Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A takarítónőd (ha van) mennyiért vállal heti 1 alkalom takarítást? fórum

A takarítónőd (ha van) mennyiért vállal heti 1 alkalom takarítást? (tudásbázis kérdés)


62. supin (válaszként erre: 61. - Noncsi18)
2009. nov. 30. 13:22
Órabért kérj inkább.
2009. nov. 30. 13:11

Tudtok nekem segíteni, hogy 130nm-es családi házat, karácsonyi nagytakarításra....mennyiért lehetne elvállalni??

Köszönöm!

60. klenca (válaszként erre: 59. - 00346cf747)
2009. jún. 25. 09:01

Ezért van az a szólás, hogy lakva ismerik meg egymást.


Mert akármilyen gavallér valaki az étteremben, ha otthon lusta is és terem körülötte a rendetlenség.

59. 00346cf747 (válaszként erre: 53. - Anka71)
2009. jún. 24. 08:07
Teljesen igazad van, még úgy is macerás az állandó rendtartás, ha "menet közben" szorgalmasak vagyunk. Hát ahol lusták, el lehet képzelni, milyen állapotok uralkodnak... igényesség kérdése, egy idő után biztosan meg lehet szokni. (?) :)
58. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 48. - Klenca)
2009. jún. 24. 08:00
Arról nem beszélve, hogy ezzel munkát adnak valakinek, akinek lehet, hogy nem lenne.
57. klenca (válaszként erre: 56. - Tavaszilány)
2009. jún. 24. 07:27

Igen, kb így lehet egy férfinek is bebizonyítani, hogy mennyit ér az ember munkája...

...és kb mennyivel "olcsóbb" lenne, ha maga után rendet tartana.


Magad helyett megbízol egy takarítónőt, s megkéred a trehány, lusta férjecskét, hogy fizesse már ki, amikor majd végez. Talán nem annyira hülye, hogy ne tudjon szorozgatni...:((

2009. jún. 23. 18:53
Nincs takarítónőm! De! Amikor a 3 kamaszlányom és az óvodás fiam rendetlenségétől és koszolásától "szalad" a lakás, mikor úgy érzem, csak engem érdekel, hogy tisztaság és rend legyen itthon, na, olyankor mindíg fogadkozok, hogy nem fogom sajnálni a pénzt egy takarítónőre, mert nekem rohadtul elegem van, és majd a büdös kölykök zsebpénzéből fizetem.....szóval ilyenkor összekapják magukat és kicsit jobban vigyáznak és kicsit többet segítenek. Aztán persze kezdődik minden előről :).
55. supin
2009. jún. 23. 17:12
Nem tudom..Bár tudnám....
54. emagdi (válaszként erre: 50. - Rohiani)
2009. jún. 23. 16:55

simán lehet 6-7 órát takarítani, csak az a kérdés, hogy mennyire precíz az ember (mekkora tisztaságot tart).

itt azért gyorsan leszögezném, hogy én sem takarítok ennyit (meg nekem nincs is olyan nagy lakásom), de egy nagyobb lakásban v házban, főleg ahol gyerek vagy állat is van, simán lehet ennyi időt tölteni azzal, hogy az ember rendet rak, és tényleg mindent letakarít.

53. Anka71 (válaszként erre: 52. - Rohiani)
2009. jún. 23. 16:52

Barátnőm (megjegyzem, vegyészmérnök, de ez mindegy), nincs munkája, ezért kb. 10 éve házakhoz jár takarítani.

Azt mondta, hogy az a jellemző, hogy még a tűzhelyet is szutykosan hagyják neki. Pl. tükörtojást reggeliztek, akkor olajban úszik a gáztűzhely, ahogy kifröcsögött.

Pl. ha egy héten egyszer megy oda a takarítónő, és a tűzhelyet rögtön másnap szutykolták össze, akkor egy hétig azt nézi? Én ezt totál igénytelen dolognak tartom, és megvan a véleményem az ilyenek igényszintjéről.

Abban igazad van, hogy egy normálisan rendben tartott lakásra elég heti 1,5 óra,én sem vesződök itthon többet. De mi menet közben is rendszeretőek vagyunk.

52. rohiani (válaszként erre: 51. - Klenca)
2009. jún. 23. 15:45

Egy ilyen helyre viszont felesleges a takarítónő, mert így csak addig van rend, ha ő éppen takarít, amint valaki (apuka, gyerekek) hazaérnek már megint csatatatér az egész ház, semmi értelme hetente takarítani, mert itt naponta kéne.

De azért ez nem az átlag, ennyi trehány ember azért nincs.

Én egy normális családnál nem értem, hogy mit takarít valaki hetente 6-7 órát.

51. klenca (válaszként erre: 50. - Rohiani)
2009. jún. 23. 12:42

Képzelj el egy olyan családot, ahol az apa csak a tv műsorral, meg a haverokkal törődik, s a saját koszos zoknijait is a szélrózsa minden irányába hajigálja. Azaz SEMMIT nem segít, csak fogyasztója a családnak.


Képzelj el naponta 2x átöltöző 3 kiskamasz lányt, akik csak lehajigálják a ruháikat, s maguk sem tudják szagminta nélkül, melyik a koszos, melyik a tiszta... (A példakép az apuka, mert neki könnyebb)


Képzelj el egy apró konyhát, amiben főznek, étkeznek, mosogatnak, s ha belépsz a lakásba, akkor a bejárati ajtótól 1 m-re van. Tehát nem ártana rendnek lenni.


Képzeld el, hogy ez az anya / feleség napi 10-12 órát van távol az otthonától, amit a munkahelyén tölt. Ugyanis apuka annyit sem keres, hogy a rezsi, stb állandó kiadások harmadát fedezze. De őt ez nem érdekli.


Természetesen lehet bárkit hibáztatni, stb, de néha ezek a kifacsart anyák/feleségek is fáradtak.


S bizony a kosz, a rendetlenség csak nő minden mozdulattal, amikor valaki valamit nem a helyére tesz.


Ráadásul ugye itt a kérdés:

Kinek mit jelent a rend?

Van akinek az átlag kosz már megfelelő, de van aki a legkisebb porszemtől is idegbajt kap.

Nem is beszélve arról, ha netántán még allergiás is arra a kis porszemre, s a benne megbújó háziporatkára.


Arról a néhányezer könyvről meg már szót sem ejtek, ami a polcon gyűjti a port...

2009. jún. 22. 20:24

Én csak egy dolgot nem értek.

Mennyi kosz kell ahhoz, hogy valaki hetente takrítson napi 6-7 órát?

Vagy annyira lassan takarít vagy olyan óriási a lakás? Vagy minden héten nagytakarítás van? Én magam takarítok, de egy sima átlagos takarítás (porszívózás, portorlés, wc, fürdőszoba ), ha lassan csinálom is 2 óra alatt bőven megvan.

Szóval nem értem, hogy mit takarít egy takarítónő ennyi időn keresztül.

Bár már olyanról halottam, hogy takarítónő heti egyszer ment,de a család az abszolut semmit nem csinált addig, se szennyest a kosárba, semmi mosogatás, semmi söprés. Így oke, kell a 6-7 óra sőt még több, de nem hiszem, hogy ez az átlag.

2009. jún. 22. 20:13

Az én kolleganőm Bp-n jár több helyre is, 1000-1500 Ft-os órabérért takarítani. Ő is vasal, ha kell. Van, ahova csah havonta 1x megy, de van, ahova hetente.

Amúgy, valóban van olyan, amikor az ember rászorul 1 kis segítségre a háztartásban. Nem olyan emberekhez megy kolleganőm se, akik csak a luxus miatt igénylik, hanem sokgyerekes családhoz (ahol minden gyerek picúr még), több munkahelyes emberekhez, orvosokhoz, és van cég is.

48. klenca (válaszként erre: 42. - 9bc47feccc)
2009. jún. 22. 19:31

Drága JAL!


Vannak élethelyzetek, amikor igenis jól jön a takarítónő a háznál.


Ilyenek a teljesség igénye nélkül:

--Pl anyuka veszélyeztetett terhes, s ha ideje engedné is, de nincs lehetősége maga elvégezni a házimunkát.

-- Pl anyuka több kicsi gyermeket nevel egyszerre, s se ideje, sem ereje nincs a házimunkára. Inkább a gyermekeivel van, mint a vasalóval bajlódik.


Jól kereső házaspár, akik a munkahelyükön sokat túlóráznak, szabadidejükben ki szeretnének kapcsolódni. Így inkább megfizetik a helyettük dolgozó két kezet, s ők valóban pihennek -- mert megtehetik.:))


stb...

2009. jún. 22. 18:05
Tudom nem erről szól a topik, de ha valakit érdekelne takarítónő, akkor szóljon a hugom nagyon igényes, precíz, pontos. Budakalásziak vagyunk, itt és a környéken tud még vállalni munkát.
2009. máj. 26. 14:41
Én 1000 Ft/óra szoktam dolgozni. Hallottam már olyat is aki elkér 2000-et és van aki megfizeti. Szerintem az már nagyon sok...Azok akik luxusnak tartják a takarítónőt, gondoljanak bele abba, hogy egy anyukának minden idejét és figyelmét elveszi a gyereke. Voltam olyan családnál, ahogy volt egy 35 hetes terhes anyuka, meg egy apuka aki nem tud hajolgatni, és 2 nagyon rendetlen kisfiú. Ilyen körülmények között megköveteli a helyzet a segítséget. Meg ott vannak a tehetős emberek, aki ki is használják azt, hogy ilyen élet adatott meg nekik, amivel szerintem semmi baj nincs. :)
2008. máj. 20. 18:04
hozzám hetente 2x jön,óránként 550-ért
2008. ápr. 5. 06:43
1 óra 500-1000 ft között.
43. VIKI01
2008. ápr. 4. 23:34

otthon én takarítok,de ismerösömhöz 2hetente

jár 5000ft-ért!

42. 9bc47feccc (válaszként erre: 24. - Livia38)
2008. ápr. 4. 22:24
Igazad van,én sem értem meg azokat,akik se nem betegek,se nem bénák,akkor miért nem tudják megcsinálni,amit otthon kell.A házimunka szerintem a háziak dolga,és nem mással kell megcsináltatni,főleg egy életerős nőnek,amíg pihen megcsinálja,és utánna leülhet Hoxázni.Ez csak flanc,kivagyiság,mint aszínházban a felpakolt ékszer,hogy lássák mim van.Persze jól hangzik partyn elmondani,de szerintem magát járatja le.Én,mint férfi nekem sem esik le a gyűrű az ujjamról,ha porszívózni kell,kis mozgás senkinek nem árt.
41. erili
2008. márc. 11. 15:26
Nekem nincs, bár néha jó lenne. Van egy ismerősöm, hozzá 2 hetente jár 700,-Ft/óra. Szépen takarít és ha kell, ki is vasal.
40. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 38. - Win)
2008. márc. 11. 08:15
én is sajna,és mikor betegek mint most év eleje óta,biz nehezemre esik nagyon:((Nem az a gond hogy nem szeretek takarítani,viszont azért a kosz nem ehet meg bennünket,főzni is kell,ahhoz bevásárolni és nem is sorolom,tudod Te....segítség nélkül biz nem könnyű.Nem panasz,nehogy valaki úgy értelmezze,de bizony ha megtehetném hívnék valakit a nagyobb munkákhoz.Nekem sem egy üldögélős kölkeim vannak,ha ülnek is vagy játszani vagy mesélni kell nekik:)
39. supin
2008. márc. 11. 07:55
Jó neked ,hogy takaritónőd is van..
38. win (válaszként erre: 29. - Ccd9bb7d17)
2008. márc. 11. 07:39

Igazad van. Én is itthon vagyok egész nap, de engem nem áldott meg az élet olyan gyerekekkel, akiket le lehet tenni és ott maradnak. Folyamatosan foglalkozni kell velük, nagyon ritka, hogy tudok valamilyen háztartási munkát végezni, ha egyedül vagyok a 2 gyerekkel. Ezek is olyasmik, mint egy gyors mosogatás, seprés, mosás, teregetés. Rendes takarításra (felmosás, fürdőszoba, porszívózás, stb.) iylenkor nincs mód.


Takarítóm nincs, de ha megtehetnénk, lehet, hogy néha én is hívnék valakit. Mert így bizony azokat a ritka alkalmakat használom ki, mikor valaki tud vigyázni a fiamra, a lányom meg alszik és olyankor próbálom utolérni magam. Természetesen nem szokott sikerülni... :((( és :)))

És a fiam ilyenkor este nagyon csüng rajtam, látszik, hogy hiányoztam neki. Szóval tulajdonképpen a gyerekem rovására takarítok...

37. lily3
2008. márc. 11. 07:26
Nálam is volt már takarítónő,pedig itthon vagyok,bár akkor a kislányom még kicsi volt és ígényelte a vele való foglalkozást.2500 ft-ért 9-től 3-ig takaríott.
2008. márc. 9. 09:10
Én hétfőtől-péntekig dolgozom mint takarítónő + vasalok is a családoknál. Napi 7 v.8 órákat dolgozom és mindegyik helyemen 1.000.- Ft-ot kapok óránként. 2 helyemen kisgyermekes a család mikor ott vagyok a mama a kicsivel foglalkozik általában elmennek otthonról, hogy tudjam a dolgomat végezni. Kereskedelmi érettségim van Pesten lakom minden "munkaadóm" kulturált család. Ez is egy munka csak hozzáállás kérdése.
2008. márc. 9. 08:42
nos az előzőek konkrét debis tarifák....
34. 754c7e07c3 (válaszként erre: 32. - Ccd9bb7d17)
2008. márc. 9. 08:32
Ott nem kevesebb? Vagy már rég voltam otthon. :((
2008. márc. 9. 08:30

Nos nem az én takarítónőm,de:)

Debrecen,tiszta rendes ház,nem lomtalanítani kell csak tisztántartani heti egyszer egy rendben tartott lakást.Kb 3-4órahossza,fix 3ezer ft,értemennek a hölgyért és hazaviszik,valamint olyan ajándékokat kap mint kenyérdagasztó és társai:)


Vagy:600ft/óra tarifa egy iszonyatosan lomos-koszos lakásban heti kettőször



ezek "megtörtént esetek",tehát valós tarifa

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook