Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szülészeti gélről mi a véleményetek? ( Dianatal szülészeti gél ) Valaki használta már a szülésénél? fórum

A szülészeti gélről mi a véleményetek? ( Dianatal szülészeti gél ) Valaki használta már a szülésénél? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 13. 07:56

Sziasztok!


Császár miatt fel nem használt, bontatlan Dianatal gél eladó, melyet Bp. környékén házhoz viszünk.

Szav. ideje:2013. szeptember


Üdvözlettel:

Tamás

tom39@freemail.hu

2012. jan. 18. 16:13

ELADÓ EGY BONTATLAN CSOMAGOLÁSÚ DIANATAL SZÜLÉSZETI GÉL!CSÁSZÁRMETSZÉS MIATT NEM KERÜLT FELHASZNÁLÁSRA!

25000 FT-A TERMÉK SZAVATOSSÁGA 2013. AUGUSZTUS.


kishali75@citromail. hu

21. cuorah
2011. dec. 30. 16:32
Köszönjük! :)
2011. dec. 30. 15:42

Dr. Vermes Gábort, az Állami Egészségügyi Központ Szülészet-Nőgyógyászati Osztály Részlegvezető főorvosát kérdeztük meg a Dianatal szülészeti géllel kapcsolatos tapasztalatairól.


- Mikor ismerkedett meg a géllel, és mikor kezdte alkalmazni?


- Két évvel ezelőtt, a Tudományos Akadémián megrendezett bevezető szimpóziumon hallottam beszámolókat a gél alkalmazásával kapcsolatosan.

Mindig is azt vallottam, hogy sokszor a legegyszerűbb dolgok egyben a legjobbak is. A gél működése pedig valóban nem túl bonyolult: tulajdonképpen a hüvely természetes síkosságát növeli meg, elősegítve a szülés folyamatát. Az előadáson elhangzó pozitív orvosi tapasztalatok teljesen meggyőztek, és én is alkalmazni kezdtem a kismamáim körében.


- Milyen tapasztalatokat szerzett?


- A gél alkalmazása a szülő nő, a baba és az orvos szempontjából is számtalan előnnyel jár: a gél megkönnyíti a kitolási szakaszt, jelentősen redukálja a baba szülés során esetlegesen bekövetkező sérüléseit, és csökkenti a szülőcsatorna horzsolásos sérülésének esélyét.


Szülész orvosként, a tapasztalataim alapján elmondhatom, hogy a szülések hossza átlagosan 30%-kal rövidül, ami jó a babának, a mamának, és persze a szülést kísérő orvosnak is.

A gél alkalmazása mellett csökken a gátsérülések és gátmetszések aránya, ami az anya regenerálódása szempontjából fontos, és persze az orvos számára is előny, hiszen nem kell vágnia, majd varrnia a gátat.


- A gél használata még újdonságnak számít. Mennyire nyitottak a kismamák?


- Igen, a kismamák általában tőlem hallanak először erről a lehetőségről. A kórházban, a Szülők Iskolája keretében szoktam velük beszélgetni, és ajánlani a gélt. Aki megteheti, éljen vele, hiszen annyi más, sokszor felesleges, és sokkal jelentéktelenebb dologra áldoznak a kismamák. Gondoljon csak bele! Mennyibe kerül egy babakocsi, vagy egy márkás kiságy? A gél ára ezeknek csupán töredéke, viszont óriási gyakorlati hasznot hajt: rövidebb szülés, óvja a gátat és a babát is. Ezeket átgondolva egyre több kismama dönt úgy, hogy kéri a Dianatal szülészeti gél használatát.


- Milyen visszajelzéseket kap?


- A kismamák a géltől megkapják a könnyebb és gyorsabb szülés esélyét. Ennek valóra válását ők nem tudják ellenőrizni, hiszen minden szülés más, egy anyuka második szülése is alakulhat teljesen másként mint az első.



A külvilág, az idő érzékelése is más a szülés során, mint egyébként. Én azonban orvosként, számos szülés levezetése után látom a különbséget. Általában sikerül jó viszonyt kialakítanom a kismamáimmal, bíznak bennem, és elfogadják a javaslataimat. Cserébe egy könnyebb, biztonságosabb szülést, és pozitív élményeket kapnak.


találtam róla egy cikket olvasd el figyelmesen....

Remélem segít valamit....

19. cuorah
2011. dec. 30. 14:59

Köszönöm a véleményeket.. átgondolandó, hisz tényleg nem tudhatjuk, hogy jó e vagy sem.


kacsa118...persze, megértem hogy nagyon drága. Hidd el, nekem is sok, de ...


Kyller...nekem jó az olivaolaj is csak használjon! :) PErsze itt viccelek, de azért ettől a krémtől remélném hogy kicsit rásegít.

2011. dec. 30. 14:58
Nem tudom,hogy milyen,mert császorosan szültem.Hallottam már róla,de aki mondta nem jó tapasztalata volt.
2011. dec. 30. 14:50
Menyem augusztus közepén szült, géllel. Igaz, hogy nem tudja milyen lett volna nélküle, de kb 6 óra alatt megvolt a baba, 3,20-al, vágás és különösebb gond nélkül, pedig Ő picike, csak 163 magas. A gyerek gyönyörű, formás, rózsaszín volt, annyira szép, hogy az első fényképek után barátnőim azt hitték császárral született. Szóval szerinte megérte, azt mondta másodszor is használni fogja.
16. Moribana (válaszként erre: 1. - Cuorah)
2011. dec. 30. 14:39
Szia! Mikor az első babámat szültem sajna még nem hallottam a gélről, nála 12 órába telt a szülés az első fájástól számítva.A kitolási szak 25 perig tartott szegény kicsikém feje csúcsos lett és tiszta lila volt az egész teste, fel sem sírt azonnal. A második babámnál a doktornőm ajánlotta a gélt itt kb 5 óra alatt zajlott le a szülés a kitolás meg 5 percig tartott körülbelül 5 nyomás után úgy csusszant ki a lányom mint egy halacska. Pedig ő 60 dkg-al nagyobb volt mint a nővére.gyönyörű rózsaszín volt szép kerek buksival.Szerintem rengeteget segített a gél, ha megteheted ne sajnáld rá a pénzt elvégre nem szülünk minden nap.A szülésznőm először találkozott vele azt mondta bátran ajánlhatom. Mindkét szülésem vágás, szakadás varrás nélkül sikerült.
2011. dec. 30. 14:36

Szia,


nekem nem vált be

10 órát vajúdtam mikor használtam 8 óra alatt sikerült 1 ujjnyit( az előző gyerekeimmel kettőt dianatal nélkül)

14. kacsa118 (válaszként erre: 12. - Cuorah)
2011. dec. 30. 14:35
csak hát, hogy belefér e... nekem nem biztos... :(
13. Kyller
2011. dec. 30. 14:30
en 10 honapja szultem. en is nagyon sokat gondolkoztam, hogy hasznaljam e. sok fele kerdezoskodtem, sokmindent elolvastam. a privat szulesznomnek volt egy nagyon jo megjegyzese: ennyi erovel, akar olivaolajat is kenhetnel magadra/magadba. :) szoval nelkule szultem.
12. cuorah (válaszként erre: 10. - Kacsa118)
2011. dec. 30. 14:13
Az ára nem egyszerű az biztos! De ha jó, akkor megéri. Gondolom! :(
11. cuorah
2011. dec. 30. 14:12
Több mindent lehet találni róla, sok jót is! :) Bár ezt olyanok tudnák igazán elmondani akik használták is már!
2011. dec. 30. 14:11

Szia!

Nekem ajánlották, van itt egy másik fórum erről. Nekem az ára a problémás. A szülésznővel még nem beszéltem róla, de nagyon gondolkodom rajta...

9. lara20100617 (válaszként erre: 7. - Cuorah)
2011. dec. 30. 14:05
:) lehet, bár a vajúdási időben nem siklik még seholsenki
8. Maróca (válaszként erre: 3. - Cuorah)
2011. dec. 30. 14:05

A dokim szerint és a szülésznő szerint se ér sokat.

Amit ajánlott masszázs olaj(DM)-es.

Meg a Málnalevél tea ami ellazítja az izmokat.

2011. dec. 30. 14:02

mindenhol azt lehet róla olvasni, hogy csökkenti a vajúdási időt, mivel a síkosságot segíti elő. Vagy ilyesmi!


Én úgy gondolom, hogy ez nem olyan drasztikus dolog / ha jó/ hogy ne lehetne vele még természetes a szülés.

2011. dec. 30. 14:01
SZerintem ha segítséget szeretnél, ettől sokkal többet segít a homeopátia.
2011. dec. 30. 13:58

nem hiszem hogy az akkora segítség lenne... tágulni úgysem tágulsz tőle jobban, fájdalomcsillapításnak szintúgy nem jó, akkor meg minek?

a szülés úgy szép és jó ahogy van :D

2011. dec. 30. 13:58
Szia! :)
2011. dec. 30. 13:58
Miért?
2011. dec. 30. 13:56

Szia!

Engem lebeszéltek róla!

2011. dec. 30. 13:43
A szülészeti gélről mi a véleményetek? ( Dianatal szülészeti gél ) Valaki használta már a szülésénél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook