oda az étkezésekre, a mozgásra, nem jön vissza.

ezeknek a diétáknak az a bajuk, hogy míg csinálod szuper, aztán meg minden visszaáll a régi kerékvágásba és jönnek vissza a plusz kilók sajnos...

De gyors fogyásra mindenképpen alkalmas:)

A tojást én azóta is imádom:D a diéta alatt sem undorottam tőle...

Olvastam hogy valaki kipattogott tőle, ez lehet a méregtelenítés jele is, mert a bőr így választja ki magáből a mérgeket..

Mindenestre sok sok folyadék fogysztás:)

2009. márc. 15. 22:29
Én jövő héten akarom elkezdeni ezt a diétát. Kíváncsi vagyok mi lesz. Eddig még soha egyetlen diétát se csináltam végig :)
2008. okt. 11. 05:34
Régen azt mondták koleszterint csinál a tojás. Még a tejre is.
24. kolibriandi (válaszként erre: 23. - Marylu93)
2007. jún. 15. 01:44

Szia.

Akkor le kene allnod vele talan mert konnyen elofordulhat,hogy elzarodik az epevezeteked es akkor megnezheted magad.Egyebbkent van epe koved vagy volt mert ha igen az kesz ongyilkossag ezert szoktam mindig mondani ami a baratnodnek jo dieta az lehet nem sot eletveszelyes is lehet .Komolyabban kene venni a dietazast.

2007. máj. 7. 07:21
ma van a harmadik napom. a tojást még nem utálom. Viszont a bőröm elég csúnya. Kijött néhány pattanás.... a szájízem is fura. Tegnap kb hatszor mostam fogat napközben...
2007. máj. 4. 16:25

Sziasztok!


ezt csinálja/csinálta valaki?

van esetleg pár tapasztalat?

21. éva*
2006. nov. 2. 07:07

Én ezt a fogyókúrát még nem tudtam végigcsinálni, pedig nagyon szeretem a tojást, közel 2,5 éve élek csökkentett szénhidráttartalmú diétán. Ezért a nagyon sok tojást, túrót, húst eszek. Vannak napok, amikor reggel és este is eszem 3 tojást. Ha pár napig nem eszem, már hiányzik. Nemrég csináltattam egy teljes vérképet, kiváncsi voltam, hogy a fogyókúrás életmódomnak mi a hatása. Én 18 éves koromtól fogyózok ( most 46 vagyok ) szinte folyamatosan, kisebb megszakításokkal, akár kalóriaszámlálós, akár Atkins, akár csökkentett szénhidrát, ami marad, mert belefér a fogyiba, az a fehérjék, zöldségek, gyümik..éa a kedvencem a tojás. Valóban nagyon laktat, olcsó. Így mondhatom, hogy az utóbbi 30 évben tojásban lehet, hogy csúcstartó lennék. Lehet, hogy szerencsés alkat vagyok és jó az epém, ezért nem okozott gondot eddig. Bár azt olvastam, hogy a tojás pont azért jó reggeli, és nem véletlenül divatos, mert epeömlést idéz elő. Az epe folyamatos ürülésére pedig szükség van. Ezért nem jó, ha a zsírokat teljesen elkerüljük, mert az is az epe kiáramlását okozza.

Így kicsit félve vártam az eredményt koleszterin ügyben is. Az eredményeimet látva, volt benne EKG is, az orvos szinte meglepődve mondta, nyilván a korom miatt, hogy meglepően jók a leleteim. Kolesztein, cukor és minden egyéb rendben.


De gondoljunk csak arra, én legalábbis emlékszem, hogy ha egy ismerősünk kórházban volt, akkor mindíg húslevest és madártejet vittünk látogatóba. Akkor nem tudtam miért, feltehetőleg azért, mert könnyen emészthető? és tele van tápanyaggal.


Egy kis információ a tojásról...


forrás:

[link]



Biológiailag értékes


Évszázadokon keresztül a tojás az emberiség alapvető tápláléka volt. Olyan élelmiszer, melyben minden megtalálható egy élőlény kifejlődéséhez. Magas tápértékű fehérjéin kívül igen gazdag vitaminokban, ideális összetételű zsírokban, és mindezek mellett több olyan anyagot tartalmaz, amelyek betegségek megelőzésére, és az öregedési folyamatok lassítására alkalmasak. Hasznos fogyókúrák kiegészítőjeként is, mivel sok fehérjét, kevesebb zsírt, szinte semmi szénhidrátot nem tartalmaz, laktató hatású, egy darab csupán 76 kalóriát tartalmaz.


A tojás fehérjéje, teljes értékű fehérjéket (esszenciális aminosavakat) tartalmazó, átlátszó kocsonyás anyag. Biológiai hasznosulása egyedülállóan magas, mert fogyasztása során olyan emésztőrendszeri folyamatok indulnak el, amelyek során nagyobb és jobb hatásfokkal épülnek be az emberi sejtekbe, mint a húsok vagy a növények fehérjéi.


Sárgája életfontosságú zsírokat, koleszterint, vitaminokat (A, B, D, E), ásványi anyagokat (foszfort, vasat, cinket, jódot), és antioxidánsokat tartalmaz. Zsírjának kétharmada telítetlen. A lecitin- és a colintartalom alapján a tojás úgy a magzat és a kisgyerek központi idegrendszerének érési folyamataiban, mind az öregkori érzékszervi működések megőrzésében alapvető jelentőségű. Kiemelkedő az A-, és D-vitamin tartalma, amelyek legegyszerűbb módon éppen a tojással vihetők be a szervezetbe.


A tojáshéj főleg kalcium-karbonátból áll. Természetgyógyászok a felhasznált tojás héját alaposan megtisztítva, megszárítva és finomra darálva, vagy citromlében feloldva a csontritkulás és fogszuvasodás megelőzésére használják.


A hatvanas években a tojást magas koleszterintartalma miatt a keringési betegségek közellenségévé kiáltották ki. Ezért fogyasztását kerülendőnek vélték mindenki, még a gyerekek számára is. Azóta bebizonyosodott, hogy a táplálékkal felvett koleszterin nem sok összefüggést mutat a vér koleszterinszintjének alakulásával. Az egészséges szervezetben még a koleszterintöbblet bevitele sem okoz vérszint-emelkedést, mert a máj közbelép, és a fölösleget epesavvá alakítva, kiüríti a szervezetből. Ezáltal a tojás az epe működését is rendezi. A jól szabályozott epeműködés pedig, a koleszterinszint egészséges egyensúlyban tartásának alapvető feltétele. A koleszterintartalmú ételek fogyasztását legfeljebb felnőtt korban, és csak bizonyos betegségek esetében kell korlátozni.


Vásárláskor figyeljünk a tojás tisztaságára. A trágyával szennyezett, a véres, a repedt tojást nem szabad megvenni, felhasználni. A tojást a hűtőszekrényben elkülönítve, 2-3 hétig tárolhatjuk. Csak közvetlenül a felhasználás előtt mossuk meg, és ekkor frissességét is ellenőrizzük. Ha megrázzuk és lötyög, már nem friss. Ha vízbe helyezve lemerül, akkor friss, ha felemelkedik, akkor régi.


Tyúk, fürj vagy kacsa?


Ha tojásfogyasztásról van szó, mindig a tyúktojásra gondolunk. A szabad körülmények között nevelt kapirgáló, és értékes gabonán tartott tyúk húsa és tojása sokkal ízletesebb és vitaminokban, ásványanyagokban is gazdagabb, mint a nagyüzemié. A fürjtojás élettani hatásai kiválóak, babaélelmezésre is használható. A kacsa-és libatojás héjának pórusai nagyok, a baktériumok, (a Szalmonella) könnyen bejutnak a tojás belsejébe, ezért fogyasztásuk nem ajánlott. Baba és kisgyerek élelmezésére csak friss, tiszta és ép, lehetőleg Szalmonella ellen kezelt tyúktojást vagy fürjtojást vásároljunk.


Babák étrendjében


A tojás emészthetősége elkészítési módjától függ. A felvert, habosított, kikevert tojás könnyebben emésztődik, mint a keményre főzött. Utóbbit, kisbaba és kisgyermek számára készült ételekben mindig fel kell darabolni, villával összetörni, illetve lereszelni.


A tojás, az anyatej után, az egyik legtökéletesebb táplálék lehetne, ha nem okozna viszonylag gyakran táplálékallergiát.


A kisbaba étrendjébe, csak 8-10 hónapos kor után kezdjük beiktatni.


Első alkalommal, az öt percig főtt tojás különválasztott sárgájával próbálkozzunk, úgy, hogy a sárgájának a negyed részét a főzelékhez passzírozzuk. Ezt követően 2-3 naponta adhatunk egy-egy fél tojás sárgáját. Ha a baba szereti, és jól tolerálja a tojás sárgáját, akkor tíz hónapos korában próbálkozhatunk az egésztojással készült ételek - tojásos kifőtt tészta, habosra vert vagy kikevert tojással készült gombócok, piskótasütemények - kóstoltatásával, és végül a keményre főtt és lereszelt egésztojással, vagy a sült tojással. Egyéves korig, hetente 2-3 alkalommal fél, majd egyéves kortól - a tojással készült ételek mellett - naponta egy-egy egésztojás fogyasztása is megengedett.



A tojás az egyik legrégebben ismert allergén. Gyakran bőr és gyomor-bél panaszokat, ritkábban légúti problémákat okozhat. Kisbabánál a tojásételek bevezetésével óvatosnak kell lenni, mert az erre alkalmas idő egyénileg nagyon változó lehet – beszélje ezt meg az orvossal, különösen, ha a családban előfordul tojásallergia.


Dr. Kerekes Judit


gyermekgyógyász


Forrás: Baba Patika magazin, áprilisi szám

2006. nov. 1. 08:30

Regebben egyszer vegigcsinaltam ezt a tojasos dietat, de a dokinal kotottem ki epegyulladassal, igaz fogytam is!:)

A doki azt mondta, ez a dieta olyan, mintha egy kocsinak egyszerre akarnak megszerelni mind a 4 kereket ami kidurrant...:))) Nem megy ! A tojast ennek ellenere szeretem, de nem ebben a mennyisegben:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook