Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A Titok, avagy hogy induljunk el az önismeret útján fórum

A Titok, avagy hogy induljunk el az önismeret útján (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Titok, avagy hogy induljunk el az önismeret útján

1 2 3 4 5 6
2011. szept. 2. 12:27
igen, pedig jó lenne megbeszélni ki hogyan alkalmazza a vonzás törvényét, ki hogyan értelmezi?
57. 7e992805d2 (válaszként erre: 56. - D43485a76e)
2011. szept. 2. 10:14
Ezek szerint azért mégiscsak sokan figyelik az oldalt, de nincs kérdés, így nincs mire válaszolni, ezért áll...
56. d43485a76e (válaszként erre: 54. - Tundike77)
2011. szept. 1. 22:08

A "tudatalatti átkapcsoló megerősítések", ami ikertestvére ennek a fórumnak, pontosan így áll.

EZ VAN. Az emberek ragaszkodnak az adott helyzetükhöz.

Helyettük én nem mozdulhatok ki...

55. d43485a76e (válaszként erre: 54. - Tundike77)
2011. szept. 1. 22:06
Vonzóbb a panaszkodós oldal, a jelek szerint.
54. tundike77 (válaszként erre: 53. - D43485a76e)
2011. szept. 1. 21:37
sajnos igazad van,pedig szerintem nagyon jól indult :)ez a téma kimeríthetetlen :)
53. d43485a76e (válaszként erre: 52. - Andika751)
2011. szept. 1. 19:32

Az első lendület után az ilyen értékes fórumok mindig megtorpannak, aztán elhalnak:(

/Most jó pozitív voltam igaz?:) Az a helyzet, hogy ez tényleg mindig így van./

2011. szept. 1. 19:25

sziasztok!


sehol senki?

51. tundike77 (válaszként erre: 49. - Filemon79)
2011. aug. 31. 13:55

tehát érted a lényegét,csak a sok negatív dolog miatt nem bizol saját magadban. Először is azt ajánlom,hogy magadat "építsd". Na ez furán hangzik,de értsd úgy ahogy gondolom. Nekem is egy év kellett hozzá,de találkoztam egy "látó" nővel,és minden előjáték nélkül azzal kezdte: "nem sűrűn látok ennyire egész embert ,mint Te".Azért vagyok egész,mert elfogadtam magam,szeretem magam,és látom magamban a jót,segített akin tudok,és vissza is kapom :) Nekem is vannak hibáim,mint mindenkinek,de a jókat kell figyelni,és azokra koncentrálni! A papírra felírós dolog azért jó,mert megfogalmazódnak benned a gondolatok,ezeknek a reciprokát veszed,ergo az a gondolat is megfogalmazódik benned, Kérlek a kedvemért tégy egy próbát :)

Én mindenért hálás vagyok,megtanultam hálásnak lenni,és betyár jó érzés.Már ha a barátaimat öröm éri,már attól annyira hálás tudok lenni,h a gerincemben bizsergek és átélem az örömöt. Fantasztikus érzés! Természetesen velem is történnek rossz dolgok,de bánkódás helyett próbálom a jó oldalát keresni. Pl: a kocsi nyaralás előtt plusz kiadást okozott,mert rejtett baja volt,repült ki a pénz az ablakon,de arra gondoltam,hogy milyen jó,hogy még itthon derült ki,hisz a hegyekbe mentünk nyaralni,és a szerpentinen bizony csak jó autóval lehet menni. Nem hagyott cserbe az autónk, a több száz kilométert, a százméteres szintkülönbségeket gond nélkül vette. De ha ott történik a baj... nem kell ecsetelnem a dolgot gondolom.

50. 7e992805d2 (válaszként erre: 48. - Andika751)
2011. aug. 31. 13:43

Jól gondolod, csak elégedettnek és boldognak kell lenned ahhoz, hogy még több jót kapj.

Ne egy gyakorlatként tekints rá, amit bizonyos gyakorisággal kell végezni.


Inkább egy életfelfogáskéni.

49. Filemon79 (válaszként erre: 44. - Andika751)
2011. aug. 31. 13:26

Popper Pétert olvasok, Csernust nem kedvelem. Szerintem bőven lenne mit söprögetnie a saját háza táján, és az az arrogáns stílus se jön be, amit ő képvisel. Valójában én nem voltam ilyen régen. Mindig is küzdöttem önbizalomhiánnyal, de sok-sok sikerem volt (apró, személyes sikerek) az élet minden területén, és ettől pozitív tudtam maradni, ha voltak is hullámvölgyek.

2006-ban bekerültem a munkanélküliség örvényébe, és mára nagyon lent vagyok (ill. úgy érzem, felszálló ágban). Sok-sok kudarc, amik elkeseredetté, bizalmatlanná és gyanakvóvá tettek, hogy a napi megélhetési gondokról ne is beszéljek. Próbálok nem félni a holnaptól, de amikor nem tudom, mit adok enni másnap a gyerekemnek, akkor ez a félelem mégiscsak ott lapul a mélyben, s előtör, ha másképp nem hát rémálmok, vagy bőrproblémák, vagy depressziós rohamok formájában. A félelmeim tehát nem irracionálisak, okuk van, és úgy érzem, joggal félek tőlük. Mégis tudom, hogy le kell győznöm őket, és ezt KIZÁRÓLAG egyedül tehetem meg. Ehhez jelent(ene) segítséget pl. a Titok, de bevallom, erősebben hiszek Istenben, mint az Univerzumban, abban a formában, ahogyan a könyv leírja.


Korábban volt már egy hasonló életszakaszom, szintén munkanélküliség, de az jóval rövidebb ideig tartott, mégis padlóra tett. Akkoriban voltak "látomásaim" (jobb szót nem találtam) magamról. Nem elképzeltem, hanem a napi rutin közben, vagy félálomban, vagy tévénézéskor (egyszóval bármikor) hirtelen láttam magam egy-egy pillanatra, amint divatos ruhákban, elégedetten, sötétedés után megyek haza a munkahelyemről, és benyitok a lakásunkba. Mindig ennyi volt, de hihetetlen jó érzéssel töltött el. Hamarosan lett egy munkahelyem, ahonnan pontosan így jártam haza.


Mostanában újra bevillannak képek magamról, még nem tisztult le, de ez is nagyon pozitív, és érzem, hogy köze van a munkához. Magyarul érzem, hogy hamarosan lesz munkám, csak meg kellene tanulnom nem rágörcsölni.

Elnézést, ha túl elvont voltam.

48. andika751 (válaszként erre: 46. - 7e992805d2)
2011. aug. 31. 12:34

ez az ami nehéz, ami olyan dolog, hogy a mostani állapot szerint elképzelhetetlen és úgy gondolni rá, hogy ezt már meg is kaptam, csak be kell engednem, próbálok így gondolkozni róla most már.


Egyébként, ha van egy vágyad, milyen sűrűn kell rágondolni, vagyis milyen sűrűn kell a gyakorlatokat végezni? naponta, vagy hetente?


Most azt szűrtem le, hogy előbb kell pozitívan gondolkozni, hálásnak lenni a mostani dolgokkal, örömöt találni a dolgokban, és nem a kívánt dologtól függővé tenni a jó rezgéseket, mertha úgy gondolkozok, hogy majd akkor fogom magam jól érzeni, akkor leszek elégedett, boldog, ha megkaptam azt az állást, ha annyi lesz a fizum, ha eljutottam álmaim helyére, ha jó a párkapcsolatom...akkor ezzel szerintem gátolom a teljesülését, mert ezzel pont azt fejezem ki, hogy most nem jó és ez viszont negatív rezgéséket fog elindítani.


Vagyis érzed jól magad most is és akkor majd több jó lesz még!!!


Én ezt szűrtem le, nem tudom jól gondolom-e???


Ja és délelőtt voltam a könyvtárba és bent volt a kérd és megadatik 2.része, ki is hoztam.

2011. aug. 31. 11:27

Sziasztok!

én Kb 1 hete kaptam kölcsön a könyvet és azóta úgy érzem teljesen megváltozott az életem...az élethez való hozzáállásom... 20 hetes kismami vagyok és nagyon stresszelek a terhesség alatt, hogy minden rendben legyen...első baba...de elolvastam a könyvet (és nem mondom, hogy 100%ban de nyugodtabb vagyok)... erőt ad...kezdek kicsit másképp látni...ha csak ennyit adna a vonzás törvénye, vagy Isten, vagy nevezzük, ahogy szeretnénk, akkor is jó lenne...de tudom, hogy millió és millió szép dolog vár rám-ránk :) csak igazán akarni kell...nem rettegni az élettől, hanem megélni azt :) szóval rajta vagyok a nagyon pozitív hozzáálláson, nagyon nagyon nehéz...vannak hullámvölgyek, de hiszem, hogy ez sokkal jobb lesz..Ti hogy vagytok ezzel? Milyen tapasztalataitok vannak? Szép napot Mindenkinek!

46. 7e992805d2 (válaszként erre: 31. - Andika751)
2011. aug. 31. 10:18

A hogyan nem a Te dolgod, azt majd az élet hozza. Utazást nyerhetsz is és ha olyan helyen dolgoznál kiküldetés is előfordulhat, ez nem egy olyan teljesülhetetlen vágy nem is biztos, hogy pénzre van szükséged hozzá. Hiába gondolsz rá sokat, ha igazából nem hiszed el, hogy sikerülhet. Hidd el, hogy sikerülni fog, soha ne gondolkodj a hogyanon.

Az is lehet, hogy majd egy ismerősöd kiköltözik oda és meghív vendégségbe vagy egy rég nem látott rokonról kiderül, hogy ott lakik...stb. Nagyon sok lehetőség van, ami által teljesülhet a célod, nem csak a pénz.

45. ebe747bfaf (válaszként erre: 30. - 7e992805d2)
2011. aug. 31. 10:04

sziasztok!


Erről van egy sztorim!

Egyik nap amikor álltam a melóhely elött, lehajoltam és egy nagyon jópofa követ találtam.Onnantól kezdve mindig a kezembe volt.

rá egy vagy két hétre odaadta a főnököm ezt a filmet,mert igazán padlóra kerültem,amikor a köves rész volt nem hittem a fülemnek és azóta is megvan a kövem csak már sokat morzsoltam és laposabb:-)


ugyebár véletlenek nincsenek!!!

44. andika751 (válaszként erre: 43. - Filemon79)
2011. aug. 31. 09:26

a félelem nekem is sokáig nagyon nagy gondot okozott, én ezen dolgoztam évekig , még akkor nem ismertem a vonzás törvényét.


szerintem olvass el sok könyvet pszichológusoktól (ajánlanám: Csernust, Popper Pétert, de még rengeteg jó könyv létezik), akkor ha van lehetőséged tölts le olyan előadásokat, amik ezzel foglalkoznak, nagyon jók a mesterkurzus előadásai, én a netről szedtem le mindet.


Ez egy hosszabb folyamat, adj időt magadnak és azt tudom tanácsolni, hogy a félelmeidet úgy tudod legyőzni, ha szembenézel vele, sokszor nem is olyan félelmetes a dolog, csak mi képzeljük el annak.


És ami fontos, nekem nagyon sokat segített, hogy a mai napnak élj csak, továbbmenve a mai délelőttnek, órának, szóval ne a múlton keseregj, ne a jövőn gondolkozz, hogy mi negatív fog történni, hanem éld meg a jelent és próbálj olyanokat csinálni, ami örömet okoz, és meglátni a jót, szépet magad körül, ezt csak tudatosan és gyakorlással tudod elérni, és idő kell hozzá.


Igazából a meggyőződéseid (hiedelmeid), amiket az évek alatt kialakítottál magadban, azok fogják az érzéseidet adni, ahhoz, hogy az érzések megváltozzanak, először a régi beidegződéseidet kell levetned, ami azért nem megy egyik-napról a másikra és ahogy ezt szépen fokozatosan (nagyon fontos a fokozatosság: lépésről-lépésre)megteszed, úgy fognak hozzá idomulni az érzelmeid is.

A másik, hogy egy alapszabály, hogy a változás mindig fájdalommal jár, de egy lépés fájdalma, az csak egy lépés fájdalma, és nem tízé!!! tehát ki lehet bírni.


Nekem nagyon megváltozott az életem az elmúlt 4 évben, de nagyon sokat dolgoztam érte és volt, amikor iszonyatos fájdalmakat éltem át (érzelmi), de szembenéztem a félelmeimmel és rengeteg minden megváltozott az életemben, a szüleimmel , a férjemmel, a gyerekeimmel való kapcsolatom, lett önbizalmam stb.


most kezdek ismerkedni a vonzás törvényével, és kíváncsi vagyok, hogy hogyan tudnám én is alkalmazni és működtetni az életemben ezt, sok mindent még én sem értek, de várok és bízom benne, hogy előbb-utóbb "megvilágosodok" ebben a témában is.


egy kicsit hosszúra sikeredett a beírás, elnézést kérek.

43. Filemon79 (válaszként erre: 42. - Tundike77)
2011. aug. 31. 09:08

Olvastam a könyvet többször is, a filmet is láttam. (Meg is van.) A félelmeim viszont valóban óriásiak, köszönhetően a rengeteg rossz tapasztalatnak. TUDOM, hogy a saját szorongásaim akadályoznak a továbblépésben. Jelenleg úgy érzem, nagyon jó úton haladok, vidámnak és könnyűnek érzem magam. De, ha ma állásinterjúra kéne mennem, biztos újra az dolgozna bennem, hogy "Jaj, mi lesz, ha nem sikerül, az újabb bizonyítéka lesz az életre való alkalmatlanságomnak."

Valahogy az ilyen direkt módszerekben, mint papírra vetés, hűtőre kiragasztás, stb. én nem hiszek. Én azt gondolom, belül, az alapjaimban kell megváltoznom, és ehhez a papírozás kevés.

42. tundike77 (válaszként erre: 39. - Filemon79)
2011. aug. 31. 09:00

úgy érzem neked tényleg kellene a könyvet olvasni :) A félelmed olyan nagy,h elnyomja a vágy tárgyát,tehát a te rezgésed a félelem a bizonytalanságtól,ezért nem müködik. Írd le egy papírra,hogy milyen gondjaid vannak,mellé pedig annak az ellentetjét.pl:nincs pénzem-nem okoz gondot kifizetni a számláimat. A negatív oldalt tépd le,dobd ki,az már nem kell,csak a pozitívra fordított oldalt hagyd meg,ezt tűzd ki olyan helyre ahol naponta többször a szemed elé kerül,olvasd el,és éld át...

Mert ha negatív dolgokra gondolsz,azt vonzod.pl ne fájjon a fejem-ott van hogy fájjon!,a nem ne szavakat ha használod,akkor már egy tagadást állítasz.Nem tudom,tudtam e segíteni,remélem igen :)

41. Eperke81 (válaszként erre: 28. - Silene)
2011. aug. 31. 08:26
Szia, Köszönöm a biztató szavakat :) Álmomban már nagyon sokszor éreztem a picit a hasamban. Az egyik barátnőm ugyanezt élte át, most kismama és azt mondta, hogy ugyanolyan érzés, mint álmában :) Hihetetlen...nem kétkedek, csak várom, hogy a valóságban is érezzem, amit álmomban éreztem :) puszi
2011. aug. 31. 07:29

jó reggelt!


Merre vagytok?

39. Filemon79 (válaszként erre: 35. - Csipkerózsika)
2011. aug. 30. 22:14

"kinyilvánítod, hogy engeded, hogy megjelenjen az életedben. De nem követeled, hanem hagyod hogy jöjjön."


Ezt hogyan? Úgy érzem, ez valami totál egyszerű dolog, nekem mégsem megy, és ettől sokszor dühös vagyok. :( Sokszor érzem azt, hogy a jó itt rejtőzik egy karnyújtásnyira, de nem látom, nem érem el, nem találom a hozzá vezető utat.


Munkára egyébként tényleg szükségem van, és tényleg nem tudok létezni nélküle. Vagyis tudok, de ezt a fajta létezést már nagyon unom. (Értsd: évek óta tartó pénztelenség, nélkülözés, mellőzöttség.)

38. 0fe386f42e (válaszként erre: 22. - Ageeca)
2011. aug. 30. 21:41
Könyvtár? Papír alapon olvasni sokkal jobb!
2011. aug. 30. 21:40

A Titok működik. :-) Csak alkalmazni kell. Jó cikk!


És a Titok összeegyeztethető a hitemmel is! Hiszen segíts Magadon, Isten is megsegít!

36. andika751 (válaszként erre: 35. - Csipkerózsika)
2011. aug. 30. 19:51

Csipkerózsika egy kicsit kifejtenéd, hogy az elengedés gyakorlatban hogy működik?


"Akkor tudsz valamit bevonzani, ha nem "akarod" mindenáron, ha nem azonosulsz vele, hanem elengeded, kinyilvánítod, hogy engeded, hogy megjelenjen az életedben. De nem követeled, hanem hagyod hogy jöjjön."


a nem azonosulni vele mit jelent pontosan? ha pl. az utazásnál maradok, akkor ha rágondolok, elképzelem, mintha mér ott lennék, ez nem az azonosulás vele?

35. Csipkerózsika (válaszként erre: 16. - Filemon79)
2011. aug. 30. 19:37

A túl erős akarás valójában görcs: azt hiszed, hogy szükséged van valamire,tehát félelem, hogy nem tudsz létezni nélküle. A félelem a tárgyát vonzza, tehát nem kapod meg, amihez 10 körömmel ragaszkodsz.

A dolog nyitja, a bizalom és az el- és beengedés. Akkor tudsz valamit bevonzani, ha nem "akarod" mindenáron, ha nem azonosulsz vele, hanem elengeded, kinyilvánítod, hogy engeded, hogy megjelenjen az életedben. De nem követeled, hanem hagyod hogy jöjjön.

34. d43485a76e (válaszként erre: 31. - Andika751)
2011. aug. 30. 19:26

"elkezdek azon gondolkozni, hogy ezt hogyan tudnám megvalósítani"

Ne tedd! Ezzel minden bukik. Azért, mert itt kell az a lépés, hogy BEENGEDD a végtelen intelligencia működését az életedbe, hogy a kívánt irányba mozdítsa a dolgaidat.

Tudatosan soha nem tudod azt elérni, mint amit akkor, ha beengeded a jó, pozitív energiákat az életedbe a helyes gondolkodásod által.Nekem ae egyik kedvenc mondatom - egy másik fórumon már leírtam:

"Hagyom, hogy ragyogó egészség, szép élmények és sikerek gazdagítsák napjaimat."

2011. aug. 30. 17:04
kb 2 eve lattam eloszor a titok cimu filmet majd rogton a filmet is megnesztem.persze nagyonmegfogott es azota is probalok e szerint elni.amiert most neked irok az az hogy tobb mint egy eve egy baratomek tenerifen nyaraltak es kaptam toluk egy hutomagnest.ki is raktam a hutore de nem igazan tulajdonitottam neki jelentoseget.ez ev elejen a paroamal elhatarosztuk hogy nem erdekel semi el megyunk nyaralni.bujtuk az oldalakat mi is lenne a legidealisabb hova is utazzunk.talalltunk egy nagyon kedvezo utat fuerventurara,de lekestunk rola a hotel ahova menni akartunk mar telve volt es az ugynok ajanlotta akcios aron tenerifet.nem is gondoltunk ra hogy oda utazzunk es eletem legcsodasabb 2hetet toltotem ott a paromal.a mai napig ugy gondolom hogy nagy szerepe van a hutore kirakott hutomagnesnek.nap mint nap kinyitottam a hutot nap mint nap lattam a kis tenerifes feliratot ugy mond bevonzottam magunknak az utat.azota gondosan vallasztom meg a monitorom kepernyojet vagy a telefonom kezdokepernyojet.en hisek a vonzas torvenyeben mashol is erzem pozitiv hatasat.mindenkinek tovabbi szep napot kivanok!
32. andika751 (válaszként erre: 30. - 7e992805d2)
2011. aug. 30. 16:45

az utazásra nem tudok nem gondolni, mert már hónapok óta csak ez jár a fejemben.


egyébként régebben is akartam menni, csak jöttek a gyerekek (2 fiam van) és nem volt rá lehetőség.

31. andika751 (válaszként erre: 1. - Tundike77)
2011. aug. 30. 16:43

én azt szeretném kérdezni, hogy pl. nekem van egy nagy vágyam egy ideje, teljesen meg vagyok őrülve azért, hogy eljussak egy pár olyan helyre, ahová a mostani körülmények, anyagi helyzetet nézve nem lehetséges.


De mikor erről olvasok, vagy nézek útifilmet teljesen bele élem magam és szinte olyan, mintha én is ott lennék és elérhető lenne számomra.


Ez a dolog egyik része (a kérés megfogalmazása), azután viszont letörök, mert elkezdek azon gondolkozni, hogy ezt hogyan tudnám megvalósítani , és akkor jön, hogy többet kellene keresnem, ahhoz más munkahely kellene, vagy olyan munkahely, ahonnan el tudnék menni (turizmus szakirányon végeztem a fősulin, de teljesen másban dolgozom)...szóval a hogyanon töröm a fejem, ami persze nem jó és ettől letört leszek és arra jutok ki, hogy ezt én soha nem fogom elérni.


Azután elkezdem azt számolni, hogy ha ennyit meg ennyit elrakok havonta, akkor mennyi idő alatt jön össze.


Arra lennék kíváncsi, hogy amikor azt írja a könyv, hogy bármi lehetsz, bármit elérhetsz, és hogy te rajtad múlik hogy mi jelenik meg a tapasztalatodban, akkor ezt a fenti esetre alkalmazva hogyan kellene csinálni???


Nem teljesen értem gyakorlatban ezt a dolgot?


Köszönöm előre is a segítséget!

30. 7e992805d2 (válaszként erre: 29. - Andika751)
2011. aug. 30. 16:41

neked is azt javaslom, h készíts egy kívánságfalat, arról mindig eszedbe jut.


+ legyen a táskádban egy hálakő, az is eszedbe juttatja, hogy néha gondolj azokra a dolgokra amiket szeretnél

2011. aug. 30. 16:36

sziasztok!


csatlakoznék én is hozzátok, már próbáltam hasonló dologgal egy hónapja, de a fórumra nem nagyon írtak.


én egy bő hónapja akadtam rá erre a könyvre és még egy pár hasonlóra (Kérd és megadatik 1-2.)


Akkor lelkesen végigolvastam, szinte letenni sem tudtam, megnéztem a Titok című filmet is 3*.


Azután valahogyan nem foglalkoztam vele, majd most újra elővettem ás elkezdtem olvasni őket és akkor látom, hogy indult ez a fórum, nagyon örülök neki!!!!!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook