Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A tápszeres csecsemők később gyakran kövérek lesznek fórum

A tápszeres csecsemők később gyakran kövérek lesznek (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
2006. ápr. 10. 17:21

Hali!

Én is cumipárti vagyok. Zazuékhoz hasonlóan a Vini is simán kidobta az ágyból amikor már nem kellett neki. Ma már annyira jól kiképzett cumikat lehet kapni, meg klasszul lehet tologatni a szánkban, masszírozza a fogínyünket, és szórakozásnak is kíváló.Félretéve...

Hoxám, ha úgy látod, hogy a pici enne még, akkor nyugodtan kínáld meg egy kevés adaggal. Látni fogod, hogy éhes-e, mert rögtön rácuppan, ha már nem éhes,akkor meg úgyis csak forgatja a szájában.

És tényleg be kell tartani a 3 órát.

17. zazuka (válaszként erre: 16. - Zazuka)
2006. ápr. 7. 10:54

A pohár dologgal meg úgy voltunk, hogy amíg kicsi a gyerek, addig minek "kínozzuk" a próbálgatással, amikor ő éhes.

Aztán eljött az ideje, hogy a tápszert pohárban készítettük el, megkínáltuk vele, és ha nagyon tiltakozott, akkor átöntöttük cumiba, és másnap újra próbálkoztunk. Hamar rájött, hogy nincs értelme még arra is várni, hogy átöntsük a cumiba, inkább megissza pohárból. Szóval nem volt a cumitól való elválás.

16. zazuka (válaszként erre: 15. - *Gyöngy*)
2006. ápr. 7. 10:47

Valaki azért van a cumi mellett, mert amikor eljön az idő, akkor könnyebbnek tartja az "elválást". A ujj ugyebár mindig "kéznél" van.

Én is adtam a csemetémnek rágócumit, de ő 1-2 hónap után nagy ívben kiköpte, és többet nem volt hajlandó a szájába venni.

Egyébként hallottam valakitől, hogy orvosi rendelő várójában találkozott olyan 2-3 éves gyerkőccel, akinek kék volt a hüvelyk ujja a szopogatástól. A bacikról nem is beszélve. Szóval én cumipárti vagyok.

2006. ápr. 6. 15:45

szia Hoxa!


Nem tudom, miért tartod jobbnak a cumit az ujjszopásnál? Az utóbbi legalább természetes "anyag"...

Mindegy, én a magam részéről nem fogok cumit adni neki...

14. Hoxa (válaszként erre: 13. - *Gyöngy*)
2006. ápr. 6. 15:32

Gyöngy: Én is olvastam. A kórházban cukros vizet kellett adnom Benjinek, mert alacsony volt a vércukra és már akkor pohárból itattuk. De baromi nehéz.

Most több cumisüveget is kipróbáltam, egyenőre a szopást nem befolyásolja, majd meglátjuk.

A cumit meg be kellett vetnünk, mert már a pocakomban szopta a kezét és most is képes ledugni az ujját a torkán. Akkor már inkább a cumi, mint az ujjszopás.

Sajnos nem minden olyan, mint ahogy az újságok meg a védőnők szerint kellene lennie.


Molntak, igazad lehet. Egyébként mindig 100 ml-t csinálok. Most ebédnél többet is evett, mint 50. Ma valahogy sokkal éhesebb, mint tegnap. Ki érti ezt? :)

13. *Gyöngy* (válaszként erre: 6. - Hoxa)
2006. ápr. 5. 12:04

Szia Hoxa!


Bocsi, hogy beleszólok... a Babamagazin áprilisi számában olvastam, hogy sem a cumi, sem a cumisüveg nem ajánlott eszközök. A védőnő azt írta, hogy már az egész pici csecsemő is tud pohárból inni. A cumiztatás ugyanis megváltoztatja a természetes szopási !beállítódását" a bab szájának. Csak leírta, gondoltam hátha segít.

12. molntak (válaszként erre: 10. - Hoxa)
2006. ápr. 5. 11:02
Tartsd be a három órán ként adsz neki enni szabályt és nem lesz baj. Közben meg ne adj neki enni. Adj neki vizet(ne cukrosat), néha kínáld meg, a tápszernél már kell.
11. molntak (válaszként erre: 8. - Zazuka)
2006. ápr. 5. 11:01
de nem tud többet enni, mint ami kell neki. Nem azt mondtam, hogy tegyen bele több tápszert, csak hogy kicsit csináljon többet, mert egyrészt, ha szopizik is nemtudhatja mennyit evett ki a melléből egy egy evésnél. És lehet egyszer egyszer éhesebb is, pont úgy mint mi.
10. Hoxa
2006. ápr. 5. 10:05
Hát így 1 nap után azt mondhatom, sokat javult a helyzet. Azt hiszem egyik napról a másikra lett nagyobb az étvágya, vagy mi. Én eddig az előírt mennyiséget adtam, és ha nem tátogott meg nyavajgott, akkor nem adtam többet. Félek, hogy befalja, aztán meg azért fog fájni a hasa, vagy azért jön ki belőle, mert feleslegesen sokat adtam neki. Meg ugyebár félek a túletetéstől, mert engem is túletettek gyerekkoromban tápszerrel is tömtek, meg anyatejjel is, csak hogy csendben legyek és ennek is meglettek a következményei, én voltam a legnagyobb óvodás a képeken, az biztos...
9. zazuka (válaszként erre: 6. - Hoxa)
2006. ápr. 5. 08:56

Ja, és a tápszer megoldja a kicsi hasfájását is. Nem lesz többet ilyen gondja.

Tudom ez nem ide tartozik, de én (mi) nagyon sokat szenvedtünk, amíg a Domi anyatejezett.

8. zazuka (válaszként erre: 6. - Hoxa)
2006. ápr. 5. 08:54
Hát nem tudom... a Domi 1 hónapos kora után csak tápszert kapott, és én mindig annyit adtam neki, ami elő volt írva. Szerintem nem is szabad többet. Ha túl sokat eszik, úgyis kihányja.
7. molntak (válaszként erre: 6. - Hoxa)
2006. ápr. 5. 06:36
Kiturja a szájából a cumit. CSinálj neki mindig kicsit többet, mert előfordul, hogy egyik evésnél összesen megesznek 200 millit majd utána csak 120 at. Legyen mindig kicsivel több az üvegben, mert ha mindet megeszi nem lehetsz abban biztos, hogy nem kért volna e még. De ha meghagyja, akkor tutira tudod, hogy elég volt neki.
6. Hoxa
2006. ápr. 4. 16:51

Sziasztok!


Nekem kérdésem lenne.

Benji mától tápszert is kap kiegészítésképp, mert kevés a tejem.


Honnan lehet tudni, hogy neki mikor elég? Nem akarom teletömni és üvegből annyira más etetni, mint mellből. Ott ő dönt, itt meg én döntöm az üveget...

2006. márc. 20. 19:55

Sziasztok!

A kisfiam 2hetes korától tápszert kapott,mert nem volt tejem. Ő már 4éves lesz,és mindig vékony testalkata volt.

A kislányom 5hónapos,4hónapos koráig anyatejet kapott és kis gömböc lett belőle,annak ellenére,hogy 34hétre 2kilóval született.

Én nemadok az orvosok véleményére,mert a testalkat az örökölt géntől függ!

2006. márc. 9. 16:54
Szióka mindenkinek!Feltettem ezt a cikket abból kifolyólag ,hogy láthassam a reakciókat.Mivel lányom ,aki most 15 éves soha nem szopott ,és csakis tápszeren nõtt fel(Aptamil,Milupa stb..) igen soványka kisbaba volt ,és most sem nagyon változott.Milyen kisbabákon alapul a tápszeres hizás?
2006. márc. 9. 15:02

Szervusztok Sorstársak!

Az én kisfiam is tápszeres lett olyan 4 és fél hónapos korától.

Olyan féléves, egy éves koráig gömbölyű volt,most kellene megnézni, majdnem sovány. 4 éves.

Hozzáteszem,hogy amíg szopott határozottan kövér volt a drága :)

2006. márc. 9. 09:16

Ezt én jó nagy marhaságnak tartom. Leánykám 2 hónapos korában abbahagyta a szopást, így kénytelenek voltunk áttérni a tápszerre. Ezt természetesen akkor kapta amikor megéhezett, nem szabályos időközönként! (Mintha még mindig szoptattam volna.) Tüneményes kis nyurga ponty lett belőle 5 éves korára. 23-án tölti be a 8. évét, és még mindig nem túlsúlyos. (Egy deka fölösleg sincs rajta.) Én úgy gondolom ez inkább genetika. Én hízásra hajlamos, pocakos fajta vagyok. Nem így a férjem. Ő magas, szikár alkat, és úgy látszik Villő az Ő alkatát örökölte.

Még annyit, hogy a fiam több mint 2 éves koráig, 8 hónapos koráig csak szopott. A kettő gyerek alkatra tökegyforma!

Akkor hol itt az igazság???????!!!!!!!


Dorsi (Kiscsikó)

2006. márc. 8. 17:07
A bristoli egyetem kutatói megállapították, hogy az anyatej helyett tápszerrel táplált csecsemők a növekedés egy döntő fázisában több kalóriát vesznek magukhoz, és így nagyobb náluk a súlygyarapodás.
A kutatók 882 csecsemőt vizsgáltak négyhónapos korban, majd később, a gyermekkorban ismét összehasonlították az adataikat.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook