Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A Titok, avagy hogy induljunk el az önismeret útján fórum

A Titok, avagy hogy induljunk el az önismeret útján (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A Titok, avagy hogy induljunk el az önismeret útján

1 2 3 4 5 6
88. 7e992805d2 (válaszként erre: 81. - 0fe386f42e)
2011. szept. 6. 08:33

Erről jut eszembe, hogy nem csak ő hanem sok-sok más híres ember is a Titok szerint él, csak ezt nem sokan hangsúlyozzák, nem kötik az emberek orrára.


Ha valaki figyel, akkor egyértelműen kiderül, hogy pl. a Sebestyén Balázs is a reggeli rádióműsorban rendszeresen ezzel kapcsolatos dolgokat mond, egy csomószor fel vélem fedezni a titok könyv szavait így vagy úgy....nem vettétek észre?

87. andika751 (válaszként erre: 84. - Fnaomi23)
2011. szept. 6. 06:07
Én nekem még nem sok tapasztalatom van a Vonzás törvényében, mert most ismerkedem vele, de teljesen jónak találom és tuti működik, ha van erőd próbáld meg te is elolvasni és amit még szerettem volna mondani, hogy azért a gyásznak idő kell, friss még a seb.
86. d43485a76e (válaszként erre: 83. - Fnaomi23)
2011. szept. 6. 01:32

Szia F.!

Az egyedül lét érzése, az ELVÁLASZTOTTSÁG érzése a legősibb tudatalatti bevésődésünk.

Képzeld el!

Mi történik, mikor megszületünk?

Elválasztódunk. Elválasztódunk létünk forrásától, szülő anyánktól.

0 percesen magunkra maradunk.

Azt mondja az Élet: "Tessék, itt van a világ, gazdálkodj benne!"

És mi elkezdünk gazdálkodni.

Gazdálkodunk a hangunkkal, sírunk, ha valami kell, valami nem tetszik.

Elkezdünk járni, akkor gazdálkodunk a mozdulatainkkal, a mozgásterünkkel.

Elkezdünk beszélni. Gazdálkodunk a szavainkkal.

Az élet az gazdálkodás és építkezés.

Most, hogy felnőtt vagy, gazdálkodhatsz a gondolataiddal.

A világ legértékesebb kincse a tiéd: a gondolataid.

Furcsán hangzik tán, de képzeld el! Arra gondolsz , amire akarsz.

Sokszor nem úgy tűnik?

Ennek a pallérozását választottam én szakmámul - segíteni a gondolatainkat kezelni.

85. fnaomi23 (válaszként erre: 81. - 0fe386f42e)
2011. szept. 5. 23:20
Szó nélkül maradtam. Csak annyot tudok mondani, hogy köszönöm!
84. fnaomi23 (válaszként erre: 74. - 7e992805d2)
2011. szept. 5. 23:17
Köszönöm. Már ez is mosolyt csalt az arcomra..
83. fnaomi23 (válaszként erre: 71. - D43485a76e)
2011. szept. 5. 23:15

Nem tudom miért, csak úgy érzem egyedül vagyok. Valószínűleg azért, mert nehezen nyílok meg (kivéve itt) és még nehezebben kérek segítséget.

Egyébként meg köszi, jól esnek a szavaid.

2011. szept. 5. 22:27

Sziasztok!

Én olvastam ezt a könyvet, de semmi extrát nem kaptam tőle..

Ha magadban hiszel minden rendben,próbálj a realitás talaján maradni, akkor gördülékenyen veszed az élet buktatóit.

81. 0fe386f42e (válaszként erre: 70. - Fnaomi23)
2011. szept. 5. 21:59

Fordíts:

"rossz passzban voltam"- de fel fogok állni!

"az egyetemet elhanyagoltam"- de be fogom bizonyítani, hogy tehetséges vagyok, és megcsinálom!!!

"hátul kullogok"- de visszatérek az élvonalba!

"csak veszekszünk"- de ki fogunk békülni, és együtt túljutunk a nehézségeken

"nincs honnan erőt merítenem"- de megkeresem a módját: adok magamból, abból a kevésből is, amit most érzek, mert több vagyok, és kapni is fogok!!!!

" a barátaim se tudnak segíteni"- de megmutatom, hogyan kell kikecmeregni a bajból, és én leszek a példa, hogyan kell megcsinálni!

"pénzünk sincs"- de mindent megteszek, hogy legyen, mert erős, határozott és egészséges vagyok!

"Ő volt a támaszom" - és most is az. Ha nem vagy hívő, akkor az emléke, az útjának továbbvitele, hogy magad is mások támasza légy, és ezzel sokkal többet fogsz visszakapni, mint hinnéd.

Csiszár Jenő is Titok szerint él, sosem mondja ki, de TUDOM, érzem. hallgatom a műsorát, és nekem a következő mondata egy ima:

"A Jóisten X-re játszik"

Minden, amit adunk, amiben hiszünk, amibe erőt fektetünk, duplán megtérül.

Ugye érzitek, hogy hiszek Bennetek is, nemcsak magamban? Most olyan erőt érzek, ma nagyon jó napom volt, kell, hogy ez átjöjjön itt is.

80. 0fe386f42e (válaszként erre: 74. - 7e992805d2)
2011. szept. 5. 21:51

Egyetértek Áprilissal! De azt is tudnod kell, hogy a gyászfolyamat hozzátartozik az élethez, bármilyen nehéz is...

A Titok azonban működik. Nem egy folyamatos lebegés az élet, de ha a jóra koncentrálsz, tudatosan, erősen, be fogod vonzani. Hinned kell!

Én nem hiszek a véletlenekben.

Az sem véletlen, hogy idetaláltál.

De csak önmagamat tudom ismételni, nekem azt jelenti a Titok: "Segíts Magadon, Isten is megsegít!"

Ezt most nehéznek érzed, tudom, és kilátástalannak látod a helyzeted, de ha átfogalmazod pozitívra a panaszaidat, változni fog. Segítünk!

2011. szept. 5. 13:39
Koszonom szepen.
78. 7e992805d2 (válaszként erre: 77. - Atiz777)
2011. szept. 5. 13:38

A könyv online linkjét lejjebb megtalálod.


A film a könyv lényege röviden, de célszerű először elolvasni, majd megnézni a filmet.


Ha a filmet nézed meg először nem fogsz mindent megérteni elsőre.

2011. szept. 5. 13:36
A konyv es a film ugyanaz? A film eleg rovid,vagy nem? Honnan tolthetnem le a konyvet? Tudja valaki? Elore is koszonom.
76. andika751 (válaszként erre: 73. - Pic74)
2011. szept. 5. 13:11
a munkahelyet hogyan vonzottad be?
75. andika751 (válaszként erre: 73. - Pic74)
2011. szept. 5. 12:41
olyan jó a,mit írtál, még van a könyvből, de máris izgalomba jöttem
74. 7e992805d2 (válaszként erre: 70. - Fnaomi23)
2011. szept. 5. 10:09

Szia! Az írásodból nekem az jött le, hogy, ha valakinek, akkor neked most nagy szükséged van a titokra.

Szerintem erre a fórumra is azért találtál rá, mert szeretnéd a változást, hogy megint minden rendben legyen.

Nincs már dolgod, mint elolvasni a könyvet és hidd el, ha követed, amit leír minden helyre fog jönni Ez a jó benne, hogy csak rajtad múlik, ha pedig biztatás kell fordulj csak hozzánk :-)

73. pic74 (válaszként erre: 66. - Andika751)
2011. szept. 5. 08:07
Igen :). A Tiéd lesz. Én így szereztem nyaralást,pedig úgy nézett ki nem lesz, munkahelyet, férjet :),nyugodt életet,gyors előrejutást ha hivatali ügyet intézek és nem akarok sokat várni stb.. Erősen hidd el,olvasd végig a könyvet,aztán olvasd el még egyszer,kételkedés nélkül. Elképzeled az autódat, naponta ahányszor akarod,de pl. lehet lefekvéskor,elalvás előtt is. Elképzelted ,hiszed, hogy a tiéd lesz, és az univerzumra bízod. Elintézi:). Nem tudhatod mi fog történni, hogyan,de megkapod. Ezzel nem is kell foglalkoznod. Tudom, nehéz elhinni, nehéz hinni benne, de működik...
2011. szept. 4. 20:59
Nálam a hála nagyon működik.Most nyáron is eljutottam a balatonhoz,pedig úgy volt,hogy nem lesz pénzünk nyaralni.Amikor lementünk a tóhoz, komolyan könnyes lett a szemem attól a gondolattól, hogy megint itt vagyok ezen a gyönyörű helyen.Tudom sokaknak ez nem jelent sokat, de én mindíg meghatódom a látványtól és hálás vagyok a sorsnak vagy az univerzumnak.Voltam már többször is a tengernél, de ez valahogy más.
71. d43485a76e (válaszként erre: 70. - Fnaomi23)
2011. szept. 4. 20:03

Köszi.

Ilyen őszinte, jól megfogalmazott írást már régen olvastam itt.

Te nyerő alkat/típus vagy.

Nem vagy egyedül. Honnan szedted ezt az őrültséget?

Erre várom válaszod.

2011. szept. 4. 19:57

Örülök, hogy megtaláltam ezt a cikket. És örülnék, ha tudnátok segíteni.

Úgy érzem eltévedtem. Elvesztem. Ami nekem új. Mindig én voltam az erős, magabiztos csaj, aki másoknak segít.

Édesapám 3 hónapja halt meg, amit egy nehéz betegség előzött meg. Már halála előtt is rossz passzban voltam. Azóta meg csak egy helyben toporgok. Tudom, hogy mindenhez idő kell, de ez nem én vagyok. Azt is tudom, hogy nekem kell tennem valamit, hogy ez megváltozzon, de nem megy.

Az egyetemet elhanyagoltam. Évfolyamelső voltam, most meg valahol hátul kullogok. Édesanyámmal mostanában mindig csak veszekszünk. Elvesztettem a célt.

Párszor már majdnem megindultam a változás útján, de gond van a kitartással. Nincs honnan erőt merítenem. A barátaim se tudnak igazából segíteni. Nincsenek hozzászokva, hogy így lássanak és nem tudnak velem mit kezdeni.

Arról nem beszélve, hogy édesapám volt a családfenntartó és pénzem (pénzünk) sincs. De ami a legjobban hiányzik, hogy ő volt a támaszom. Az az ember, aki tudta, ha bajban voltam és kisegített.

Nehéz egyedül!

69. tundike77 (válaszként erre: 68. - 0fe386f42e)
2011. szept. 3. 20:24
köszönöm:)próbálok rávilágítani itt erre a dologra,de sajna sok mindenki nem érti :( először az embernek el kell fogadnia magát,szeretni magát,és ha ez megvan,akkor "mindent" megérdemelsz,és nem kételkedsz magadban.ezt meg kell tanulni,mondhatni újjászületni.értékelni mindent,örülni mindennek,én most délután kaptam egy kedves barátnőmtől egy halom ruhát (vagy két zsákkal),és ennek is annyira örültem,hálás vagyok érte,hisz ezeket már nem kell megvennem---tehát több pénzem marad,tehát az anyagi helyzetem javult---- én sosem konkrétat kérek,kivéve a kislányom :),általánosságban az anyagi jólét...ezek akciók keretében,termékmintákban,stb jelentkeznek.de hálás vagyok egy kis termékmintáért is,tudjátok,aki a kicsit nem becsüli, a nagyot nem érdemli !!!
68. 0fe386f42e (válaszként erre: 51. - Tundike77)
2011. szept. 3. 18:51
Csodálatos, ahogy gondolkodsz! Én is így élek, és érdekes, hogy már akkor tudtam a Titkot, amikor még nem is olvastam. Ezért is naponta hálát adok!!!!
67. d43485a76e (válaszként erre: 64. - Andika751)
2011. szept. 3. 15:05
Igen. Pontosan.
66. andika751 (válaszként erre: 63. - Pic74)
2011. szept. 3. 14:11

pic74, ha így teszek, ahogyan írod, akkor akár egy autó is az enyém lehet, vagy bármi, amit szeretnék, nemcsak tárgyi dolgok?


és te már próbáltad ezt a gyakorlatban, és meg is kaptad?


még az nem világos, hogy pl. ezt a gyakorlatot, hogy elképzelem ezt a dolgot, maradjunk az autónál, és tényleg ha így gondolok rá jó érzést fog adni, szóval ezt hányszor kell megismételni? naponta többször, vagy csak egyszer? vagy többnaponta?


számomra egy kicsit még hihetetlen,de biztos így van, csak ugye én még nem próbáltam és nem tapasztaltam meg tudatosan ezt.

2011. szept. 3. 14:06
bocsi a következő hozzászólásban már ott a válasz
64. andika751 (válaszként erre: 62. - D43485a76e)
2011. szept. 3. 14:06
ez nem teljesen értem, hogy nekem van egy autóm, közöljem a tudatalattimmal? vagyis úgy beszéljek róla, gondolkodjak róla, mintha már meg lenne?
63. pic74 (válaszként erre: 61. - Andika751)
2011. szept. 3. 13:32

"Gondolj úgy vágyad tárgyára, mintha már a tiéd lenne. Tudd,hogy meg fog érkezni,ha eljön az ideje.Hagyd,hogy így legyen.Ne aggodalmaskodj miatta, ne gondolj a hiányára. Tudd,hogy a tiéd,hogy hozzád tartozik,hogy már most a birtokodban van."

Szeretnél egy új autót:képzeld el,hogy elmész a kereskedésbe,kiválasztod,látod milyen színű,márkájú,képzeld el a belsejét,ülj bele képzeletben. Képzeld el,hogy vezeted,hogy benne ülsz. Képzeld el sokszor,ne legyen benned,hogy"nincs rá pénzem",mert akkor nem is lesz.Az majd az univerzum dolga,nem a tiéd,Te csak képzeld az autóban magad,lásd ahogy a ház előtt parkolsz vele,ahogy kirándulni,bevásárolni mész benne. Jó érzést fogsz érezni,erre az érzésre koncentrálj! Időben meg fog érkezni,hiszen már a tiéd... :)

62. d43485a76e (válaszként erre: 61. - Andika751)
2011. szept. 3. 11:41

Nem olvastál vissza:)

Olyan NINCS, hogy nem látom reális esélyét.

Többen jelezték már ezen kételyüket (hű, de költői vagyok - különben tényleg szeretek szépen fogalmazni)

Gondolkodj el - most az egyszer kell a racionális elmét használni ebben a rendszerben -, hogy a te LÉTEDEN belül mi lehetséges.

Mit jelent ez?

Van egészséges ember Magyarországon? Igen.

Van gazdag ember Magyarországon? Igen.

Van olyan ember Magyarországon, akinek autója van? Igen

Stb.

A megerősítés (direkt nem finomítom): Nekem van autóm.

A fenti mondatot aztán lehet cifrázni, több mondatot csinálni belőle.

Egy a fontos: közöld a tudatalattiddal, hogy neked van egy autód.

2011. szept. 3. 08:50

Jó reggelt!


én is olvasom a könyvet, a felénél járok.


ami most felmerült bennem kérdés az az, hogy ugye van a vágy, és a meggyőződés, és ha e kettő között ellentét feszül, akkor a vágyad nem fog teljesülni, mert ellentétes rezgéseket sugárzol el.


pl. szeretnél pl. egy új autót (ez a vágy), de a meggyőződésed hozzá az, hogy ezt nem engedheted meg magadnak és semmi esélyt nem látsz, hogy ez megvalósuljon.


Ilyenkor most hogy van, a vágyat kell lejjebb adni, olyanra, mihez pozitív megerősítést tudsz társítani (pozitív meggyőződést), vagy a meggyőződésidet kell átalakítani hozzá?


ez nekem nem világos, hogyan tudjak én meggyőzően, pozitívan gondolni és érezni valamiről, amire semmi esélyt nem látok a jelen pillanatban?


És ez bármire igaz lehet, nekem ez a nehéz.


ebbe tud valaki segíteni?

2011. szept. 3. 03:44

Vannak jó, építő szokások és vannak rossz szokásaink.

A szokás olyan dolog, ami hiányzik, ha nincs - legyen az akár jó, akár rossz.

Ha a gondolkodási szokásodat változtatod meg jó irányba, akkor minden szokásodon uralkodni tudsz.

A gondolat szobrászat ezért áll az összes egyéb jó szokásaink felett, ez kitüntetett jelentőségű.

Ha a teremtő gondolat számodra mindennapivá, természetessé válik, akkor életed minden területének ura lehetsz. Ez ebben a "buli":)

2011. szept. 2. 21:36

Sziasztok! Nagyon felkeltettétek az érdeklődésemet, már el is kezdtem olvasni a könyvet, hála annak, aki az e-book linket is megkereste, ezer hála érte.

Amíg érdemben nem tudok hozzászólni ehhez a remek fórumhoz, csak olvaslak Titeket, továbbra is midnkinek sok szépet és jót :)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook