Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A szorgalom tanulható készség vagy velünk született adottság? fórum

A szorgalom tanulható készség vagy velünk született adottság? (beszélgetős fórum)


1 2
30. 9cc76994c5 (válaszként erre: 23. - Forrest2010)
2021. szept. 27. 21:27
Viszont valahol a tehetség is kell,mert ha az nincs....mert ugye akármennyit balettozhatnék,nem lenne belőlem sztárbalettos.
29. Amaunet (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 27. 21:09

Szerintem az eredményt kell "felvillantani" előtte.

Miért kell kivinni a szemetet? Miért kell összehajtogatni a ruháit?

Ha majd térdig jártok a konyhában a szemétben csak felteszi a kérdést. Vagy ha gyűrött lesz a ruhája reggel.


A házimunkán kívül olyan célokat határoznék meg ami érdekli is.

28. cilabogyó (válaszként erre: 19. - Bless the child)
2021. szept. 27. 20:59
Az hogy ki milyen környezetben szocializálódott, a legfontosabb. Sajnos amit az óvó nénik, tanító nénik egész évben elérnek a gyerekeknél, az a nyári szünet alatt szertefoszlik és kezdhetik előről azoknál, akik nem olyan kultúrkörnyezetben szocializálódtak.
27. Bless the child (válaszként erre: 25. - Epresturmix)
2021. szept. 27. 20:39
Van kivétel, ez természetes, de az inkább a negatív példára jellemző.
2021. szept. 27. 20:20

Hát sztem ez nagyon sok dologtól függ, de azt gondolom, hogy a környezet elvárásai sokat mozdíthatnak a dolgon.


A kötelességtudatot és a felelős gondolkodást én fontosabbnak tartom.

Pl.: ha vmi az én érdekem, hogy megcsináljam, akkor azt más sem fogja helyettem megcsinálni. Ha nem boldogulok, akkor kérhetek segítséget.

Tanulásnál sztem rengeteg múlik a motiváción, tanárokon, szülőkön, barátokon.


Meg vannak emberek, akik tevékenyek, nem bírnak a fenekükön ülni, akkor is csinálnak vmit, ha annak semmi értelme nincs, csak csináljanak vmit.

Meg vannak olyanok is, akik kényelmesebbek, lassabban dolgoznak, ők 600x megrágják mire elkezdenek vmit.


A szomorú, hogy ez sokszor semmilyen összefüggésben nincs az elvégzett munka minőségével.

Ha vmit csinál, ott legyen igénye arra, hogy jól csinálja, kihozza magából a maximumot, ez a lényeg sztem. :)

25. Epresturmix (válaszként erre: 19. - Bless the child)
2021. szept. 27. 20:18
Nem egészen. 🙂
2021. szept. 27. 20:03
Tanulható
23. forrest2010 (válaszként erre: 17. - 9cc76994c5)
2021. szept. 27. 19:55
... de azt is mondják h : többen lettek kiválóak szorgalom , mint természetes tehetség által , mert szorgalom nélkül sokszor elsikkad a tehetség is :( :(
22. forrest2010 (válaszként erre: 4. - Lau_Ra)
2021. szept. 27. 19:48
... persze ! van aki azért lett olyan , mert otthon azt látta ! van aki + azért , mert otthon nem azt látta / de megtanulhatta azt mástól is , máshol is !!! és a jó példa ragadós :) :) /
21. 9cc76994c5 (válaszként erre: 19. - Bless the child)
2021. szept. 27. 19:34
Azért vagyunk emberek,nem állatok,hogy tudatosan is formálhatjuk jellemünket.
2021. szept. 27. 19:25
egyértelműen tanulható...
2021. szept. 27. 19:15
Szocializálódás kérdése szerintem. Otthonról tanult viselkedésformát viszünk tovább
18. 9cc76994c5 (válaszként erre: 2. - Nemsüti)
2021. szept. 27. 19:14
A szorgalom mint minden képesség,fejleszthatő,akár felnőttkorban is, jó,lehet, hogy aki alapvetően lusta,az soha nem lesz topszorgalmas, de elérhet egy bizonyos szintet.Egyébként meg sokszor a szülők nevelik ki a gyerekből a szorgalmat.
17. 9cc76994c5 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 27. 19:13
Csollány Szilveszter szerint a szorgalom része a tehetségnek is. Olimpiai bajno ktornász.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Channa*)
2021. szept. 27. 18:39
..de valahol lusta, mert a kötelezőn felül semmi plusz feladatot nem hajlandó elvégezni, csak sokszoros unszolásra, illetve nagy hegyi-beszédek ellenében.
2021. szept. 27. 18:34

Nem értem az "irányzat" szó értelmét ebben a kérdésben.

Tudjuk, hogy vannak különböző embertípusok, így van a szorgos, és létezik a rest ember kategóriája is. A kérdésem arra irányult, hogy vajon az, aki felnőtt korára dolgos ember lesz, otthonról hozza ezt, amolyan tanult kompetenciaként, vagy a génjeiben van a tenni akarás?

14. Channa* (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 27. 18:24

Kényelmes és lassú, azaz nem lusta;)


Persze, én is frászt kapok az olyan embertől, akinek 2x több idő kell mindenhez, mint nekem, de nem nevezem lustának, csak lassúnak.


Nem tudom, hogy mennyi idős a gyerek, de arra tanítsd meg, hogy igénye legyen a szépre, jóra, tisztára, sikerre és akkor nem lesz gond. Simán lehet belőle nagyon jó szakember, csak akkor majd a pályaválasztásnál olyat kell választani, ahol a sebesség nem számít annyira;)

2021. szept. 27. 18:20

A lustaság akkor probléma, ha mellé társul az igénytelenség.


Hogyan lusta valaki?

Nehezen kezd bele a dolgába? Lassan csinálja? De megcsinálja?


Probléma akkor van, ha soha nem csinálja meg, amit kellene és ettől igénytelen lesz ő is és a környezete is.


Szerintem nem gond a lustaság bizonyos keretek között.

Nekem sincs mindig kedvem pl. porszívózni, de egyszer csak megcsinálom vagy megkérek valakit, hogy tegye meg helyettem:DDDD

2021. szept. 27. 18:13
Ilyet én még nem is hallottam, hogy vki lustának születik. Ez vmi új pszichológiai irányzat?
2021. szept. 27. 18:12

Vegyes, de nagyon értelmes válaszok jöttek, köszönöm szépen!

Elmesélem, miért merült fel bennem ez a kérdés! A férjemmel eléggé szorgos, tevékeny emberek vagyunk, a gyermekünk viszont kissé kényelmes és lassú. Szeretném azt remélni, hogy a látott példa és a jó nevelés hatására ez változhat, mert szerintem nagyon fontos, hogy szorgosak és ambiciózusak legyünk.

2021. szept. 27. 18:11
Tanulható? Nem! Elhatározás és akarat kérdése.De,mindig mindig 100 %-on nem lehet teljesiteni.
2021. szept. 27. 18:11

Marha lusta voltam világéletemben megtanulni egy olyan verset, ami nem fogott meg.

Viszont a kedvenc zenekarom zenéinek a szövegét a harmadik meghallgatás után általában már tudom, tudtam.

Csak jobb, ha más nem hallja, hogyan énekelem, mert a hangommal kínozni lehetne.


Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy a ember csak ahhoz lusta, amihez nincsen kedve.

8. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 27. 18:06
Azért mert gyerekként valaki lusta, nem lesz az felnőttként. Mondjuk fura is lenne, mert szinte minden gyerek manapság lusta és érdektelen. Nálunk sem volt másképp, de amint elköltözött otthonról, önálló lett, munkája van kimondottan szorgalmas, mintha nem is ugyanaz lenne :). Szóval nyugi, változni fog...
7. 00dfb24292 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 27. 17:55
Szerintem senki sem lusta, csak nem érdekli, nincs kedve valamihez.
2021. szept. 27. 17:50
Minden tanulható.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 27. 17:37

Szerintem nem igazán a lustaság legyőzése a cél, hanem hogy felelősséggel álljon a dolgokhoz, hogy megtanulja: semmit sem kapunk meg az életben anélkül, hogy semmit se tegyünk meg érte. Ha akarunk valamit, akkor azért meg kell dolgoznunk.

Persze ez mindig a gyerek korával azonos nehézségi szint, de ha ez rögződik benne, egy idő után már önmaga tesz céljai elérése érdekében.

4. Lau_Ra (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 27. 17:34

A gyerekek rengeteg mindent elleshetnek a szüleiktől, de az is megeshet, hogy pont az ellenkezőjét akarják elérni. Van egy ismerősöm aki "tojok bele" szülők mellett nőtt fel. Elhatározta, hogy ő nem lesz ilyen. Állandóan szorgoskodik valamin. Nem ül le 2 percre a hátsójára. Pedig őt nem is nevelték erre.


Aki lustának születik, az is megváltozhat. Nem biztos, hogy nevelés hatására. És neveléssel sem lehet mindig mindent elérni.

Egy szülőktől látott jó példa ettől még perszemindig jól jöhet, hisz a gyerek elég sokszor eltanulja ezeket a viselkedési normákat, de nem garancia.

3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 27. 17:32
A mi családunkban úgy volt: ha ezt és ezt megcsinálod, akkor lehet ide-oda menni, vagy akkor kapsz ezt-azt. A házi munkában is volt kiosztott feladat, amit naponta-hetente meg kellett csinálnunk, különben valami büntit kaptunk. Pl. 1-2 órás szoba fogság, vagy a barátnőkkel megbeszélt játék megvonása, hasonlók. Éreztették velünk, hogy csak akkor kaphatunk meg valamit, ha előtte mi is megteszünk valamit.
2. Nemsüti (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 27. 17:30
Sztem aki gyerekként lusta, az ugyanolyan tohonya felnőtt is lesz. Egyedül csak a “szükség” viheti rá az ilyen típust, hogy megemberelje magát.
2021. szept. 27. 17:25
Szerintetek rá lehet arra nevelni egy gyereket, hogy felnőtt korára szorgalmas, dolgos ember legyen vagy aki lustának születik, az is marad?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook