Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A terhesség jelei a fogantatástól számítva 2 hétig fórum

A terhesség jelei a fogantatástól számítva 2 hétig (beszélgetős fórum)


2007. szept. 14. 21:16
Testi tünetek nincsenek az első két hétben...pontosabban nekem nem voltak.Viszont úgy 5 hetes lehettem amikor már erős hányinger,mensi szerű görcsök,mellfeszülés,és égett a hasam.
26. napika (válaszként erre: 25. - Ice kuszi)
2007. szept. 14. 20:51

Szia Ice Kuszi!

Gratulálok a két csíkhoz. Hanyadik napon csináltad a tesztet? Nekem mensi előtti tüneteim vannak a peteérésem óta, és reménykedek, reménykedtem,mert nem szokott csak a mensim előtt egy nappal görcsölni a hasam. Ma vagyok a 25. napon, és negatív a tesztem, azért még hátha...

2007. szept. 13. 08:51
Én ma teszteltem egy kétcsíkosat!:-))) Semmit nem éreztem eddig, csak a szokásos mensi előtti tüneteket, enyhe görcsök, amik néhány másodpercig tartanak, alhasi feszülés, mellérzékenység! Azt hittem meg fog jönni, de nem jött!
2007. szept. 10. 22:31

Sziasztok!

Nekem a legkorábbi jel a szédülés, vagy inkább egyensúlyzavar volt. Előfordult, hogy el is estem, olyan hirtelen tört rám. Minden előzmény nélkül "kicsúszott a lábaim alól a talaj", ez a poz. terhességi tesztig megismétlődött párszor.

Amúgy a melleim úgyanúgy feszültek, fájdogált a pocakom, mint "rendesen", aztán mégsem jött meg a menstruációm (aminek nagyon örültem:)

Mindenkinek drukk, hogy sikerüljön a baba!

23. 7130b15964 (válaszként erre: 5. - 2ab728965c)
2007. szept. 10. 22:31

"hisz nincs kapcsolatban az anya és az embriókezdemény, amíg meg nem történik a beágyazódás."


Ez azért nem teljesen így van, mert már a megtermékenyülést követő 5 órán belül "rákapcsolódik" az agyra, hogy a megfelelő hormontermelés beinduljon, illetve leálljon. Persze, ebből vajmi keveset lehet érzékelni. De a kapcsolat azért már megvan.

22. M_Marcsa (válaszként erre: 13. - Mókicaaaa)
2007. szept. 10. 22:16
Szurkolok, hogy összejöjjön. Rég volt?
21. M_Marcsa (válaszként erre: 15. - Mókicaaaa)
2007. szept. 10. 22:16
Pl. én is.
20. M_Marcsa (válaszként erre: 18. - Mókicaaaa)
2007. szept. 10. 22:15

Most itt vagyok.

Peteérést ált. érzem, de nem mindig.

2007. szept. 10. 14:08
akkor szió
2007. szept. 10. 14:04
Marcsa itt vagy még???
2007. szept. 10. 14:03
Lehet nem volt peteérésem, mert ilyenkor mensi előtt már szoktam görcsölni
2007. szept. 10. 14:03
Nem tudom...
2007. szept. 10. 14:02
Most semmit nem érzek, valaki azt mondja nem feltétlenül kell érezni
2007. szept. 10. 14:02
Akkor érztem, hogy van valami a melleim majd leszakadtak
2007. szept. 10. 14:01
Nekem volt egy terhességem, sajna 11. héten felszívódott...
2007. szept. 10. 14:01
szió Marcsa!
2007. szept. 10. 14:00

Nekem volt.

Még nem tudtam, hogy terhes vagyok, a kávétól hánytam, rendszeresen, és fájt a hasam, mint cikluskor. És még ezenkívül aludtam egyfolytában.

2007. szept. 10. 13:57
Nekem ma 29.nap, nem érzek semmit. A mellnek mindenféleképp feszülnie, fájnia kell?
2007. szept. 10. 13:56
Sziasztok!Gondoltam benézek hozzátok...
2007. szept. 9. 12:58
Ugyanolyan tünetek vannak, mint menstruáció előtt. Aztán, hogy baba lesz-e vagy sem, akkor derül csak ki.
2007. szept. 9. 12:41
én még nem érzek semmi ilyesmit:(
2007. szept. 9. 12:29
Nekem az első jel a gyakori vizelési inger volt+mellfeszülés! De az kb a 3-4.héttől! Max az a jele,hogy megérzed! ;-)
2007. szept. 9. 07:31

Sziasztok.

Az a helyzet, hogy a megtermékenyült pete beágyazódása előtt SEMMILYEN jele nem is lehet a terhességnek, hisz nincs kapcsolatban az anya és az embriókezdemény, amíg meg nem történik a beágyazódás.

Szubjektíven persze gondolhat meg beképzelhet bárki bármit, de az van, hogy csak a harmadik gesztációs héttől jelentkezhet olyan "finom jel", ami valóban a babótól ered, nem pedig az anyuci képzeletéből.

2007. szept. 9. 07:15
Sziasztok! Nekünk a 4. hónapban jött össze a baba. Az első 3 hónapban mindenféle tüneteim voltak: hányinger, hasszurkálás, mellfeszülés. De semmi. Aztán a 4. hónapban próbáltam nem annyira rákattanni a témára, és mikor a mensi előtti héten sem volt semmi tünetem, már teljesen elkeseredtem, hogy hát most sem sikerült. Aztán mégsem jött meg. Hát ennyit a tünetekről! Szóval semmi, maximum mellfeszülés.
2007. szept. 8. 22:42

Igen,igen,olyan jó lenne már azonnal tudni,hogy lett-e baba,vagy sem.Én már többször is jártam úgy,mint ice kuszi,hogy különböző tüneteket vettem észre magamon,aztán semmi,csak beképzeltem:(


Utólag visszagondolva az első terhességem elejére,akkoriban nagyon fáradt és sírós voltam.Mondjuk menzesz előtt is sírós vagyok,tehát olyan specifikus tüneteim nem voltak.

2. ice kuszi (válaszként erre: 1. - Elizabeth3)
2007. aug. 27. 13:16

Elizabeth!


Én múlt hónapban ugyanígy voltam, már pár nappal a lehetséges fogantatás után szédültem, hányingerem volt, de nekem is csalódnom kellett... :-((( Szerintem ez csak attól volt, hogy már-már bebeszéltem magamnak a terhességet! Egyébként úgy tudom, hogy a beágyazódás előtt (kb. 10 nap) semmilyen tünete nincs a terhességnek. Írtam neked privátban pár napja, talán nem vetted észre...

2007. aug. 27. 12:09
Azért írom ezt a fórumot, mert sehol sem találtam olyat ahol a terhesség korai jeleivel foglalkoznának. Arra vagyok kíváncsi, hogy a lehetséges fogantatás után milyen tünetek igazolhatják, hogy valóban megfogant-e a pici baba. Természetesen az első kimaradt menstruáció az már jel, de addig még 2 hetet várni kell. a köztes időszakra szeretnék tapasztalatokat kérni, hogy nektek milyen volt, ne kelljen addig teljes bizonytalanságban lennem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook