Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Ti bölcsitekben is így van ez? fórum

A Ti bölcsitekben is így van ez? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. okt. 4. 12:04
Miert baj az,hogy fel 2 korul alszik el a gyerek?Az en fiam is akkor alszik el de ez miert baj?
2010. okt. 4. 12:04
Az én gyermekem 27 hónapos, nem tud még ennyi mindent mint a te gyermeked,de a gondozó nő mégsem oktatott igy ki,egyedül azt mondta, h kéne tanitani h egyefül egyen..
2010. okt. 4. 12:03

Szia, én azt mondom Neked, hogy a bölcsödei nevelés a szülő és a pedagógus szoros együttműködése kell, hogy legyen. Amiket leírtál, az szerintem nagyon erős túlzás. Ezekkel én sem tudnék együttműködni. Szerintem próbálj kicsit lenyugodni, vegyél egy nagy levegőt, gondold át még néhányszor, hogy az óvónő által elmondottakból mi az, amin ha változtatnátok, az valóban, szerinted is a gyerek érdekét szolgálná. A többit pedig határozottan, de kedvesen utasítsd vissza. Elvégre mégiscsak a Te gyermeked. Nálunk az oviban van hasonló probléma, de rendszeresen. Ezekkel sajnos együtt kell tudni élni, de ne szívd nagyon mellre, és akkor könnyebb lesz)) eleinte én is sokat sírtam, de most már jobb a helyzet.

Kitartás!)

2010. okt. 4. 12:02
ezek után én oda többet nem vinném...
2010. okt. 4. 11:56
én beolvastam volna az óvónőnek a helyedben, azért ha valamit rosszul csinálsz, a te dolgod, te neveled, nekik tanítani kell, nem téged kioktatni!
2010. okt. 4. 11:54

Sziasztok!

Kisfiam november végén lesz 2 éves és megy majd bölcsibe. Ma voltunk bent, és meglepődtem egy két dolgon. Sőt, itthon még sírtam is, mert úgy beszélt velem a vezetőnő, mintha én teljesen rosszul nevelném a kisfiam, aki egy tök normális, okos kissrác amúgy.

Azt tudtam, hogy az nem jó, hogy ő csak fél 2 körül alszik el délután, erről majd le is fogom szoktatni, de ezt is úgy kivesézte, hogy én milyen rosszul csinálom a dolgokat....

Amit konkrétan nem értettem az az, hogy egyedül kell ennie, és innia, mert ők nem segítenek neki, és előkét nem adnak rá, ne is reklamáljak ha tiszta kaja lesz a gyerek, őket az nem érdekli.

Az én kisfiam 22 hónaposan ott tart, hogy eszik egyedül, ami azt jelenti hogy 3 kanálból egy jut a szájába, ha nem segítek. Hát ez sem jó, mondta ő. Előkét 1 éves kor után nem adnak, mert sosem fogja megtanulni a gyerek, hogy vigyázzon a ruhájára...Szerintem meg előbb biztonságosan egyen egyedül, és utána vigyázhat a ruhájára, vagy nem?

Amúgy a fiam egy nagyon "rendmániás" gyerkőc, mindent elpakol, ha koszos, kajás a keze, kéri a szalvétát, ha kimegyünk kikapcsolja a tévét, stb...

Inni gyönyörűen iszik pohárból, egy csepp sem folyik ki, csak nem akarja maga megfogni a poharát, semmilyen poharat. na bumm. akkor majd nem iszik?

És még lebaszott azért is, hogy miért mondom a gyereknak azt, hogy duduci. Mert nem beszélünk így vele...az autó, és nem brümmög, hanem pöfög, és nem tütüzik, hanem dudál, meg ilyenek....nem mondunk ilyeneket a gyereknek, mert ezért nem tanul meg beszélni.

Ja és az is az én hibám, hogy nem szereti, ha mesélnek neki, mert ő azt szereti, ha lapozza a könyvet, és mondhatja, hogy mik vannak a képen. És nem volt jó ötlet az sem, hogy hagytam Thomast nézni.....Szóval ilyen dolgok vannak, olyan volt mint egy kiképzőőrmester komolyan. nem is tudom kinek lesz nehezebb a beszoktatás, amitől amúgy is nagyon félek, mert Gergő nem akar megmaradni más társaságba nagyon....

Bocs hogy kicsit hosszú lett...vagy csak én reagálom túl a dolgokat?

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook