Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A terhességi (hízási) csíkok fórum

A terhességi (hízási) csíkok (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2007. okt. 10. 19:44

En meg csak 16 hetes vagyok, de mar szeretnek mindent megtenni a megelozesert. En nagyon sokat olvastam es kerdeztem, es a vegeredmeny az volt, hogy mindenfele kremet lehet kapni, de az csak penzkidobas, mert ami tenyleg mukodik, az majdnem megfizethetetlen. En 5 olyanrol tudok most ami mindenkinel mukodott aki kiprobalta.

En felek, mert vekony testalkatu vagyok...


Szoval amit en valasztottam :

100ml hidegen sajtolt olivaolaj

15 cspp geraniumolaj (aromaolaj)


Ezzel gyurjuk at a bor minden centimeteret, ugy hogy rancokba tekerjuk a bort. Ezzel a bor alatti sejtszovetek hozzaszoknak egyfajta nyulashoz, es nyujthatova valnak. Ha nem szeretjuk az olivaolajat, hasznalhatunk buzacsira olajat is (E vitamin tartalmu) vagy edes mandulaolajat.

2007. okt. 2. 21:13

Sziasztok!!!

Én tudtam, hogy hajlamos vagyok a csíkozódásra...hiszen anyukámnak,és nővéremnek is kialakultak. Ezért megtettem mindent annak érdekében,hogy rajtam ne alakuljanak ki. A terhességem legelejétől kenegettem magam, először csak testápolóval aztán DM-ben kapható kimondottan kismamáknak ajánlott krémmel, mind hiába. Kb a 28. héttől kezdve egyre sűrűsödtek a csíkjaim. A hasamon...a combom belső és külső felén...a csípőmön. Utolsó kétségbeesésemben , a védőnő ajánlására kipróbáltam a BEBÉ krémet...mert az tuti jó. Egy tubus 5040 ft. Szerintetek használt??? NEM!!! Rettenetesen nézek ki, és még van kb 4 hetem. Hajlam, és bőrtípúsfüggő. Sajnos.

2007. szept. 27. 15:53

Sziasztok!


Én azt hallottam, hogy a terhességi csíkok kialakulása a géneken múlik. Valaki hajlamos rá, és van, aki nagyon szerencsés és nem. És ha az ember hajlamos rá, kenheti bármivel, úgyis lesz rajta.

Sajnos én a nem szerencsések táborába tartozom, de terhesség alatt nagyon reménykedtem, hogy megúszom. Ha a kicsi fiam hajlandó lett volna egy picit hamarbb megszületni, meg is úsztam volna. Nekem a csíkok a hasamon a 38. héten jelentek meg, és a 41. héten szültem. Sajnos 7 hónapos már a kisfiam, de a csíkok csak nem halványulnak. Hát, én is csak 25 vagyok, és nagyon nem hiányzott.

2007. szept. 27. 08:09
Sziasztok! Nekem kamaszkorom óta van néhány csík a popsimon, amit sehogy sem tudtam eddig eltüntetni. Szerintetek törvényszerű, hogy terhesség alatt a hasamon is kialakuljon? Ott láthatóan egész más a bőr!
2007. szept. 26. 14:16
Sziasztok!Én a rossmanban kapható kismamáknak előállított krémmel kenegetem,eddig bevállt.32 hetes vagyok most.Én is félek tőle mert csak 21 éves vagyok és nem szeretném ha nagyon kijönne,bár tudom,hogy ha hajlamos vagyok rá akkor nincs olyan csodakrém ami segítene. :(
2007. szept. 26. 08:15
32 hetes terhes vagyok, és rendszeresen kentem a boltban kapható vackokkal a hasam. Eredménytelenül. Ha valakinek ötlete van, hogy mivel kenjem, hogy ne csíkosodjak, kérném, hogy írjon, mert kicsit kétségbeesett lettem. Bármennyire is örülök a babának, nem szeretnék 25 évesen csíkos lenni!
13. rocker
2007. ápr. 13. 08:13
Durva torulkozovel sikerult megeloznom.Terhesseg alatt fokent,es egyetlen csikom sem volt.
2006. aug. 25. 15:38
Nekem is vannak csíkjaim,elég sok.Főleg a hasamon és a fenekemen. De engem nem zavarnak mert tudom hogy a páromnak így is tetszem. Nekem csak ez számít. Meg persze az, hogy van egy egészséges, gyönyörű kislányunk.
11. roxy@
2006. aug. 14. 21:44
Van egy pár ismerösőm akinek a terhesség alatt kialakultak a csíkok,és tényleg nem múltak el nekik.Sajnos nem tudnak mit kezdeni vele! Én is félek hogy elől jönnek!A terheségem 32 heténél vagyok ,de még eddig nem jelentkeztek a csíkok,remélem nem is fognak!A régi öregek szerint olajal kell kenni a hasat és nem jönnek elől.Én a terheségem kezdete ota kenem rendszeresen minden nap,lehet hogy az olajnak köszönhetem hogy eddig nem jöttek ki,de lehet hogy jó a bőrőm!Vigyázni kell a hirtelen hízással!
2006. júl. 11. 13:27
Nekem is vannak csíkocskák a combom külső és belső felén, még gyerekkori hirtelen hízástól. Viszont a terhességem alatt nem szereztem be újabbakat. Nem lehet tudni, hogy igazából mitől függ. Azért megelőzés céljából amikor már kezdett gömbölyödni a pocim, minden nap körbe kentem magam testápolóval, amikor nagyobb lett, akkor már napi kétszer is. Úgy voltam vele, azért az esélyt megadom, hogy hátha mégsem lesznek csíkjaim.
2006. júl. 10. 17:32
Sajnos nekem is van, persze már több mint 2-3 éve alakultak, és akkor csúnyábbak voltak, most is látszik, de már nem annyira, elég sokat halványodott.
2006. jún. 8. 17:14
A hasi csikok a baba méretétől is függ.hogy tágul az anyukabőre,s sajna az meg marad,csak egy kicsit halványul.
7. nefis (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2006. jún. 6. 12:15

Köszönöm, hogy válaszoltál, de én mikor "beszereztem őket" még 12 éves voltam, és még most sem tervezem 1-2 évig a szülést... bár azt szerettem volna megelőzni, hogy további csíkjaim ne legyenek, ha eljön az "időm".:)))

Tényleg köszi!

2006. jún. 2. 15:50
akinek gyengébb a kötőszövete, az erre is hajlamosabb, úgyanúgy, mint a narancsbőrre, sajna
2006. jún. 1. 20:50

Épp a héten mesélte az egyik kis tanítványom, hogy amikor szeptemberben el kezdtem őket tanítani, azt hitte, hogy nekem már van gyerekem, mert kilátszott a csípőm a gatyából, és látta a csíkjaimat.:))

Egy szemernyi rossz érzés nem fogott el, amikor ezt közölte, szerintem az én csíkjaim abszolút nem csúnyák, se nem feltűnőek, csak kis halvány fehérkék.:)

Hogy ilyen könnyen megbarátkoztam velük, annak az is lehet az oka, hogy a borzalmas narancsbőröm mellett tényleg szinte szépnek látom őket.

4. Hoxa
2006. jún. 1. 18:55

Én azt olvastam hajlam kérdése. Szülés után 1 éven belül a csíkok nagy része elhalványul. Ha már több, mint 10 éve megvannak, akkor ennek kicsi a valószínűsége.

Nem hiszem, hogy ez ellen a kozmetikumokkal el lehet valamit érni. Orvosok szerint a megelőzése is lehetetlen, aki hajlamos rá, az terhesség alatt "beszerez" párat, nincs mese.

3. 93a74b44ea (válaszként erre: 2. - Nefis)
2006. jún. 1. 17:24

A terhességi(hízási)csíkok című cikket elolvasva sokmindent megtudhatsz a problémádról.

Nekem is vannak, de abszolút nem zavarnak, ezért nem is ástam bele magamat bővebben a témába, de ha jól tudom, eltüntetni nem lehet őket, legfeljebb halványítani.

2006. jún. 1. 14:08

Mit lehet tenni velük, mert nekem már több mint 10 éve van, eddig azt mondták narancsbőr, mostmár azt, hogy stria...műttetni nem akarom.

Valaki segítsen...

2006. máj. 29. 09:25
A bőr feszülési csíkjai, orvosi nevükön a striák, a leggyakoribb bőrtünetek közé tartoznak.
Legygakrabban terhességi csíkokként emlegetjük őket, pedig férfin és nőn, kövéren és soványon egyaránt előfordulnak.
Sajnos ezek a csíkok, ha már egyszer kialakultak, már örökké megmaradnak, éppen ezért a megelőzés nagyon fontos.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook