Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A te babád használ cumit? fórum

A te babád használ cumit? (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 7. 22:42

Az én kislányom 17 hónapos, még mindig szopizik, pár hetes kora óta cumizik, teát, vizet cumisüvegből issza. Nincs cumizavara, egyik se zavarta meg a szopizásban (mármint se a cumi se a cumisüveg). Pár hónapja egyre kevesebbet használja cumit, csak alváshoz meg ha utazunk akkor néha, szerintem pár hónap és magától el fogja hagyni.

Az elején nem akartam cumit adni neki, de nagyon sírós baba volt és a cumi tényleg megnyugtatta egy kicsit. Míg nem kapta üvöltött délután 5-től este 11-ig, persze cumi mellett is üvölött, de határozottan kevesebbet:))

15. misz
2009. szept. 22. 21:06

Nekem a kislányom 6 hónapos kora körül a szopcsival egyidőben eldobta a cumit is. A kisfiam most 11 hetes, ő is cumizik. Remélem a szopcsit tovább akarja majd, mint a nővére. A cumival meg majd csak lesz valami.:)

Én tanító néni vagyok és az iskolában még nem láttam cumizós gyereket, de olyat többet is, aki az ujját szopta. És sajnos néha nagyon kegyetlenek tudnak lenni a gyerekek egymással...

14. kookai
2008. okt. 14. 12:04

Az én kislányomnak sem kell a cumi semmi esetre sem, de kezdi megtalálni az ujját.... :(

Pedig hát azt nehezebb elvenni mint a cumit! :D

2008. okt. 14. 08:39
1 hónapos a pici lányom.próbáltam cumit adni neki,amikor nagyon hasfájós volt/már nem tudtam mit kitalálni/de egy pár cumizás után mérgesen köpte ki.Azóta sem hiányzik neki.Nem is bánom,ha megússzuk a cumiról való leszoktatást.
12. mliv
2008. okt. 10. 20:54
Az én kislányom 3 hónapos lesz, és eddig nem fogadta el a cumit,(amikor hasfájós, meg nyűgös volt, akkor próbáltuk) és még az ujját sem szopja. Anyatejes baba és gondolom, hogy eddig az evéssel kielégítette az igényét, vagy fogalmam sincs. Mindenesetre nem fogom megtagadni tőle, ha cumit szeretne.
2008. okt. 10. 11:12

Az én lányom is cumizik, neki ez a megnyugvást jelenti, állandóan a cicin csüngene, de ezt ugye nem engedhetem, mert akkor ha begyullad még enni sem tud "origy csomagolásból". Szerintem egyáltlán nem gáz, és szerintem is könnyebb a cimiról leszoktatni, mint az ujjacskáról. (és most nem bántani akarom azokat, akinek ujjszopis a babájuk, minden gyerek más, egyik sem gáz, a cumi könnyebb nekünk szülőknek).

És mellesleg az a véleményem azokról, akik megszólnak valakit, azért mert cumizik, nincs cimuja, felveszi a gyereket, nem veszi etc., hogy valószínűleg nekik van a legnagyobb problémájuk, csak azzal akarják eltussolni, hogy másokéra hívják fel a figyelmet.

Ne foglalkozz vele, ki mit mondd, tedd úgy ahogy Te jónak látod, és ahogy a gyermekednek a legjobb. Ez pzitív kihatással lesz rá, azt viszont nem biztos, hogy meg fogja köszönni, ha igaz, hogy csak szépeket mondtak rólunk az emberek, de nem kaptam meg azt amire vágytam...

2008. okt. 5. 14:19

Egy ismerősöm mikor meglátta hogy az én fiam cumizik, kárörvendve azt mondta : A tied cumizik, a mi Andriskánknak nem kell a cumi. Ez volt mikor 2 hetesek voltak. Már 18 hónaposak, és az enyém nem cumizik, a kis András meg úgy szívja mintha muszáj lenne. Nem szólok, csak mosolygok magamban.

Én mindkét fiamnak adtam cumit, a nagyobbik 3 hónapig, a pici 1 hónapig cumizott. A picinél örültem volna ha tovább cumizik, mert ő nagyon sokat sírt, és talán a cumi nyugtatta volna, de mindig kiköpte. Hála Istennek az ujját egyik sem szopta, ennek örültem is.

Szóval szerintem a cumi nem szégyen, és ha a baba igényli, adni kell neki.

2008. júl. 3. 07:23

A fiam annak idején, már lassan 16 éves, szóval olyan 2 éves koráig cumizott, hiába akartuk korábban leszoktatni, akkor is kellett neki.

A lányomnak nem kell cumi , nem is igényelte, ő az ujját cumizgatja, ha már álmos és tentizni készül.Szerintem minden baba tudja,hogy neki mire van szüksége....én a pici lányomnak kínáltam a cumit, de nem kellett...

2008. júl. 1. 14:13

Sziasztok!

A cumi kérdéshez annyit, hogy három gyerekem van a lányom 7,5 éves és soha nem ogadta el a cumit örültem neki legalább egy gondal kevesebb ( már mintt a leszoktatás). Szépen el kezdte szopni az ujját és nem tudom leszoktatni róla még a mai napig sem igaz, hogy mindig csak este elalvás előtt szopja de így is gáz a dolog. A fogorvosunk azt mondta még megvárunk 2 maradandó fogat, hogy ki bújjon és akkor már teszi is fel neki a fogszabályzót. A középső fiam 4,5éves és valami csoda folytán elfogadta a cumit 2éves korában kivitte az apjával a szemét telepre mert neki már nem kell. A fogai gyönyörűen állnak. A legkisebb viszont megint a nővérére ütött és egy darab cumi sem kellett neki úgy hajította el hogy alig találtuk meg. Hát persze, hogy ő is az ujját szopja. Szerintem meg ha adsz cumit akkor a környezeted úgyis azon van ki akadva, hogy miért adtál, ha meg nem adsz és pl fel veszed akkor meg azt mondják elkényezteted.

2008. júl. 1. 08:37
Ja, én pedig a fordítottjával találkozom úton-útfélen: ha nyűgös a babám, mindenki ezt kérdezi: Szegény gyereknek nincs cumija??? Érezhetem magamat gonosz anyukának, aki megvonja a gyerekétől a megnyugtató cumit. Hiába mondom, hogy nem fogadja el...
2008. júl. 1. 08:34
Az én picimnek sem kellett a cumi, de a nagyobbik cumizott annak idején. Nem volt gond a leszokással. Elszakadt a cumija, kidobtuk és nem kérte utána.
2008. júl. 1. 08:29

sziasztok,


az en fiacskam most negy es fel honapos, meg csak szopizik, de nem tetszett neki soha a cumi, par hetes koraban probaltuk adni neki mikor hasfajos es nyugos volt, szivta egy ideig es mikor nem jott belole semmi meg idegesebb lett, vagy egyszeruen kikopte..most az ujjat szopja neha, de a cumit tovabbra sem szereti

2008. jún. 26. 11:42

Meggyőződésem, hogy a cumi nem káros. Igaz nekem nem volt tejem 2 hét után és tápszer mellé kapta a cumit is. Igény van a szopásra és még most is cumizik a fiam pedig lassan 3 éves. Viszont ez az ő nyugija az átmeneti tárgya. Nincsen ezzel szerintem semmi gond.


Azokkal akik elitélik meg nem kell foglalkozni.

Az oltár elé úgysem cumival a szájába fog menni:))

3. liaandi (válaszként erre: 1. - 854d84b78c)
2008. jún. 26. 08:39
Az én kislányom is akkor adta oda a cumiját a "cicának" amikor óvodába ment!És szerintem egy anya nem a cumi miatt nemtörödöm anyuka!
2008. jún. 26. 08:35
az enyémek még mindig cumiznak pedig már 3 évesek.Én sem tartom magam ezért nemtörődöm, felelőtlen anyukának.
2008. jún. 26. 08:34

Sziasztok!


Csak kíváncsi lennék más anyukák véleményére a cumizással kapcsolatban..


Miért gondolják sokan hogy ha vki cumit ad a gyermekének akkor ő egy nemtörődöm, felelőtlen anyuka?!


Én 2 évig szoptattam, mellette a lányom néha-néha cumizott is..Most hogy eljött a bölcsiben az évzáró és készülünk az óvodába, megértette hogy ő már nagylány, nem kell többet a cumi..Szépen el is hagyta..


Nem gondolom hogy emiatt én rossz anya lennék, vagy hogy ferdék lesznek a fogai. (Én is cumiztam kiskoromban, mégsincs baj a fogaimmal).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook