Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A te babád mit mikor kezdett el csinálni? (fogzás, mozgás, evés...) fórum

A te babád mit mikor kezdett el csinálni? (fogzás, mozgás, evés...) (beszélgetős fórum)


1 2
28. LoLiNa
2007. júl. 31. 06:58
2hetesen mosolygott először tudatosan. bohóckodtunk, bohóckodunk neki mai napig, teli szájjal vigyorog :-) nem akarták elhinni, mindenkinek meg kellett mutatni :-D Majd 4 hetesen megfordult, persze ezt sem akarták elhinni, ezt is be kellett mindenkinek mutatni :-D Csak lestek értelmesen. a fejét pár napos kora óta kisebb megszakításokkal tartja teljes erőből. ezen is kiakadtak..
2007. júl. 5. 19:15
Korán fejlődő gyerekeim vannak, a legnagyobb 5 hósan ült, 5,5 hósan kapaszkodva felállt, 9 hósan járt. A középső 5 nappal csinált mindent később, a kicsi 2 hét különbséggel. Foga 17 hetesen volt mindegyiknek.
26. Teráz (válaszként erre: 24. - Hetessycintia)
2007. júl. 5. 19:11
Nagyon vigyázz amikor elindul majd,az én lányom 11 hónaposan tette meg az első lépéseit egyedül,de elesett a küszöbben,vérzett a szája...annyira megijedt,hogy csak 2 hónap múlva mert egyedül újra sikeresen próbálkozni.Addig csak valamibe kapaszkodva mert menni :(
2007. júl. 5. 19:04
Én kisfiam 7 hónaposan kezdett el mászni, vagyis kicsit már előtte, ekkor ült fel, és pár nap múlva felállt.11 hónaposan elindult, és ekkor kezdtek el bújni az első fogai is.6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott, így ezután kezdtünk el góstolgatni.Egyébként most 20 hónapos, kétszer még szopizik:-D
2007. jún. 6. 16:35

Sziasztok.11-én leszünk 8-hónaposak.

Már van 6-fogunk.Négykézláb sprintelünk,ücsörgünk.

rajtam feláll,de magától még nem,ha megfogom, a kezét totyorog 2-3-lépést és onnan tovább nem mozdul.Most gyógyultunk ki egy nagyon csúnya bárányhimlőből ami egy pcit legyengítette.Még a pöttyök helye látszik,amire azt mondta a doki,hogy még 1-hónap mire eltűnnek.:):(

2007. jún. 6. 15:53

Sziasztok!

Lassan 7és fél hónapnál tartunk, tárgyakba kapaszkodva tipegve jár, átkapaszkodik és utánalép innen-oda, szélsebesen négykézlábazik, már 3 foga kint van, most bújik a felső 4. Kb. 4 napja gügyög DEDEDE és DÁJDÁJ :) de csak ha éppen olyan kedve van :)

22. Minya (válaszként erre: 21. - Tinendo)
2007. máj. 12. 20:31
Köszi
21. tinendo (válaszként erre: 20. - Minya)
2007. máj. 12. 20:10
Gratula. :))
20. Minya
2007. máj. 12. 19:26
sziasztok tegnap kibujt az 5-dik fogacskánk és elkezdet járni is olyan jó érzés látni ahogy totyog a kis drága ja és 11 hónaposak leszünk pár nap mulva
19. szemmelver (válaszként erre: 15. - Gkreka)
2007. ápr. 30. 15:22
szerintem szoptasd meg
2006. nov. 21. 19:45
Képzeljétek! Ma bújt ki a babócánk első foga (3,5 hónapos)
17. tinendo (válaszként erre: 15. - Gkreka)
2006. nov. 20. 09:24
Én is a tápszert javaslom pótlásnak.
16. linda4
2006. nov. 20. 08:59

szia gkreka !


szerintem egy kis tápszerrel probáld meg kiegésziteni a kajcsit,ha tényleg az a probléma,hogy kevés neki a tejci.

15. gkreka
2006. nov. 20. 08:46
három hónapos a kisfiam, néha úgy érzem, hogy nem elég a tejem neki. főleg du. kezd el nyűgösen sírni, mintha éhes lenne. szerintetek tápszerrel vagy gyümölccsel próbáljam kipótolni az anyatejet?
14. virkó
2006. nov. 7. 09:12

Az én kisfiamnál a mozgásfejlődés lassabb volt,de mára ügyesebb,mint a kortársai.Tényleg minden gyerek más!Egyedül hasra fordulni 6 hónaposan tudott,visszafelé pedig 7 hónaposan.Ugyanekkor ült egyedül.9 hónaposan kezdett mászni,10 hónaposan kapaszkodva felállt,és tárgyak mellett lépegetni kezdett.12 hónapos volt,amikor kézenfogva lépegetett,és 13 hónaposan tette meg első lépéseit.

Most 14 hónaposan:nagyon ügyesen és bátran megy(rohangál),két kézzel dobja a labdát,egyedül eszik kanállal(azért maszatol),kis segítséggel pohárból iszik.

5 hónaposan bújt ki az első foga,most 12 van.

A beszédfejlődése szerintem átlagos:baba,mama,papa,pápá,tiktak,tűtű stb.Próbálgatja a szavakat.

13. DODICA
2006. aug. 3. 09:34

Minden gyerek más és más...

Fiam teljesen szabálytalanul fejlődött a mozgás terén (kihagyott fázisokat, s másfél évesen még nem járt), viszont 10 hónapos korától szavak szintjén, 1 évesen meg már mondatokban beszélt.

Lányaim kb. fél évesen már álltak egyedül, de a beszédfejlődés csak 2 éves kora után indult be az első lányomnál. Most másfél éves a legkisebb, szalad ész nélkül, mindenre felmászik, szavakat tanul naponta, s énekel. A dallamokat határozottan felismerni.

2006. aug. 3. 08:30
Az én kisfiam 3 hónaposan fordult az oldalára,majd pár nap múlva hasra(bár a kis kezét még nem tudja kihúzni a teste alól,amikor ráfordul),kb 4-5 nappal később pedig hasról a hátára is sikerült átfordulnia.Nagyon korán kezdett kommunikálni,visszamosolyogni és gőgicsélni (2 hónaposan).A fejecskéjét a( többi mozgáshoz képest ) viszonylag későn kezdte stabilan megtartani,ha ülésbe húztuk fel(orvos javaslatára kellett így tornáztatni),most már pár napja tökéletesen sikerül.Most lesz (1 hét múlva) 4 hónapos.A tápszer nálunk is szorulást okoz,így kb 2 hete már én is adok neki gyümölcsleveket.Nagyon lelkesen fogyasztotta az eddig megkóstoltak közül minden bébiitalt(őszibarack,körte,alma.sárgarépa)
2006. aug. 1. 13:38
Az Én gyermekeim előszőr csak hátrafelé közlekedtek mint a rákok.A foguk nagyon korán már 9 hónapos koruktól kezdett kinőni.12 hónaposan indultak el.A lányom másfél éves korától verseket szavalt és azt tisztán,a fiam csak 2 éves korára kezdett tisztán beszélni.A lányom mindenben korábban fejlődött mint a fiam,de azt mondják ez igy van másoknál is.11 hónapos korukig szopiztak.
2006. aug. 1. 13:22
És ami a legédesebb, hogy ha meglátja magát a tükörben, vagy lát valahol egy gyereket, a mutatóújjával rámutat, és kiabálja, hogy "baba, baba"
2006. aug. 1. 13:21
A mi Lilink kereken pontosan 4 hónaposan fordult először hasra, kb egy hónapra rá fordult a hátára is és kb egy hónapig így közlekedett a szobában. (mármint gurgulászva). Majd rájött, hogy tud kúszni is, de ezt nem gyakorolta túl sokáig, hamar megemelte magát és mászni kezdett, először csak hátra fele ment,nemsokra rá előre is. Már kb 3-4 hónapos korában ülve kellett ölbe venni, mert roppant kíváncsi gyermek, és így látott mindent. Majd a mászással egy időben fel is ült, igaz még nem tudott hanyatt fekvésből felhúzódzkodni, ezért kitalált egy szerintem elég egyedi technikát, hasra fordul, négykézlábra áll és ebből a helyzetből ül le a fenekére. Nagyon édes és mókás ez így, de azóta meg sem próbál máshogy felülni. Hét és fél hónaposan állt fel először, teljesen egyedül, nem is számítottunk rá, hiszen sosem állítottuk fel előtte. Most 8 hónapos és mint a villám úgy közlekedik a lakásban, bárhova eljut, mindenhova fel akar mászni, próbál a bútorokba kapaszkodva lépegetni, több kevesebb sikerrel. Az első foga egyébként most, 8 hónaposan nőtt ki, ettől függetlenül már eddig is el tudta majszolgatni a kenyeret, kiflit, babapiskótát. És mindenfélét megeszik, a babaételt is és a miénket is (persze csak ami neki való - pl kolbászt azért nem kap, bármennyire is szeretné :) ) De a kedvence még mindig a szopi, csak anyatejet iszik, és vizet ha nagyon muszáj (egyébként szereti).
2006. júl. 27. 21:11
Az en fiam 4.5 honaposan fordult hasra, aztan 6 honaposan hatra, 5 honaposan jott ki az elso foga, 7.5 honaposan kezdett kuszni, majd par het mulva maszni. 8.5 honaposan allt fel, majd meg azon a heten felult. 6 hosan kezdte kostolgatni a gyumolcsoket, 9 hosan sikerult az elso etkezest kivaltani, 13 hos koraban mondott le a szopcsirol. Az elso szulinapja elott par nappal tette meg az elso lepeseket.
2006. júl. 27. 16:46
Örülök neki és sok egészséget kivánok nektek.
6. Hoxa
2006. júl. 27. 16:42
Benji is imádja a sütőtököt. Meg én is :))))
2006. júl. 27. 16:31

Az én lányom is tápszeren nőtt fel. 3 hónapos korától adtam neki gyümölcsleveket, amiket szeretett. A hasfájására pedig vettünk Babynos cseppeket, ami segített a puffadás ellen, ez gyógynövényes csepp.


Később bevezettük a főzelékeket is. A sütőtök volt a kedvence.

4. Hoxa
2006. júl. 27. 16:28

Sajnos a tápszer székrekedést okozott, amit a doktornő tanácsára inkább gyümölcsökkel próbáltunk oldani, mint egyéb hashajtó szerekkel.

Szerencsére beváltak. :)

2006. júl. 27. 13:30
Akármelyik szülő büszke a saját gyerekére. Mint én is. Nem volt korai a 4-5 hetes korakor a gyümölcsevés? 3 -4 hónapnál előbb nem ajánlják. amúgy örülök neki,h. mindent megeszik. Az a jó.
2. Hoxa
2006. júl. 27. 13:17

tiendo:

elég korán kezdte a dolgokat a babád :))


Benjinek is 4 hónaposan kezdett jönni a foga.

Most 4,5 hónapos, már fel akar ülni, segítséggel már megy, nem tudom mennyi idő még, amíg önállóan is menni fog.

Gyakorlatilag 4-5 hetes kora óta eszik gyümölcsöt, 3 hónapos kora óta főzeléket. Kanállal is, pohárból is. Mindent megevett eddig akármit, és akárhogy is adtam neki. :)))

Ügyes kis lurkó, az az igazság, hogy nagyon büszkék vagyunk rá! :)))) (mint minden szülő)

2006. júl. 27. 11:59

Nálunk szép lassan alakultak a dolgok.

4-5 hónaposan felült, majd rá pár hétre forgulászott, 6-7 hónaposan mászott, 8hónaposan felállt, 9 hónaposantipegett...Korán kezdtek jönni a fogai, 4 hónaposan. Akkor kezdett el enni is...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook