Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A szomszéd kutyusa 2 éve ugat, aludni sem lehet tőle, mit lehetne tenni? fórum

A szomszéd kutyusa 2 éve ugat, aludni sem lehet tőle, mit lehetne tenni? (beszélgetős fórum)


1 2
37. grizus
2013. máj. 3. 02:51
Meg kell szeretgetni, mert szeretethiánya van. Beszélni kell a gazdijával, feltétlenül.
36. grizus
2013. ápr. 27. 04:23
Meg kell hívni a kutyadokit.
2013. ápr. 26. 19:16
mennyi ostoba lélek....
34. salabakter (válaszként erre: 32. - Franc22)
2010. márc. 15. 11:20
Jaaa,és ezzel a szomszédokat is megkímélném a kellemetlen,néha hisztériába átcsapó hiábavaló kutyaugatástól.!!!Mert nem ez a dolga!!
33. salabakter (válaszként erre: 32. - Franc22)
2010. márc. 15. 11:16

Na igen,de úgy megharagította már magára a nagy bordeauxi dogot,hogy egyszer már alig bírtuk kiszedni a szájából.A nyakörv pedig teljesen hatástalan máshol,csak a dog és a nyúl előtt lesz neki tilos ugatni.Egyébként nem az a dolga,hogy ugasson,régen rossz,ha így érzi.Mikor csak vakkantani kéne,akkor meg szétmarja az ajtófélfát,amivel szintén kihoz a sodromból.Erre pedig az ajtóba szerelhető lengő kutyaajtót találtuk ki.Ezért is sajnálnád?


A németjuhász az más!!!Olyan is volt,de őrá csak egyszer kellett rászólni,soha többet nem felejtette el,hogy mikor mit tilos.Ő épp csak beszélni nem tudott.

2010. márc. 15. 09:17
én azért nem vennék ilyet a kutyámnak. Ssajnálnám szegényt. Ugason az a dolga, bár be lehet tanítani hogy tudja mikor kell ugatni. Mióta sokat játszunk vele, azóa kevesebbet ugat. Az öregebb kutya vak, ezért amikor hall valamit, akkor elkezd ugatni a kicsi meg szintén rázendít. Hál isten mostanába már vissza fogják magukat:D
31. salabakter (válaszként erre: 22. - Franc22)
2010. márc. 15. 05:26
Mi kitaláltuk,hogy ugatásgátló nyakörvet veszünk az egyik kiskutyánknak,mert ha kiengedjük,egyből rohan hátra a nyulat,vagy a nagy kutyát ugatni.És ilyenkor persze a másik kicsi is rákontráz.Majd megírom milyen,ha lejár az aukció,és megvettük.
30. a14deb9047 (válaszként erre: 25. - Lenii)
2010. márc. 13. 17:57
Ez nem emberkínzás?????
2010. márc. 13. 17:55
Sajnos a kutyának van egy rossz szokása: ugat. Nem igen lehet megtanítani, hogy ne ugasson. Ezért is van az a mondás, hogy kinek nincsen kutyája, maga ugat este. A macska nyávog, az autó dudál, fékez, a mozdony sípol, a tücsök ciripel, stb. Szóval marad a füldugó. És akkor mi lenne, ha zeneiskola mellett laknál?? És tőlem vagy 100 m-re van egy klub, ahol nyáron minden hétvégén lakodalom van! A Belvárosban! És még kutyák is vannak a város kellős közepén is... És nyáron éjszakára nyitva kell hagyni ugyebár az ablakot... vagy amikor hajnali fél 5 körül az alattam lévő szomszéd megy a mellékhelyiségbe. Erre ébredek. Q jó... Sajnos jó a hallásom.
28. 90d11d8d3a (válaszként erre: 14. - 6c5f346e46)
2010. márc. 6. 23:41

pedig nálunk is van.

Megoldás szívlapát oszt csokolom

27. hukka
2010. márc. 6. 23:31
De örülök, hogy nem csak én vagyok ilyen, akit zavar az ugatás..Nem a kutya a hibás, a gazdája..és én pl. semmit nem tudok tenni a "jó szomszédság" érdekében.Mindent ugat: autót, postást, madarat, füstöt...Amíg megvolt a macskám, arra volt fogva, azt ugatja, pedig ritkán engedtem ki a lakásból. Aztán egyszer csak eltünt a cicám, mindenhol keretem, nem lett meg. Nagyon fájt a veszteség. Néhány héttel a történtek után a szomszédasszony jóindulatúan megjegyezte: Nehogy azt gondold, Jóska bátyád csinált vele valamit! Amíg ezt mondatot ki nem mondta, eszembe sem jutott a feltételezés. Mostmár meggyőződés, ő tüntette el a cicámat, ne ugasson az ő kutyája. Ez 3 éve volt..kutya azóta is ugat, mi nyáron füldugóval alszunk...
26. f8db0709b8 (válaszként erre: 14. - 6c5f346e46)
2010. febr. 15. 17:45
Lakókat körbe kérdezed,ha több mint 50% igennel felel,viheted haza a kutyádat,bár ez a házirendben is benne van,sőt külön rend van az állat tartásra!
25. Lenii (válaszként erre: 16. - Pocokfa)
2009. aug. 2. 14:27

Hát nagyszerű.

Mi is hasonló helyzetben vagyunk: a szembeszomszéd kutyája éjjel ugat. Az utcában a többi tizenöt nem (pedig joga lenne hozzá :) )de az elég változatosan, hajnali kettőkor, négykor. Úgy kezdődik, hogy az álmodba szép lassan bekúszik az ugatás, majd szétrepeszti azt, és te felülsz az ágyon, körben lehullott álomdarabkák,azt se tudod, ki van,mi van.

Morcos vagy, bár még félig alszol, becsukod az ablakot, mondjuk 10 százalékkal csökkentve ezzel a zajszintet.

A kutya tovább ugat, kitartóan, ütemesen, lassan mintha már a füledbe ugatna.

Ekkor felkászálódsz, ruhát húzol, kitámolyogsz, kizárod a bejárati ajtót, kimész, kizárod a kaput, átslattyogsz a kerítéshez, és közlöd a kutyával hogy dögöljön meg, vagy ő vagy a gazdája. Ez döbbent hallgatást eredményez.

Visszamész, bezársz mindent, ruhát le, visszamászol, próbálod felvenni az álom fonalát ott, ahol elveszett,az ágy még meleg. Már épp egyenletessé válna a szuszogásod, mikor a kutya újrakezdi.

Most nem vársz olyan sokat, felkelsz, kimész, fogsz egy követ és áthajítod. Kutya megijed, elszalad, aznap éjjel már nem ugat. (Nem találod el, és nem is az a cél.)

Másnap éjjel már rutinos vagy,követ markolsz, anyázol. Csend van.

Harmadnap éjjel megjelenik a kedves gazdi, aki egy tulok, és közli, hogy feljelent állatkínzásér', mer' ő fegyőr (mind a negyven kilójával)és vannak rendőr barátai.

Mindez azzal az ELŐZMÉNNYEL, hogy töredelmesen megkérted, ugyan szóljon már rá a kutyára, legalább éjjel, mert szeretnénk pihenni, de a válasz ez volt:

AZÉR' KUTYA, HOGY UGASSON.

Na ennyit erről.

24. rlibertas (válaszként erre: 23. - E28ddc7c9b)
2009. júl. 26. 18:07
BÁrcsak tudnám hogy adjam be neki a zárt lakásba!
23. e28ddc7c9b (válaszként erre: 21. - Rlibertas)
2009. júl. 25. 16:02

Addig oké, hogy mi felnőttek nem alszunk, de a 15 hónapos unokám sem tud aludni.

Így maradt egy kicsit "drasztikus" megoldás, este egy falat felvágottba burkolt altató a kutyusnak, és mindenki jót alszik.

A gazdája nyugott, hogy van kutyája, mi nyugodtank alszunk, mert csend van.

Azért az igazsághoz hozzá tartozik, hogy minden szomszédba van kutya, tehát, ha valami baj lenne nála akkor a többi kutya ugatásából észre vennénk.

2009. júl. 20. 10:40
nálunk a mi öregebbik kutya mondja egész éljel a magáét. A legrosszabb az, hogy a 3hónapos kis kutyámat is lassan rá tanítja. Egyszerűen én sem tam mit csináljak, de valamit ki kell találnom
21. rlibertas (válaszként erre: 20. - E28ddc7c9b)
2009. júl. 19. 22:26
és nem akarja megnevelni a kedvetekért?mit mondd? szívál és ne aludj?
2009. júl. 18. 14:28

Kertesházban lakunk, minden szomszédnak van kutyája.

Az egyik szomszédnak hoztak egy majdnem foxit, aki egész nap, egész éjszaka ugat. A gazdája úgy beszél vele, minha a kutya elmebeteg lenne (pedig ő az): Nem szabad Picike ugatni, apuci nem szereti, ejnye kicsi kutyulim.

Szószerint jó szóval tartja, vízbe áztatott kenyér, és kész.

Mi gyakorlatilag a saját udvarunkra nem mehetünk ki, mert megőrülünk a kutyától. Éjszaka ajtót-ablakot be kell zárni ha aludni akarunk.

Mivel ő a háza túlsó oldalán alszik (plusz négy zárt ajtó) nem zavarja. Azt mondja neki azért kell a kutya, hogy ki ne rabolják, igaz az ágyat elvihetnék alóla akkor sem ébredne fel, pláne nem a kutyaugatásra.

De nem tehetünk semmit.

2009. jún. 24. 13:08

Semmi!

A válasza: Én nem fogom lelövetni a kutyámat!

És az ő kutyája csak akkor ugat mikor jönnek haza, mert jelez.

És ha olyan helyre mennek hétvégén ahová nem viszik, akkor nem viszik.


Ez minden amit hajlandó volt a kutyaügyben tenni a "jószomszéd".


?????????????

18. rlibertas (válaszként erre: 16. - Pocokfa)
2009. jún. 11. 11:21
Az embernek lehet szólni, hogy hallgasson el, mert intelligens.
17. rlibertas (válaszként erre: 16. - Pocokfa)
2009. jún. 11. 11:20

A kutya ugat, de azért ne hasonlítsunk egy embert az állathoz!Ha akarok imegyek az erdőbe madárcsicsergést hallgatni, avyg kutyát tartok mert szeretem,d e ha nem akarok, akkor miért kötelező hallgatni?!

Különben meg igenis meg kell nevelni az állatot, ha már tartásra adom a fejem.

Ugyan úgy mint ahogy a szomszédnak is emberként meg kell magát nevelnie annyira, hogy pl. nem ordít a zene éjjel.(h amár hasonlítgatni akarunk)

És sok állatot, már bocsi, de veréssel okatanak, rácsapnak, hogy nem szabad, úgy tanulja meg.

Téged még állat nem idegesített?

16. pocokfa (válaszként erre: 6. - 3a92f8d690)
2009. jún. 10. 10:10
Büszke lehetsz magadra, hogy azt az intelligens megoldást találtad a problémára, hogy seprűvel elverted a kutyát. A kutya ugat. A macska nyávog. A madár csipog. Ez van. Neked is elláthatná valaki a bajod egy seprűvel, mert beszélsz.
15. rlibertas (válaszként erre: 14. - 6c5f346e46)
2009. jún. 9. 13:17
dehát többezren tartanak...senkinek nem szabadna?
2009. jún. 8. 17:19

sziasztok...

én ugy tudom,hogy társas házban nem is tarthatna kutyát....

2009. jún. 7. 21:45
Köszi, hát,akkor, csak a jóindulat, hogy kitalálnak e valamit akutyának, vagy utánajárnak e mit ehet vele csinálni, hogy ne ugasson.
2009. jún. 7. 21:29
Nehéz téma, ha haragot nem akar az ember a szomszédjával! Nálunk is volt ilyen, én megkértem, hogy mivel közel van nagyon a két ház, és nem birunk aludni a kutyától, éjszakára vigye hátra és kösse meg, mert akkor nem hallatszik be az ugatása, és tudunk aludni. Egy darabig megtette, de utána szintén nem, - mi sem tudunk mit tenni.
11. Any19
2009. jún. 7. 14:16
A gazdinak szólj, hogy olvassa el Fennel kutyapszichológia című könyvét, szerintem sokat segítene!Ha kell elkdüldöm e-mailbe.
2009. jún. 7. 14:03

Az a kutya már huncut, azzal már nem lehet megbeszélni. Nekem a fodrásznőmnek volt ilyen törpe uszkárja, mig élt nem tudtak sehova elmenni mert abban a pillanatban elviselhetetlenül ugatott.

Mikor jött dolgozni akkor hozta magával. Egész munkaidő alatt csak aludt, nem volt semmi baja.

Mihent egy kicsit magára maradt abba a pillanatban rákezdte az ugatást. Nem lehet vele semmit tenni.

Talán tudna segíteni egy kutya oktató. Ő talán le tudja szoktatni az ugatásról.

2009. jún. 7. 13:18
szépen megbeszélni vele, hogy mi a probléma?
2009. jún. 7. 12:02

feljelentgetni én sem akarok, meg háboruskodni.Na meg nem lenne se eleje se vége.Meg szegény kutyust sem akarom elvitetni

De mit mondjak nekik, ha nem foglalkoznak vele.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook