Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A terhesség legkorábbi jelei fórum

A terhesség legkorábbi jelei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A terhesség legkorábbi jelei

1 2
2017. aug. 1. 17:33
Sziasztok! 😊 Én még új vagyok! 2 éve kb, hogy próbálkozunk. Sajnos eddíg nem nagy sikerrel. Viszont moat 21-én kellett volna nem megjönnie a mensimnek. Igazából el is maradt mert csak barnáztam pár napig.Az elmaradt mensi 5.napján csináltam egy negatív tesztet.Azóta sem jött meg, illetve ami t elmúlt a barnázás nekiálltak fájni a melleim. "Leszakadni nem akarnak de érzem, hogy vannak. Szerintetek érdemes új tesztet csinálom hét végén? A válaszokat köszönöm 😊
18. Lussza
2017. júl. 31. 04:42

Sziasztok!

Mi fél éve próbálkozunk a babával. Fogamzásgátló abbahagyása utána nagyon sokáig nem jött meg. 4 hónapja nagyjából helyreállt, minden hónapban menstruáltam. Sajnos elég rendszertelen ezért nem tudom kiszámolni azt hogy mikor van peteérésem illetve mikor fog megjönni :( utoljára június 22 -én volt meg azóta semmi.Egy hete nagyon fáj a mellem, feszül , görcsöl a hasam mint amikor megjön, fáj a derekam és szúrkál a jobb petefészkemnél. Rögtön utánanéztem lehetnek-e ezek a terhesség jelei.Persze csináltam tesztet hátha... de negatív lett :( remélem csak egy kis idő kell még, hogy kimutassa. Orvosnál voltam egy hete, akkor azt mondta nincsen kimutatható terhesség. Szednem kell inofolicot és Gravidát. Régebben azt hittem én is milyen egyszerű a teherbeesés de rá kellett jönnöm , hogy sajnos nem. Minden hónapban reménykedem én is. Remélem nagyon hamar összejön Mindenkinek a babóca :)

17. csillagtök (válaszként erre: 16. - Feke-Bálint)
2017. júl. 30. 21:29
Én is kicsit így érzek. Júniusban vágtunk bele, és mostanában jöttem rá, hogy nem olyan egyszerű ez. Én is nemrég kezdtem erről olvasni, most már eléggé képben vagyok, de rájöttem hogy mindenki másképp működik és kb bármi lehet :) Az első ciklusnál semmi tünet, meg is jött rendesen. Most viszont biztos hogy történt valami, peteérés utáni kb 9. napon pici barna maszat. Gugli, "beágyazódásos barnázás". Na ekkor kezdett kattogni az agyam, már pár napja fájt enyhén az alhasam, majd később petefészkeim szurkáltak, vagy az alhasam fájt. Nem tudtam nem rá gondolni, hogy vajon mi van. Pénteken erősebb görcs (kb 10 percig), délutáni teszt negatív. Szombaton megint görcs, barnázás. Ma már meg is jött :( 28. napon. Reggeli teszt negatív. Pedig nem szoktam barnázni, görcseim sincsenek, max amikor megjön. Mondom ha minden hónapom így telik az nagyon nem lesz jó, ráadásul most múltam 36 éves, párom 37. Szerintem a dolog betalált, csak valamiért mégsem sikerült a beágyazódás. Ez a 2 hét elég lassan telt. De azért igyekszem nem rágörcsölni. Csak nem mertem alkoholt inni, edzeni, stb mert mi van ha... Holnaptól hőmérőzök és elkezdek aviva tornázni heti 2x (voltam már tanfolyamon). Kitartás, remélhetőleg nem kell sokáig várnunk :)
2017. júl. 20. 15:40
Sziasztok.Én még újonc vagyok a fórumozásban és a baba gyártás projektben. Csak szeretném kiírni magamból az érzéseimet. Év végén töltöm a 32-tőt.Eddig "csak éltem" a világban. Nem terveztem és nem is szerettem volna gyereket. De tavaly megismertem párom és szinte egy csapásra más ember lettem. Már én is szeretnék babát. Augusztusban házasodunk össze. Júniusban megbeszéltük hogy nem várunk belevágunk a dologba. Mondanom sem kell az első hónap sikertelenűl zárult. Aztán elkezdtem kutakodni, olvasgatni, számolni a napokat... Hozzá teszem szégyen nem szégyen nem voltam tisztában vele hogy ennyire "macerás" a dolog. Csak most döbbentem rá, hogy mennyire nehéz babát csinálni. Olvastam ezer meg ezer kommentet, cikket hogy 30 felett nehezebb, meg hogy más párok akár éveket is küszködnek hogy sikerüljön a dolog. Mi még csak a második hónapja próbálkozunk. Ahogy elmúlt a menzeszem 2-3 naponta hancúroztunk a feltehetően jól kiszámolt ovulációig. (ami tegnap volt) így tehát ha Aug. 15-ig nem jön meg akkor jó volt a hozott anyag és megkötött :) :D De félek és sajnos nagyon is rá vagyok stresszelve pedig tudom hogy nem szabad. Nem akarok hónapokat vagy akár évet/éveket így eltölteni hogy azt lessem mikor kell "parancsra" ágybabújni vagy hogy már megint itt van vérnéni :( próbálom nyugtatni magam és nem minden apró jelet betudni annak hogy megcsináltuk kész a baba. De nagyon nehéz.
2017. júl. 6. 08:50
Nálam extrém korán jelentkezett a hányinger és a "reggeli" azaz néha délutáni rosszullét. 3 hetes lehettem amikor már rendszeresen hányingerrel ébredtem (de soha nem hánytam. Gondolkoztam is, hogy normális-e ez ilyen korán. A 13. hét környékén múlt el végleg. A szaglásom azóta is kb mint a vadászkutyáké, pedig már a 20. hetet töltöm lassan :D Az is fura volt az elején, hogy néha annyira kómása ültem a munkában, hogy majdnem elaludtam, de az is elmúlt már jóval az 1. trimeszter vége előtt :)
14. .iZaBeLL. (válaszként erre: 12. - Cucicsillag)
2017. jún. 30. 19:39
3 hónapig tartott ez az érzés?? Szegény.
2017. jún. 30. 17:28
Nekem sem volt semmi extra tünetem, csak a menzesz kimaradása. Se wc-re nem jártam többet, se nem szúrkált semmi, se gyomorsav. Sőt kifejezetten utáltam, amikor a kismamák azzal jöttek, h ha nincs tünetem, az bajt jelent... ezzel hozták rám a frászt. A terhesség nem betegség. Aki van olyan szerencsés és tünetmentes, az élvezze :))
12. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - .iZaBeLL.)
2017. jún. 29. 23:40
Kakukktojci : mindket fiamnal meg azelott tudtam,mielott teszteltem vna- a torkomban olyan gomboc volt,mintha ott maradt vna egy dio :D Utolag ha-ha, amugy, bazi kellemetlen volt, a 2.trimeszterben elvagtak :)
2017. jún. 28. 16:37
Én olyan idegbeteg voltam, hogy bementem az üzletünkbe és mindenkit elküldtem a búsba. Előtte és azóta se csináltam ilyet. Aztán rögtön elsírtam magam. Leültem és azt mondtam magamnak, most vagy megőrültem, vagy terhes vagyok. Ekkor voltam a 3. hétben, a teszt pozitív lett. Más korai jele nem volt
2017. jún. 28. 16:30
Nekem az első tünem az volt, hogy mentem volna ki a konyhába reggelit készíteni és amint felkeltem az ágyból elkezdtem szédülni és rosszul lettem, mint még soha. Azt hittem elájulok. Aztán sokáig semmi csak a menzesz nem jött meg. Az orvos pedig igazolta a babát. :)
2017. jún. 27. 21:15

Nekem mikor terhes lettem a furcsa az volt, hogy már a nem várt napja előtt kb. másfèl héttel görcsölgetett picit a hasam,de mindig csak rövid ideig, max 1 percig tartott, ez máskor nem így volt, arra gondoltam, hogy hamarabb fog megjönni. Végül nem jött. 😊

Aztán pár nap múlva jött a farkaséhség. A semmiből... egyik pillanatban még egyáltalán nem voltam éhes aztán hirtelen egy lovat meg bírtam volna enni. Bár terveztük a babát abban a hónapban abszolút nem számítottam rá mert egy hétig feküdtem 39 fokos lázzal, influenzásan. De hányás se egyéb más tünetem nem volt azóta sem. Én lepődtem meg a legjobban a pozitív teszten. 😀 Holnap már 24 hetesek leszünk. 😀

2017. jún. 27. 19:31
Nekem is egyedül a savammal volt probléma terhesség alatt. Nem hogy nem hánytam, de még vizelnem sem kellett gyakrabban, 12 órákat simán aludtam éjjel... Szerintem minden terhesség más.
2017. jún. 27. 19:22

Nekem a legelső tüneteim az voltak hogy éreztem hogy magasabb a pulzusom meg nem bírtam hason feküdni. A pozi teszt után már volt a sűrű wc-re járás is meg a menzi szerű görcsök. A mell feszülés is volt de az a menzi előtt is szokott.

A többi tünet csak később jött.

2017. jún. 27. 19:01
Nekem a legelsö tünetem a gyomorsav volt, ami égette a nyeköcsövemet a torkomig. Elötte ilyen soha nem volt. Azóta is vissza-visszatér hétröl hétre.
2017. jún. 27. 18:28
Ram a 90%a igaz volt!!!! Es menzesz elott soha nem volt semmi ilyen problemam mint mikor terhes lettem..szoval ez nem altalanos hogy mindenkinek duzzad a melle stb...normalis ha nem.
4. 8cc24eb355 (válaszként erre: 1. - .iZaBeLL.)
2017. jún. 27. 17:40

Biztos igaz,valakire...

Nekem egész terhességem alatt annyi bajom volt,hogy sok volt a savam és mikor már akkora volt baromira nyomta a tüdőm.

Soha nem hánytam,nem émelyegtem!Szülés előtt 2 nappal még a 40 kg-os kutyám sétáltattam.

Egyébként puffadás,sűrű pisilhetnék,érzékeny duzzadt mellek menses előtt is van normál esetben

2017. jún. 27. 14:16
10/7 ránk is igaz!
2017. jún. 27. 09:17

Akkor én minden hónapban terhes lennék. De jó is lenne!


A tünetek fele PMS is, másik fel pedig már pozi teszt után jelentkezik. Általában!

Aki évek óta próbálkozik, az már betéve tudja ezt, sajnos.

Egyébként pedig csak a vérvétel a biztos, még a teszt sem az 100%-ig.

2017. jún. 27. 09:08
Amikor az ember lánya arra törekszik, hogy teherbe essen, ólomlábakon járnak a percek, az órák a nem várt menstruáció első napjáig. Már kaphatóak olyan nagy érzékenységű tesztek, amelyek korábban is ki tudják mutatni a terhességet, de vannak jelek, amiket már ez előtt is megfigyelhetünk magunkon.

Ugrás a teljes írásra: A terhesség legkorábbi jelei
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook