Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szülőszobától a pszichiátriáig fórum

A szülőszobától a pszichiátriáig (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A szülőszobától a pszichiátriáig

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
382. niki73 (válaszként erre: 381. - Igazság hol vagy?)
2014. febr. 28. 15:02
Persze, mert egy cseppet korlátoltak és azt hiszem, hogy felesleges időpocsékolás a velük való vitatkozás.
381. igazság hol vagy? (válaszként erre: 377. - Niki73)
2014. febr. 28. 15:00
Sajnos sokan nem tudják felfogni,könnyebb szidni és rágalmazni.Könnyebb leírni egy sikertelen vérvétel estén,hogy a nővér kínozza a beteget.
380. niki73
2014. febr. 28. 15:00

Ja és még valami.

Az örök elégedetlenségnek oka van.

Ez itt már ki is derült. Megkeseredett emberek azok, akiknek soha semmi nem jó.

Na és még valami, ami már itt többször elhangzott és legalább a témához tartozik.

Van olyan nő, aki azért nem szül még egy gyereket, mert az első születésénél, negatív benyomás érte???? Gratulálok!!!! Na de főleg ahhoz, hogy ezeket az embereket nem kárpótolta a saját gyerekük azóta sem és nem tudják elfeledni a sérelmeket és nem merik bevállalni a következőt.

Ez mind a saját önzőségükről szól.

379. selena78 (válaszként erre: 376. - Niki73)
2014. febr. 28. 14:58

Nem tudom, ki a pártfogoltam, én csak egy nick vagyok saját véleménnyel és tapasztalattal.


"Ezzel van a baj, ezzel a hozzáállással, hogy az eü. van érted."


Nem mondod? Miért, nem az eü van értem? Mesélj! Hogy gondolod fordítva?

378. igazság hol vagy? (válaszként erre: 375. - Selena78)
2014. febr. 28. 14:57
Bocs! A sérelmeket nem egy fórumon,névnélkül és konkrét esemény nélkül kellene vagdalózni közhelyekkel nem megfelelő stílusban.Panaszt kell tenni megfelelő helyen,a valós sérelmekről és nem általánosítani .
377. niki73 (válaszként erre: 375. - Selena78)
2014. febr. 28. 14:52

Érthetetlenség határtalan.

A POZITÍV dolgokról nem cikkezik a média. Ezt kéne már felfogni!!!!!!

376. niki73 (válaszként erre: 374. - Selena78)
2014. febr. 28. 14:50

Ezzel van a baj, ezzel a hozzáállással, hogy az eü. van érted.

Tényleg nem ér annyit az egész, hogy veletek vitatkozzam.

Nem vagyok paranoiás, a jelet azért írtam, mert a pártfogoltadtól már kaptam egy nem túl nőies jelet.

375. selena78 (válaszként erre: 370. - Mirtus30)
2014. febr. 28. 14:49

"S az a véleményem, az ilyen érthetetlen emberek miatt tart ott az eü. ahol. Én már csak megéltem rosszat is az eü.-ben orvos részéről, de akkor sem kürtöltem szét ország világ."


Aha...szóval az eü azért tart ott ahol, mert egyesek elmondják a sérelmeiket, és nem azért, mert a többség befogja a száját, ahogyan te is. Logikus...:)))

374. selena78 (válaszként erre: 369. - Niki73)
2014. febr. 28. 14:36

Küldtem volna jelet? Azta....


Nem vagy te egy kicsit paranoiás? Sosem küldök jelet senkinek, mindig csak viszonzom, udvariasságból.


Mit értesz azalatt, hogy hogyan viszonyulunk az egészségügyhöz? Hogyan kéne? Én eddig azt hittem, az egészségügy van értem. Tévednék?

373. Érdekes73 (válaszként erre: 368. - Selena78)
2014. febr. 28. 13:45
Nekünk sajnos sikerült pont ilyenekkel találkozni. Nem most történt hanem évekkel ezelött de a trauma megmaradt...Nem normális dolog ez...
372. Érdekes73 (válaszként erre: 361. - Cippora)
2014. febr. 28. 13:40
Pontosítok: csak a kórházi osztályos nővérekre vonatkozott a negatív véleményem és tapasztalatom.Rendelőintézetekben eddig még nem volt velük semmi gondom/gondunk.Ott inkább pozítívak a tapasztalataink: körzeti orvosnál/ gyerekorvosnál csak segítőkész és kedves asszisztensekkel találkoztunk eddig.
2014. febr. 27. 22:11
Kicsit beleolvastam a témába, ez vércsoport téma izgat. kérem olvassátok el ismét igaz már egyszer leírtam. Az antiD-t nem találomra adják, születéskor vesznek vért a köldökzsinórból az Rh- édesanyák újszülöttjeitől, ez a baba vére, elküldik a véradóba,ahol meghatározzák az Rh csoportot és ha pozitív a baba,akkor kap az anya 72 órán belül ellenanyagot azaz anya. Tehát nincs teljes vércsoport meghatározás, csak Rh. Ha nagyon sárga lesz a baba, akkor a véréből azt nézik véradóban termel-e saját maga ellenanyagot a saját vörösvértestjei ellen,ha igen,kezdődik a kezelés, infúzió, kékfény,ha ez nem elég akkor vércsoport meghatározás, vérválasztás tehát a nem csak az ABO és Rh azonos,hanem a sok-sok alcsoport is ezzel a vérrel történik a vércsere. Hogy ne legyen vércserére szükség gondozzák a véradóban az Rh- terheseket, azaz megkapja az antiD-t akinek kell. Ez baromi drága géntechnológia segítségével gyártott speciális ellenanyag, ami, fehérje tehát nem lehet csak igen spéci nem fajidegen fehérje,vagy természetes, vagy mesterséges. Ez nagyon drága,mert semmiképpen nem válthat ki allergiás reakciót. Úgy rendeli meg a kórház,ahogyan a forgalma diktálja, tudják, hogy az ellátási területen hány szülés közeli Rh - terhes van. Ez sem olyan egyszerű, ez az egészséges része az eü. minkának, a megelőzés, hogy ne legyen Rh szenzibilizált nő. A következő gyermek egészségéért történik minden. Ebben az egyszerű helyzetben is ilyen sokszorosan összehangolt tevékenységre van szükség. Egy kicsit álljunk meg gondoljuk végig vajon hány ilyen eset van, és minden rendben működik, mert nem születnek halomra az Rh beteg újszülöttek, pedig van bőven Rh- terhes Rh+ apukával.
2014. febr. 27. 21:39

Mindenkinek a saját véleménye, hogy hiszi vagy nem a sztorit. ÉN NAGYON NEM HISZEM EL. De most miért kell valakit ezért csesztetni, hogy így látja a dolgot. Egyetértek Niki73-mal. S az a véleményem, az ilyen érthetetlen emberek miatt tart ott az eü. ahol. Én már csak megéltem rosszat is az eü.-ben orvos részéről, de akkor sem kürtöltem szét ország világ. Ráadásul a cikk témájától nagyon nagyon elkanyarodtatok.

Kinek a pap, kinek a papné.

369. niki73 (válaszként erre: 368. - Selena78)
2014. febr. 27. 17:47

Te szád habzik!!!!

Ne velem foglalkozzatok már, hanem a témával és nyugodtan vegyétek a szárnyaitok alá Érdekes73-at!!!!

Nem érdekel, de egy kicsit nyugodtan szálljatok magatokba és gondolkodjatok el azon, hogy ti hogyan viszonyultok az egészségügyhöz. Már egy példát írtam, ha esetleg elkerülte a figyelmedet, akkor olvass vissza!!!!!!


Nyugodtan küldheted te is a csodálatos jeleket, ez is azt minősíti, aki ilyeneket küld.

368. selena78 (válaszként erre: 365. - Niki73)
2014. febr. 27. 17:34

Dehogynem habzik a szád.


Alighanem érintett vagy benne. És ha az vagy, és így viszonyulsz a cikkíró problemájához, akkor teljes egészében elhiszem a történetét. Az isten őrizzen, hogy hozzád hasonló egészségügyi alkalmazottal hozzon össze a sors.

367. niki73 (válaszként erre: 366. - Cippora)
2014. febr. 27. 13:24

Persze hazavihette volna saját felelősségére. Na ez is egy olyan dolog, amit az orvosok nagyon szeretnek. Aki hazamegy, vagy akit hazavisznek saját felelősségre, azok szerinted nem bírálják felül az orvosok döntését??

Na még jó, hogy nem vitte.


Egy dolog miatt gondolom továbbra is azt, hogy nem igaz minden szava, hogy nyíltan felvállalni nem meri, ellenben a negatív véleményét hangoztatja.

366. Cippora (válaszként erre: 365. - Niki73)
2014. febr. 27. 12:40
Ha valóban így gondolná,akkor nem vitte volna kórházba,vagy saját felelősségre hazavitette volna.Még egyszer írom,pont nem az orvosokkal volt problémája.Mindegy,felesleges magyaráznom.Én befejeztem,csak úgy gondolom mindenkinek joga van véleményt alkotni,és elég csúnya dolog azt meghazudtolni.
365. niki73 (válaszként erre: 364. - Cippora)
2014. febr. 27. 11:24

Nem tartok senkit hülyének, nem habzik a szám és még csak ideges sem vagyok.

Miért is kéne egy-egy hozzászóláson túllépnem, ha nem értek azzal egyet?

Ez nem arról szól, hogy pro és kontra véleményekkel töltjük meg a fórumot?

Tudod az a baj, hogy ha ilyenkor csak sajnáljuk és meg sem próbáljuk felnyitni a szemét, hogy elképzelhető, hogy valamit ő is rosszul csinál, akkor tényleg el fogja hinni, hogy az egészségügy egy nagy szar, csak abba nem gondol bele, hogy tőlük függ az élete.

364. Cippora (válaszként erre: 362. - Niki73)
2014. febr. 27. 10:47

Igen számít,tudok viselkedni,mégis volt negatív tapasztalatom,gondolom ezt is hazugságnak tartod.

Én lennék a legboldogabb,ha a viselkedésem alapján viszonyulnának hozzám minden esetben az emberek,hiszen akkor nem nagyon lenne rossz tapasztalatom...

Továbbra sem értem,hogy ha valakit hülyének tartasz,akkor miért nem lépsz át a hozzászólásán,és esel neki habzó szájjal minden egyes alkalommal...értelme nincs!Szép napot!

363. niki73 (válaszként erre: 362. - Niki73)
2014. febr. 27. 10:41
Pl., hogy azzal indítunk, hogy szerintünk felesleges egy vérvétel. Ezzel már ki is vertük a biztosítékot és azt hiszem, hogy jogosan.
362. niki73 (válaszként erre: 361. - Cippora)
2014. febr. 27. 10:39

Számomra pedig ti vagytok unalmasak. Nekem is jogom van ahhoz, hogy leírjam a véleményemet és a tapasztalataimat, megvédve ezzel az általatok folyamatosan kritizáló embereket.

Továbbra is azt gondolom, hogy igen is számít az, hogy milyen stílust képviselünk és ne éljünk már abban a tévhitben, hogy azért mert fizetjük azt a szaros tb-t, nekünk mindent szabad.

361. Cippora (válaszként erre: 360. - Niki73)
2014. febr. 27. 10:18
Kicsit kezdesz már unalmas lenni,ahogy folyamatosan támadod...Mint írta,orvosokkal nem igen volt negatív tapasztalata.Pont azokkal akik meggyógyították a gyerekét.A véleményéhez joga van,és ha negatív akkor is joga van leírni.Nekem is rengeteg pozitív tapasztalatom van,de volt negatív is.Az eü. dolgozóktól nyilván ez picit rosszabbul esik betegen az embernek (vagy ha a gyereke beteg) mint ha egy eladó vagy mondjuk a postás bunkózik veled...de gondolom veled az sem fordult elő soha,hiszen egy tökéletes modorú,jó habitusú,tökéletes ember vagy,meg el ne felejtsem természetesen az összes eü.dolgozó is,elő sem fordulhat,hogy másképp legyen...
360. niki73 (válaszként erre: 359. - Érdekes73)
2014. febr. 27. 09:37

Én az utóbbi egy hétben szinte napi szinten voltam orvosnál.

Vérvételeken, ultrahangokon, izotópos vizsgálaton, fül-orr-gégészeten stb. vagyok túl.

Semmi, de semmi problémám nem volt.

Rendkívül jó szakemberek,tisztességgel és becsülettel végezték a dolgukat. Mindez persze soron kívül történt, hisz nem voltam jól.

Jól esett,hogy olyan tisztességesen bántak velem. Nekem mindenhol pozitív élményem van és volt,és azt gondolom,hogy ehhez szükséges egy jó modor,egy jó habitus.

Szóval én nagyon hálás vagyok az orvosoknak és a nővéreknek egyaránt.

Most is elgondolkodtam rajta, hogy vajon belőled és a hozzád hasonlókból, vajon mi vált ki akkor fokú gyűlöletet, hogy utána így vélekedsz azokról az emberekről, akiknek segítségével meggyógyult a gyereked.

2014. febr. 27. 08:42
Mindenki reménykedjen abba ha ő/gyereke/szerette vmi miatt kórházba kerül ott lelkiismeretes szakorvosok és legalább emberszabású apolónők kezei közé kerül...Olyan helyre ahol betaertják a kórházti előírásokat .Ha szerencsésen alakul így nem traumaként éli túl az egészet...
358. Cippora (válaszként erre: 354. - 96e4cb8ca7)
2014. febr. 24. 21:35
Érdekes.Nekem azt mondták azért nézik havonta,mert elvileg ritkán,de előfordulhat ellenanyag termelődés már első babánál is.Ha nem nézik,nem derül ki,csak ha már nagy a baj.De gondolom ez is kórházanként eltérő akkor.
357. Érdekes73 (válaszként erre: 343. - 130454e42d)
2014. febr. 24. 20:32

Nem engedi belinkelni a A vércsoportok kialakulását ezért bemásolom az elejét : ( gőzöm nincs hogy mennyire tudományos)

A kutatók szerint az ember ősének 0-s vércsoportja volt. Az evolúció során, ahogy az ember új életteret hódított meg, újfajta táplálékot talált, az emésztőrendszert, az immunrendszert is új feladatok elé állította. Mutációk során az eredeti 0-s vércsoportból alakult ki a másik három vércsoport, ez segített az új körülményekhez való alkalmazkodásban.

356. Érdekes73 (válaszként erre: 343. - 130454e42d)
2014. febr. 24. 20:26
Ha az emberek többségének nálunk meg se állapítják akkor ezt honnét tudják ? Besaccolták ?
355. Érdekes73 (válaszként erre: 350. - Cippora)
2014. febr. 24. 20:24
A neten láttam vmi kalkulátort de nem tűnt túl tudományosnak...
354. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 352. - Cippora)
2014. febr. 24. 20:13
Nálam nem ellenörizték havonta, egyszer megállapították a vércsoportom, A negatív, ennyi...
353. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 351. - 130454e42d)
2014. febr. 24. 20:11
Nálunk pont ez van, én rh - a férjem rh +. Igenis meg kellett volna nézni a baba vércsoportját, ehelyett sz.tak rá, csak megkaptam az ellenanyagot ( azt biztos ingyen kapja a kórház, és épp volt nekik pár ezer felesleges adag :D )
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook