Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A szomszédom kivágatta a háza előtti (utcán lévő)hatalmas fákat, és az úttesten hagyta, akadályozva minket a kocsibeállásban.Te mit tennél? fórum

A szomszédom kivágatta a háza előtti (utcán lévő)hatalmas fákat, és az úttesten hagyta, akadályozva minket a kocsibeállásban.Te mit tennél? (beszélgetős fórum)


1 2
46. d4b0dd2692 (válaszként erre: 45. - Stokimagdi)
2009. dec. 8. 12:30
A fiai vitték be,már kb.2 hete.Viszont a múlt héten fotózták a nyomokat.Átlátni a kerítésén,látszik a sok rönk bent,és a ház előtt is a megmaradt tönk.
2009. dec. 8. 11:30

Épp most jutott eszembe, mert ideültem egy másik téma miatt, hogy megkérdezzem, mi ujság, eltűnt e már a fa?

Ő vitte be, vagy a fiai?

Nem biztos hogy feljelentették, de ha már eltűntette, lehet nem is foglalkoznak már vele.

Szerintem ezen ne aggódj.

2009. dec. 8. 10:08
Azóta már bevitte a fákat.A múlt héten két nő fényképezte a kivágott tönköket és az udvarát,amiben látszanak a hatalmas rönkök.Kb.20 méter magas fák voltak az utcán.Én nem jelentettem fel a nőt,de ha más igen,akkor majd azt hiszi,hogy én voltam.Mert én szóltam neki,hogy útban van,mikor vinné el?
43. stokimagdi (válaszként erre: 7. - Pista55)
2009. dec. 8. 09:05
Én is.
42. d4b0dd2692 (válaszként erre: 41. - Pista55)
2009. nov. 17. 20:12

Szerintem is,költözzön pl. a Blahára,vagy a Moszkva térre,ne a kertvárosba!

De nem csak a rönkök vannak,össze se söpörte az apró darabokat.

41. pista55 (válaszként erre: 39. - D4b0dd2692)
2009. nov. 17. 14:50

Tényleg érthetetlen, hogy addig minek vágatta ki a fákat amíg nem volt segítsége aki eltakarítsa az útból. Én úgy tudom elképzelni, hogy meglátott egy fűrészes embert, egyet gondolt és nyissz. Arra már nem gondolt, hogy azt el is kellene onnan takarítani. Szerintem a fiai sem örülnek az akciónak, mert nekik is van más dolguk is.


Egyébként Én is találkoztam már nem egy ilyen fagyűlölő emberkével. Két szomszédom is szeretett volna már rábeszélni arra, hogy vágjam ki az udvarom közepén álló fűzfát. Az egyiknek az volt a gondja vele, hogy allergiás a lánya a fűzre. A másik épp tegnapelőtt kérdezte, hogy nem akarom kivágni a fát? Belehullik az eresz csatornájába a falevél. Az ilyen emberek nem érdemlik meg az oxigént.

40. 07c4794583 (válaszként erre: 39. - D4b0dd2692)
2009. nov. 17. 13:58
Hát nincs szerencséd a szomszédoddal. Én biztos nem lennék ilyen toleráns, ha pikírt módon szólna hozzám az, aki maga a hibát elkövette. Szerintem igazad van, és nyugodtan kihívhatod a köztereseket - már persze ha nem félsz attól, hogy bosszúálló, rosszindulatú természete van: mert akkor egy éveken át tartó háború veheti kezdetét..
2009. nov. 17. 09:40

Sziasztok!

Átmentem,de nincs csengője.Írtam egy cetlit,tényleg udvariasan érdeklődve,tisztelettel,stb..Bedobtam.Később láttam,hogy hazajött és odasiettem,hogy én írtam a papírt.Erre flegmán odaszól,hogy mit képzel,látja hogy egyedül vagyok,nem tudom bevinni!Majd jönnek a fiaim,ha ráérnek és elrakják,ennyi!Nem barátkoztunk össze eddig sem,de nem is fogunk!Kérdeztem,hogy mikor a kivágást megszervezte,az eltakarításra is gondolhatott volna!

Ha pl. a fürdőszobámat felújítom, nem felejtek el konténert rendelni,a sitt eltakarítására.Egy olyan asszonyt képzeljetek el,akinek a cigi mindig lóg a szájából,és akinek a költözése utáni első dolga az utcán lévő orgonabokrok kivágatása volt,noha nincs autója se neki,se a fiainak!Miért nem megy panelba lakni az ilyen? Mi saroktelken lakunk,és mikor csatornázás miatt ki akarták vágni a másik (kerítésünk mellett) lévő aranyesősort,kialkudtam,hogy legalább egy sort hagyjanak,mert gyönyörűek mikor virágba borulnak! Egyébként nem vagyok Green peace-es.

Nem tudom,hogy tapasztaltátok-e,de ritkaság,ha valaki elismeri hogy hibázott,és elnézést kérjen,vagy legalább azt mondja:egy kis türelmet kérek még,és a fiaim elviszik.Tényleg nem támadtam le,hanem udvarias stílusban közelítettem meg!Üzletben is,egy pénztáros vagy eladó,ki sem mondja hogy elnézést,elszámoltam,hibáztam,stb..Az,hogy nem is értenek ahhoz,amit árulnak,már meg sem lepődöm!

Na,mindegy,nem szólok a közterületnek,talán túl leszek ezen a boszúságon egy-két nap alatt!Köszönöm a hozzászólásokat!

2009. nov. 16. 23:05

Adnék a kezébe egy baltát és nesze öccse hasogassad a tüzifát..lehetőleg utána hod is be az udvarra..kössz máá...

amúgy? Tarkónvágnám az tuti!

37. survivor3 (válaszként erre: 34. - D4b0dd2692)
2009. nov. 16. 22:28
Magánterületen nem engedélyköteles.
36. badonyimariaeva (válaszként erre: 35. - D4b0dd2692)
2009. nov. 16. 22:27
Aludj jól, jó éjszakát!
35. d4b0dd2692 (válaszként erre: 33. - Badonyimariaeva)
2009. nov. 16. 22:21
Köszönöm,jó éjszakát!
34. d4b0dd2692 (válaszként erre: 27. - Survivor3)
2009. nov. 16. 22:20
Köszönöm,nem hiszem,hogy naprakész a rendeletekben.Én még olyat is hallottam,hogy a telken belül lévő nagy fát sem lehet engedély nélkül kivágni!Ez még nekem is fura!
33. badonyimariaeva (válaszként erre: 32. - D4b0dd2692)
2009. nov. 16. 22:16
Persze mindent meglehet beszélni, holnap már Te is másképp látod a világot!
32. d4b0dd2692 (válaszként erre: 29. - 07c4794583)
2009. nov. 16. 22:15
A férjem húzott fel,nagyon fáradtan ért haza,és nehezen tudott beállni.Ő mondta,hogy most már elege van,szóljak neki!
31. d4b0dd2692 (válaszként erre: 28. - Badonyimariaeva)
2009. nov. 16. 22:13
Nem tudom,max 60,de nem ad magára.
30. d4b0dd2692 (válaszként erre: 25. - 07c4794583)
2009. nov. 16. 22:12
Ha nincs is jogsija,azért a szemét látszik,mert az ágak is szét vannak szórva.Alszom egyet,és próbálok vele udvariasan beszélni.
29. 07c4794583 (válaszként erre: 26. - D4b0dd2692)
2009. nov. 16. 22:10
de miért nem beszélitek meg?? harap?
28. badonyimariaeva (válaszként erre: 26. - D4b0dd2692)
2009. nov. 16. 22:10
Mennyi idős a néni?
2009. nov. 16. 22:09

a többször módosított 21/1970. évi kormányrendelet kimondja, hogy a fakivágási szándékot elõzetesen be kell jelenteni a települési önkormányzat jegyzõjéhez vagy a közút kezelõjéhez.


4.§ (1) A jegyzõ, illetõleg a közút kezelõje a bejelentést követõ 30 napon belül


a) a fa kivágását megtilthatja, ha annak további fenntartása indokolt, vagy ha a bejelentõ rendelkezési jogosultsága nem állapítható meg;


b) a bejelentõt a kivágott fa pótlására kötelezheti.


(2) A bejelentést követõ 30 napon belül — kivéve, ha a jegyzõ, illetõleg a közút kezelõje a fa pótlását elrendelõ határozatát, illetve kezelõi hozzájárulását elõbb adja ki — tilos élõfát kivágni; az említett határidõ után a fa kivágható.


A 21/1976. számú ÉVM-rendelet a pótlás mikéntjét határozza meg:


4.§ (4) A növényzet pótlása során minden kivágott


a) fa 50 cm magasságban mért törzskerületének megfelelõ fát vagy fákat kell telepíteni,


b) cserje helyett legalább két darab cserjét kell ültetni,


c) egyéb növényzet pótlásáról — ha jogszabály másként nem rendelkezik — a jegyzõ elõírásai szerint kell gondoskodni (21/1992. (I.28.) sz. Korm.r.8.§)


(5) A pótlási kötelezettséget a tevékenység befejezését követõ 1 éven belül kell teljesíteni.


A helyi önkormányzati rendeletek szigoríthatnak az általános érvényû jogszabályokon. Így tett a Fõvárosi Közgyûlés is, amikor megalkotta a Budapesti Városrendezési Szabályzatot (BVSZ), mely szerint:


32.§ (3) A fõváros igazgatási területén fokozott gondot kell fordítani a faállomány óvására, az összefüggõ zöldterület fenntartására. Ha a fák kivágása (kivétel gyümölcsfa) építmény elhelyezése vagy kertészeti szakvélemény által igazolt egyéb okból elkerülhetetlenül szükséges, azok pótlásáról — jellegüknek és értéküknek megfelelõen — a kerületi önkormányzat által meghatározott módon gondoskodni kell. Pótlás során annyi elõnevelt fát kell ültetni, hogy azok törzsátmérõjének összege 50%-kal, a Hungária krt. vonala és a Duna közötti területen 100%-kal haladja meg a kivágott fák törzsátmérõjének összegét. A törzsátmérõt a föld felszínétõl 1 m magasságban kell mérni. Ha a fák kertészeti szakvélemény szerint építési telken, az építési területen belül átültethetõk, azok kivágása nem engedélyezhetõ.


(4) A fõváros közterületeit a rendeltetésszerû használat figyelembevételével a közlekedés céljára, illetõleg közmûvek elhelyezésére szolgáló, továbbá a tûzoltási felvonulási terület és az épület közötti részének kivételével — fásítani kell. A fásítást az új közterületek használatába vételéig a meglevõ közterületek esetében legkésõbb a járdaburkolat, illetõleg az úttest felújításának évében kell elvégezni.*


A fõvárosban különleges védelmet élveznek a városépítési szempontból kiemelt jelentõségû fák 23 közparkban, 18 kertben, 14 temetõben, valamint védettséget élvez 106 fasor is. (Az 1981. évi BVSZ kb. 20 ezer fát nyilvánított védetté, de nem határozta meg a védettség jellegét, fokát, minõségét és a szankciókat, valamint nem rendelt megfelelõ forrást a fenntartásukhoz.)


Az erdeink védelmérõl külön törvény szól, amelynek ismertetésére itt nem térünk ki.

26. d4b0dd2692 (válaszként erre: 15. - Badonyimariaeva)
2009. nov. 16. 22:09
Szerintem,ezek is nyárfák lehettek,mert óriásira nőttek! Én is arra gondoltam,hogy viharban balesetveszélyes lehet,mert a közelben vannak vezetékek .Nem ő ültette,mert ő pár hónapja lakik ott,mi 9 éve,és a fák már ott voltak.A fákat ,azért sajnálom,a hulladék az úttesten pedig bosszant!Jó lenne,ha elvitetné,és ültetne a helyükre más fákat,bokrokat...
25. 07c4794583 (válaszként erre: 11. - D4b0dd2692)
2009. nov. 16. 22:09

nem kell szerintem ennyire idegbajosan hozzáállni mindenhez, lehet, hogy nincs jogsija, és fogalma nincs mi az a nagy ív meg kis ív, azonkívül nem azt nézi egész nap, hogy hogy szoktatok parkolni.. ezért fogalma sincs, hogy nektek ez probléma..


aztán lehet, hogy átejtették a palánkon és nem tehet róla, hogy nem vitték el. végigkéne csöngesse a szomszédságot, hogy "tetszik tudni kérem azért nem vitetem el a fát..."? kis bizalom, ha még ég a villany, én simán átmennék, hogy lenne-e perce beszélgetni, meg szeretnék beszélni valamit...

24. pista55 (válaszként erre: 14. - D4b0dd2692)
2009. nov. 16. 22:08
Ajjaj! 150km-re lakom. Nem éri meg elhozatni.
23. badonyimariaeva (válaszként erre: 21. - Survivor3)
2009. nov. 16. 22:07
Ez erdőre vonatkozik!
22. badonyimariaeva (válaszként erre: 19. - Survivor3)
2009. nov. 16. 22:06

Nem, nem!!!

Ki is vághatja, mi is ezt tettük engedély nélkül.

Úgy is ültettük és úgy is vágtuk ki!

2009. nov. 16. 22:05

Fakivágási engedély

A fakivágási kérelmeket egy példányban a Polgármesteri Hivatal Műszaki Iroda

Városüzemeltetési csoportjához kell eljuttatni. A kérelem illetékmentes. A kérelmeket a

városi főkertész bírálja el, és városüzemeltetési csoport határozatban értesíti a kérelmezőt a fa

kivágásának lehetőségéről, illetve tilalmáról. Amennyiben a kérelemben szereplő fa kivágásra

kerülhet, minden esetben határidő megjelölésével faültetési kötelezettség áll fenn. A határozat

tartalmazza az ültethető fafajtát és az ültetés elvégzésének időpontját.

A kérelmet 2200 Ft értékű illetékbélyeggel kell ellátni.

Kapcsolódó jogszabályok:

* 21/1970 (VI.21.) Korm. rendelet a fák védelméről

* 2004. évi CXL. törvény a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános

szabályairól

* 8/1991. (VI. 26.) A Város Környezetvédelméről és köztisztaságáról

20. 54840f0fce (válaszként erre: 16. - Survivor3)
2009. nov. 16. 22:05
barmennyi fa johet-ebbol elek!!
19. survivor3 (válaszként erre: 15. - Badonyimariaeva)
2009. nov. 16. 22:04

Ültetni lehet.

Kivágni csak engedéllyel.

18. pista55 (válaszként erre: 12. - D4b0dd2692)
2009. nov. 16. 22:04
Nem könnyű ma munkaerőt találni.
17. survivor3 (válaszként erre: 13. - D4b0dd2692)
2009. nov. 16. 22:03

Nem.

Mi az?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook