Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A Titok tönkretehet egy kapcsolatot? fórum

A Titok tönkretehet egy kapcsolatot? (beszélgetős fórum)


20. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 18. - A25b44f6a3)
2010. nov. 25. 18:03

Gyorsan vonsz le következtetéseket. És néha rosszakat ;)


Történetesen hiszek benne és meglehetősen jól is működtetem. A vonzás törvényét. De az lényegesen több, mint a Titok c. könyv, a filmet már meg sem említem. De nagyon sok ember azért hiszi baromságnak, mert ha nem jön a gyors siker, akkor nyilván a módszerrel van a baj.

Lényegesen jobban magyarázza el a működését Esther és Jerry Hicks: A vonzás törvénye c. könyve, vagy a Mesterkulcs rendszer.


A Titok szerintem egy felületes, elamerikanizást könyv, ami arra jó volt, hogy minden benne szereplő tréner röviden elmondta a saját megközelítését, majd az ott szerzett hírnevet kihasználva kiadta a saját többi könyvét.


Valószínűleg maga a szerző is úgy gondolta, hogy a Titok mégsem adja át teljesen a titkot, hiszen épp most jelent meg az Erő c. könyve, amelynek füszövegén olvasható, hogy itt a tuti megoldás, amivel nyerővé válhatsz :)

2010. nov. 25. 12:20
Szerintem nem baj ha valaki nem hisz abban amiben a másik én is utálom, ha ilyet rám akarnak beszélni.Mindenképen meg kellene mondani hogy ez már unalmas.
18. a25b44f6a3 (válaszként erre: 12. - 3e0ba54fb8)
2010. nov. 25. 09:01

Ezt írtad: "A Titokkal egy bajom van: "könnyű álmot ígér" ;). "


Ebből is látszik, hogy nem hiszel benne.

17. 474687f420 (válaszként erre: 14. - 3e0ba54fb8)
2010. nov. 24. 17:45
:)
2010. nov. 24. 17:44
igen
15. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 11. - F303be5590)
2010. nov. 24. 17:43
:)) - azt látom, hogy számodra nem :DDDD
14. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 10. - 474687f420)
2010. nov. 24. 17:43
Csak azért, mert nem láttad a Bazi nagy görög lagzit. Aki látta az tudja, hogy a Videx spray pl. mindenre jó :DDDD
13. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 12. - 3e0ba54fb8)
2010. nov. 24. 17:41
Szóval szerintem sem a Titok, sem az agykontroll, sem más elmélet nem tud egy kapcsolatot tönkretenni. Az elvakultság, a tolerancia hiánya, a más gondolkodás mód el nem fogadása viszont remekül.
12. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 5. - Kismiújság)
2010. nov. 24. 17:40

" Köszi,akkor ezek szerint nem velem van a baj:). "


Ezt senki nem mondta :DDDDD


A Titokkal egy bajom van: "könnyű álmot ígér" ;).

Nagyon sok ember hiszi, hogy leül egy sarokba, elzümmögi a szükséges mantrát, és a világ hippla-hopp megváltozik. Ez a teljes félre értelmezés.

Várj csak néhány hónapot, lehet hogy belőle lesz a legnagyob fújoló. Amikor rájön, hogy amit évek alatt elrontott, nem fogja három hónap alatt a visszájára fordítani.


Nem tudsz vele mit kezdeni, kezelni tudod, amikor rákezdi a mondókáját, kérdezz tőle valami teljesen mást, egyszerűen tereld el. Ő valószínűleg az a fajta megmondó ember, aki mindig tudja hogy mindenki más mit csinál rosszul.

2010. nov. 24. 17:21
a titok nem derül ki, szóval nem
2010. nov. 24. 17:20
ÉN dokumentumfilmen láttam és hát nem vonzott be de elgondolkodtam rajta.De hiába mondom egyfolytában hogy megnyerem az ötöst egy hónapja láttam és nem jött be:)A legjobb barátnőm elkezdett árulni egy terméket amiben én nem hiszek.Ő rá akart beszélni mindenáron, mert másokkal ez sikerült.Elég elterjed dolog ma már de én nem hiszem el hogy egy spray jó mindenre, stb.Na meg a tabletta ha hizni akarsz hízlal, ha fogyni, fogyaszt.Szóval már nagyon erőszakos volt mindig ezt hajtotta.Egy ideig nem mentem gyakran, aztán leültem vele, megmondtam neki hogy én ettől már kivagyok ne mondja nekem mert nem hiszek benne.Azóta minden rendben, és nem akar rámbeszélni semmit.
9. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1. - Kismiújság)
2010. nov. 24. 13:02
Mondd meg neki :)
8. a25b44f6a3 (válaszként erre: 7. - Anyuci91)
2010. nov. 24. 11:01

:-)

Nem értetted meg a kérdést itt A Titokról van szó, nem általában a titkokról.

2010. nov. 24. 10:44

Igen tönkretehet, mert nem őszinte az illető és bármennyire is kellemetlen meg kellene mondania egyáltalán mi aggasztja igazán, még ha fájdalmas is, de ha hallgat és ha később. v. előbb utóbb kiderül valami olyan dolog, legyen az bármi, akkor még rosszabb, mert valamit elhallgatott.

Szívélyes üdvözlettel: Ágnes

6. a25b44f6a3 (válaszként erre: 1. - Kismiújság)
2010. nov. 24. 10:42

Nyugodtan mond meg neki, hogy ő is rosszul használja a titkot, mert, ha elmarja ezzel maga mellől a barátait az sokkal ártalmasabb, mintha hagyja, hogy a saját útjukat járják.


Szerintem nem szabad a másikra ráerőltetni, ha nem vevő rá. Ezt mindenki csak magára vetítve használhatja, hiába akarják sokan mások helyett is használni, nem lehet. Beszéld ezt meg vele, meg fogja érteni.

2010. nov. 24. 10:31

Köszi,akkor ezek szerint nem velem van a baj:).

Igen,kicsit olyan érzésem van vele kapcsolatban,mint,akit beszippantott egy szekta.

A Titok nem hülyeség,én is olvasom-nem miatta-már régebben megvettem,tehát nem zárkózom el.

Csak borzasztóan irritál,hogy "ez ezt mondta a tréningen,ez azt mondta"(folyton hivatkozik valakire,illetve valakikre).

És nem feltétlenül panaszkodom egy ilyen beszélgetésnél,van,hogy csak simán mesélek,de a legutóbbi alkalommal már úgy éreztem,hogy támad.

2010. nov. 24. 10:26
Alapvetően ez a szemléletmód nem hinném, hogy tönkretehet egy barátságot, kapcsolatot. Az elvakultság, okoskodás igen, de annak semmi köze a Titokhoz. Itt nem a szemléletmóddal van baj, hanem az ismerősöddel. :)
3. Shila (válaszként erre: 1. - Kismiújság)
2010. nov. 24. 10:23

Csak lelkes es probal neked segiteni,de nem veszi magat eszre h te erre nem vagy nyitott!

Finoman mondd meg neki,h nem tanacsot kersz csak beszelgetni probalsz!

En hiszem egyebkent a Titkot,de gondolom,egy ido utan terhes kezd lenni egy masik szemelynek,ha az nem nyitott ra. Tud olyan lenni,mint a drog vagy egy vallas!


Sok szerencset!

2. secret! (válaszként erre: 1. - Kismiújság)
2010. nov. 24. 10:21
Szia, azzal keverheti a dolgot, hogy mikor kell hogy felhívja a figyelmedet. Ha csak negatív dolgaid vannak, panaszkodsz, és semmi nem sikerül, akkor ajánlatos a szemléletet megfordítani. Kioktatás, az más. Ha úgy érzed, nem jogos, hogy ezzel a témával előjön nálad, mond neki, hogy elfogadod, hogy ő ezt részesíti előnyben, neked pedig ha szükséged lesz rá, utánaolvasol.
2010. nov. 24. 10:18

Tudjátok,van ez a könyv.

A titok.

Meg mindenféle ezo-agykontroll-hogyan lehetsz sikeres-mit vonzol be stb.

Egy nagyon kedves ismerősöm annyira elmerült ebben,hogy gyakorlatilag másról sem tud beszélni,egy "üljünk le,mi van veled?" találkozásnál megkérdezi,hogy mi van velem,de nem hallgat meg,kb.5 mondat után félbeszakít:hogy ezt meg ezt rosszul csinálom,nézzek önmagamba,változtassak,AZ UNIVERZUM.....BLA-BLA-BLA.

Elnézést kérek mindenkitől,aki hisz ebben,én próbálom a jó oldalát meglátni ennek,de egyelőre csak azt látom,hogy nem szívesen találkozom az illetővel,pedig alapvetően kedvelem.

Csak kezdem idegennek érezni.

Mit gondoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook